τι να κανω;:-(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10

    Unhappy τι να κανω;:-(

    Καλησπέρα σας....... Έχω μερικές σκέψεις που με βασανίζουν εδώ και καιρό και πρέπει να τις εκφράσω προκειμένου να ηρεμήσω κ ίσως να βρω μια, κάποια λύση...... Με το αγόρι μου, είμαστε μαζι μισό χρόνο...... Τον ερωτεύτηκα τόσο δυνατά...... Το θέμα ειναι ότι περάσαμε το χειρότερο καλοκαίρι ποτέ.... Εκείνος στηβ καβάλα, εγω στη δράμα... Δν μπορούσαμε να βλεπομαστε συχνά.... Είμαστε φοιτητές.... αυτοκίνητο δν έχει κ έτσι όλα ήταν δύσκολα! Επιπλέον, οι γονείς μου χωρίς καν να τον γνωρίσουν, τον απέρριψαν! Κ έτσι, μαλωσα με τους δικούς μου...... Πολύ! Η ίδια μου η μητέρα, δε μου μιλούσε.... Για να δω το αγόρι μου....... Όλα κρυφά!!!! Και προσεχτικά μήπως πέσουμε στον αδερφό μου! Με τον καιρό, σιγά σιγά τα πράγματα ηρέμησαν... Όχι πως ειναι ρόδινα, αλλά ηρέμησαν... Οσο εγω κοντεύά να φτάσω στην κατάθλιψη το καλοκαίρι με το αγόρι μου ήμαστε καλα.... Τα αντέξαμε όλα! Και περιμέναμε πώς κ πώς να γυρίσουμε στη σχολή μας.... Να μένουμε μαζι και πάλι! Κ πράγματι, γυρίσαμε...... Όταν ειμαι μαζι του, νιώθω υπέροχα... Νιώθω πόσο πολύ τον αγαπαω! Τον κοιτάω και χάνομαι... Κοιμάμαι στην αγκαλιά του και νιώθω ασφάλεια... Με πειράζει που αδιαφορεί για τη σχολή... Με πειράζει που δεν προσπαθεί οσο αξίζει! Διαβάζει, αλλά όχι για το μέγεθος και την αξία του! Δε θέλω να κανω τη νταντά του... Θέλω να το συνειδητοποιήσει... Κατά τα αλλά ειναι ένας υπέροχος άνθρωπος... Ειμαι τόσο τυχερή και τον αγαπαω! Σας τα γράφω και δακρύζω...... Όταν όμως γυρνάω στην πόλη μου, στο σπίτι μου, όλα ειναι μαύρα.... Φοβάμαι! Φοβάμαι μήπως πληγώθω... Μήπως ειναι κατι επιπόλαιο.... Μήπως ειναι λίγος! Μήπως επιβεβαιωθούν οι γονείς μου... Μήπως χαλάσει εξαιτίας τους η σχέση μου... Μήπως πιέστηκα πάρα πολύ.... Γιατί νιώθω έτσι διερωτάμαι....... Αυτόν τον άνθρωπο, όταν τον κοιτάω... Φεγγω! Απλα φεγγω... Δν μπορεί να ειναι συνήθεια...... Ψάχνω συνεχώς απαντήσεις.... Μήπως σκέφτομαι πολύ;:-(
    Συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα.... Ευχαριστω για οποιαδήποτε απάντηση!!!!!!

  2. #2
    Ο χρονος θα δωσει απαντησεις στις ερωτησεις και θα σου λύσει τις αμφιβολίες, γνωρίζοντας τον άλλο καλύτερα, με το που παιρνάς από τον ενθουσιασμό στην καθημερινότητα μιας σχεσης αναμεσα σε δυο ανθρωπους. Το γεγονος ότι δεν τον θελουν οι δικοί σου μήπως σε κάνει να τον αγαπας και να δενεσαι μαζι του περισσότερο?
    Γιατι δεν τον θέλουν οι γονεις σου?
    γιάννης

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10
    Καταρχάς σ ευχαριστω πάρα πολύ για την απάντηση και το χρόνο σου... Οι γονείς μου δεν τον θέλουν, χωρίς να τον έχουν γνωρίσει.... Χωρίς να τον έχουν δει καν.... Εγω είχα μια άλλη σχέση και με το αγόρι μου κάναμε παρέα...... Πολλή παρέα! Θεωρούν ότι απάτησα τον πρώην μου μαζι του...... Κατι τέτοιο δεν έγινε ποτέ! Θεωρούν ότι ειναι σκατοχαρακτήρας αφού μπήκε ανάμεσα σ ένα ζευγάρι! Έλα μ όμως που τον ερωτεύτηκα τρέλα... Ίσως να φταίει που αμέσως μόλις χώρισα με τον πρώην, έκανα σχέση μαζι του! Δεν έδωσα καθόλου χρόνο σε μένα...... Αλλά πονάω! Πονάω πάρα πολύ....... Να τον χάσω;;;; Δεν μπορω να τον χάσω.... Δεν ξερω τι να κανω!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by Φανή22 View Post
    Επιπλέον, οι γονείς μου χωρίς καν να τον γνωρίσουν, τον απέρριψαν! Κ έτσι, μαλωσα με τους δικούς μου...... Πολύ! Η ίδια μου η μητέρα, δε μου μιλούσε.... Για να δω το αγόρι μου....... Όλα κρυφά!!!! Και προσεχτικά μήπως πέσουμε στον αδερφό μου! Με τον καιρό, σιγά σιγά τα πράγματα ηρέμησαν... Όχι πως ειναι ρόδινα, αλλά ηρέμησαν... Οσο εγω κοντεύά να φτάσω στην κατάθλιψη το καλοκαίρι με το αγόρι μου ήμαστε καλα....
    Οι γονείς καμιά φορά, πιστεύοντας πως πράτουν για το καλό του παιδιού τους, κάνουν παρορμητικές κινήσεις που πληγώνουν τα παιδιά. Αν δουν εσένα να είσαι ευτυχισμένη και ολοκληρωμένη με αυτόν τον άνθρωπο, θα το πάρουν απόφαση κάποια στιγμή. Μην ανησυχείς.

    Quote Originally Posted by Φανή22 View Post
    Τα αντέξαμε όλα! Και περιμέναμε πώς κ πώς να γυρίσουμε στη σχολή μας.... Να μένουμε μαζι και πάλι! Κ πράγματι, γυρίσαμε...... Όταν ειμαι μαζι του, νιώθω υπέροχα... Νιώθω πόσο πολύ τον αγαπαω! Τον κοιτάω και χάνομαι... Κοιμάμαι στην αγκαλιά του και νιώθω ασφάλεια...
    Φαίνεται ότι είσαι ερωτευμένη μαζί του. Πολύ όμορφο και δυνατό συναίσθημα. Να ζήσεις την κάθε του στιγμή. Απλά πρόσεξε μην πνίξεις τον άλλον, συμβαίνει καμιά φορά.

    Quote Originally Posted by Φανή22 View Post
    Με πειράζει που αδιαφορεί για τη σχολή... Με πειράζει που δεν προσπαθεί οσο αξίζει! Διαβάζει, αλλά όχι για το μέγεθος και την αξία του! Δε θέλω να κανω τη νταντά του... Θέλω να το συνειδητοποιήσει... Κατά τα αλλά ειναι ένας υπέροχος άνθρωπος...
    Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να αλλάξεις αυτόν που αγαπάς, το αντικείμενο του έρωτά σου. Μπορείς κάποια στιγμή να του δώσεις μία φιλική συμβουλά, αλλά μέχρι εκεί. Δεν είσαι μαμά του. Εκείνος θα κάνει αυτό που θέλει και θα μάθει μόνος του από τις εμπειρίες του και από τα λάθη και τα σωστά του.

    Quote Originally Posted by Φανή22 View Post
    Ειμαι τόσο τυχερή και τον αγαπαω! Σας τα γράφω και δακρύζω...... Όταν όμως γυρνάω στην πόλη μου, στο σπίτι μου, όλα ειναι μαύρα....
    Πρόσεξε μην πέφτεις με τα μούτρα στην σχέση. Δεν είναι καλό να εξαρτάται η διάθεσή σου από κάποιον άλλο άνθρωπο, όποιος κι αν είναι αυτός. Άλλο να σου λείπει και άλλο να πέφτεις τόσο πολύ ψυχολογικά.

    Quote Originally Posted by Φανή22 View Post
    Φοβάμαι! Φοβάμαι μήπως πληγώθω... Μήπως ειναι κατι επιπόλαιο.... Μήπως ειναι λίγος! Μήπως επιβεβαιωθούν οι γονείς μου... Μήπως χαλάσει εξαιτίας τους η σχέση μου... Μήπως πιέστηκα πάρα πολύ.... Γιατί νιώθω έτσι διερωτάμαι....... Αυτόν τον άνθρωπο, όταν τον κοιτάω... Φεγγω! Απλα φεγγω... Δν μπορεί να ειναι συνήθεια...... Ψάχνω συνεχώς απαντήσεις.... Μήπως σκέφτομαι πολύ;:-(
    Σίγουρα σκέφτεσαι περισσότερο από ότι χρειάζεται. Χαλάρωσε και ευχαριστήσου την φάση που περνάς. Και το μέλλον δεν το ξέρει κανένας... ευτυχώς.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10
    Πόσο όμορφες οι συμβουλές σου... Και αληθινές!!!! Εγώ γιατί πονάω? Δε θέλω να τον χάσω, αλλά νιώθω περίεργα..... Αρχίζουν να με ενοχλούν πράγματα που λάτρευα... Λάτρευα το παιδί που έχει μέσα του.. Ακομα το κάνω, αλλά μερικές φορές με ενοχλεί.... Με κουράζει! Είναι υπέροχος άνθρωπος, υπέροχος..... Εγώ γιατί είμαι έτσι?

  6. #6
    Quote Originally Posted by Φανή22 View Post
    Πόσο όμορφες οι συμβουλές σου... Και αληθινές!!!! Εγώ γιατί πονάω? Δε θέλω να τον χάσω, αλλά νιώθω περίεργα..... Αρχίζουν να με ενοχλούν πράγματα που λάτρευα... Λάτρευα το παιδί που έχει μέσα του.. Ακομα το κάνω, αλλά μερικές φορές με ενοχλεί.... Με κουράζει! Είναι υπέροχος άνθρωπος, υπέροχος..... Εγώ γιατί είμαι έτσι?
    ..φανή, μια χαρά στα λέει η κου...:)
    Σταμάτα να σκέφτεσαι και να αναλύεις τόσο τα πράγματα. Είστε πολύ λίγο καιρό μαζί και πρέπει να απολαύσεις αυτό που έχετε.
    Έχε στο μυαλό σου πως ένα από τα μεγαλύτερα λάθη που μπορούμε να κάνουμε σε μια σχέση είναι να προσπαθήσουμε να αλλάξουμε τον άλλο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10
    Το ξέρω Θεοφανία... ΤΟ ξέρω! έχετε δίκιο..... Πρέπει να ηρεμήσω και να συζητήσω μαζί του... Απλα, δε θέλω να τον πληγώσω... Τον αγαπάω πάρα πολυ..... Αλήθεια τόσο πολύ!
    Θέλω να είμαστε καλά... ίσως να πιέστηκα πολύ! Δεν ξέρω..... Σας ευχαριστώ όλους πολύ!
    Φιλικά,
    Φανή

  8. #8
    Quote Originally Posted by Φανή22 View Post
    Το ξέρω Θεοφανία... ΤΟ ξέρω! έχετε δίκιο..... Πρέπει να ηρεμήσω και να συζητήσω μαζί του... Απλα, δε θέλω να τον πληγώσω... Τον αγαπάω πάρα πολυ..... Αλήθεια τόσο πολύ!
    Θέλω να είμαστε καλά... ίσως να πιέστηκα πολύ! Δεν ξέρω..... Σας ευχαριστώ όλους πολύ!
    ...όταν είμαστε μέσα σε μια κατάσταση πελαγώνουμε για τα πιο απλά πράγματα, καθώς τα συναισθήματα μας, (όποια και αν είναι αυτά) καταλαμβάνουν μεγάλο κομμάτι και μας εμποδίζουν να δούμε καθαρά.
    Απ όσο μπορώ να καταλάβω το θέμα με τους δικούς σου σε επηρεάζει γενικότερα και αυτό το μεταφέρεις στη σχέση σου.
    Προσπάθησε να αποστασιοποιηθείς και να διαχωρίσεις τους ρόλους του καθένα στη ζωή σου...:)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10
    Έχεις δίκιο.... Έχεις απόλυτο δίκιο.... Βλέπω αυτό που μου λένε εκεινοι, μου έχουν περάσει τις αμφιβολίες και δε βλεπω την πραγματικότητα..... Το αληθινό αγόρι μου!!!!!! Να είσαι καλά για αυτά που μου είπες....
    Φιλικά,
    Φανή

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μη σκεφτεσαι διαφορα σεναρια για το μελλον και τρομοκρατεισαι!!!!!!!!!!!!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10
    δυστυχως τα σκεφτομαι.... και χαλαω το παρον!
    Φιλικά,
    Φανή

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    φανη μ μν δινεις σημασια στο τι λενε οι γονεις σ, προσπαθουν ισως να δηλητηριασουν τα αισθηματα σ κ να σ ενσπειρουν αμφιβολιες, μν μπαινεις στο τρυπακι, ξερεις πως νιωθεις για το αγορι σ κ το ποιος ειναι κ ποια εισαι το ξερεις εσυ κ το αγορι σ κ δν θα στο υποδειξει κανεις αλλος ειτε γονιος λεγεται ειτε οτιδηποτε
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10
    :) :) εχεις δικιο.... οπως ολοι!! πρεπει να ηρεμησω....
    Φιλικά,
    Φανή

  14. #14
    Δεν θα πω κάτι διαφορετικό από τους υπόλοιπους.

    Πολλοί θα "σκότωναν¨για να νιώσουν όπως αισθάνεσαι εσύ τώρα...κι εσύ τι κάνεις ? Δηλητηριάζεις το σήμερα με σκέψεις για το αύριο, με θεωρίες, με "αν", με "ίσως" κτλ.

    Απλά ξεκόλλα και ζήσε τον έρωτά σου..Δε διαρκεί για πάντα και δε συμβαίνει και πολλές φορές..κρίμα δεν είναι ?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    10
    Πολλοί θα "σκότωναν¨για να νιώσουν όπως αισθάνεσαι εσύ τώρα...κι εσύ τι κάνεις ? Δηλητηριάζεις το σήμερα με σκέψεις για το αύριο, με θεωρίες, με "αν", με "ίσως" κτλ.

    Απλά ξεκόλλα και ζήσε τον έρωτά σου..Δε διαρκεί για πάντα και δε συμβαίνει και πολλές φορές..κρίμα δεν είναι ?[/QUOTE]


    :-)έχεις τόσο δίκιο!!!!!!! τόσο δίκιο... απλώς πρέπει να ηρεμήσω... κ να απολαύσω τν
    Φιλικά,
    Φανή

Similar Threads

  1. τι να κανω??
    By cocomero in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 26-04-2012, 09:52
  2. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  3. Τι να κανω;
    By jet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 11-04-2011, 18:42
  4. τι κανω?
    By lina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 24-09-2009, 16:11
  5. Τι να κανω?
    By Wolff in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 18-10-2008, 17:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •