απωλειααα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264

    απωλειααα

    καλησπερα παιδιαα...αποφασισα και εγω να γραψω αν και το εχω ξανακανει για το συγκεκριμενο ζητημα...αλλα μιας και υπαρχουν εξελιξεις 8ελω να τις μοιραστω με καποιον..το προβλημα μου ειναι γενικα με τις σχεσεις με το αλλο φυλο καλως η κακως αποτελουν σημαντικο κομματι για εμενα...αν και η αλη8εια ειναι οτι παντα τα 8αλασσωνω..μην τα πολυλογω ειμαι 23 και εχω να κανω 4.5 χρονια σχεση.οσα ατομα γνωριζω με τα περισσοτερα καταληγει στο σεξουαλικο,η αν δεν καταληξει εκει δεν οδηγει που8ενα.Η αλη8εια ειναι οτι παντα ημουν ανασφαλης λογω καποιοων οικογενειακων προβληματβν και ψυχολογικων δικων μου που με οδηγησαν στο να μην εκφραζομαι,και να μην απαιτω αυτα που 8ελω με αποτελεσμα να κινουμε με βαση οπως μου προδιεγραφαν την πορεια οι αλλοι.Οταν ερωτευομουν καποιον αυτο που εκανα ειναι να αλλοιωνομαι χωρις να του το δειχνω προβαλλοντας εναν σκληρο εαυτο,(αν και ειχα πρηξει ολους τουσ τριγυρω)διοτι πιστευα οτι εαν εκδηλω8ω 8α πιεσω τον αλλον με αποτελεσμα να μην προχωρησει!Μην τα πολυλογω πριν 4 μηνες γνωρισα ενα παιδι μεσω νετ,βγαιναμε αλλα η σχεση μας για αλλη μια φορα περιοριστηκε στο σεξ εννοω σαν βαση..βγαιναμε κιολας,μιλουσαμε ατελειωτεσ ωρες στο μσν για ολα τα 8εματα..μου ελεγε μεχρι και την παραμικρη λεπτομερεια για το τι κανει εδειχνε δηλαδη οτι η8ελε να μοιραζεται πραγματα μαζι μου,αλλα οταν δεν εμπαινα μσν δεν εδειχνε να κανει κινηση για περεταιρω επικοινωνια εγω ημουν αυτη που εκανε και παντα ανταποκρινοταν αμεσως..αλλα εμπαινε μσν κα8ημερινα και για πολλες ωρες γεγονος που δηλωνε οτι δεν εχει κατι αλλο!ειχαμε χα8ει μια για κανα δεκαημερο αλλα παντα οταν αρχιζαμε να μιλαμε παντα μα παντα μιλουσαμε ατελειωτες ωρεσ και για τα παντα.οσοι εχουν διαβασει το προηγουμενο ποστ μου 8α αποκτησουν μια πιο σφαιρικη αποψη!τεσπα αποφασισα να κανω την ΥΠΕΡΒΑΣΗ και πιστεψε με για μενα ειναι υπερβαση αυτο το πραγμα και να του μιλησω!προχ8ες εκει που μιλουσαμε στο μσν μια μερα του τα ειπα ολα!!!του ειπα οτι νιω8ω πραγματα για εκεινον οτι δεν μπορω να το δω μονο ως σεξ οτι περναω πολυ ωραια μαζι του αλλα δεν μπορω να το εκμεταλλευτω αλλο...η απαντηση του ηταν οτι του αρεσω πολυ οτι με παει με χιλια ως ατομο,οτι περναει καλα μαζι μου αλλα οτι εχει κολλησει το μυαλο του και οτι δεν εισαι σε φαση για σχεση(κοινως μαλακιες???)ακομα μου ειπε οτι δεν 8ελει να ειμαι στενοχωρημενη οτι με ζηλευει που εκφραζομαι(ποιον εμεναα πρωτη φορα μετα απο 4.5 χρονια) διοτι αυτος κολωνει και τετοια!χ8ες ξαναμιλησαμε στο μσν με πρωτοβουλια δικη του αλλα δεν ειπαμε κατι ουσιωδες!αλλα σημερα τιποτα τιποτα τιποτα!ηταν και ημουν μεσα ουτε μου μιλησε ουτε του μιλησα!δεν το αντεχω αυτο!ειλικρινα νιω8ω πραγματα για εκεινον πολλα...δεν μπορω να αποδεχτω το γεγονος οτι 8α τελειωσει εδω,οχι επειδη με απερριψε δεν με νοιαζει αυτο,αυτο που με νοιαζει ειναι οτι τον 8ελω στην ζωη μου.δεν 8ελω να το συνεχισω σαν σεξ αλλα δεν 8ελω να τον χασω εντελως απο τη ζωη μου!για μια φορα ειπα να εκφραστω και εγινε αυτο που φοβομουν...με οσους το εχω συζητησει αυτο το 8εμα ολοι μα ολοι μου λεγανεε οτι το προβλημα μου ειναι οτι δεν εκφραζομαι!ειδα και τωρα που το εκανα...τον εχασα εντελως!και εκτος απο αυτο απογοητευτηκα που για μια φορα εκανα την υπερβαση και δεν εγινε τιποτα αρα δεν φταιει αυτο...και η μαλακια ειναι οτι δεν μπορει να ξεκολλησει το μυαλο μου απο πανω του...εχω 3 μα8ηματα για το πτυχιο μου τα δινω την επομενη εβδομαδα και κλαιω συνεχεια δεν μπορω να διαβασω δεν μπορω να κανω τιποτα...το μονο που με ενδιαφερει ειναι αυτος!πιστευετε οτι μπορει να ξαναγυρισει και να το δει διαφορετικα η ειναι χαμενο παιχνιδι???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    το προβλημα δεν ειναι παντα οτι δεν εκδηλωνεσαι.το θεμα ειναι να βρεις καποιον που να νιωσει οπως εσυ.να ταιριαζεις,να περνας καλα.ειναι ομορφο να εκδηλωνομαστε ,αλλα σε ατομα που το εκτιμανε και εχουν αισθηματα για μας.το ναι μεν αλλα δεν αρκει νομιζω για σενα γιατι νιωθεις πραγματα γι αυτον..δε νομιζω οτι φταιει οτι εκδηλωθηκες.μαλλον δεν ειναι αμοιβαιο..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    το προβλημα δεν ειναι παντα οτι δεν εκδηλωνεσαι.το θεμα ειναι να βρεις καποιον που να νιωσει οπως εσυ.να ταιριαζεις,να περνας καλα.ειναι ομορφο να εκδηλωνομαστε ,αλλα σε ατομα που το εκτιμανε και εχουν αισθηματα για μας.το ναι μεν αλλα δεν αρκει νομιζω για σενα γιατι νιωθεις πραγματα γι αυτον..δε νομιζω οτι φταιει οτι εκδηλωθηκες.μαλλον δεν ειναι αμοιβαιο..
    Συμφωνω απολυτα. Μη στεναχωριεσαι γιατι δεν αξιζει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    και η ποιοτητα της ζωης μας παιζει σημαντικο ρολο.δηλαδη αν εγω εχω να ερωτευτω 10 χρονια και εχω γενικα μια βαρετη ζωη ,λογικο ειναι να πεσω με τα μουτρα σε καποιον που μου αρεσει παραπανω.αλλα ειναι σαν να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο και πας πισω μετα...εκτος κι αν εισαι τοσο τυχερος και βρεις αυτο που θες.ειμαι 13 χρονια μεγαλυτερη σου αλλα δεν το βρηκα ακομη:confused:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    δικιο εχετε παιδια.... αλλα δεν μπορω δεν ξερω τι εχω πα8ει!!!παντα ημουν ονειροπολα,ισχυει οτι η ζωη ειναι βαρετη αλλα πιστευω οτι ειναι ετσι επειδη μου λειπει ο ερωτας...καλως η κακως ειναι κινητηρια δυναμη απο τα πιο απλα μεχρι τα πιο συν8ετα...αν ειχα τον συγκεκριμενο 8α ημουν η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    κι εγω ειμαι ονειροπολα.και νιωθω οτι κανεις δεν καταλαβαινει το ονειρο μου.και συμφωνω μαζι σου.γι αυτο δε θα σου πω τι πρεπει.θα σου πω μονο οτι ειναι σκληρη η πραγματικοτητα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    δυστυχως.... :( αλλα βλεπω απο τον εαυτο μου οτι οταν δεν 8ελω καποιον δεν μπορω να κανω τιποτα μαζι του!αυτος πως μπορουσε και για 4 μηνες κιολασ??πως μου μιλαγε τοσες ωρες ??? εγω δεν 8α το εκανα... 8α πιεζομουν...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δε λειτουργουν ολοι με τον ιδιο τροπο.μπορει καποιος να μιλαει απλα για να περασει την ωρα του

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    ειναι και αυτο!σιγουρα....μπορει να πιανομαι απο την κα8ε λεπτομερεια κ εγωωω επειδη δεν 8ελω να δω τα πραγματα οπως ειναι!!!!!!αλλα ακομα ελπιζω...:(

  10. #10
    πόσο ετών ήταν; μήπως περιορίζεις τις προτιμήσεις σου σε μικρές ηλικίες; ακριβώς επειδή ζούμε σε μία εποχή, όπου το σεξ προσφέρεται στο πιάτο (και να μην παρεξηγηθώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό γιατί και με τον άντρα μου έτσι από σεξουαλικό ξεκίνησε), αλλά anyway ειδικά στις μικρότερες ηλικίες πολύ λίγοι είναι αυτοί που ψάχνονται ως προς την συντροφικότητα, τα αγόρια δεν μπαίνουν στο εκβιαστικό ψυχολογικό δίλημμα:για να την έχω πρέπει να κάνω σχέση μαζί της. Ως γνωστόν οι γυναίκες εκβιάζουν τον άντρα με το σεξ και ο άντρας τη γυναίκα με τη σχέση.
    Δηλαδή (ενδιαφέρουσα συζήτηση αυτή).... οι άντρες προσπαθούν να εμπνεύσουν την προϋπόθεση "θέλω σεξ" προκειμένου να κάνω σχέση...οι γυναίκες λένε "για να κάνω σεξ, θέλω σχέση..." , παλιότερα υποχωρούσαν τα αγόρια γιατί το σεξ ήταν δύσκολο υπό άλλες προυποθέσεις, τώρα που είναι ελεύθερο και διαθέσιμο στην αγορά, υποχωρούν οι γυναίκες...

    μια διαπίστωση ήταν αυτό...

    στο θέμα σου τώρα, οι μικρότερης ηλικίας δεν κολλάνε λοιπόν σε μία, γιατί δεν τους καλύπτει πλέον μία ανάγκη, αντίθετα μπορώ να πω πως τους περιορίζει και όλας... για να κολλήσουν χρειάζεται πολύ λαικά να το πω: έρωτας, να κολλήσουν, να νιώσουν πως είσαι η μία και να μείνουν γιατί όλοι οι δρόμοι θα οδηγούν στην Ρώμη. Οι μεγαλύτερης ηλικίας που είναι πιο χορτασμένοι είναι πιο εύκολο να υποχωρήσουν σε σχέση, ακόμα και άνευ έρωτα...γιατί βαριούνται το κυνήγι και θέλουν πιο μονιμότητα.

    Με το παιδί ναι δεν έχετε τα αμοιβαία συναισθήματα αλλά αν τον ζορίσεις, θα τον σπρώξεις πιο μακριά, γνώμη μου, μη κολλάς και συνέχισε να διασκεδάζεις μαζί του...πες του ότι σου πέρασε και είσαι καλύτερα και δεν έχεις πρόβλημα να συνεχίσετε όπως είχατε αρχίσει, τουλάχιστον δεν θα υποφέρεις so much...

    άλλωστε σε αυτήν την ηλικία είσαι πολύ μικρή ακόμα για να κυνηγάς the one... άσε που το ONE απλά θα είναι αμοιβαίο και η δική μου άποψη είναι μέχρι τοτε μη βασανίζεσαι και have fun...όχι για αυτόν, για εσένα.

    α και αυτό...

    αλλα βλεπω απο τον εαυτο μου οτι οταν δεν 8ελω καποιον δεν μπορω να κανω τιποτα μαζι του!αυτος πως μπορουσε και για 4 μηνες κιολασ??πως μου μιλαγε τοσες ωρες ??? εγω δεν 8α το εκανα... 8α πιεζομουν...
    παιχνίδι κάνει, διασκεδάζει, κάνε αυτό που κάνουν και οι άντρες, μην περιορίζεις τις επιλογές σου σε έναν, γνώρισε έναν, δύο τρεις, ακόμα και εκάτο αν μπορείς και διασκέδασε το (εννοείται μιλάμε για επικοινωνία), να τους συμπαθείς χρειάζεται...και ανέπτυξε μαζί τους επικοινωνία, το μυαλό σου δεν θα προλαβαίνει να κάνει focus θα περνά στον άλλο... τα αγόρια συνήθως δεν κολλάνε σε μία γιατί παίζουν με πολλές ταυτόχρονα και ότι προκύψει...δεν λέω να το πας ως εκεί αλλά να το γνωρίζεις πολλά άτομα και να διασκεδάζεις μέσω FB κανέναν δεν έβλαψε και συν τις άλλοις ξεφεύγεις από τη λογική του ενός, όταν ο ένας κάνει τη διαφορά θα τον διακρίνεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    264
    πολυ μου αρεσε η διαπιστωση σου οντως ισχυει...αυτος ειναι 27..αλλα απ οτι μου εχει πει ειχε σχεση 4.5 χρονια και ειναι μονος του εδω και ενα 1.5 χρονο...4.5 χρονια ομως μπορουσε να κανει focus...αρα λοιπον εκανα μαλακια που του μιλησα??αλλα δεν μπορουσα αυτην την κατασταση αλλο γι αυτο το εκανα αλλα ουτε και τωρα μπορωωω...πφφφφφφ!!!!δεν ξερωω δηλαδη τι να κανω?να του μιλαω παλι χαλαρα σαν να μην τρεχει τιποτα η να περιμενω απο αυτον??? και αν το καταλαβει οτι η συμπεριφορα μου ειναι μουφα και ακομα ειμαι σκαλωμενη δεν 8α γινω περισσοτερο ρομπα δεν 8α τον απω8ησω περισσοτερο???δεν ξερω δεν ξερω δεν ξερω...παντως δεν το μπορω και αυτο...δεν αμφιβαλλω οτι μιλουσε και μ αλλες αυτο το διαστημα αλλα πιστευυω οτι ημουν καπως προτεραιοτητα τουλαχιστον οσον αφορα αυτο ...δεν προλαβαινε να μπει σε μενα μιλαγε... δν προλαβαινα να μπω κατευ8ειαν!!!δεν ξερω.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    σου αρκει ομως η "καπως προτεραιοτητα"?

  13. #13
    4.5 χρονια ομως μπορουσε να κανει focus.
    ε με την συγκεκριμένη θα ήταν love...

    αρα λοιπον εκανα μαλακια που του μιλησα??αλλα δεν μπορουσα αυτην την κατασταση αλλο γι αυτο το εκανα αλλα ουτε και τωρα μπορωωω...πφφφφφφ!!!
    μόνο αν ήσουν μάντης και ήξερες τα μελλούμενα...

    αν το καταλαβει οτι η συμπεριφορα μου ειναι μουφα και ακομα ειμαι σκαλωμενη δεν 8α γινω περισσοτερο ρομπα δεν 8α τον απω8ησω περισσοτερο???
    ξεκίνα να του μιλάς χαλαρά και αν σε ρωτήσει για αυτό πες του πως ήταν ενθουσιασμός αλλά είσαι οκ τώρα...σιγά πια τι να καταλάβει; την έκτη αίσθηση έχει; μην τον παίρνεις τόσο σοβαρά και εσύ, ηρέμησε. Ούτως ή άλλως τώρα δεν μιλάτε, δηλαδή τι άλλο σου μένει να χάσεις;

    o σκοπός είναι να ανακουφιστείς για να δώσεις και τις εξετάσεις και μην αποκλείεις τις επιλογές σου...γνώριζε κόσμο μπας και ξεκολλήσεις..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δεν ειναι ευκολο οταν την δαγκωνεις..

  15. #15
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    δεν ειναι ευκολο οταν την δαγκωνεις..
    το ξέρω, για αυτό της το επισημαίνω, διαφορετικά θα το έκανε από φυσικού της...LOL

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •