ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    8

    ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ

    καλημερα σασ με λενε Γιαννη και ειμαι 37. εδω και 1,5 χρονο εχω κρισεισ πανικου. τα συμπτωματα ταχυκαρδια, δυσπνοια, τρεμουλο, μουδιασμα σε χερια και προσωπο, πονο στην κατω γναθο και δοντια, τσιμπιματα στο στηθοσ και στην πλατη μερικεσ φορεσ εντονα. η μεγαλη μου φοβια ειναι οτι παθαινω εμφραγμα και γενικα οτι κατι εχει η καρδια μου. αυτο το εχω πιθανοσ επειδη εδω και χρονια εχω υπερταση και απο τοτε ειμαι ανησυχοσ με την καρδια μου. εχω κανει ολεσ τισ εξετασεισ που εχουν σχεση με την καρδια (εκτοσ απο στεφανιογραφια) και δεν εχω τιποτα περα απο την υπερταση. επισησ οι αιματολογικεσ μου ειναι αψογεσ. πηγαινω και σε ψυχολογο απο την αρχη και με εχει βοηθησει παρα πολυ μιασ και δεν εβγαινα απο το σπιτι για λιγο καιρο. δεν μου εχει δωσει να παρω κανενα φαρμακο παρα μονο βαλεριανεσ και ανθοιαματα του μπαχ για να εχω καλυτερο υπνο. επισησ να πω οτι εχω ισοφαγικη παλινδομιση απο το ανχοσ φυσικα και περνω χαπια. αυτο που με εχει προβληματισει ειναι ενα νεο συμπτωμα που μου εχει παρουσιαστει και με εχει φοβισει αρκετα. μερικεσ φορεσ ενω ειμαι καλα εχω ενα συναισθημα οπωσ οταν πεφτεισ αποτομα και πασ να παρεισ βαθεια ανασα μαζι με ενα αισθημα οτι θα σταματισει η καρδια μου και μουδιασμα στο πισω μεροσ του κεφαλιου. μολισ γινει αυτο μετα με περνει η κατω βολτα και ερχονται και τα υπολοιπα.
    εχει συμβει σε κανενα σασ κατι παρομοιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Ναι,μου εχει συμβει αυτο που περιγραφεις.Πότε μπορει να εχω ολα αυτα μαζι τα συμπτωματα, πότε να εμφανιζεται καθενα χωριστα.Γενικα, τα αγχωδη συμπτωματα εχουν παρα πολλες μορφες, και καθε τοσο μπορει να παρουσιαζονται νεα.Η ψυχικη αιτια ειναι το θεμα.Αφου οι εξετασεις σου ειναι καλες,πολυ πιθανο εκει να οφειλεται...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    129
    συμφωνω και γω με τη ραφαελα,εφοσων δεν εχεις κατι παθολογικό δε χρειαζεται να φοβάσαι.εγώ όταν με έπιαναν κρισεις πανικού νομιζα ότι θα πάθω εμφραγμα,δεν μπορουσα να ανασάνω,δεν ειχε αερα το σπίτι ανοιγα τεντα όλα τα παραθυρα ή εβγαινα έξω......αλλά δεν επαθα τίποτα και υπήρχε και μπολικος αερας¨) κάποτε εφτασε σε σημειο να παρω και ασθενοφορο γιατι νομιζα οτι θα πεθανω..
    [I][COLOR="#800080"]δεν γυρεύω μήτε το σταμάτημα.....
    μήτε το γύρισμα προς τα πίσω....
    γυρεύω το νου, την ευαισθησία και το κουράγιο
    των ανθρώπων που προχωρούν μπροστά!!!!!![/COLOR][/I]

Similar Threads

  1. περιεργο συμβαν
    By αστερακι* in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 27-06-2012, 04:52
  2. Ενα περίεργο συμβάν
    By napoleon in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 14-01-2012, 18:37
  3. Περίεργο πολύ...
    By Nantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2011, 16:50
  4. Βοήθεια για ένα περίεργο πρόβλημα
    By dimisas in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 26-07-2011, 16:18
  5. Τι περιέργο? έχω κρίσεις πανικού!¨)
    By Lifeissimple in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-12-2005, 00:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •