Δεν εχω φιλες και η μητερα μου με συγκρινει συνεχεια με αλλα ατομα. :( - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Χρύσα εγώ σ λέω ότι ο τύπος σε δουλεύει αλλά εσυ ξέρεις καλύτερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    To ενστικτο μου συμφωνει με την αποψη σου.
    Κατα βαθος, αυτο πιστευω και γω. Το ενστικτο μου και η λογικη μου, μου λενε πως κατι παει στραβα,πως πρεπει να φυγω. Μα, η καρδια μου εχει αντιθετη αποψη.
    Νιωθω αρκετα μπερδεμενη. Με τον τροπο του μια μου δειχνει πως θελει να ειναι μαζι μου και απο την αλλη πως βαρεθηκε. :p
    Του μιλησα και σημερα, αλλα δεν εβγαλλα ακρη.
    Σκεφτομαι να κανω κατι το οποιο δεν το εχω ξανακανει και ειναι ψιλοασχημο:/
    Σκεφτηκα για λιγες μερες να μην μπω skype και να κλεισω το τηλ μου, ετσι για να δω την αντιδραση του και να κατσω να παρω μια αποφαση χωρις να επηρεαστω απο εκεινον.
    Υπαρχουν στιγμες που νιωθω τοσοοοο ανοητη....:(

  3. #33
    Χρύσα καταλαβαίνω πως νιώθεις. Από όσα μας έχεις γράψει θεωρώ πως ο άνθρωπος αυτός δεν είναι ο κατάλληλος για σένα. Πέρα όμως από το ζήτημα της συμπεριφοράς του το οποίο προβληματίζει κι εσένα την ίδια, θα σου θέσω μια άλλη παράμετρο (ως παθούσα): γιατί βρε κουκλίτσα μου από τα 18 σου να εγκλωβιστείς σε μια σχέση από τόσο μεγάλη απόσταση; Μιλάμε για Αθήνα-Κομοτηνή σε καιρούς ραγδαίας οικονομικής κρίσης! Γιατί να μετράς μέρες στο ημερολόγιο προκειμένου να ιδωθείτε για λίγο και να μην έχεις ένα αγόρι όλο δικό σου, στην Κομοτηνή, όπου θα περνάτε όμορφα-ανέξοδα-θα βρίσκεστε συχνά κλπ.; Σου χρειάζεται να ζήσεις τη φοιτητική ζωή σου στην πόλη σου, όχι να περνάς τις μέρες σου στο skype/τηλέφωνο/τραίνο/λεωφορείο. Έχε υπόψη σου ότι η απόσταση δημιουργεί ανασφάλειες από μόνη της ακόμη και σε ανθρώπους που είναι σίγουροι για τον εαυτό τους, πόσο μάλλον το αντίθετο!
    Εγώ λέω άφησέ τον να πάει στην ευχή του Θεού, δες το σαν μια εμπειρία που απέκτησες, άνοιξε τα μάτια σου και βγες έξω να ζήσεις τη ζωή της πόλης σου.18 είσαι, αν δεν τα ζήσεις αυτά τώρα, θα χτυπάς το κεφάλι σου.
    ΥΓ: Αυτά σου τα γράφει κάποια που πέρασε τη φοιτητική της ζωή σε σχέση από απόσταση με κάποιον που δεν ταίριαζε και δεν την κάλυπτε, αλλά λόγω απειρίας δεν είχε καταφέρει να το δει.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Γειά σου Χρύσα :) πιστεύω, ότι καλό θα ήταν να ξαναρίξεις μια ματιά, κυρίως στα ποστς του Ξωτικού, της Λίλιουμ και της Μαρίνας,
    γιατί νομίζω ότι τελικά, αναγκάζεσαι να ψάχνεις απ' τη σχέση με το άλλο φύλο, γνώριμες σε σένα καταστάσεις κι εμπειρίες με κοινά
    χαρακτηριστικά, που ήδη έχεις ζήσει, όπως αυτές με τη μητέρα σου και που ευθύνονται και για τη τωρινή σου επιλογή, αλλά και
    για τα συναισθήματα που νιώθεις. Μάλλον χρειάζεται τώρα, να λειτουργήσεις περισσότερο με τη λογική και λιγότερο με το συναίσθημα.
    Συμφωνώ και με την Ashley, πως δηλ. είσαι αρκετά νέα για να εμπλέκεσαι σε μια σχέση, που σου στερεί τη δυνατότητα να χαρείς τη
    φοιτητική σου ζωή και που αντί να σε κάνει να νιώθεις ικανοποιημένη και χαρούμενη, διαρκώς σε προβληματίζει.. Είναι κρίμα για σένα..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Καταρχας, θελω να σας ευχαριστησω πολυ που αφιερωνεται το χρονο σας για να απαντησετε στο θεμα μου.:D

    Αshley & μαρκελα:Πολλες φορες εχω αναρωτηθει και γω γιατι να εγκλωβιστω απο τωρα σε μια τετοια σχεση. Εκτος απο το θεμα της αποστασης(το οποιο ειναι ψυχοφθορο),τη συμπεριφορα του και ολα τα συναφη, βλεπω πως αυτη η σχεση δεν με οδηγει πουθενα. Μαλιστα, κανει κακο και σε εμενα(πραγματικα εχω βαρεθει να ειμαι μεσα στο αγχος, την αγωνια και τα νευρα) και πιθανον και σε εκεινον. Απο την αλλη ειναι και το θεμα οτι παιρνει ελαφριας μορφης ναρκωτικα, κατι που αν το γνωριζαν οι γονεις μου ή η φιλη μου θα ειχα μεγαλυτερο μπλεξιμο. Εδω και μερες με προβληματιζει ολο αυτο και εχω αφιερωσει αρκετο χρονο στο να "ζυγισω" τα θετικα και τα αρνητικα αυτης της σχεσης. Υπαρχουν στιγμες που νιωθω παρα πολυ χαλια και δεν μπορω να μιλησω σε κανεναν. Αλλωστε σε ποιον να μιλησω? Στους δικους μου(οι οποιοι ειναι παρα πολυ αυστηροι στο θεμα της σχεσης),στη φιλη μου(η οποια αν της τα πω ολα θα με σκυλοβρισει) ή στο αγορι μου(ο οποιος πραγματικα ειναι στον κοσμο του)? Ετσι μιλαω με τον εαυτο μου. Απο τη μια πλευρα ειναι καλο αυτο γιατι πρεπει να παρω μονη μου μια αποφαση, απο την αλλη ομως τα συναισθηματα μου υπερισχυουν της λογικης και φοβαμαι μην παρω λαθος αποφαση. Θελω να ζησω, να αγαπησω(και να αγαπηθω), αλλα οχι με τον τροπο που μου συμβαινει τωρα. Θελω να νιωσω ελευθερη, και οχι καταπιεσμενη. Θελω να ζησω τη φοιτητικη ζωη και οχι να αφησω καποιον να μου τη στερησει.
    Ολος αυτος ο προβληματισμος μου εχει φαει αρκετο χρονο με αποτελεσμα να εχω μεινει πισω σε πολλα πραγματα(κυριως στις εργασιες μου,στην κοινωνικη μου ζωη).
    Δεν θελω να ειμαι καθε μερα χαλια, θελω να ειμαι χαρουμενη και οργανωμενη και οχι να ζω μες το αγχος.
    Θα του πω να χωρισουμε και ελπιζω αυτη την φορα να φανω δυνατη και να μην με "τουμπαρει".

    Wish me good luck!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χρυσα εμφανισιακα πως εισαι? Τι εικονα εχεις για τον εαυτο σου ως γυναικα?

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Χρυσα εμφανισιακα πως εισαι? Τι εικονα εχεις για τον εαυτο σου ως γυναικα?
    Πιστευω πως ειμαι μια μετριας ομορφιας κοπελα.
    Δεν με λες ουτε ασχημη, ουτε και θεα.
    Ειμαι ψηλη(1,72),καστανα μαλλια,πρασινα ματια,με λιγα παραπανισια κιλακια(69 κιλα),εχω και λιγη ακμη λογω εφηβειας, αλλα μ'αρεσω!

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Επιτελους,τα καταφερα!
    Του ειπα να χωρισουμε. Αρχικα, πηγε να με τουμπαρει αλλα δεν τα καταφερε!
    Την τριτη φορα που του το ειπα με ρωτησε αν το εννοω του ειπα πως το εννοω και τελος.
    Ουτε καν με ρωτησε τον λογο, ουτε τιποτα. Το μονο που ειπε ηταν "bb".
    Μετα απο αυτην την αντιδραση επαληθευτηκε το ενστικτο μου.
    Εβαλλα τελος σε αυτο και νιωθω καλυτερα απο ποτε!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    μπραβο κοριτσακι νομιζω γλυτωσεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Γλυτωσα αλλα γιατι ποναει τοσο αυτο?:(

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Xθες το βραδυ με παιρνει τηλεφωνο λεγοντας μου πως θα ηταν καλυτερα να μιλησουμε απο κοντα οσο το δυνατον πιο συντομα και να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα. Το θεωρησα σωστο(μιας και ουτε γω θα ηθελα το αγορι μου να με χωριζε μεσω skype ή μεσω sms) και δεχτηκα να μιλησουμε απο κοντα. Με αφορμη την επισκεψη που θα εκανα στους γονεις μου μεσα σε αυτη την εβδομαδα, του ειπα να κατεβαινα τεταρτη πρωι Αθηνα για να συζητησουμε. Δεχτηκε.
    Σημερα, πηγα εβγαλλα το εισιτηριο και με παιρνει τηλεφωνο λεγοντας μου καλυτερα να παω την επομενη εβδομαδα για να μιλησουμε γιατι εχει να βγει...
    Αν με δει ποτε, να με φτυσει!:mad:

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εντάξει νομίζω λύθηκε το θέμα μέσα σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Kαλησπερα!:)
    Εχουν περασει λιγες ημερες απο τοτε που τον χωρισα. Ειμαι καλυτερα απο ποτε! Νιωθω τοσο χαρουμενη, τοσο ελευθερη! Συνεχιζει να με παιρνει τηλεφωνο, αλλα τον αγνοω. Δεν θελω να τον ξαναδω ποτε, ακομη κι αν ηταν το τελευταιο προσωπο πανω στη γη. Δεν ειμαι θυμωμενη μαζι του αλλα με τον εαυτο μου επειδη με αφησα να πιστεψω πραγματα που δεν ισχυαν, επειδη εβλεπα την αληθεια και την προσπερνουσα. Σκεφτομαι ομως θετικα! Αυτη τη φορα το παθημα μου εγινε μαθημα!

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Και εκει που ενιωθα καλα και που ημουν αποφαισμενη να τον ξεχασω, τον βρισκω να με περιμενει εξω απο το σπιτι μου...:eek:

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Aθηνα
    Posts
    23
    Hρθε με τη προφαση να μιλησουμε αλλα το μονο που ηθελε ηταν σεξ...
    Ποσο γελοιος ειναι?
    Θα προτιμουσα να μου ελεγε ξεκαθαρα"ηρθα για να σε πηδηξω", παρα να μου λεει ψεμματα.
    :mad:

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. προβλημα με τις φιλες μου
    By elena_ch in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 20-09-2012, 15:49
  2. Φιλες...; Δεν ξερω τι να σκεφτω!
    By Mystique in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 16-11-2011, 02:39
  3. Έμπλεξα με 3 φίλες
    By markos987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 30-03-2011, 15:01
  4. Replies: 22
    Last Post: 20-09-2010, 16:49
  5. Βοηθεια για τη μητερα μου αλλα κ για μενα...
    By aquanova in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-02-2010, 19:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •