έρωτας χωρίς ανταπόκριση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Μα, είναι το ίδιο αν κοιμάσαι με το ίδιο άτομο απλά για το σεξ ή με δέκα διαφορετικές γυναίκες πάλι για το σεξ.

  2. #32
    νομίζω ότι δεν είναι το ίδιο, γιατί όταν κοιμάσαι κατ' επανάληψη με ένα συγκεκριμένο άτομο, ας είναι και μόνο για το σεξ, το γνωρίζεις όσο περνάει ο καιρός και δημιουργείται είδος σχέσης, και συναισθήματα πιθανά,
    ενώ όταν κοιμάσαι με άνα άτομα μία-δύο φορές δεν προλαβαίνει να δημιουργηθεί αυτό

  3. #33
    Quote Originally Posted by αισιόδοξη View Post
    δεν θα μου άρεσε καθόλου να είναι τύπος της αρπαχτής, γιατί θα μπορούσε απλά να μου πει να σταματήσουμε σεξουαλικά, αν ήθελε να τριγυρίσει. Όχι να μου πει ότι κι αυτός θέλει μονογαμική σχέση, και ότι δεν του είναι εύκολο να αλλάζει ερωτική σύντροφο.
    είναι πάρα πολύ κοινωνικός άνθρωπος γενικότερα, αν ήθελε και εδώ θα μπορούσε πιστεύω
    ... όχι καλή μου, κανείς δεν θα έλεγε σε μια κοπέλα που μπορει να κάνει σεξ μαζί της όποτε θέλει χωρίς καμία δέσμευση να σταματήσουν.
    Αν θέλει να τριγυρίσει ή τριγυρνά ή κάνει αρπαχτές, δεν μπορείς να το ξέρεις καθώς δεν έχετε σχέση και αυτός είναι εντάξει απέναντι σου.
    Δεν θέλω να σε απογοητεύσω ούτε να σε πληγώσω, αλλά αυτού του είδους οι σχέσεις είναι το όνειρο όλων των αντρών...

  4. #34
    δεν είναι εντάξει απέναντί μου αν είναι έτσι, γιατί άλλα μου δηλώνει όσον αφορά το σεξ.
    και δεν είναι και τόσο φιλικό αυτό...τελικά (αν συμβαίνει), γιατί
    αν πραγματικά ενδιαφερόταν για μένα σαν άτομο, ας διέκοπτε το σεξουαλικό.

    Τώρα θυμήθηκα ότι μου είπε, ότι στην αρχή της "φιλικής" μας γνωριμίας του είχα πει ότι είμαι μονογαμική - εγώ δεν το θυμάμαι, ούτε αν το είπα με χιούμορ -
    και σκέφτηκε λέει ότι μαζί μου δεν θα τα πάει καλά!!!

    Πάντως επειδή μου έχει πει πολλά για το παρελθόν του, και κάποιοι κοινοί φίλοι τον γνωρίζουν από πολύ παλιά, αν και ήταν πάντα στη γύρα με μουσικούς κλπ, έκανε μακροχρόνιες σχέσεις

  5. #35
    σημειωτέον το τελευταίο διάστημα εγώ αποζητούσα το σεξ περισσότερο.....

  6. #36
    Quote Originally Posted by αισιόδοξη View Post
    δεν είναι εντάξει απέναντί μου αν είναι έτσι, γιατί άλλα μου δηλώνει όσον αφορά το σεξ.
    και δεν είναι και τόσο φιλικό αυτό...τελικά (αν συμβαίνει), γιατί
    αν πραγματικά ενδιαφερόταν για μένα σαν άτομο, ας διέκοπτε το σεξουαλικό.

    Τώρα θυμήθηκα ότι μου είπε, ότι στην αρχή της "φιλικής" μας γνωριμίας του είχα πει ότι είμαι μονογαμική - εγώ δεν το θυμάμαι, ούτε αν το είπα με χιούμορ -
    και σκέφτηκε λέει ότι μαζί μου δεν θα τα πάει καλά!!!

    Πάντως επειδή μου έχει πει πολλά για το παρελθόν του, και κάποιοι κοινοί φίλοι τον γνωρίζουν από πολύ παλιά, αν και ήταν πάντα στη γύρα με μουσικούς κλπ, έκανε μακροχρόνιες σχέσεις

    να ρωτήσω κάτι?
    Τι ηλικίες έχετε?

  7. #37
    εγώ 43, αυτός 47, αλλά πάσχουμε και οι δύο από αιώνια εφηβεία

  8. #38
    Quote Originally Posted by αισιόδοξη View Post
    εγώ 43, αυτός 47, αλλά πάσχουμε και οι δύο από αιώνια εφηβεία
    Μου αρέσουν οι αιώνιοι έφηβοι, (και στα δικά μου μου εύχομαι).
    Τώρα εξηγούνται πολλα...:ΡΡΡ
    Μήπως περνά κρίση ηλικίας? Γιατί αν έκανε παλιά μακροχρόνιες σχέσεις και τώρα το έκοψε με σένα υπάρχει περίπτωση να έχει φρικάρει με την ηλικία του, (τον χαιρετούν τα πενήντα), και να βγάζει απωθημένα τύπου: ζω όπως στα 20, δε θέλω δέσμευση, ότι κάτσει κλπ.
    Αν προσθέσει κανείς και το επάγγελμα δεν θέλει πολύ, (έχω τόσα παραδείγματα επώνυμων του χώρου και δεν μπορώ να ανοίξω το στόμα μου..:Ρ).

  9. #39
    τι να πω !!! μπορεί πράγματι απλά να μην είναι ερωτευμένος ο άνθρωπος....
    έχει κάνει και μακροχρόνιες, αλλά και σχέσεις όπως η δική μας
    να προσθέσω επίσης ότι έχει πάρα πολλές γυναίκες καλές φίλες - και μόνο - πολλές από τις οποίες γνωρίζω κι εγώ...
    στα μέρη που θα επισκεφτεί έχει πάρα πολλούς φίλους και φίλες,
    τον ενδιαφέρει επίσης ιδιαιτέρως το οικονομικό όφελος από την περιοδεία, καθότι καιροί δύσκολοι....

    πρέπει να κλείσω τώρα τον υπολογιστή, ευχαριστώ πολύ σε όσους απάντησαν, δεν θεωρώ τη συζήτηση λήξαν, με ενδιαφέρουν πολύ οι απόψεις σας,
    θα τσεκάρω πάλι το φόρουμ αύριο...
    και πάλι ευχαριστώ, καληνύχτα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αισιοδοξη μια παρομοια σχεση ειχα και εγω με καποιον στο παρελθον .
    Ξεκινησαμε φιλικα , μετα μπηκε το σεξ στην μεση , μετα ημουν ερωτευμενη και αυτος δεν ηταν , μετα ηταν αυτος ερωτευμενος αλλα εγω δεν ηθελα πια (καποια στιγμη τα εφτιαξα και με τον κολλητο του). Τελος παντων μεσολαβησαν και πολλα αλλα , και εντελει ειμαστε φιλοι , αλλα πλεον παραδεχομαστε και οι δυο πως μεταξυ μας ερωτικη σχεση απλα δεν γινεται να υπαρχει. Και ειναι πραγματικα αξιοπεριεργο πως ενω δυο ανθρωποι ταιριαζουν απολυτα σε φιλικο επιπεδο , σε ερωτικο μπορει να τα κανουν ολα χαλια.

    Η συμβουλη μου ειναι να αφησετε το σεξ εξω απο την σχεση σας γιατι οπως φαινεται δεν τραβαει, και συνεχιστε μονο φιλικα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Α καλα τωρα ειδα τις ηλικιες σας.
    Νομιζα πως ειστε γυρω στα 20.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    αισιοδοξη, με το ωραιο νικ, καλημερα.
    κατ αρχας βρισκω μια χαρα που ξεκινησες αυτη την σχεση χαλαρα και στην πορεια που απεκτησες αισθηματα γι αυτον τον ανθρωπο, αποφασισες οτι θελεις σχεση μαζι του.
    το να ηθελες με το καλημερα να τον παντρευτεις και να κανεις τα 5 παιδια του, μονο πρεμουρα για αποκατασταση δειχνει και οχι πραγματικη επιθυμια..
    το προβλημα ομως ειναι οτι τωρα που ξερεις πλεον τι θελεις, αυτος δειχνει να ειναι μια χαρα χωρις σχεση , με σεξ και φιλια. κι αν ηθελες κι εσυ το ιδιο, ολα θα ηταν μια χαρα.
    μαντεψε ποιος ταλαιπωρειται σε μια τετοια σχεση. ΠΑΝΤΑ αυτος που θελει κατι παραπανω και δεν το εχει... δυστυχως ετσι ειναι. εφοσον θελεις πλεον συνειδητα να ειστε μαζι, θα νοιωθεις παντα κενο και δυσαρεσκεια σε αυτην την σχεση.
    απο την αλλη, αυτος μπορει να ειναι μια χαρα βολεμενος, αλλα να μην εχει μπει στην διαδικασια να αξιολογησει ποσο πολυτιμη (η οχι) του εισαι, ακριβως γιατι εσυ προς το παρον συμβιβαζεσαι με τα λιγα που σου προσφερει. ισως αν ηξερε οτι εσυ θα φυγεις και το σκεφτοταν πιο σοβαρα, ανακαλυπτε οτι θελει εσενα στο πλευρο του.
    για εμενα, εφοσον εισαι συνειδητη σε αυτο που θελεις και σου λειπει η ολοκληρωμενη σχεση μαζι του, διεκδικησε την.
    οταν δεν ζηταμε τιποτα, καταληγουμε με αυτο που (δεν) ζητησαμε...
    διεκδικεις, οχι σαν πολιτικη, η "κοΛπο", αλλα σαν πραγματικοτητα.
    αυτο σημαινει δλδ καλη μου, οτι πρεπει να εισαι προετοιμασμενη και για μια αρνηση και να πας παρακατω αν αρνηθει και να χασεις κι αυτα τα λιγα.
    εισαι ετοιμη για κατι τετοιο?
    αν αρνηθει βεβαια, σημαινει επισης οτι εισαι ενα βολεμα γι αυτον, μεχρι να βρει κατι καλυτερο. θελεις κατι τετοιο?
    αν δεν εισαι ετοιμη για τετοια δοκιμασια, μην το επιχειρησεις καν. αρκεσου σε αυτο που ειναι διατεθιμενος να σου δινει μεχρι να χαλαστεις τελειως και δες μετα, τι θα κανεις.

    αναφερεις ακομα μια πιθανη συνεργασια. αν θες την γνωμη μου, ΜΗΝ μπλεξεις δουλεια με ερωτικο μπερδεμα,ειδικα με μπερδεμενο μπερδεμα, θα γινει της κακομοιρας...
    αποφασισε αν ειναι πιο σημαντικη η συνεργασια η η φιλικοερωτικη επαφη σας και κανε μονο εκεινο.

  13. #43
    betelgeuse: Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να αφήναμε το σεξ και να γινόμασταν μόνο καλοί φίλοι, όμως προς το παρόν κάπως δύσκολο μου φαίνεται αυτό, γιατί υπάρχει αμοιβαία έλξη, και είμαστε ο ένας η ερωτική αναφορά του άλλου...
    Remedy: ευχαριστώ επίσης για την απάντησή σου. Δεν είμαι άνθρωπος με άγχος αποκατάστασης, ποτέ δεν ήθελα να παντρευτώ και να κάνω παιδιά, έναν σταθερό ερωτικό σύντροφο όμως θέλω πολύ να βρω στη ζωή μου.
    Σίγουρα αυτός που ταλαιπωρείται είναι αυτός που ζητάει περισσότερα, και πιστεύω ακόμα ότι ο άνθρωπος αυτός έχει μία τάση να "βολεύεται". Δεν είναι στον χαρακτήρα μου να προσπαθώ να "τυλίξω" κάποιον, άλλωστε "παντρειά" με το ζόρι δεν γίνεται.
    Την σχέση την διεκδίκησα και πήρα άρνηση - χωρίς να σημαίνει ότι τα πράγματα δεν μεταβάλλονται, για το παρόν μιλάω. Γι αυτό σκέφτομαι μήπως τώρα που θα μείνουμε διάστημα χώρια, να προσπαθήσω να κάνω την εγκεφαλική υπέρβαση - αν μπορώ - και να "ξεκολήσω".
    Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να χάσω και τα λίγα είναι η αλήθεια - αλλά άμα έναι αδιέξοδη η φάση, μήπως να πιεστώ και να το ξεπεράσω...?
    Αυτός αντιλαμβάνεται ότι τον αποδέχομαι σαν άνθρωπο (είναι πολύπλοκος χαρακτήρας), με τα καλά και με τα ελατώματά του, γι αυτό του είναι πολύτιμη η φιλία μας και κάνει και αυτός προσπάθειες να αποδεχτεί εμένα - έχουμε συγκρούσεις αλλά γίνονται θετικά βήματα μέσα από αυτές.

    Έχουμε ήδη κάνει μία συνεργασία και πήγε πολύ καλά, έτσι ξεκίνησε και η στενότερη φιλία μας - στο μυαλό μου πάντα τα διαχωρίζω αυτά τα δύο. Και έτσι όπως έχουν δυσκολέψει τα πράγματα, δεν θέλω να απορρίψω προοπτική συνεργασίας με τίποτα...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by αισιόδοξη View Post
    ....
    Remedy: ευχαριστώ επίσης για την απάντησή σου. Δεν είμαι άνθρωπος με άγχος αποκατάστασης, ποτέ δεν ήθελα να παντρευτώ και να κάνω παιδιά, έναν σταθερό ερωτικό σύντροφο όμως θέλω πολύ να βρω στη ζωή μου.
    Σίγουρα αυτός που ταλαιπωρείται είναι αυτός που ζητάει περισσότερα, και πιστεύω ακόμα ότι ο άνθρωπος αυτός έχει μία τάση να "βολεύεται". Δεν είναι στον χαρακτήρα μου να προσπαθώ να "τυλίξω" κάποιον, άλλωστε "παντρειά" με το ζόρι δεν γίνεται.
    Την σχέση την διεκδίκησα και πήρα άρνηση - χωρίς να σημαίνει ότι τα πράγματα δεν μεταβάλλονται, για το παρόν μιλάω. Γι αυτό σκέφτομαι μήπως τώρα που θα μείνουμε διάστημα χώρια, να προσπαθήσω να κάνω την εγκεφαλική υπέρβαση - αν μπορώ - και να "ξεκολήσω".
    Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να χάσω και τα λίγα είναι η αλήθεια - αλλά άμα έναι αδιέξοδη η φάση, μήπως να πιεστώ και να το ξεπεράσω...?
    Αυτός αντιλαμβάνεται ότι τον αποδέχομαι σαν άνθρωπο (είναι πολύπλοκος χαρακτήρας), με τα καλά και με τα ελατώματά του, γι αυτό του είναι πολύτιμη η φιλία μας και κάνει και αυτός προσπάθειες να αποδεχτεί εμένα - έχουμε συγκρούσεις αλλά γίνονται θετικά βήματα μέσα από αυτές.

    Έχουμε ήδη κάνει μία συνεργασία και πήγε πολύ καλά, έτσι ξεκίνησε και η στενότερη φιλία μας - στο μυαλό μου πάντα τα διαχωρίζω αυτά τα δύο. Και έτσι όπως έχουν δυσκολέψει τα πράγματα, δεν θέλω να απορρίψω προοπτική συνεργασίας με τίποτα...
    σε καταλαβαινω απολυτα. κι εγω ετσι ακριβως σκεφτομαι για τις σχεσεις και την "αποκατασταση" και περασα μια φαση 3-4 μηνων χαλαρη, στην σχεση μου πριν προχωρησουμε σε δεσμευση .
    αν λεγοντας πως "διεκδικησες" την σχεση σας, εννοεις μια συζητηση για να του γνωστοποιησεις οτι θελεις να συνεχισετε σαν ζευγαρι, ενω συνεχιζοταν κανονικα η φιλικοερωτικη σας επαφη, να ξερεις οτι δεν αρκει. αν οντως ο αλλος ηταν βολεμενος, ειναι πολυ πιθανο να προτιμησε την κατασταση ως εχει μεχρι τωρα.πιθανοτατα ομως να μην φανταστηκε οτι με την αρνηση του θα σε χασει.
    αν αποφασισεις να διεκδικησεις πραγματικα, θα πρεπει να φυγεις με την αρνηση του. αλλα να εχεις και τα guts να χασεις κι αυτα τα λιγα. τα χεις?
    στον προβληματισμο σου για το αν ειναι μια καλη ωρα να ξεκολλησεις, εγω λεω, ΝΑΙ. εγω αυτο θα εκανα. αν εκρινα οτι θα παει ετσι η ιστορια, θα ξεκολλουσα και θα το τελειωνα.
    Last edited by Remedy; 27-07-2012 at 12:22.

  15. #45
    ίσως δεν διεκδίκησα ακριβώς σχέση - απλά του δήλωσα ότι νιώθω ότι έχω αισθήματα, ότι είμαι ερωτευμένη, και ότι η άρνησή του μου προκαλεί ερωτική απογοήτευση (μεγάλα βήματα για μένα, λίγα χρόνια πριν δεν τόλμαγα να μιλήσω για τα αισθήματά μου).
    Νομίζω πάντως ότι κατάλαβε ότι θέλω σχέση και ότι με σταναχωρεί, αν και μου είπε ότι μία σχέση δεν είναι μόνο μαύρο ή άσπρο, υπάρχουν και ενδιάμεσες καταστάσεις, στο οποίο έχει δίκιο, αρκεί όμως και οι δύο εμπλεκόμενοι να θέλουν το ίδιο πράγμα!
    Είμαι μπερδεμένη, αν πρέπει να "φύγω" με την άρνησή του, θα πρέπει να αποτραβηχτώ και από την φιλία μας υποθέτω? γιατί αν συνεχίζουμε να είμαστε φίλοι και η μόνη απώλεια γι αυτόν είναι το σεξ, πάλι παίρνει αυτό που χρειάζεται και βολεύεται.
    Από την άλλη μου είναι πολύ δύσκολο να τον κάνω πέρα ως άνθρωπο γενικά, τον θέλω στην ζωή μου.
    Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να με επηρεάζει η "απόρριψη" που νιώθω και γι αυτό να θέλω κάτι παραπάνω, αν και πιστεύω ότι τον θέλω πραγματικά.

    Δεν ξέρω πως να συμπεριφερθώ, χτες το βράδυ με πήρε τηλ (εγώ δεν παίρνω) και χάρηκα πολύ που τον άκουσα, και αυτός το ίδιο - αν όμως αυτός εμμένει στην παρούσα κατάσταση και πιστεύει ότι είμαι οκ με ατη σχέση ως έχει, πως από απόσταση να δείξω ότι δεν είμαι οκ?
    Σίγουρα έχω αποφασίσει να μην τον ακολουθήσω και να κάνω το δικό μου πρόγραμμα, αλλά όταν με παίρνει χαρούμενος τηλέφωνο για να μιλήσει στην "πιο στενή του φίλη", πως να αντιδράσω?
    Γνωρίζω ότι δεν υπάρχουν στάνταρ απαντήσεις για όλα αυτά, αλλά είμαι μπερδεμένη και αναρωτιέμαι δυνατά.....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. "ερωτας" χωρις συναντηση
    By mariatzela1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 17-10-2020, 19:21
  2. Έρωτας χωρίς ανταπόκριση :( :( !!!
    By petalouda3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 06-07-2012, 12:20
  3. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 20:51
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  5. Αλλος ενας ερωτας χωρις ανταποκριση
    By agnostos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 24-05-2008, 20:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •