sooooooos εγκυμοσύνη???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    sooooooos εγκυμοσύνη???

    καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα.....κάναμε σεξ με ένα παιδί που βγαίνω τις τελευταίες 2 εβδομάδες κ το προφυλακτικό έμεινε μέσα μου.....το θέμα είναι ότι δεν είναι σίγουρος αν έχει τελειώσει ή όχι.....υπάρχει πιθανότητα να υπάρξει εγκυμοσύνη?????παρακαλώ βοήθεια......

  2. #2
    Πόσες μέρες πέρασαν; Πάρε κατευθείαν γυναικολόγο και ζήτα το χάπι "της επόμενης μέρας" .Συγνώμη ρε παιδί μου για αυτά τα πράγματα δεν ζητάμε πληροφορίες στο forum αλλά σε έναν γιατρό.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    To προφυλακτικο βγηκε απο μεσα σου?Δεν ξερει αν εχει τελειωσει ή που εχει τελειωσει?Και τα 2 κουλα ειναι ενιγουει!Βουρ στον γιατρο!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    μα ειναι δυνατον να μην ξερει αν εχει τελειωσει?ποσο χρονων ειναι?
    αληθεια βγηκε το προφυλακτικο?το εχω παθει με ταμπον,εκανα πλυση με το ντους εσωτερικη κι επεσε μονο του..
    οντος βουρ στον γιατρο.πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο και το ''δεν ξερω αν τελειωσα''μου βγαζει κατι σαν ''τελειωσα αλλα μην πανικοβαλεσαι και αρχισεις τις υστεριες.εκτος αν ειναι τοσο απειρος
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    απλά φοβάμαι......κ φοβάμαι πολύ πριν 2 μήνες το ήθελα πολύ αλλά τώρα....εκτός όλων των άλλων δεν έχω κ λεφτά για να πάω στο γιατρό....κ φοβάμαι να μιλήσω στους δικούς μου...!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    To να τελειωσε και να μην το ξερει ειναι ακυρο. Οταν εβγαλες το προφυλακτικο απο μεσα σου δεν ειδες αν ειχε υγρα ή οχι?
    Πηγαινε παρε το χαπι της επομενης ημερας για σιγουρια.Δεν κοστιζει πολυ και δεν θελει συνταγη γιατρου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    μινα μου γεια σου σ νιωθω για το φοβο σου γιατι μου εχει συμβει παρομοιο οχι ν μεινει μεσα μ απλα ν σπασει!!!πηγα σ φαρμακειο ν πρω τ χαπι κ ο γυναικολογος μ μου ειπε ν μην τ παρω....γενιοτερα δεν ειναι καλο ν τ παιρνεις!!!!λεει οτι στην ζωη μας πρεεπι ν τ παρουμε μονο 2 φορες!!!!γυναιολογος μου τ εχει πει!!!!κοιτα το εισαι εγκυος ειναι λιγο δυσκολο δεν μενεις και τοσο ευκολα αν οχι οτι ειναι απιθανο!!!τεσπα παρε τηλ τν γυναικολογο σου αυτος θα σου τ πει καλυτερα απο εμας!!!!ευχομαι ολα ν ειναι καλα και ν μν εισαι εγκυος!!!ποσο χρονων εισαι?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    είμαι 20 αλλά αν αυτό γινότανε πριν από 2 μήνες περίπου θα ήμουν η πιο ευτυχισμένη γυναίκα αλλά τώρα......!!!!!δεν έχω γυναικολόγο δυστυχώς κ αυτό γιατί είχα μια αλλά έφυγε στο εξωτερικό...κ τώρα είμαι στο ψάξιμο...!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    μινα μου γιατι αν γινοταν πριν 2 μηνες θα τ ηθελες και τωρα οχι?δεν εισαι λιγο μικρη για ν θες ατι τετοιο?αν εισαι απο αθηνα μπορω συστησω καποιον γυναικολογο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μινα δν μας τα λες καθολου καλα.. Η μαλλον δν εχεις επιγνωση της σοβαροτητας της καταστασης, με λιγα λογια αγνοια επι του θεματος. Το προφυλακτικο μεσα σου ειναι ακομα? Κ γιατι δν το βγαζεις? Μεσα θα μεινει δλδ? Επισης τι παει να πει "δν ξερει αμα τελειωσε?" Κ ακομα κ αμα δν τελειωσε ξερεις φανταζομαι οτι κ στα υγρα υπαρχει μια μικροποσοτητα σπερματος κ παλι μπορεις να μεινεις εγκυος, ποτε δν εισαι σιγουρη. Λοιπον πανε σε ενα δημοσιο νοσοκομειο ΑΜΕΣΑ κ πες τι συνεβη κ θα σου πουν τι πρεπει να κανεις, θα σου βγαλουν κ το προφυλακτικο κ θα σου πουν αν πρεπει να παρεις το norlevo (χαπι επομενης μερας). Κ θα ηθελα να ενημερωθεις εκτενεστερα για θεματα σεξουαλικης συμπεριφορας κ να εισαι πιο υπευθυνη αλλη φορα.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    για αρχή το έχω βγάλει από την πρώτη στιγμή.....κατά δεύτερον πριν 2 μήνες οι συνθήκες ήταν διαφορετικές....ήμουν σε μια μακροχρόνια σχέση κ το θέλαμε κ οι δύο.....κ 3 είμαι απόλυτα ενημερωμένη έχω μιλήσει με γιατρό κ μου είπε πως δεν υπάρχει κίνδυνος κ αν θέλω για μεγαλύτερη σιγουριά να το πάρω απλά να μην ξαναγίνει.....αυτά....ααα κ κάτι άλλο την ερώτηση την έκανα γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.....κ δεν είχα ιδέα....!!!!ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...!!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    πηγα σ φαρμακειο ν πρω τ χαπι κ ο γυναικολογος μ μου ειπε ν μην τ παρω....γενιοτερα δεν ειναι καλο ν τ παιρνεις!!!!λεει οτι στην ζωη μας πρεεπι ν τ παρουμε μονο 2 φορες!!!!γυναιολογος μου τ εχει πει!!!!
    Αυτό, το να μην προτείνει γυναικολόγος το χάπι της επόμενης μέρας, στην περίπτωση που γίνει κάποιο παρόμοιο σκηνικό, δεν το έχω ακούσει ποτέ από κανέναν γυναικολόγο. Δηλαδή ο γυναικολόγος σου πίστευε ότι είναι καλύτερη η άμβλωση από το χάπι? Κάτι μου βρωμάει... Εκτός αν είσαι αλλεργική σε κάτι, ή το έχεις ξαναπάρει μέσα στο τελευταίο εξάμηνο. Εξάλλου, κυκλοφορούν πολλά τέτοιου είδους χάπια, και νεότερης γενιάς, που είναι ακόμη πιο ελαφριά από τα παλιά. Ούτε αυτό με τις 2 φορές δεν μου το έχουν πει ποτέ. Εντάξει, δεν το παίρνεις και σαν μέθοδο αντισύλληψης, αλλά τόσο πια??? Τι να πω, εκτός αν είναι και κύκλωμα και προτιμούν να πάρουν τα φράγκα από την άμβλωση...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    για αρχή το έχω βγάλει από την πρώτη στιγμή.....κατά δεύτερον πριν 2 μήνες οι συνθήκες ήταν διαφορετικές....ήμουν σε μια μακροχρόνια σχέση κ το θέλαμε κ οι δύο.....κ 3 είμαι απόλυτα ενημερωμένη έχω μιλήσει με γιατρό κ μου είπε πως δεν υπάρχει κίνδυνος κ αν θέλω για μεγαλύτερη σιγουριά να το πάρω απλά να μην ξαναγίνει.....αυτά....ααα κ κάτι άλλο την ερώτηση την έκανα γιατί δεν μου έχει ξανατύχει.....κ δεν είχα ιδέα....!!!!ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...!!!!!!
    Τι εννοείς δεν υπάρχει κίνδυνος, αποκλείεται να είσαι έγκυος? Αν ολοκλήρωσε το παιδί, καθόλου δεν αποκλείεται... Να προσέχεις γενικά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    εγω αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι απο τοτε που εσπασε το προφυλακτικο και ''καλα'' δεν ηξερε αν τελειωσε κι ολας,ο τυπος λακισε γιατι φοβηθηκε να μην μεινεις εγκυος.φυσικα στα σταθω στο γεγονος που σου προκαλει αγχος
    κανε κανενα τεστ εγκυμοσυνης μονη σου.το παιρνεις απο το φαρμακειο.αν παρ'ολα αυτα δεις και καθυστερηση κανε μια β χωριακη σε ενα δημοσιο νοσοκωμειο..
    αν ολα τελικα ηταν μια δικη σου ιδεα και σιγουρευτεις οτι δεν εισαι εγκυος,μην τον δεχτεις στην ζωη σου σαν να μην τρεχει τιποτα γιατι κατα την επιφυλακτικη μου αποψη δεν θα επρεπε να απεχει απο ολο αυτο..θα επρεπε να συμμετεχει στην αγωνια σου και να μην το περνας μονη..σορυ κι ολας κι ευχομαι να πανε ολα καλα
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    εγω αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι απο τοτε που εσπασε το προφυλακτικο και ''καλα'' δεν ηξερε αν τελειωσε κι ολας,ο τυπος λακισε γιατι φοβηθηκε να μην μεινεις εγκυος.φυσικα στα σταθω στο γεγονος που σου προκαλει αγχος
    κανε κανενα τεστ εγκυμοσυνης μονη σου.το παιρνεις απο το φαρμακειο.αν παρ'ολα αυτα δεις και καθυστερηση κανε μια β χωριακη σε ενα δημοσιο νοσοκωμειο..
    αν ολα τελικα ηταν μια δικη σου ιδεα και σιγουρευτεις οτι δεν εισαι εγκυος,μην τον δεχτεις στην ζωη σου σαν να μην τρεχει τιποτα γιατι κατα την επιφυλακτικη μου αποψη δεν θα επρεπε να απεχει απο ολο αυτο..θα επρεπε να συμμετεχει στην αγωνια σου και να μην το περνας μονη..σορυ κι ολας κι ευχομαι να πανε ολα καλα
    Συμφωνώ σχετικά με τον σύντροφο. Άκου δεν ήξερα αν τελείωσε... Απο-κλείεται!!!

    Αλλά το τεστ εγκυμοσύνης δεν θα είναι έγκυρο τόσο νωρίς, μετά από 1-2 μέρες σύλληψης δεν δείχνει τίποτα. Πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα. Έτσι νομίζω δηλαδή.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. εγκυμοσυνη και xanax
    By ΠΑΠΙΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 14-02-2012, 09:40
  2. εγκυμοσυνη-χαπια
    By kath in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 16-06-2011, 19:56
  3. Φοβία για εγκυμοσύνη..
    By elena6 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 28-04-2011, 15:20
  4. Διπολικότητα και εγκυμοσύνη
    By Kat14 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-05-2010, 19:53
  5. Εγκυμοσύνη και κατάθλιψη
    By alex30 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-2006, 23:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •