χωρισμος.....???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    χωρισμος.....???

    καλησπερα σας!! πολυ περιληπτικα..ημουν 9 μηνες μ ενα αγορι,μεγαλος ερωτας,αγαπη,καναμε τα παντα ο ενας για τον αλλον και πολλα σχεδια. Το τελευταιο διαστημα παραπονιομουν γιατι ξαφνικα δεν ειχε χρονο για μενα λογω δουλειας και γενικα καμια φορα ξεσπουσε πανω μου λογω πιεσης κι εγω αντιδρουσα...ειχαμε καποιους τσακωμους αλλα λεγαμε πως πρεπει να λυθουν ολα γιατι αγαπιομαστε..τελικα αποφασισε να αφοσιωθει ολοκληρωτικα στη δουλεια του δηλαδη ν δουλευει ολη μερα..μειωθηκαν τα τηλεφωνηματα,οι συναντησεις ολα..αλλα το παλευαμε..πανω σ ενα δικο μου ξεσπασμα μου επε πως θελει να ναι μονος του,δεν μπορει να εχει σχεση,πιεζεται στη δουλεια και δε μπορει να πιεζεται κι απο μενα..και μαλλον χρειαζομαι κατι αλλο..χωρισαμε με ενα μυνημα..μετα απο λιγες μερες μιλησαμε μου ειπε πως ειναι καλα μονος του και να το ξεπερασω κι εγω..μια βδομαδα μετα εμφανιστηκε με ενα τηλεφωνημα..μιλουσαμε σαν ν ειμαστε μαζι,κλαιγαμε..μου ειπε πως του λειπω,πως με θελει στη ζωη του,δεν αντεχει να μη μ εχει αλλα δεν μπορει να μπει σε σχεση γιατι νιωθει καλα μονος του και γενικα ειναι μπερδεμενος και καλυτερα να το αφησουμε οσο κι αν ποναει και να παμε μπροστα..μ λεγε να μην τον επηρεαζω συναισθηματικα και να προσπαθησω κι εγω να μη σκεφτομαι και οτι θα μαστε καλυτερα ετσι αλλα μετα λυγιζε κι εκλαιγε και μ λεγε πως θελει τοσο πολυ να με δει..μου ζητησε εαν θελω να ερθει α παρει τα πραγματα του και να περασουμε μια νυχτα μαζι χωρις να πουμε κατι και χωρις να τα ξαναβρουμε..να διευκρινισω πως δεν το κανει για το σεξ ξερω τι ανθρωπος ειναι..ξερω πως αν βρεθουμε και με δει θα νιωσει παλι οπως ενιωθε..γιαυτο αλλωστε δεν χωρισαμε απο κοντα γιατι δεν μπορουσε να με κοιταζει εκεινη την ωρα..αλλα φοβαμαι..γιατι αν αυτη ειναι η τελευταια φορα που θα βρεθουμε και ειναι ολα τοσο ομορφα μετα θα πρεπει να μαζεψω απτην αρχη τα κοματια μου...αλλα θελω να τον δω μου λειπει πολυ..ειναι ρισκο το πως θα νιωσουμε..δεν ξερω πως ν το χειριστω και τι να κανω..δεν ξερω αν θα ειμαστε ποτε ξανα μαζι..οτι αγαπιομαστε πολυ ειναι γεγονος αλλα....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by aliki23 View Post
    ..μου ζητησε εαν θελω να ερθει α παρει τα πραγματα του και να περασουμε μια νυχτα μαζι χωρις να πουμε κατι και χωρις να τα ξαναβρουμε..να διευκρινισω πως δεν το κανει για το σεξ ξερω τι ανθρωπος ειναι..
    Αλλά, γιατί το κάνει;
    Όχι μόνο θέλει να χωρίσει ανώδυνα, αλλά και ευχάριστα!
    Μη μασάς και στείλτον από κει που ήρθε!

  3. #3
    Ωραιος ο τυπος

  4. #4
    καλησπερα, θελω να σου πω και εγω τη γνωμη μου γιατι προσφατα περασα απο πολυ δυσκολο χωρισμο και πηρα πολυ μαγαλη στηριξη απο τα μελη του σαιτ..
    και εγω ενοιωσα απο την πρωτη στιγμη οταν χωρισα οτι τον αγαπαω τοσο πολυ και πιστευα και εκεινος το ιδιο και ολα αυτα που νοιωθεις τα ενοιωθα και εγω ειδικα τις πρωτες μερες..
    και πιστευα οτι δε θα μπορεσω να σταθω στα ποδια μου και οτι αν τον εβλεπα ξανα θα διαλυωμουνα..
    ξερεις τι εκανα και ειμαι μια χαρα τωρα?
    εμεινα μονη και σκεφτηκα λιγο και τον εαυτο μου, σκεφτηκα ποσο μονη ενοιωθα στη σχεση μου, ειδα καθαρα ποια ειμουν και ποιον ανθρωπο ειχα απεναντι μου, ποσο αδικα μου φερθηκε,,
    και μετα απο μια βδομαδα που με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι ηθελε να με δει γιατι καταλαβε τα λαθη του και με ηθελε στη ζωη του, εγω του ειπα οτι δεν με σεβαστηκες οσο ειμασταν μαζι τωρα τι θελεις απο μενα..
    αυτο τον εκανε να σκεφτει σοβαρα οτι με χανει και μεχρι και σημερα κανει προσπαθεια να αλλαξει..
    αυτο που σε συμβουλευω να κανεις ειναι να μεινεις οσο καιρο χρειαστει μονη σου για να ηρεμισεις, να σκεφτεις τους λογους που σας οδηγησαν στο χωρισμο, τους λογους που απομακρυνθηκε απο κοντα σου..
    να δεις τις φιλες σου και να τις μιλησεις, θα σου κανει καλο να βγαλεις απο μεσα σου οτι σε βαραινει..
    και αν θελεις τη γνωμη μου μην κανεις το βημα να τον δεις γιατι ακομα και οι δυο δεν ειστε ετοιμοι να διορθωσετε τα λαθη που κανατε θελετε χρονο και αποσταση απο τη σχεση να ξεκαθαρισει μεσα σας αν αξιζει να ειστε μαζι..
    ετσι θα δεις και τι προσπαθειες θα κανει αυτος ο ανθρωπος για να σε κερδισει ξανα στη ζωη του..
    τωρα απλα του λειπεις δεν ξερει ομως γιατι του λειπεις, και οταν εισασταν μαζι δεν εβλεπε τις αναγκες σου..
    αστον να σκεφτει και πιστεψε με μονο κερδισμενη θα βγεις αν σε θελει θα κανει τα παντα για να σε εχει!!

  5. #5
    Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Εχω κατσει και εχω σκεφτει πολλα και εχω ζαλισει φιλους φιλες και οοοολα αυτα! Το θεμα ειναι πως ειδα πως εχω κανει πολλα λαθη τα οποια τον απομακρυναν απο μενα.οποτε νιωθω πως εχω ενα μεγαλο μεριδιο ευθυνης που φτασαμε εδω..ολα αυτα τον πιεζαν και τον εκαναν να ξεσπασει και να θελει να ειναι μονος του..απλα ειναι μπερδεμα ..απο τη μια του αρεσει που πλεον ειναι αφοσιωμενος ολοκληρωτικα στην καριερα του απτην αλλη με θελει στη ζωη του..γενικα τα χει χαμμενα απ οτι καταλαβα..ειναι και μικρος ημουν η πρωτη του σε ολα,η πρωτη του σχεση,η πρωτη που αγαπησε κι ενιωσε πληγωμενος..ακομα και τωρα μ λεει συνεχως πως ενιωθε πολλες φορες ασχημα και οτι δεν ειναι ποτε αρκετα οσα κανει...ειμαι διατεθημενη να τ αλλαξω ολα αλλα εκεινος εχει κλειστει πλεον και δεν θελει σχεση..δεν ξερω πως να χειριστω το ολο θεμα..οταν ανοιγομαι συναισθηματικα και μ ακουει να μην ειμαι καλα μ λεει να σταματησω γιατι επηρεαζεται και τετοια..να το παιξω ανετη?? ξερω πως αν ηθελε πραγματικα θα ηταν μαζι μου και ολοι αυτο μου λενε απλα ξερω τι ανθρωπος ειναι και ποσο κλεινεται και φοβαται μην πληγωθει και φοβαται μηπως αφεθει ξανα σε μενα και χαλασει την καριερα του οπως μου ειπε..

  6. #6
    ειναι κυκλοθυμικος και μπερδεμενος, και δεν γινετε να παρει καμια σωστη αποφαση τοσο γρηγορα..
    χρειαζετε και αυτος και εσυ να δειτε τι θελετε απο τη σχεση σας και αφου ειστε ετοιμοι να κατσετε να συζητησετε.
    αυτο θελει χρονο με σκεψη και αποσταση ομως!
    αφησε τον να ηρεμισει και μην ριχνεις ευθυνες στον εαυτο σου ειναι λαθος, απλα σκεψου τι εισαι διατεθιμενη να πρσφερεις αν ειστε ξανα μαζι δηλαδη αν πρεπει να μετριασεις το ποσο καταπιεστικη εισαι και αν του γκρινιαζεις συνεχεια σκεψου οτι εχει αποδιοργανωθει η σκεψη του..
    αστον μονο του να βαλει προτεραιοτητες και το ιδιο να κανεις και εσυ..
    δες οτι μπορεις να εισαι καλα και μονη σου οσο καιρο και αν χρειαστει και εκμεταλευσου το χρονο για να σταθεις στα ποδια σου..
    οταν περασει λιγος καιρος θα εισαι ετοιμη και εκεινος το ιδιο για να μιλησετε πιο ψυχραιμα και λογικα δεν θα ειστε τοσο φορτισμενοι συναισθηματικα και θα εχετε καθαρη εικονα της σχεσης σας

Similar Threads

  1. Χωρισμός...
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 02-11-2011, 22:34
  2. Χωρισμός
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 08-10-2011, 01:24
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kely in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 04-06-2010, 00:13
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By kimkara in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 31-01-2010, 15:45
  5. Χωρισμός
    By Candle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 22-09-2007, 14:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •