με χωρισε η κοπελα μου μετα απο 5 χρονια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    17

    με χωρισε η κοπελα μου μετα απο 5 χρονια.

    Καλημερα,ειμαι νεος εδω.λοιπον το προβλημμα μου ειναι το εξεις,τα ειχα με μια κοπελα 5 χρονια ξεξινησε οταν αυτη ηταν 16 και εγω 21,αυτα τα 5 χρονια αγαπηθηκαμε πολλη δεν ειχαμε ποτε προβληματα μεχρι πριν μια εβδομαδα που μου ζητησε να χωρισουμε.με το ακουσμα αυτο εχασα ξαφνικα τα παντα μου την ρωτησα γιατι, τι εγινε και μου ειπε οτι δεν με:( αγαπαει ποια και οτι το σκεφτωταν 8 μηνες να μου το πει αλλα δεν εβρισκε το θαρος.την ρωτησα αν φταιω εγω σε τιποτα και μου ειπε οτι φταιει μονο αυτη και πως αλλαξε αυτη και οτι θελει να ζηι πραγματα μονοι της .προσπαθησα παρα πολυ να το αποτρεψω ετρεχα και τρεχω ακομα πισω της αλλα τιποτα εχει παρει τις αποφασεις της.ακομα της ειπα μηπως θελει να μεινη λιγο μονη,τιποτα και εκει.τωρα ερχομαι σε εμενα,δεν μπορω να την βγαλω απο το μυαλο μου με τιποτα .με ποιανουν κρισης ανχους,δεν θελω να κανω τιποτα.δεν αντεχω αλλο,τι να κανω για να την ξεχασω?????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    μεγαλωσε το πουλι κ θελει να απλωσει τα φτερα του τι δεν καταλαβαινεισ ειναι απλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Δυστυχως αγορι μου...πρεπει να την βγαλεις απο το μυαλο σου και να προχωρησεις....τελειωσε...
    κοιτα οσο μπορεις να μην το αφησεις να σε παρει απο κατω...και να συνεχισεις να ζεις την ζωη σου....
    υπαρχουν κι αλλες κοπελες....θα ξαναερωτευτεις..ισως...

    μπορει καποια μερα στο μελλον να ειστε ξανα μαζι...οταν θαεχει δοκιμασει κι αυτη τα φτερα της..οπως λεει και ο ελις...αλλα μεχρι τοτε ποιος ξερει....μπορει να εισαι τελειως αλλου....
    να εχεις δυναμη..και μακαρι να το ξεπερασεις γρηγορα ευχομαι....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    17
    Το καταλαβενω,αυτο που δεν καταλαβενω ειναι οτι σε τι ημουν εγω εμποδιο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    δεν ειναι θεμα αν ησουν εμποδιο ή οχι....οι ανθρωποι μεγαλωνουν και αλλαζουν τα θελω τους..ειναι απλο.
    αν το σκεφτεις λιγο λογικα..ειναι καλυτερα που της βγηκε τωρα και οχι αργοτερα ..οταν ισως θα ειχατε κανει μαζι οικογενεια και παιδια....
    προσπαθησε να το αφησεις πισω σου....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    17
    Με εχει παρει πολυ απο κατω,την αγαπησα πολυ,καναμε πολλα ονειρα μαζι.πως μπορο εγω λοιπον να τα ξεχασω ολα,πως να παψω να την αγαπω!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    δεν μπορεις....δεν γινονται ετσι ευκολα αυτα....παντα θα μεινει μεσα σου ενα κομματι αυτης της αγαπης....
    απλα πρεπει να εκπαιδευσεις τον εαυτο σου να μη τη σκεφτεται.....οσο αφηνεις σκεψεις και αναμνησεις να σε κατακλυζουν ...τοσο χειροτερα...
    μακρια απο καψουροτραγουδα,,φωτογραφι ες κλπ....
    καθε φορα που την φερνεις στο μυαλο...πιεσε τον εαυτο σου να πατησει διακοπη....
    δεν γινεται αλλιως..
    και προσπαθησε να προχωρησεις κανονικα...να κανεις αλλες γνωριμιες..εστω για να ξεχαστεις...
    αυτα ειναι δυσκολα πραγματα...το ξερω...αλλα δεν γινεται αλλιως.....:(
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    17
    Το καταλαβενω οτι ειναι καλητερα τωρα.επισης καταλαβενω οτι οι ανθρωποι μεγαλωνουν και αλλαζουν ομως και εγω μεγαλωσα μεσα απο αυτην την σχεσει χωρις να αλλαξω.δεν της κοστολογω τιποτα ηταν παρα πολλη ειλικρινης και αυτο το εκτιμω.απλα δεν μπορω να χωρις αυτην.πλεων ειμαι 26 και πολυ ωριμος για την ηλικια μου και καταλαβενω,απλα δεν μπορω να μην την εχω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    δεν μπορεις....δεν γινονται ετσι ευκολα αυτα....παντα θα μεινει μεσα σου ενα κομματι αυτης της αγαπης....
    απλα πρεπει να εκπαιδευσεις τον εαυτο σου να μη τη σκεφτεται.....οσο αφηνεις σκεψεις και αναμνησεις να σε κατακλυζουν ...τοσο χειροτερα...
    μακρια απο καψουροτραγουδα,,φωτογραφι ες κλπ....
    καθε φορα που την φερνεις στο μυαλο...πιεσε τον εαυτο σου να πατησει διακοπη....
    δεν γινεται αλλιως..
    και προσπαθησε να προχωρησεις κανονικα...να κανεις αλλες γνωριμιες..εστω για να ξεχαστεις...
    αυτα ειναι δυσκολα πραγματα...το ξερω...αλλα δεν γινεται αλλιως.....:(
    ακολουθησε τα τα ανωθεν με την ευλαβεια που θα ακολουθουσες ιατρικη συνταγη.. Αν θες να δεις γιατρεια..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Μπορεις!!! κι αν δεν μπορεις τωρα....θα μπορεις σε λιγο καιρο.....
    ολοι εχουμε περασει απο κει...αλλοι περισσοτερο αλλοι λιγοτερο....
    κι αν δεν μπορεις ..πρεπει να μπορεσεις με το ζορι......
    αυτα θελουν μαχαιρι...οσο το παιδευεις θα σε ρουφαει και θα βουλιαζεις.....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    17
    Εχετε δικοι,απλα δεν μπορω να την βγαλω απο το μυαλο μου.δεν ξερω μπορει να φταιει το οτι μιλαμε καθημερινα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    πρεπει να παψετε να μιλατε καθημερινα....το ξερεις αυτο....ειναι σαν να σου ξυνουν ενα μαχαιρι σε μια ανοιχτη πληγη.....
    κοψε καθε επικοινωνια....μεχρι να το ξεπερασεις...καποια μερα οταν θα μπορεις ισως τα πειτε σα φιλοι.....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Σε νιώθω...

    Κόψε κάθε επικοινωνία και προσπάθησε να κάνεις πάρα πολλά πράγματα μέσα στην ημέρα, για να μην σκέφτεσαι και να πέφτεις κουρασμένος για ύπνο το βράδυ. Μόνο αυτό λειτούργησε για μένα.

    Καλή δύναμη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159
    δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια περιπτωση. οταν χωριζουμε με καποιον ανθρωπο που ημασταν για καιρο μαζι και ειχαμε κανει ονειρα νοιωθουμε πως γκρεμιζεται ολος ο κοσμος, πως δεν θα ξαναερωτευτουμε, πως δεν υπαρχει ζωη μετα απο αυτο, πως πλεον θα μαστε για παντα μονοι κτλ. Η αληθεια ομως δεν ειναι αυτη. Ηταν μια κοπελα που περασε απο την ζωη σου και για τους δικους της λογους εφυγε. Μπορει να το μετανοιωσει, μπορει και οχι. Αυτη η αναγκη να ζησει πραγματα ειναι φυσιολογικη στις μερες μας. Μπορει να σε αγαπαει και να σε νοιαζεται , δεν φταις εσυ σε κατι, αλλα θελει να ξανανιωσει γυναικα δηλαδη να φλερταρει, να ξαναερωτευτει, να την κυνηγησουν, να νοιωσει επιθυμητη, να νοιωσει ξανα αυτο το πρωτο σκιρτημα που καλως ή κακως η παροδος του χρονου ΣΥΝηΘΩΣ ωθει στο να χανεται. Οταν πρωτοερωτευομαστε νοιωθουμε αδυναμια να αρθρωσουμε κουβεντα στον εκαστοτε υποψηφιο, εχουμε ταχυκαρδια οταν ειναι να τον συνατησουμε, πεταμε στον ουρανο με ενα του μηνυμα, αναλυουμε απειρες ωρες με φιλους/φιλες τι μπορει να δηλωνει η καθε συμπεριφορα του. Οπως και να το κανουμε το φλερτ ειναι ωραιο, δινει ζωη, ξανανιωνουμε. Ε πλεον αρκετεες κοπελες (δεν συγκαταλεγω τον εαυτο μου σε αυτες αλλα μπορω να τις καταλαβω) θελουν να τα ξανανιωσουν ολα απο την αρχη διοτι μερικες φορες και παιρνοντας ο καιρος νοιωθεις πως η ζωη μιραινει, πνιγεσαι και θες να ξεσκασεις. Αυτο ειναι ολο. Και καλυτερα που σε χωρισε παρα να σε ειχα καβατζα που λεμε.
    Η συμβουλη μου ειναι οτι πρεπει να κοψετε μαχαιρι το να εχετε επαφη ωστε να σε ξεπερασει και την ξεπερασεις και αν ο Θεος εχει αλλα σχεδια για εσας, θα σας ξανασμιξει μελλοντικα. ΑΛΛΑ ΠΑΨΕ ΝΑ ΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΑΥΤΗ, ζησε για σενα, διασκεδασε για σενα, βγες με φιλους, μιλησε, ξεσκασε και νοιωσε πως ειναι πολυτιμη η καθε μερα που παιρνα, μην χανεις ουτε λεπτο απο την ζωη σου!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Δεν φταίει κανένας από τους δύο. Πρέπει να δεχτείς οτί άλλαξε και άλλαξαν και τα θέλω της. Εξάλλου ήταν 16 μόλις χρονών, δεν πρόλαβε να ζήσει. Αν την αγαπάς δέξου το όσο σκληρό κι αν είναι.. Σου εύχομαι καλή δύναμη και κοίτα μπροστά γιατί τίποτα δεν χάθηκε. Θα συναντήσεις αύριο μεθαύριο την γυναίκα της ζωής σου! Η ζωή είναι μια περιπέτεια με τα καλά και τα κακά της!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. 6 χρονια μετα
    By zaphod in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 08-04-2011, 02:28
  2. Όταν η κοπέλα των ονείρων σου, χωρίζει απο 7 χρόνια σχέση...
    By just.steve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 03-10-2010, 14:06
  3. Δύο χρόνια μετά....
    By moreira in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-2010, 20:34
  4. μετα απο 10 χρονια seroxat ...????
    By maripios in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 10-08-2009, 23:10
  5. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 21:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •