Θα λειτουργησει παλι το chat?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Θα λειτουργησει παλι το chat?

    Αναρωτιεμαι αν ειναι στα σχεδια η επαναλειτουργια του chat ή εκλεισε μονιμα.
    Μαλλον φανταζομαι εκλεισε λογω των εντονων αντιπαραθεσεων μεταξυ των μελων.
    Ισως αν μπαιναν καποιοι mods...δεν ξερω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    είναι τοσο θλιβερό... και αυτό εδώ υποτίθεται πώς είναι ένα τσάτ και φόρουμ υποστήριξης κατα τα άλλα..
    άκουγα πρίν λίγο στις ειδήσεις για τα επεισόδια και τις αντιδράσεις κατοίκων σε επαρχιακή πόλη της βόρειας ελλάδας σχετικά με την ίδρυση και λειτουργία στην περιοχή τους ξενώνα αποκατάστασης ψυχικά ασθενών..ούτε λεπροί αν ήταν αυτοί οι άνθρωποι δεν θα τους αντιμετώπιζαν με τόοοση απαξίωση..τί να πώ..
    και αντί να είμαστε όσο το δυνατόν ενωμένοι στα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε εδώ..τουναντίον οι έριδες και οι κόντρες καλά κρατούν..
    ας κλείσει κίπ..καλύτερα αυτό απο το να μπαίνει κανείς όντας σε ευάλωτη κατάσταση και να γίνεται χειρότερα με όλα αυτά που γίνονται και λέγονται....
    Dum spiro spero (?)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Νομίζω οτι ο δωδωνης θα έπρεπε να είχε την στοιχειώδη ευθιξία να μας ενημερώσει και να αναφέρει τους λόγους για τους οποίους το τσατ είναι εκτός λειτουργίας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    βασικα γεια σας ειχα και εγω αντιπαραθεση αν θυμαστε και εγινε εδω στο φορουμ και οχι στο τσατ και το σιγουρο ειναι οτι δεν το ξεκινησα εγω.λοιπον ελενα καλα τα λες.τα εβλεπα στις ειδησεις και αν και δεν θελω ποτε κανεις να παθει κατι απο αυτα που εχς περασει εγω ευχηθηκα ορισμενοι απο αυτοι να καταλαβουν με καποιον τροπο τι βιωνουν αυτοι οι ανθρωποι.λοιπον εχεισ δικιο κηπ μου θα επρεπε να ειχε βγαλει εστω μια ανακοινωση να μας πει τι θα γινει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    άντε Νίκο, πες μας...μας έλειψε...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Πλάκα πλάκα δεν θα ήταν άσχημη ιδέα τώρα που το σκέφτομαι ..........

    άμα στο chat δημιουργούνται αψιμαχίες να ξέρουν όλοι ότι το chat θα μένει κλειστό εξαιτίας τους π.χ για 1 μήνα..........


    Ίσως έτσι να σκέπτονται πλέον όλοι σοβαρά να δημιουργήσουν αντιδικίες και ακραίες αντιδράσεις...............

    Εμένα πάντως θα μου άρεσε σαν ιδέα..............

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΟ ΤΣΑΤ ΣΥΝΕΧΩΣ.ΟΧΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΜΙΝ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΑΤ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΒΓΑΔΕΣ ΚΤΛ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΠΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    Πάντως εμένα με κάνει πραγματικά έξαλλη το γεγονός οτι το chat έκλεισε για την συμπεριφορά αυτών των 3 ατόμων.(εάν είναι αυτός ο λόγος φυσικά).Θα μπορούσαν να διαγραφούν οι χρήστες που προκάλεσαν τη φασαρία πολύ απλά και όχι να πληρώνουμε εμείς τα γαμ...ιάτικα τους.Εκτός απο μένα το τσατ βοήθαγε και άλλα πολλά παιδιά.Μοιραζόμασταν τις ανυσηχίες μας και δίναμε πολλές φορές κουράγιο ο ένας στον άλλον. Μπαίνω κάθε μέρα στο σάιτ με την ελπίδα οτι θα έχει ξαναλειτουργήσει το τσατ αλλά τίποτα...Τελικά αγαπητέ dodoni ας μας ενημερώσει κάποιος τι θα γίνει και αν ο λόγος που έκλεισε το τσατ είναι η γνωστή σε όλους μας φασαρία.

  9. #9
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Το τσατ βρέθηκε εκτός λειτουργίας κατόπιν κακόβουλης επίθεσης που δέχτηκε, προφανώς από ανόητους χάκερς.

    Με δεδομένο ότι στο τσατ έχουν κατ\' επανάληψη δημιουργηθεί εντάσεις και παρατράγουδα από μέλη που αδιαφορούν για το σκοπό ύπαρξης αυτής της κοινότητας, κρίθηκε σκόπιμο να παραμείνει προσωρινά εκτός λειτουργίας.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Athens
    Posts
    168
    Μέχρι πότε δηλ.??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    λοιπον ποτε δεν καναμε κανενα καβγα στο τσατ και οσο καιρο ημουν μεσα εγω προσωπικα δεν ειδα κανεναν χακερ και με τα περισσοτερα παιδια που ηταν μεσα στο τσατ μιλαμε και γνωριζομαστε καλα.αυτο που γνωριζω εγω ειναι οτι το λεγομενο συστημα που χρησημοποιειται για τσατ διαχειριζεται παγκοσμιως απο ελαχιστες επιχειρησεις.για να εγκαταστησει λοιπον καποιοιος το λογισμικο αυτο την σελιδα του πρεπει να πληρωνει ενα ποσο.αν ειναι αυτο το προβλημα κυριε δοιρανλη μπορειται να μας το πειτε τωρα και θα βρουμε μια λυση.παρακαλω πολυ αν καποιος απο αυτην την σελιδα εχει δεχθει επιθεση απο μενα στο τσατ η εχω μιλησει ασχημα η εχω κανει κακο ον λαιν στο τσατ ας το γραψει και εγω δεν προκειται να ξαναμπω σε αυτην την σελλιδα.και παιδια αν ψαξεται στο δικτυο θα βρειται παρα πολλα τσατ και φορουμς υποστηριξης.ο κηπ μου προτεινε ενα και ειναι πολυ καλο αλλα ειναι αγγλικο υπαρχουν ομως και πολλα ελληνικα.ευχαριστω πολυ.

  12. #12
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Μαρία, δεν καταλαβαίνω το ύφος σου.
    1. Είπα ότι το τσατ δέχτηκε επίθεση από χακερς. Δεν είμαι τεχνικός, αυτή την ενημέρωση είχα από τεχνικούς. Εάν εσύ δεν είδες χάκερ... τι να σου κάνω?
    2. Το λογισμικό του τσατ κοστίζει...5 δολλάρια. Είναι πληρωμένο. Δεν καταλαβαίνω και πάλι το ύφος σου.
    3. Είπα ότι με την \"ευκαιρία\" της επίθεσης από χάκερς, δεν βιάστηκα να δώσω εντολή να επαναλειτουργήσει, μιας και πολλές φορές τον τελυταίο καιρό το τσατ έγινε χώρος ανταλλαγής ύβρεων, καυγάδων κτλ. Αναφέρθηκα κάπου σε σένα και δεν το κατάλαβα?

    Εφόσον Μαρία τελευταία δείχνεις ενοχλημένη μαζί μου και με το... e-psychology και το δηλώνεις αυτό με κάθε ευκαιρία και μιας και πράγματι υπάρχουν πολλές αξιόλογες σελίδες στο ιντερνετ, γιατί κορίτσι μου κάθεσαι εδώ και χαλιέσαι?
    Ειλικρινά, δεν υπάρχει λόγος να τυρρανιέσαι.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    γιατι κυριε νικο επειδη καποια ατομα λενε οτι φταινε οι καυγαδες σας υπενθιμιζω οτι ολοι οι καυγαδες εγιναν στο φοροθμ και οχι απο δικη μου προκληση.μπαινω εδω για τον λογο οτι εχω γνωρισει πολλα ατομα και θελω να βοηθαω τον κοσμο πραγματικα οπως κανω και σε αλλα φορουμ.ο λογος που το ειπα αυτο ειναι οτι αν καποιος θελει να κανει τσατ μπορει να παει στην παλια διευθυνση η οποια ακομα λειτουργει.μαζι με τον κηπ το ειχαμε ανακοινωσει και μαλλιστα ειχαμε μπει.δεν εχω καποιο προβλημα μαζι σας το μονο ππου με ειχε πειραξει ητν οτι ειχαμε μιλησει μαζι στο τηλ και οταν μπηκατε μεσα με τον καβγα ριξατε μια σποντα η οποια δεν μοθ αρεσε.αλλα απλα επρεπε να ειχατε απαντησει αμεσως σε αυτην την ερωρηση εφοσον ειχε γινει.το οτι ειπα οτι δεν ειδα χακερς ειναι επειδη εχω ενα προγρμμα που τους εντοπιζει και εντοπιζει και καταστρεφει τους ιους που ριχνουν και ποτε μα ποτε δεν βρηκε κατι αυτο το προγραμμα.αν κοιταξετε τις απαντησεις και τις συμβουλες που δινω σε καποια θεματα νομιζω οτι αποδεικνυεται οτι μαρεσει να βοηθαω κοσμο και οτι μπαινω εδω μεσα μονο και μονο απο απλο ενδιαφερον.τωρα αν νομιζετε οτι εχω κατι πραγματικα μαζι σας ενω δεν σας γνωριζω τι να σας πω.ενταξει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Νίκο, μας έχεις βάλει τιμωρία? Μαρία, έχω χάσει επεισόδεια, αλλά μήπως γίνεσαι λίγο επιθετική.Γιατί ήταν σαφής στην εξήγηση που σου έδωσε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    δεν γινομαι καθολου επιθετικη.μου ειναι πολυ συμπαθης ο κυριος νικος και στηριζω αυτην την σελλιδα προτεινοντας την σε αλλα ατομα αλλα δεν γινεται να συμφωνουμε ολοι μεταξυ μας σε ολα.ετσι δεν ειναι?δεν εχω κανενα προβλημα με την σελλιδα πριν κανενα μηνα ειχα αλλα τωρα νομιζω οτι λειτουργει μια χαρα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •