Βελτιωση ή σταθεροτητα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Βελτιωση ή σταθεροτητα?

    Εσεις που παιρνετε πολλα χρονια φαρμακα παρουσιαζεται χρονο με τον χρονο βελτωση ή ειστε σε μια σταθερη κατασταση χωρις βελτιωση?Εγω τι να πω,παρουσιαζω βελτιωση παρολο που ο γιατρος δεν μου αλλαξε τα φαρμακα.Ειμαι στον 4ο χρονο που παιρνω φαρμακα για ψυχωση και εχω μεγαλη βελτιωση.Ισως γι αυτο ο γιατρος δεν λεει να μου μειωσει τα φαρμακα.Σου λεει αυτος παρουσιαζει βελτιωση με την ιδια αγωγη γιατι να του μειωσω.Δεν ξερω κιολας τι σκεφτεται ο γιατρος αλλα ετσι πιστευω οτι σκεφτεται.Λοιπον για πειτε μου για εσας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    εγω παρουσιαζω βελτιωση και ειμαι λειτουργικος. αλλα το θεμα ειναι αμα τα κοψω θα υποτροπιασω καθως ειναι μονο για τα συμπτωματα τα φαρμακα και
    δε καταπολεμουν την αιτια. κατι σαν καρδιοπαθεια, πιεση κ.λ.π.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Η βελτίωση στην ψυχιατρική είναι συνεχής και ανύπαρκτη. Πάντα γράφουν "ο ασθενής βελτιώνεται, βελτιώθηκε, βελτιώθηκε" και μετά πεθαίνει, και πρόωρα μάλιστα, σε σχέση με τον γενικό πληθυσμό, χάρη στα φάρμακα. Όλο έτσι γίνεται.
    Ποιο σύμπτωμα καταπολέμησαν τα φάρμακα maus, κάλλιστα μπορείς να υποτροπιάσεις και με τα φάρμακα, τη ζωή καταστέλλουν όχι τα "συμπτώματα". Βέβαια, υπάρχουν και άλλοι άπειροι τρόποι καταστολής της ζωής στον κόσμο, αλλά λέμε τώρα, με αυτό βγάζουν και λεφτά φαρμακευτικές και γιατροί και ψυχιατρεία.
    Και στην καρδιοπάθεια και την πίεση δεν καταπολεμούν την αιτία, και αφού δεν θεραπεύεσαι μάλλον ούτε τα συμπτώματα, αλλά να έχουνε να δίνουνε να παριστάνουν ότι δουλεύουνε και πρέπει να πληρώνονται και αυτοί είναι. Τίποτα άλλο περισσότερο.

Similar Threads

  1. Βελτίωση της προσοχής και της συγκέντρωσης
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2011, 23:43
  2. Κοντά στην πλήρη ίαση ή απλά βελτίωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 19-05-2011, 17:54
  3. ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 183
    Last Post: 12-11-2008, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •