εχω αγχωθει βοηθεια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233

    εχω αγχωθει βοηθεια.

    η ξαδερφη μου πασχει απο καταθλιψη κ τασεις αυτοκτονιας(σημειωθηκαν 3 αποπειρες ) εδω και 8 μηνες περιπου.Πριν 2 μερες πηγε στον ψυχιατρο της και του ειπε πως αποπειραθηκε να αυτοκτονησει με 2 κουτια ντεπον αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ Θεε μου,τη γλυτωσε με μια πλυση στομαχου.Και ο γιατρος της απαντησε "παλι καλα, που ηταν ντεπον,γιατι αν ηταν ασπιρινες δεν θα την εβγαζες".!!! Προς Θεου δεν ηθελε να της δωσει ιδεα για αυτοκτονια(αντιθετως τη στηριζε πολυ) αλλα αθελα του το εκανε.Χθες που ηταν στα κακα της τα χαλια,μου ειπε τι της ειπε ο γιατρος και οτι θα εψαχνε να εβρισκε ασπιρινες.,Παιδια επαθα σοκ! Ευτυχως καταφερε και ηρεμησε μετα,αλλα ενημερωσα κρυφα τη μεγαλη της αδερφη για να την προσεχει,και ειπε οτι θα κινηθει νομικα εναντι του γιατρου,γιατι λεει ηταν σαν να τη βοηθησε να αυτοκτονησει,και ζητησε τη βοηθεια μου(ενω δεν ειχε τετοιο σκοπο).Βρε παιδια,εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο? Απ'οτι ξερω τιμωρειται μονο οποιος με δολο βοηθαει τον ασθενη να δωσει τελος στη ζωη του,παρεχοντας του ο ιδιος τα καταλληλα μεσα και οχι αθελα του μονο και μονο επειδη ειπε κατι!!!(που ισως δεν θα επρεπε,αλλα οκ).Πιστευω οτι ειπε μεγαλη βλακεια η μεγαλη της αδερφη και δεν υπαρχει λογος να τη βοηθησω σε κατι τετοιο αλλα και παλι δεν ξερω.ειναι αυτο κατι που μπορει να τιμωρηθει?? μπορει οντως να κινηθει νομικα και να τιμωρηθει ο γιατρος μονο και μονο επειδη της ειπε οτι αν ηταν ασπιρινες δεν θα την εβγαζε??
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    ?????????????????
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •