Σοκ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Σοκ

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824

    Σοκ

    Γεια σας!
    Μπήκα να σας πω πως πριν λίγες μέρες επισκέφτηκα ειδικό.
    Και θέλω να πω το σοκ που έμαθε.
    Λοιπόν εγώ δεν εστίασα σε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα προκειμένου να αφήσω την ειδικό να κάνει σωστά την δουλειά της. Απάνταγα δηλαδή σε ότι με ρώταγε, με ακρίβεια μεν, χωρίς επιμονή δε.
    Και ενώ της είπα από την αρχή με αφορμή ερώτηση της πως δεν έχω κάνει ποτέ καμία απολύτως σχέση, εκείνη με ρώτησε άλλες τρεις ή δύο φορές.
    Για την ακρίβεια της είπα αρχικά πως δεν έχω κάνει ποτέ καμία απολύτως σχέση και στη συνέχεια εκείνη προχώρησε με τις ερωτήσεις.
    Μετά από λίγο με ρωτάει αν είχα κάνει κάποια σχέση στο παρελθόν....της λέω όχι.
    Επιμένει και με ρωτάει ''ούτε στο λύκειο είχατε κάποια σχέση;''...της απαντάω ''όχι''. Μετά με ρωτάει γιατί δεν έχω κάνει κάποια σχέση και αν ο λόγος είναι από προσωπική επιλογή δηλαδή αν ήταν δικιά μου απόφαση να μην κάνω σχέση και αν απέρριπτα όσους ανθρώπους με ήθελαν, λόγω αυτής της απόφασης.
    Τέλος πάντως προχωράει η συζήτηση και σε άλλα θέματα. Μετά όμως με ξαναρωτάει λίγο πριν τελειώσει η συνάντηση μας : ''στο λύκειο είχατε κάποια σχέση με κάποιο αγόρι;''...της ξαναλέω πως όχι. Και μου λέει :''ούτε στο γυμνάσιο είχατε κάνει κάποια σχέση;'' και της λέω πως οχι. Και μου κάνει : ''δλδ ποτέ δεν είχατε κάποια σχέση έτσι;''
    Και της λέω ναι.
    Είπα να της πω πως εδώ δεν έχω σχέση τώρα. δεν είχα σχέση στο λύκειο....ε θα είχα στο γυμνάσιο;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Φοβερό πάντως ε; Να λες πως δεν έχεις κάνει ποτέ καμία σχέση...ούτε από αυτές του γυμνασίου και να μην σε πιστεύουν...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Δεν κατάλαβες....το σοκ δεν το έπαθε εγώ....η ειδικός το έπαθε.
    Δεν μπορούσε να πιστέψει ότι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση. Με ρώτησε κάμποσες φορές μέχρι να το συνειδητοποιήσει...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Η αλήθεια είναι πως προσπάθησε να κρύψει το σοκ της, αλλά όταν σε ρωτάει τόσες φορές την ίδια ερώτηση για να είναι σίγουρη πως κατάλαβε σωστά και σε συνδιασμό με τον έντονο προβληματισμό χαραγμένο στο πρόσωπο της ...ε δεν κρύβεται! χαχαχα

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Εδώ έπαθε σοκ η ειδικός....φαντάσου τι θα πάθαινε κάποιος άντρας....
    Μάλλον δεν θα με πίστευε και θα έλεγε πως το παίζω δήθεν παρθένα.
    Δηλαδή και να έβρισκα κάτι δεν πρόκειται να προχωρήσει....ή μάλλον αυτός θα προχωρούσε προς την έξοδο.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εσυ εισαι σε σοκ και βλεπεις την καθε αντιδραση προκατελλειμενα..Προφανως σε ρωτησε πολλες φορες για να δει την επαφη σου με το φλερτ που ξεκιναει ας πουμε στο γυμνασιο,μετα στο λυκειο καπως ωριμαζει και παει λεγοντας στην ενηλικη ζωη..
    Αν και για εμενα δεν υπαρχουν χρονοδιαγραμματα σε αυτα τα θεματα,θεωρω ειναι συγκυριες και επιλογες..Θα σου πω για αλλη μια φορα πως εισαι υπερβολικη με τον εαυτο σου και πας να βαλεις ενα καλουπι κομπλεξισμου τυπου "Γιατι ειμαι ακομα παρθενα"..Αυτα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Παρθενα και καλιοπη το καταλαβαινω,
    Παρθενα και εμμανουελα,ε κατι δεν μου παει καλα...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εσυ εισαι σε σοκ και βλεπεις την καθε αντιδραση προκατελλειμενα..Προφανως σε ρωτησε πολλες φορες για να δει την επαφη σου με το φλερτ που ξεκιναει ας πουμε στο γυμνασιο,μετα στο λυκειο καπως ωριμαζει και παει λεγοντας στην ενηλικη ζωη..
    Αν και για εμενα δεν υπαρχουν χρονοδιαγραμματα σε αυτα τα θεματα,θεωρω ειναι συγκυριες και επιλογες..Θα σου πω για αλλη μια φορα πως εισαι υπερβολικη με τον εαυτο σου και πας να βαλεις ενα καλουπι κομπλεξισμου τυπου "Γιατι ειμαι ακομα παρθενα"..Αυτα!
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Δεν με πειράζει καθόλου που είμαι παρθένα...μια σχέση θέλω. Δεν είναι το σεξ το θέμα μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου εκανες σχεσεις, γτ δε της το πες?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αφου εκανες σχεσεις, γτ δε της το πες?
    Μα δεν έχω κάνει σχέση...ούτε μία.
    Της είπα για τον βλάκα που είχα αναφέρει στο άλλο θέμα βέβαια και με ρώτησε αν είχα σχέση με αυτόν τον άνθρωπο και της είπα πως όχι....αφού δεν είχαμε σχέση.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by Ξωτικό View Post
    λες εσυ να μαθε σοκ η ειδικος; μονο σε ονειρα. ΑΝ πηγες, ΑΝ ηταν ΕΙΔΙΚΟΣ, ΣΟΚ ΔΕΝ επαθε.νιεεεεεεεεεεεεξτ θρεντ πληζ.
    Πίστεψε με παραξενεύτηκε πολύ....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εξαρταται την ηλικια. αν μιλαμε για καμια 40χρονη που δεν εκανε ποτε της σχεση, τοτε ναι το σοκ ειναι λιγο δικαιολογημενο. αν μιλαμε για 20χρονη, τοτε οχι μπορει να συμβει. αλλα το θεμα ειναι ΓΙΑΤΙ ? τοσο ψηλα ειναι ο πηχης που κανεις δεν τον φτανει ?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Καταρχην αν θυμαμαι καλα εισαι 20 χρονων κοριτσακι,αν ησουν 35 θα το συζηταγαμε πιο βαθια το θεμα σου..Λοιπον γιατι δεν κανεις σχεσεις?Μηπως εχεις υπερβολικες προσδοκιες απο το αλλο φυλο?Μηπως δεν ετυχε ακομα αυτο το κλικ?Αισθανεσαι οτι μειονεκτεις καπου και φρεναρεις?Εσυ θα τα απαντησεις αυτα στον εαυτο σου..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εξαρταται την ηλικια. αν μιλαμε για καμια 40χρονη που δεν εκανε ποτε της σχεση, τοτε ναι το σοκ ειναι λιγο δικαιολογημενο. αν μιλαμε για 20χρονη, τοτε οχι μπορει να συμβει. αλλα το θεμα ειναι ΓΙΑΤΙ ? τοσο ψηλα ειναι ο πυχης που κανεις δεν τον φτανει ?
    Γεια σου Κενό.
    Γιατί με θέλει κανείς για να βάλω και πήχη;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Καταρχην αν θυμαμαι καλα εισαι 20 χρονων κοριτσακι,αν ησουν 35 θα το συζηταγαμε πιο βαθια το θεμα σου..Λοιπον γιατι δεν κανεις σχεσεις?Μηπως εχεις υπερβολικες προσδοκιες απο το αλλο φυλο?Μηπως δεν ετυχε ακομα αυτο το κλικ?Αισθανεσαι οτι μειονεκτεις καπου και φρεναρεις?Εσυ θα τα απαντησεις αυτα στον εαυτο σου..
    Δεν έχω ούτε υπερβολικές προσδοκίες ούτε υστερώ πουθενά..
    Και νομίζω πως δεν έχει σημασία αν είμαι 20 και όχι 35, σημασία έχει που είμαι δυστυχισμένη.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •