αγχος να πραγματοποιησω τα ονειρα μου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    3

    αγχος να πραγματοποιησω τα ονειρα μου..

    γεια σας και απο μενα..ειμαι 20 χρονων και απο μικρη ειχα πολλα ονειρα για τον εαυτο μου..ημουν παντα καλη μαθητρια και καταφερα να μπω στη σχολη των ονειρων μου..το θεμα ομως ειναι οτι πλεον αγχωνομαι για το οτιδηποτε..ειδικα τα τελευταια 2 χρονια ζω μεσα στον πανικο..η σχολη μου ειναι ιδιαιτερα απαιτητικη και δεν μου αφηνει πολυ χρονο για τον εαυτο μου..ειμαι αρκετα τελειομανης με αποτελεσμα να μην δεχομαι καμια αποτυχια και οποτε ερχεται αυτη να πεφτω σε βαρια καταθλιψη...εχω σχεδιασει βημα βημα το μελλον μου και η σκεψη οτι κατι δεν θα παει ετσι οπως το εχω σχεδιασει απλα με τρελλενει..το προβλημα μου πλεον εχει γινει και σωματικο αφου εχω πονους στην κοιλια και εκανα ολες τις εξετασεις και οι γιατροι δεν βρηκαν τιποτα..δεν ξερω πως να χαλαρωσω..τελικα ειναι τοσο κακο να αγαπας υπερβολικα τη δουλεια σου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ρενα μου καταλαβαινω απολυτα αλλα εισαι μονο 20 χρονων θ πρεπει ν σε ενδιαφερουν κ αλλα πραγματα κ οχι μονο η σχολη σ!!!καταφερες και περασες εκει που ηθελες και αν θες θ καταφερεις κ αλλα τ θεμα ειναι ν ζεις και αλλα πραγματα!!!παρεες εχεις βγαινεις?η καθεσι σπιτι διβαζοντας και αγχωνεσαι για ολα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    rena δεν θα παει οπωσ τα χεισ σχεδιασει ειναι το μονο σιγουρο προσαρμοσου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    επεισης συμφωνω με ελις τπτ εν παει βαση προγραμματισμου!!!λενε πως οταν οι ανθρωποι κανουμε ονειρα ο θεος γελαει!!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    3
    φυσικα και εχω παρεα,εχω και αγορι ο οποιος με στηριζει οσο μπορει..ειμαστε απο το λυκειο μαζι..δεν αντιμετωπιζω ιδιαιτερο προβλημα ευτυχως σε θεμα φιλιας η σχεσης..προσπαθω να μην μεταφερω τα προβληματα μου εκει..ο μονος εχθρος μου ειναι το αγχος... εχω το κακο να θελω ολα να πηγαινουν ρολοι...και παντα θελω το καλυτερο για μενα..απλα δεν αντεχω στη σκεψη οτι θα φτασω σε μια ηλικια οπου θα κοιταω πισω μου και θα μου εχει μεινει το παραπονο οτι δεν καταφερα αυτο που ηθελα..ειμαι αχαριστη το ξερω, υπαρχουν πιο σοβαρα προβληματα απο το δικο μου και δεν εκτιμαω αυτα που εχω τωρα..προσπαθω νατα λεω αυτα στον εαυτο μου αλλα τιποτα..ειναι σαν να μην επικοινωνει το μυαλο με το συναισθημα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Το χειροτερο πραγμα για εναν ανθρωπο,ειναι να νοσησει ασχημα,να κοιταξει πισω στο παρελθον του,να πει,γιατι νοιαζομουν για πραγματα που στο τελος δεν ειχα σημασια.Τουλαχιστον οχι την αξια που τους εδινα.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    τρολλλλλλλλλλακι

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    3
    εχεις κατι μαζι μου dear elis?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρενα μου ακουσε με γιατι κ εγω σε παρομοια φαση βρισκομαι : Το θεμα σου πιστευω εχει να κανει με τη διαχειριση του ελεγχου. Δλδ θες να εχεις τον ελεγχο σε ολα (κ προπαντων με τη σχολη σου αμα καταλαβα καλα) κ αυτο σε αγχωνει κ σε μπλοκαρει με αποτελεσμα κ τη σωματοποιηση του αγχους (οι πονοι π νιωθεις). Σκεψου οτι τα περισσοτερα πραγματα ειναι στο χερι μας πως θα τα διαμορφωσουμε, αλλα δν ειναι κ 100% σιγουρο. Πολλες φορες προκυπτει κατι (ειτε προς το καλο ειτε προς το κακο) π δεν το περιμεναμε! Δεν σου χει τυχει?
    Εσυ θα κοιτας το τωρα! Θα κοιταξεις να απολαυσεις τη φοιτητικη σ ζωη γιατι αυτα τα ωραια χρονια δν θα ξαναρθουν! Ζησε το τωρα, εισαι στην καλυτερη φαση κ ηλικια! Εχεις χρονο μπροστα σ για να αγχωθεις κ για το μελλον! Παρε κ λιγη γραψαρχιδινη κ κοιτα τα ζεις τη ζωη σου κουκλα μ! Κ μην ακους κανεναν!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Ονειρα που μεινανε ονειρα...............
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 10-07-2012, 17:15
  2. Ψυχικα Ονειρα - Η δυναμη που έχουν τα ονειρα
    By Nightmare111 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2012, 18:43
  3. Όνειρα
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 13-04-2011, 19:18
  4. Όνειρα
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-01-2011, 21:43
  5. ονειρα
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 01-06-2010, 12:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •