Φοβάμαι ότι θα μείνω στο ράφι....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794

    Φοβάμαι ότι θα μείνω στο ράφι....

    Είμαι 37 χρονών και δεν έχω καν σχέση...φοβάμαι λοιπόν ότι θα μείνω στο ράφι, ότι δεν θα κάνω οικογένεια και παιδιά όπως ονειρεύτηκα στα παιδικά μου χρόνια... Επίσης, έχω αφήσει τον εαυτό μου τα τελευταία χρόνια με αποτέλεσμα να πάρω ορισμένα κιλά, είμαι 1.60 με 70 κιλά υπέρβαρη.... έχω πολύ καιρό να δημιουργήσω σχέση και ο κοινωνικός μου περίγυρος είναι τέτοιος που δεν επιτρέπει νέες γνωριμίες...είμαι λιγάκι εγκλωβισμένη τι θα κάνω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Περιμένω απαντήσεις ..... ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    τι να κανω η φοβία αυτή μου δημιουργεί άγχος....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    καλό μου ολγακι τίποτα δεν ειναι απόλυτα σίγουρο,εχεις κανει ενα σεναριο στο μυαλο σου εγω θα σου κανω ενα αλλο....αυριο περπατας σου πεφτει κατι κ ενας κολακευτικος κυριος το βλεπει κ στο δινει σε κοιταει στα ματια κ του κανεις κλικ το ιδιο κλικ κανει κ αυτος σε εσενα ..περπατατε δυο τετραγωνα πιο κάτω χαριτολογοντας κ στο τελος σου προτεινει να βγειτε για καφε..βγαίνετε για κανα μηνα κ το κλικ γίνετε κατι παραπάνω κ στον δεύτερο γίνεστε αχώριστοι κ αποφασίζετε να ζησετε μαζι για παντα...δεν ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασίας ειναι η ίδια η ζωη κ τα γυρισματα της....
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Μάκαρι να είναι τόσο απλά τα πράγματα αλλά είμαι μόνη εδώ και καιρό ...εδώ και πολύ καιρό μου φαίνεται αδύνατο αυτό που λες ώς και κάτι το άπιαστο ...μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο...

  6. #6
    ...ολγα, ότι θέλουμε έχουμε σε αυτή τη ζωή.
    Αν θες να παντρευτεις, θα παντρευτείς.
    Αν όχι, τότε όχι.
    Είναι πολύ απλό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Ποιος το λέει αυτό: "ότι θέλουμε έχουμε σε αυτήν την ζωή"? Εγώ ξέρω άτομο που ήθελε να παντρευτεί και να κάνει οικόγενεια και όμως δεν το έκανε...

  8. #8
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Ποιος το λέει αυτό: "ότι θέλουμε έχουμε σε αυτήν την ζωή"? Εγώ ξέρω άτομο που ήθελε να παντρευτεί και να κάνει οικόγενεια και όμως δεν το έκανε...
    ...όλγα, αν θέλει κάποια να παντρευτεί, κάθεται μες στο σπίίτι και τρώει όλη μέρα αναστενάζοντας που δεν έχει σχέση και δεν θα κάνει οικογένεια, δεν θα κάνει.
    Αντιθέτως, μια γυναίκα που θέλει να κάνει γνωριμίες με σκοπό το γάμο, κοινωνικοποιείται, βγαίνει έξω και ψάχνεται με αυτό το σκοπό.
    Αυτό σημαίνει πως κάνει φόκους στο στόχο της....:)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μα ηδη στο αρχικο σου ποστ δικες σου επιλογες περιγραφεις.."αφησα τον εαυτο μου" "εχω καιρο να δημιουργησω σχεση" "ο κοινωνικος μου περιγυρος μπλα μπλα"..
    Του παπα της ρωμης επιλογες ειναι?Αν δεν δημιουργησουμε αναλογες συνθηκες στα θελω μας,δεν θα ερθουν ποτε!!

    Και υπερβαρη δεν εισαι!!!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Υπέρβαρη είμαι! Οι συνθήκες αυτή την στιγμή είναι ακατάλληλες για να δημιουργήσω οικογένεια και χρόνος περνάει...αυτό εννοώ. Δεν μπορώ να βγαίνω...οι φίλοι μου είναι όλοι παντρεμένοι έχουνε την οικογένεια τους δεν ασχολούνται μαζί μου, δεν έχω παρέες αυτό εννοώ... Ως ποιά ηλικία θα μπορώ να κάνω παιδιά ...πότε θα γνωρίσω τον γαμπρό ...πότε θα κάνω σχέση ο καιρός φεύγει περνάει από τα χερια μου και κυλάει σαν νερό από τα 24 μου ήθελα να κάνω οικογένεια και είμαι 37 και δεν έχω εκπληρώσει τον στόχο μου...φοβάμαι ότι τελικά θα μείνω στο ράφι μια για πάντα...



    Αυτά..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Υπέρβαρη είμαι! Οι συνθήκες αυτή την στιγμή είναι ακατάλληλες για να δημιουργήσω οικογένεια και χρόνος περνάει...αυτό εννοώ. Δεν μπορώ να βγαίνω...οι φίλοι μου είναι όλοι παντρεμένοι έχουνε την οικογένεια τους δεν ασχολούνται μαζί μου, δεν έχω παρέες αυτό εννοώ...
    Αρα λοιπον αφου οι φιλοι σου ειναι ολοι παντρεμενοι τελειωσαν ολα??Και σε ενα γυμναστηριο να γραφτεις θα κοινωνικοποιηθεις!Φτιαξε νεες συνθηκες,καινουργιους κυκλους!

  12. #12
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Υπέρβαρη είμαι! Οι συνθήκες αυτή την στιγμή είναι ακατάλληλες για να δημιουργήσω οικογένεια και χρόνος περνάει...αυτό εννοώ. Δεν μπορώ να βγαίνω...οι φίλοι μου είναι όλοι παντρεμένοι έχουνε την οικογένεια τους δεν ασχολούνται μαζί μου, δεν έχω παρέες αυτό εννοώ... Ως ποιά ηλικία θα μπορώ να κάνω παιδιά ...πότε θα γνωρίσω τον γαμπρό ...πότε θα κάνω σχέση ο καιρός φεύγει περνάει από τα χερια μου και κυλάει σαν νερό από τα 24 μου ήθελα να κάνω οικογένεια και είμαι 37 και δεν έχω εκπληρώσει τον στόχο μου...φοβάμαι ότι τελικά θα μείνω στο ράφι μια για πάντα...



    Αυτά..

    ...κάτσε βρε όλγα μου.
    Δεκατρία χρονια θέλοντας κάτι, τι ήταν αυτό που σε εμπόδισε να το πραγματοποιήσεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αρα λοιπον αφου οι φιλοι σου ειναι ολοι παντρεμενοι τελειωσαν ολα??Και σε ενα γυμναστηριο να γραφτεις θα κοινωνικοποιηθεις!Φτιαξε νεες συνθηκες,καινουργιους κυκλους!
    Ο άνθρωπος βαραίνει μεγαλώνοντας δεν κάνει εύκολα παρέες και εγώ δεν εργάζομαι αυτή την στιγμή ώστε να έχω τον κύκλο της δουλειάς μου...είμαι καταδικασμένη σας λέω να ζήσω μονάχη μου όλη μου την ζωή...

    ...άλλωστε δεν υπάρχουνε άνθρωποι που ζουνε μονάχοι?....που δεν το έχουνε επιλέξει αλλά έτσι τους ήρθαν τα πράγματα στην ζωή τους?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Σαν το ξεχασμενο σταχυ...!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...κάτσε βρε όλγα μου.
    Δεκατρία χρονια θέλοντας κάτι, τι ήταν αυτό που σε εμπόδισε να το πραγματοποιήσεις?
    Αυτό ακριβώς λέω, ήταν οι συνθήκες τέτοιες...μήπως έχω και τίποτα και εγώ δεν ξέρω...κανένα κουσούρι που δεν το έχω εντοπήσει αυτή την στιγμή....είχα πολύ άγχος στην εκλπήρωσει τον στόχων μου...σπούδαζα αυτά τα χρόνια...και αφοσιώθηκα σε αυτόν τον στόχο μου

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φοβάμαι...
    By Dimitra P in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 25-08-2011, 15:40
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΩ..
    By ME&I in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-04-2011, 13:43
  3. Κι αν μείνω μόνη?
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 14-04-2010, 16:07
  4. φοβαμαι
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2010, 22:33
  5. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •