δεν ηξερα σε ποια αλλη ενοτητα να το βαλω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233

    δεν ηξερα σε ποια αλλη ενοτητα να το βαλω.

    η ξαδερφη μου πασχει απο καταθλιψη κ τασεις αυτοκτονιας(σημειωθηκαν 3 αποπειρες ) εδω και 8 μηνες περιπου.Πριν 2 μερες πηγε στον ψυχιατρο της και του ειπε πως αποπειραθηκε να αυτοκτονησει με 2 κουτια ντεπον αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ Θεε μου,τη γλυτωσε με μια πλυση στομαχου.Και ο γιατρος της απαντησε "παλι καλα, που ηταν ντεπον,γιατι αν ηταν ασπιρινες δεν θα την εβγαζες".!!! Προς Θεου δεν ηθελε να της δωσει ιδεα για αυτοκτονια(αντιθετως τη στηριζε πολυ) αλλα αθελα του το εκανε.Χθες που ηταν στα κακα της τα χαλια,μου ειπε τι της ειπε ο γιατρος και οτι θα εψαχνε να εβρισκε ασπιρινες.,Παιδια επαθα σοκ! Ευτυχως καταφερε και ηρεμησε μετα,αλλα ενημερωσα κρυφα τη μεγαλη της αδερφη για να την προσεχει,και ειπε οτι θα κινηθει νομικα εναντι του γιατρου,γιατι λεει ηταν σαν να τη βοηθησε να αυτοκτονησει,και ζητησε τη βοηθεια μου(ενω δεν ειχε τετοιο σκοπο).Βρε παιδια,εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο? Απ'οτι ξερω τιμωρειται μονο οποιος με δολο βοηθαει τον ασθενη να δωσει τελος στη ζωη του,παρεχοντας του ο ιδιος τα καταλληλα μεσα και οχι αθελα του μονο και μονο επειδη ειπε κατι!!!(που ισως δεν θα επρεπε,αλλα οκ).Πιστευω οτι ειπε μεγαλη βλακεια η μεγαλη της αδερφη και δεν υπαρχει λογος να τη βοηθησω σε κατι τετοιο αλλα και παλι δεν ξερω.ειναι αυτο κατι που μπορει να τιμωρηθει?? μπορει οντως να κινηθει νομικα και να τιμωρηθει ο γιατρος μονο και μονο επειδη της ειπε οτι αν ηταν ασπιρινες δεν θα την εβγαζε??
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    22
    eva.. αν καταφερει ο οποιοςδηποτε να τιμωρηση γιατρο ....και δη ψυχιατρο θα καθισω να με χεσ....ολοι εδω ..μεσα τεσπα ακου καλο ειναι που ενδιαφερθκες για την ξαδερφη σου εισαι σωστος χαρακτηρας.......! αλλα προσεχε μη σε τραβανε στα δικαστηρια για μαρτυρα ...και βρεθεις μπλεγμενη αυτα τα πραγματα θελουν ηρεμεια ...και σωστη ματια . απετρεψε την ξαδερφη απο εναν τετοιο μονοπατι γιατι μπορει να να πεσουν και η δυο η αδελφες στο τελος στο γκρεμο.... (μια συμβουλη αν τα καταφερνεις παρε την ξαδερφη που πασχει απο καταθλιψη και πηγαινε λιγο εκκλησια .....πεσ σε καποιον ιερεα να τησ διαβασουν μια ευχη ξερουν οι ιερεις ....!!! παλι με προσοχη... και τακτ ειναι ευαισθητα θεματα αυτα. ) και παντα το γιατρο καλο βραδυ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    ναι...βασικα ρωτησα...υπαρχει τωρα σοβαρος λογος να παμε στα δικαστηρια???? ο γιατρος ειπε κατι και του βγηκε αυθορμητα,(αλλο που δεν επρεπε)δεν ωθησε το παιδι να αυτοκτονησει ουτε το ενθαρρυνε.
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159
    δεν το εκανε απο δολο πιστευω αλλα και απο δολο να το εκανε, δεν βρισκεις ακρη με τους γιατρους! οποτε προσπαθησε να μην μπλεχτεις απλα βρες σωστους τροπους να προστατεψεις την ξαδερφουλα σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    οχι δεν το εκανε,απλα του βγηκε αυθορμητα....η ξαδερφη μου ειναι σε καλα χερια
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

Similar Threads

  1. ...δεν ξερω τι τιτλο να βαλω...
    By jo Chi in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 01-02-2011, 03:33
  2. ecdl ενοτητα internet
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-11-2009, 22:43
  3. Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 155
    Last Post: 14-10-2009, 21:42
  4. κατι πουδεν ηξερα ¨Πανελλήνιος Σύλλογος Οικογενειών για την Ψυχική Υγεία
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 01-10-2009, 22:41
  5. Replies: 1
    Last Post: 21-01-2008, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •