Άνδρες για.....δεσιμο!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451

    Άνδρες για.....δεσιμο!!

    Λένε ότι οι γυναίκες είναι δύσκολες,περίπλοκες και μυστήριες, ενώ οι άνδρες απλοί για να τους καταλαβεις. άνδρες λοιπον , αλλα και γυναικες θα ηθελα τη γνωμη σας. Χθες βγηκα με καποιον και περασα πολυ ωραια. Είχα καιρο να βγω με καποιον και το μεσημεριανο να γινει απογευματινος καφες και ο καφες να γινει κοκτειλ και εν τελει το ραντεβου να διαρκεσει τοσες πολλες ωρες. Ενδεικτικα 9 ωρες! Περασα λοιπον πολυ ομορφα, ετσι εδειχνε και μου ειπε και αυτος. Ωστοσο στη συζητηση μας αναφεραμε πολλα και για προηγουμενα περιστατικα, για ατυχη ραντεβου που μας εχουν τυχει, σχεσεις, αλλα ηταν ολα διασκεδαστικα και τιποτα δε μας εφερνε σε αμηχανια. Οταν με αφησε σπιτι μου εστειλε μηνυμα και μου ειπε οτι περασε πολυ ωραια μαζι μου , οτι θα ηθελε να με ξαναδει και με καληνυχτισε. Σημερα, την επομενη δηλαδη, επισης ενδιαφερθηκε να δει τι κανω, μου εστειλε μαλιστα και φωτογραφια απο τη θαλασσα που ειχε παει με την παρεα και γενικα λεγαμε ποσο ωραια ηταν η χθεσινη νυχτα...ωσπου σε καποια φαση μου λεει σε ενα απο τα πολλα μηνυματα της συνομιλιας μας, οτι σημερα θα 'παιξει' με μια κοπελα που ειναι μεγαλυτερη του... Εκει παγωσα. Νόμιζα οτι ενδιαφεροταν για μενα και μαλιστα δε μου ειπε οτι θελει να ειναι απο εδω και απο εκει,αντιθετως οτι θα ηθελε κατι πιο σταθερο στη ζωη του....Και ξαφνικα μου ειπε αυτο...Οποτε σκεφτομαι, ποσο ο,τι να ναι άνδρες εχει τελικα...οπως και γυναικες σαφως....αλλα μη μας κατηγορειται οτι εμεις μονο ειμαστε οι περιεργες....για να μου στειλει κατι τετοιο παει να πει ή οτι με βλεπει φιλικα ή οτι θα ηθελε ενα σεξακι και μαζι μου, αλλα μεχρι εκει..τι νομιζετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Λογικο το βρισκω.
    Οταν θελεις να προσωρησεις ερωτικα με καποιον δεν μιλας στο πρωτο ραντεβου για τις προηγουμενες σχεσεις.
    Προφανως σε βλεπει φιλικα , και οπως ειπες μπορει να σκεφτοταν απλα ενα σεξακι. Αλλα σε αυτη την περιπτωση θα εκανε κινηση...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Ωστοσο αν με βλεπει φιλικα, προς τι ολη αυτη η προσεγγιση? Επισης μου ειπε σημερα οτι θελει να με ξαναδει οπωσδηποτε. Απο την αλλη, χθες ειπε οτι θα μπορουσε καλλιστα να με ποτισει και να μου προτεινει να παμε σπιτι του, αλλα δεν το κανει λεει γιατι δε θελει να με δει για τη γυναικα της μιας βραδιας....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Χαχα και παλι τον κοβω μονο σεξακι να θελει.
    Απλα στο ειπε για να κοψει αντιδραση , αν ηθελε σχεση δεν θα σου ελεγε ετσι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Ωραια....αλλος ενας που θελει μονο σεξακι....δεν παει να εισαι και η πιο ενδιαφερουσα προσωπικοτητα....μονο σεξ, τιποτε αλλο.....πολυ ωραια.....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ελα μωρε τυχαινει και αυτο.
    Καποια στιγμη πιστευα και εγω οτι ολοι θελουν μονο σεξ και δεν θα βρεθει κανεις να νοιαστει για μενα , αλλα διαψευστηκα...
    Last edited by betelgeuse; 24-07-2012 at 15:16.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Τους τελευταιους 7 μηνες αυτο το κομματι παει τοσο χαλια... και ακουγεται τοσο κλισε να μου λενε ολοι 'οταν θα παψεις να το σκεφτεσαι θα βρεις τον μεγαλο ερωτα', 'μην το κυνηγας, δε θα σου ρθει ποτε' , κτλ κτλ. Μα το οτι μου ζητανε καποιοι ανθρωποι και εγω επιλεκτικα βγαινω μαζι τους δε σημαινει οτι το κυνηγαω, απλα δινω την ευκαιρια στον εαυτο μου. Ωστοσο τι νοημα εχει οταν ολοι εδω και 7 μηνες θελουν μονο ενα σεξ... και ετσι και δεν τους κατσεις στην λενε και απο πανω... λες και πρεπει να τους κατσουμε με το ζορι....βιζιτες ειμαστε, δεν καταλαβα? Το οτι εγω μπορει πχ να θελω μια παραπανω επικοινωνια απο την καθαρα και μονο σεξουαλικη δεν το σκεφτεται κανεις? Τοσο ειδος προς εξαφανιση ειμαι? Εξωγηινος? Τι?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    απο την φυση τους οι αντρες σκεφτονται το σεξ πιο πολυ,το θεμα ειναι να υπαρχει και συναισθημα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Ωραια....αλλος ενας που θελει μονο σεξακι....δεν παει να εισαι και η πιο ενδιαφερουσα προσωπικοτητα....μονο σεξ, τιποτε αλλο.....πολυ ωραια.....
    Οι καλές τσάρκες και το σεξάκι προηγούνται της σχέσης. Παίξ'το cool, οι ταμπέλες στο κούτελο που λένε "θέλω σχέση" μπορεί να φοβίζουν. Έπειτα, μπορεί να κόμπλαρε και να μήν ήθελε να φανεί πεινασμένος ή απελπισμένος και να ανέφερε την επόμενη κοπέλα γιά ξεκάρφωμα. Αν δέν έδειξε πως αποκόμισε κάτι αρνητικό από εσένα μήν πτοείσαι. Όπως και νά'χει μέχρι να σιγουρευτείς γιά τις προθέσεις του (...ή αργότερα γιά τα αισθήματά του) μήν επενδύεις συναισθηματικά.
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    γενικα, συμφωνω με τον καρι, εκτος απο το σημειο με την αλλη.
    πιστευω οτι αυτο το ειπε για να κανει σαφες οτι δεν ενδιαφερεται για σχεση.
    αλλα (απαντωντας στον τιτλο) , δεν καταλαβαινω γιατι ειναι για δεσιμο ενας ανδρας (η γυναικα) που δεν εχει βαλει στο μυαλο του την σχεση στα πρωτα ραντεβου... το αντιθετο θα μου φαινοταν πολυ περιεργο.
    εσυ δλδ, που εχεις την σχεση στο μυαλο σου, ειναι πιο λογικο? δεν ξερεις απολυτως τπτ για τον τυπο εκτος απο οτι σου ειπε σε αυτο το πρωτο ραντεβου. που τον ξερεις και θελεις και σχεση? και 3 και 4 ραντεβου να κανεις, μπορει να ειναι ο δολοφονος με το πριονι και να μην εχεις παρει χαμπαρι...
    μπορει να μην ειπες απολυτως τπτ και τις σκεψεις αυτες περι σχεσης να τις λες μονο σε εμας. αν ειπες ομως, φανταζεσαι τι θα λεει αντιστοιχα στους φιλους του? "γνωρισα μια κοπελα, βγηκαμε μια φορα ολη κι ολη κι αυτη μου μιλουσε για δεσμο" . θα μπορουσε να απομακρυνθει μονο και μονο απο την πρεμουρα σου, ενω αν ειχατε μια ομαλη πορεια με πολλες συναντησεις ,εκδρομες, σεξ, να προεκυπτε οτι πραγματικα ταιριαζετε και να προχωρουσατε ακομα και σε σχεση.
    η σχεση ειναι καταληξη σε μια καλη γνωριμια, οχι αρχη, ουτε προυποθεση...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Μηπως να εχετε διαφορα ηλικιας?Μπορει να μην σε ειδε σοβαρα αν εισαι πολυ μικροτερη. Το ο,τι θελει την μεγαλυτερη δειχνει πως θελει ασφαλεια και σταθεροτητα ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Καταρχην να ξεκαθαρισω οτι δεν συζητησαμε καν για σχεση, ουτε η ιδια του ανεφερα κατι ,δεν το συνηθιζω ξερετε οταν βγαινω με καποιον πρωτη φορα, δεν ειμαι και τοοοοοοοσο απελπισμενη! :P Και σαφως συμφωνω οτι η σχεση προκυπτει απο πολλες συναντησεις, σεξ, εκδρομες και δε συμμαζευεται..Επισης ναι, δε γνωριζω καν τον τυπο, πιθανον να ειναι οντως καποιος διεστραμμενος, απλα νομιζω οτι δεν εχετε πιασει ακομη το εξης. Ενας ανδρας τοσο ευγενικος και γλυκομιλητος, ο οποιος ολες αυτες τις ωρες σου εχει επαναλαβει οτι θα ηθελε κατι παραπανω απο το να κανει απλα σεξ απο εδω κι απο εκει, κατι πιο στεθερο και ενω τον ελκυα φανερα καθως φαινοταν απο τον τροπο που με κοιτουσε, τα κοπλιμεντα που μου εκανε....θα μπορουσε πολυ ευκολα ετσι πως ειχαμε πιει και ενα σωρο κοκτειλ να το εκμεταλλευτει...αλλα ηταν τοσο κυριος απεναντι μου,τρυφερος και διακριτικος. Ισως ναι, να μη θελει να κανει κατι μαζι μου γιατι ειναι 10 χρονια μεγαλυτερος μου κι εγω κατω των 30, ωστοσο μου ειπε οτι ειχε σχεση και με μικροτερη μου και μαλιστα τον εξιταρει η ιδεα αυτη της προστασιας μια μικροτερης..Πιθανον να ειναι ολα στο μυαλο μου και στη φαντασια μου, ο τυπος απλα να ηθελε να φλερταρει λιγο μαζι μου αλλα μεχρι εκει...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Καταρχην να ξεκαθαρισω οτι δεν συζητησαμε καν για σχεση, ουτε η ιδια του ανεφερα κατι ,δεν το συνηθιζω ξερετε οταν βγαινω με καποιον πρωτη φορα, δεν ειμαι και τοοοοοοοσο απελπισμενη! :P Και σαφως συμφωνω οτι η σχεση προκυπτει απο πολλες συναντησεις, σεξ, εκδρομες και δε συμμαζευεται..Επισης ναι, δε γνωριζω καν τον τυπο, πιθανον να ειναι οντως καποιος διεστραμμενος, απλα νομιζω οτι δεν εχετε πιασει ακομη το εξης. Ενας ανδρας τοσο ευγενικος και γλυκομιλητος, ο οποιος ολες αυτες τις ωρες σου εχει επαναλαβει οτι θα ηθελε κατι παραπανω απο το να κανει απλα σεξ απο εδω κι απο εκει, κατι πιο στεθερο και ενω τον ελκυα φανερα καθως φαινοταν απο τον τροπο που με κοιτουσε, τα κοπλιμεντα που μου εκανε....θα μπορουσε πολυ ευκολα ετσι πως ειχαμε πιει και ενα σωρο κοκτειλ να το εκμεταλλευτει...αλλα ηταν τοσο κυριος απεναντι μου,τρυφερος και διακριτικος. Ισως ναι, να μη θελει να κανει κατι μαζι μου γιατι ειναι 10 χρονια μεγαλυτερος μου κι εγω κατω των 30, ωστοσο μου ειπε οτι ειχε σχεση και με μικροτερη μου και μαλιστα τον εξιταρει η ιδεα αυτη της προστασιας μια μικροτερης..Πιθανον να ειναι ολα στο μυαλο μου και στη φαντασια μου, ο τυπος απλα να ηθελε να φλερταρει λιγο μαζι μου αλλα μεχρι εκει...
    Ε τοτε απλα φοβηθηκε, ακριβως ετσι οπως σου το ειπε ειναι, νοιωθει μειωνεκτικα λογω ηλικιας και ξερει πως θα εχει ανασφαλειες οσο ειναι μαζι σου. Για αυτο θα δοκιμασει πρωτα με την μεγαλυτερη που την θεωρει πιο ευκολως και εφικτως στοχος για σταθερη σχεση και εκτως απο αυτω θα αισθανεται σε πλεονεκτικη θεση λογω ηλικιας παλι ;)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Απ'ο τι πηρα πρεφα χθες με καποια μηνυματα που μου εστειλε, εμμεσως πλην σαφως μου ειπε οτι θελει να κοιμηθει μαζι μου και σκεφτηκα οκ....τον ελκυω σεξουαλικα υποθετω.....το ραντεβου μας πηγε αψογα.....θελει να με ξαναδει.....ενδιαφερθηκε για μενα.....ολα εδειχναν καλα....μεχρι που μου ειπε για την αλλη.....και εφαγα την απολυτη ξενερα. Σαφως εειναι καλο να βγαινεις με διαφορο κοσμο μεχρι να καταληξεις καπου αλλα θα προτιμουσα να μη μου το ελεγε...γιατι τωρα αυτο μας κανει κατι σαν 'φιλαρακια', Απο την αλλη δεν σας κρυβω οτι οσο ημασταν εξω μαζι δεχτηκα κι εγω αρκετα μηνυματα και τηλεφωνηματα απο αλλους και σε καποια φαση του το ειπα, γιατι ο ανθρωπος αρχισε να καταλαβαινει οτι κατι παιζει εδω...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    ε σε ειδε επικινδυνη, ο αντρας θελει να νοιωθει νουμερο ενα και χωρις να υπαρχει νουμερο δυο :p αλλα επειδη εισαι νοστιμη δεν απεκλεισε μια ξεπετα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. απορια για τους ανδρες
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 228
    Last Post: 25-08-2013, 02:59
  2. Η κοπέλα μου έχει σχεδόν εξολοκλήρου φίλους άνδρες
    By Takis 36 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 29-03-2012, 13:37
  3. ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΤΟΥ ΦΡΑΝΚΛΙΝ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-09-2010, 00:36
  4. \'Ανδρες και Γυναίκες: Διαφορετικότητα και Ομοιότητα
    By anasia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-02-2006, 20:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •