ιδεοψυχαναγκασμος σε ολο του το μεγαλειο!!! :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159

    ιδεοψυχαναγκασμος σε ολο του το μεγαλειο!!! :(

    Μολις ανοιξα και ενα αλλο θεμα για το κατα ποσον σχετιζεται η παχυσαρκια με τα φαρμακα που παιρνουμε , που μας δινουν , που μας ποτιζουν! τεσπα! Τωρα θα μιλησω αμιγως για το προβλημα μου!. ΟΛΗ την μερα, ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ της μερας με βασανιζει η σκεψη μην εχω πει κατι κακο για δικο μου ανθρωπο ή ακομα χειροτερα μην εχω κανει κατι κακο σε δικο μου ατομο (πχ. να φιληθω με καποιον ενω εχω σχεση τωρα με το αγορι μου που αγαπαω πολυ 8 μηνες). Το ξερω βαθια βαθια μεσα μου οτι αυτα ειναι παρανοικα αλλα με τρελαινουν και μου καταργουν την ποιοτητα της ζωης μου!. Ολη την ημερα φοβαμαι για κατι. Τις προαλλες με ειχε πιασει να μην παθω καμια ανιατη ασθενεια, τωρα φοβαμαι οτι εχω απατησει το αγορι μου με καποιον και δεν το θυμαμαι. Μα ειναι ποτε δυνατον να χεις κανει κατι τετοιο και να μην το θυμασαι. ???? Επειδη σκεφτομαι ολη μερα αυτα τα σεναρια, αυτες τις σκεψεις μου που μου υποδουλωνουν τον ψυχισμο μου, τυχαινει καμια φορα να εχω πει κατι στην αδερφη μου ή στην μαμα μου και να μην το θυμαμαι μετα! Ε εκει τρελαινομαι. Με πιανει μετα εντονη σιγουρια οτι κατι κακο θα χω κανει και δεν θα το θυμαμαι(οπως δεν θυμομουν οτι ειχα πει κατι στην μαμα ή την αδερφη μου).. Θελα να βγω απο αυτο τον κικεωνα! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.Αυτο δεν ειναι ζωη, ειναι ολοημερο πενθος. Πενθω εξαιτιας των κατασκευασματων του νου μου! Φοβαμαι πως δεν θα περασει ποτε ο ιδεοψυναγκασμος, αλλα τουλαχιστον ας εχω εστω και με τα φαρμακα ενα καλυτερο επιπεδο ζωης και διαβιωσης διοτι εκτος απο τον εαυτο μου, κουραζω και τους αλλους!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Aστα να πανε .
    Καποτε με ειχε πιασει μια μανια οτι θα αρχισω να φιλαω ασχετο κοσμο. Φρικη.
    Εdim επειδη απο οτι εχω καταλαβει μαλλον η κατασταση σου ειναι σοβαρη και ηδη παιρνεις βαρια αγωγη θα σου ελεγα να κανεις το εξης.
    Μαζεψε λεφτα για να κανεις ψυχοθεραπεια και βαλε στοχο να μειωσεις τα φαρμακα.
    Eιναι φανερο οτι η αγωγη δεν σε βοηθαει.


    Για το θεμα του βαρους θα σου στειλω πμ

Similar Threads

  1. ιδεοψυχαναγκασμος ή καταθλιψη
    By μαρια25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 21-01-2011, 10:44
  2. ΙΔΕΟΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ
    By The_One in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 25-07-2009, 13:28
  3. Ερωτικός Ιδεοψυχαναγκασμός
    By Spyrto in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 09-01-2009, 01:21
  4. ΙΔΕΟΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ
    By JESSY in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 26-08-2008, 21:55
  5. Η ουσία της ψυχής, το μεγαλείο και το πάθος της
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 08-05-2008, 19:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •