Η ζωή είναι ωραία όσο μικρή κι αν είναι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Η ζωή είναι ωραία όσο μικρή κι αν είναι

    Αξιζει να το δειτε παιδες εγω πηρα αρκετο θαρρος απο αυτο το επεισοδειο

    http://www.megatv.com/protagonistes/...835292#toppage

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    103
    Το είδα εχτές και κατασυγκινήθηκα.Και λέω ρε γαμώτο εγώ έχω κρίσεις και φοβάμαι να βγω έξω και αυτά τα παιδιά που δεν ξέρουν τί θα τους ξημερώσει,ζουν την ζωή τους κάθε δευτερόλεπτο...Απίστευτο!!!Η δύναμη και η θέληση τους είναι παράδειγμα προς μίμηση!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by panicgirl View Post
    Το είδα εχτές και κατασυγκινήθηκα.Και λέω ρε γαμώτο εγώ έχω κρίσεις και φοβάμαι να βγω έξω και αυτά τα παιδιά που δεν ξέρουν τί θα τους ξημερώσει,ζουν την ζωή τους κάθε δευτερόλεπτο...Απίστευτο!!!Η δύναμη και η θέληση τους είναι παράδειγμα προς μίμηση!
    Ο καθε ανθρωπος κουβαλαει το σταυρο του. Για αλλον ειναι οι κρισεις που λες...για αλλον ειναι μια ασθενεια...για αλλον ειναι μια απώλεια..Οτι και να κουβαλαμε παντως, η ζωη ειναι ομορφη..και για αυτο δεν πρεπει ποτέ να εγκαταλειπουμε αλλα να ζουμε, να ποναμε, να αγαπαμε...Τουλαχιστον οταν πεθανουμε, να ξερουμε οτι εχουμε ζησει..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Κατι τετοιες ωρες βριζω τον εαυτο μου..Βλεπω αυτα τα παιδια,που οντως εχουν σοβαρο προβλημα υγειας, αλλ παρολα αυτα ειναι χαμογελαστα και ζουνε οσο καλυτερα μπορουν καθε λεπτο της ζωης τους..Κι απο την αλλη μερια ειμαι εγω που,οπως λενε οοολοι οι γιατροι που εχω παει,ειμαι υγειεστατος αλλα ζω νομιζοντας οτι απο κατι ανιατο πασχω και στεναχωριεμαι χωρις λογο..Ζω σαν μελοθανατος χωρις να εχω κατι..Δεν ευχαριστιεμαι τη ζωη μου..Δε ζω την καθε στιγμη οπως πρεπει ολοι να κανουμε..Καλη δυναμη σε ολους!!!

  5. #5
    Ανθρώπινο...συγκινητικό...αλ ηθινό...

    Quote Originally Posted by Billaros View Post
    Αξιζει να το δειτε παιδες εγω πηρα αρκετο θαρρος απο αυτο το επεισοδειο

    http://www.megatv.com/protagonistes/...835292#toppage

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η ζωη οντως ειναι ωραια οταν ειναι μικρη. αμα ξερεις πως αυριο πεθαινεις, δε σε νοιαζει τπτ, πας και κανεις οποια τρελα σου ρθει, χωρις να σκεφτεσαι. γιατι δεν χρειαζεται να "χτισεις", να εξασφαλισεις το μελλον, κι ετσι ζεις το παρον στο μεγιστο. οι υπολοιποι ομως που ζουν 70-80 χρονια το πολυ, πρεπει να εχουν κατι σιγουρο, δε μπορουν να κανουν μαλακιες καθε μερα ολη μερα. κι ενω οι στοχοι μας θα μπορουσε να πει κανεις ειναι ευκολοι, πλεον καταντησαν δυσκολοι, για να καλοπερνανε ορισμενοι εξυπνοι που ελεγχουν αυτο που κουμανταρει τα παντα στις ζωες μας, το χρημα. και για τη δημιουργια οικογενειας πχ απλα, πρεπει να δουλεψεις σκληρα, να μπορεις να εχεις στεγη πανω στο κεφαλι σου, μεχρι να μεγαλωσουν τα παιδια.

  7. #7
    Το ειδα και γω και πραγματικα πηρα θαρρος και κουραγιο. Υπαρχουνε πολυ χειροτερα απο μας παιδια. 2 μακρινοι συγγενεις της μανας μου πεθανανε απο κυστικη ινωση αλλα σε μεγαλη ηλικια σε σχεση με αυτους. (65 περιπου) Κριμα τα παιδια μακαρι να βρεθει θεραπεια καποτε.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  2. αν ενας ανθρωπος δεν ειναι σιγουρος πως η εκασοτε επιστημονικη μεθοδος
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-02-2010, 21:12
  3. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 10:35
  4. Η ζωή είναι ωραία...
    By Μαίρη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 02-03-2007, 11:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •