αντιμετωπιση φρικης απο απορριψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 190
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    κι εμενα αυτο πολεμαι ο καψερος να μου αποδειξει κ τα χει καταφερει με το κομματι της λογικης Κ ΜΟΝΟ!!!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ναι κάτι μου έλεγε η τύπισσα αλλά δε χαμπάριασα το σκεπτικό.Κάτι δεν απορρίπτει εσένα αλλά δεν του κάνεις,κάτι περίεργα.....(γελάω και μόνο που τα σκέφτομαι)Φτου κι απ\'την αρχή....Λοιπόν θα το βρω το κόλπο.Μένουμε στο Δεν απορρίπτει εσένα...\"Αλλά τότε ποιόν απορρίπτει;Την θειά μου την Τούλα;\"Ρε μπήκα χτες και δεν είδα στα σημερινά μηνύματα τα θέματα Οριακή,Η σχέση με τον ψυχίατρο κ.τ.λ πειραγμένα και λέω δεν έκανε ποδαρικό η Ίντερ.....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Πάντως καψερή δεν την λες τη δικιά μου.Μες στην νηνεμία και την καλή χαρά.Της λέω\"Καλά με τόσα που ακούτε δεν σας πιάνει κατάθλιψη;\"\'Όχι\" Πού και να την έπιανε....θα πηγαίναμε για ομαδικό καμικάζι αυτοκτονίας..Φαντάζεσαι;
    \"Η ζωή μου είναι σκατά.Έχω τραβήξει τόσα\"
    \"Ναι Μαρία.Έχεις δίκιο.Τελικά συμφωνώ με την απόπειρα αυτοκτονίας σου.Ε,ναι λοιπόν!Δεν είναι ζωή αυτή!!!!!\"

    Σε άλλη εκδοχή.
    \"Ε,πέθανε ρε σκασμένο να τελειώνουμε από \'σένα.Καταθλιπτικά τσόκαρα μου τα πρήξατε.......\"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    οταν πηγαινα Γ\'Λυκειου ρε μλκ ηρθε και μας μιλησε ενας ψυχιατρος κ μας ειπε για εναν εφηβο που ηθελε κ καλα να αυτοκτονησει κ αυτος ανοιξε το παραθυρο κ του ειπε αντε πηδα
    ο εφηβος βγηκε εξω κ λεει στην μανα του παμε να φυγουμε ο γιατρος ειναι τρελλος!!!!!
    ακου τακτικη κ αν ο πιτσιρικας την εκανε????
    μας ειπε οτι ειχε καταλαβει οτι προκειτε για δηθεν τασεις
    αυτο με την απορριψη κ εμενα ο δρ μου μου λεει να μην το περνω προσωπικα
    του ειχα πει για τον πρωην μου πυ πηρε να μου πει οτι παντρευοταν κ μου λεει δεν εχει να κανει με εσενα η αποριψη...μην το παιρνεις προσωπικα!!!
    ναι να το παρω κ ως λειτουργημα
    ολοι οι πρωην μου μετα απο μενα βρηκαν τις γυναικες της ζωης τους!!!!!!]
    βρε!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by interappted
    οταν πηγαινα Γ\'Λυκειου ρε μλκ ηρθε και μας μιλησε ενας ψυχιατρος κ μας ειπε για εναν εφηβο που ηθελε κ καλα να αυτοκτονησει κ αυτος ανοιξε το παραθυρο κ του ειπε αντε πηδα
    ο εφηβος βγηκε εξω κ λεει στην μανα του παμε να φυγουμε ο γιατρος ειναι τρελλος!!!!!
    ακου τακτικη κ αν ο πιτσιρικας την εκανε????
    μας ειπε οτι ειχε καταλαβει οτι προκειτε για δηθεν τασεις
    αυτο με την απορριψη κ εμενα ο δρ μου μου λεει να μην το περνω προσωπικα
    του ειχα πει για τον πρωην μου πυ πηρε να μου πει οτι παντρευοταν κ μου λεει δεν εχει να κανει με εσενα η αποριψη...μην το παιρνεις προσωπικα!!!
    ναι να το παρω κ ως λειτουργημα
    ολοι οι πρωην μου μετα απο μενα βρηκαν τις γυναικες της ζωης τους!!!!!!]
    βρε!!!
    Έγραψες!!!!!
    Έκανες βρε ψυχικό....Ένα έργο κοινωνικό...Τους αποκατέστησες...Το γουρούνι!!Πήρε να σου πει ότι παντρεύεται.ΡΕ σε όλες τις οριακές τα ίδια μαντολάτα πουλάνε για την απόρριψη;Μην το παίρνεις προσωπικά!Και πώς να το πάρω;Καλέ μου έριξε χυλόπιτα....Μου ετοίμασε τραχανά..Μου έκλεισε την πόρτα...Με έφτυσε...Με αρνήθηκε....
    Όοοοοχι..Δεν απορρίπτει εσένα...Ποιόν απορρίπτει δεν μου απάντησε ακόμα....Αν σε απορρίψει κάποιος δεν χρειάζεται να αισθάνεσαι μειονεκτικά..Αλλά πώς;Χαχαχα.Καλέ..Στα\'πα;Έφα� �α χυλόπιτα...Ουάου!!!\"Αν σε απορρίπτει κάποιος..Όχι όλοι...Γκόμενοι,φίλες, φίλοι, γνωστοί...Χαχα\"

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Καλά και πολύ κουκουρούκου με τον ψυχίατρο....Δεν τα διακινδυνεύουμε αυτά τα πράγματα αδερφέ....Τι είχε;Μετρητή τάσης αυτοκτονίας και συντονίστηκε με τον παλμό του παιδιού;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    δεν ξερω ...ξερω οτι πηγαινα Γ λυκειου στον κλαδο Κοινωνικη Προνοια κι ελεγα αχ καλα λενε οτι οι ψυχιατροι ειναι τρελλοι..
    που να φανταστω οτι θα τους ειχα αγγαζε το υπολοιπο της ζωης μου???

    αυτο παλι κοιτα βρηκα την εξηγηση μετα απο μενα η επομενη ηταν τοσο γλυκια κ ΛΟΓΙΚΗ που ναι ηταν η γυναικα της ζωης τους!
    τους αποκαταστησα ολους
    επηξα στα κουφετα
    εμενα δεν μου ριχναν χυλοπιτα...αλλα κουφετα απο τον γαμο τους
    οσο για το να μην περνεις προσωπικα την απορριψη...τι να πω???να την περνω γενικα?????
    ο τυπος απορριπτει εμενα οπως ολο τον αλλο πλανητη!!!!παντως εγω οσους απερριψα προσωπικα τους απερριψα!!!δεν μου κ ανει γιατι ειναι εγωιστης, ζηλιαρης,ηληθιος,μλκς κενος
    ε κι αυτοι οι οσοι με απεριιψαν θα λεγανε ειναι τρλλη καλε!!!!!ειναι παραλογη
    να σου πω τωρα πια τους δικαιολογω ολους
    το θεμα ειναι οτι ναι κατι μου καναν για να βγαλω εγω φρικη αλλα που να περιμενουν τι τους περιμενε????kinder εκπληξη η δικια σου!τρωγαν τη σοκολατα κι οταν ανοιγαν το δωρο να ο Χιτλερ των σχεσεων!!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Σε απορριψαν μετα απο σχεση ή πριν καν αρχισει?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Τελικα γιατι ποθουμε τοσο πολυ την αποδοχη;γιατι οταν δεν μας αποδεχονται μας πιανει η μιζερια;Τοσο σημασια εχει για εμας να μας αποδεχονται;....εχω τις ιδιες αποριες.Φοβαμαι την αποριψη οσο τιποτα αλλα γιατι;
    Αν εγω εχω αποδεχτει τον εαυτο μου τι με τρομαζει;Η μοναξια ισως...κανεις δεν μπορει μονος.
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    κανεις δεν μπορεί μόνος...συμφωνώ.....

    δεν μπορεί ομως να με εχω αποδεχτει κ κανεις να μη με αποδεχεται....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Κι ομως μπορει να γινει και αυτο.Δεν ειναι ολα οσα μαθαμε απολυτα.Ομως μπορω να καταλαβω γιατι και για μενα σαν ιδεα παει ακριβως ετσι.Αν εχεις αποδεχτει τον εαυτο σου σημαινει πως σε αποδεχονται και οι αλλοι, αυτο ειναι σαν μια ιδεα.Το οτι αποδεχτηκες τον εαυτο σου σημαινει οτι τιποτα πια δεν μπορει να σε ριξει,τιποτα δεν μπορει να σε αγγιξει περα απο το οτι εισαι ενταξει με τον εαυτο σου.Οποιος και αν δεν σε αποδεχτει, δεν σημαινει οτι θα σε ριξει..καπως ετσι παει για μενα αυτη η προταση.Δεν μπορει ομως να σε αποδεχτει ο αλλος οπως εσυ εχεις αποδεΧτει τον εαυτο σου.
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by gramle
    Σε απορριψαν μετα απο σχεση ή πριν καν αρχισει?
    μετα φυσικα
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    και εσυ κολλησες απο την απορριψη ή ειχες κολλησει ουτως ή αλλως?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by Alterego
    Κι ομως μπορει να γινει και αυτο.Δεν ειναι ολα οσα μαθαμε απολυτα.Ομως μπορω να καταλαβω γιατι και για μενα σαν ιδεα παει ακριβως ετσι.Αν εχεις αποδεχτει τον εαυτο σου σημαινει πως σε αποδεχονται και οι αλλοι, αυτο ειναι σαν μια ιδεα.Το οτι αποδεχτηκες τον εαυτο σου σημαινει οτι τιποτα πια δεν μπορει να σε ριξει,τιποτα δεν μπορει να σε αγγιξει περα απο το οτι εισαι ενταξει με τον εαυτο σου.Οποιος και αν δεν σε αποδεχτει, δεν σημαινει οτι θα σε ριξει..καπως ετσι παει για μενα αυτη η προταση.Δεν μπορει ομως να σε αποδεχτει ο αλλος οπως εσυ εχεις αποδεΧτει τον εαυτο σου.

    ευχομαι να φανει χρησιμο κ ζηταω προκαταβολικα συγνωμη αν το εχω ξαναναφερει αλλα απο μνημη μου ...

    λοιπον ο πρωην μου ψυχιατρος μου εχει πει το εξης τα χω γραμμενα:
    Ερωτας=Μια ταυτιση με το ιδεωδες εγω μου
    τα 2 εγω(το ιδανικο εγω μου κ το εγω που ειμαι)κατα τον ερωτα γινονται ενα (δλδ βλεπουμε τον αλλον οπως βλεπουμε το εγω μας που ειναι για μας το ιδανικο)
    ομως ο καθενας εχει το δικο του εγω
    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ
    κ πρεπει να αναρωτηθω:
    -μπορω εγω να καταλαβω κ να αποδεχτω την διαφορετικοτητα κ να δεχτω την πραγματικοτητα(το εγω του αλλου κι οχι το ΙΔΑΝΙΚΟ???
    -μπορω να αποδεχτω τους κωδικους του αλλου?
    -ή εχω μια εικονα κ βαζω τον αλλον με το ζορι στην εικονα μου?
    -μηπως τρελλαινομαι οταν ο αλλος διεκδικει το δικαιωμα να ειναι ο εαυτος του?
    -μηπως ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΙ τον εαυτο μου κ κατα συνεπεια τον αλλον?


    τα λεει λιγο μπερδεμενα αλλα αν το ψαξει κανεις εχει δικιο κ αν το καταλαβει θεωρητικα αποδεχεται κ την απορριψη.
    Εγω εξακολουθω να μην τη δεχομαι αλλα τελικα αν ο αλλος ειναι διαφορετικος κ γω δεν ειμαι αυτο που θελει τον σεβομαι?
    δεν ξερω ρε παιδια....
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by gramle
    και εσυ κολλησες απο την απορριψη ή ειχες κολλησει ουτως ή αλλως?
    απο την απορριψη κ μονο
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •