αγαπιομαστε, τα ξαναβρηκαμε αλλα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    αγαπιομαστε, τα ξαναβρηκαμε αλλα....

    καλησπερα!!!
    θα ειμαι περιληπτικος για να μην σας κουρασω
    ειμαι 24 χρονων ειχα σχεση απο αποσταση με μια κοπελα 4 χρονια μικροτερη μου για 8 μηνες. χωρισαμε για 10 μηνες. σε αυτο το διαστημα δεν εκανε τπτ με αλλον. ηθελε να με ξεπερασει πρωτα κ μετα. δεν εγινε αυτο κ ξαναβρηκαμε. μετα απο 5 μηνες σχεσης ξαναχωρισαμε κ μειναμε χωρια για 2 μηνες χανοντας καθε επαφη. η αιτια των χωρισμων κ της δυο φορες ηταν οτι μου ζητουσε συνεχεια επιβεβαιωση κ πεισμωνα κ δεν της μιλουσα. πιστευε οτι δεν την αγαπαω επειδη δεν της το ειπα ποτε. τωρα ειμαστε παλι μαζι, εδω κ 2 μηνες, μετα απο πολυ κοπο δικο μ, κλαμα κ ερωτικες εξομολογησεις δια τηλεφωνου κ μηνηματων. ειχε ολοκληρωμενη σχεση αυτους τους δυο μηνες με αλλον. προσπαθω να το ξεπερασω αλλα δεν μπορω. γυρναει συνεχεια στο μυαλλο μ κ της το αναφερα 4-5 φορες με αποτελεσμα να την κανω να κλαει. μου ειναι δυσκολο να καταλαβω πως εκανε κατι τετοιο μεσα σε λιγες εβδομαδες αφου χωρισαμε. μου λεει οτι εχει ονειρα να μεινουμε μαζι κ να παντρευτουμε. λεει οτι με αγαπαει οπως πρωτα. αναρωτιεμαι αν θα μπορεσει αυτη η σχεση να εχει τετοιο μελλον κ αν θα μπορεσουμε να ειμαστε ευτυχισμενοι για παντα. εχω απογοητευτει κ πληγωθει πολυ. δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεσω να κανω τοσο μεγαλο βημα με αυτην την κοπελα στο μελλον.
    ποια ειναι η αποψη σας? γινεται να αντεξει μια τετοια σχεση?

  2. #2
    καταρχην εφοσον την ηθελες τοσο και εκανες τοσα να την φερεις πισω και την αγαπουσες γιατι δεν της το ελεγες? οι σχεσεις εξ αποστασεως ειναι δυσκολες και δυστυχως εμεις οι γυναικες γινομαστε συχνα ανασφαλεις και ζηταμε επιβεβαιωση..δεν εχω βρεθει στη θεση σου για να ξερω πως θα αντιδρουσα αλλα εαν οντως θες να εισαι μαζι της και την αγαπας πρεπει να το ξεχασεις και να το ξεπερασεις...το οτι εκανε σχεση με αλλον μπορει να εγινε επειδη πιστευε πως εχει τελειωσει το θεμα η απλα επειδη ηθελε να πιαστει απο καπου..εξαλλου ειναι μολις 20..για αν γυρισε σε σενα καποιο λογο θα ειχε αλλιως γιατι να μην μεινει με τον αλλον?? μην σκεφτεσαι το μελλον ειστε μικροι ακομα..εαν θελετε κ οι 2 αυτη τη σχεση φυσικα και μπορει να αντεξει! αρκει να συζητατε οτι προβληματα εμφανιζονται και να μην πεισμωνεις οταν η κοπελα σου σου ζηταει να της λες ποσο την θες την αγαπας κλπ..το μονο που πρεπει εσυ να κανεις ειναι να ηρεμησεις γιατι αν δεν ξεπερασεις αυτο που εγινε θα σε τρωει και θα καταληγετε σε καυγαδες..

  3. #3
    μου ειναι δυσκολο να ανοιγομαι κ να μιλαω για αυτα που αισθανομαι. φοβαμαι μη δεθω πολυ με καποιο ατομο κ πληγωθω χειροτερα στην συνεχεια. φοβαμαι μηπως δεν ειναι αυτο που δειχνει. κ οταν με πιεζε να μαθει το εκανε χειροτερο. εξαλου αν απαντουσα κατω απο πιεση ισως να μην ηταν αντικειμενικο κ αυτο που αληθνα ενιωθα. τωρα πια πλεον αναγκαστηκα να ξεπερασω αυτο το κομπλεξ μ.την σχεση μου ειπε οτι την εκανε για να με ξεπερασει. αλλα μετα απο 3 εβδομαδες που χωρισαμε? τοσο βιαστηκα? τοσο λιγος ειμουν για αυτην? κ πες οτι οντως εκανε σχεση για να ξεχαστει κ να παρηγορηθει, γιατι ολοκληρωσε μαζι του εφοσον δν ταιριαζαν? το μελλον δεν θελω να το σκεφτομαι ακομα γιατι οπως ειπες ειμαστε μικροι αλλα στην ενταση μιας συζητησης μας μου ειχε πει 'πες μου αν δεν με βλεπεις σοβαρα για να κανονησω την πορεια μου" . γινεται ενω ακομα δεν εχω ξεπερασει αυτα που εγιναν να την απαντησω για το μελλον? ειναι 20 χρονων κ νιωθει απο τωρα οτι σπαταλαει τα χρονια της μαζι μ? ευχαριστω που μου απαντας. δεν μπορω να μιλησω κ με τους φιλους μου τοσο ανοιχτα για αυτο το θεμα κ αισθανομαι ανακουφιση τωρα.

  4. #4
    το να λες η να μη λες αυτα που αισθανεσαι δεν αλλαζει το οτι τα αισθανεσαι! φυσικα και δεν πρεπει ν απαντας κατω απο πιεση αλλα οταν νιωθεις κατι γυρνα και πεστο ετσι απλα και αυθορμητα! κι εγω δεν λεω πολλα και δυσκολευομαι να ανοιχτω και σε καταλαβαινω αλλα καμια φορα καλο ειναι τα λεμε πριν φτασουμε στο σημειο να χτυπιομαστε που δεν τα ειπαμε ποτε...εχεις κανει κουβεντα μαζι της ? να της βαλεις στη θεση σου να την ρωτησεις πως θα ενιωθε αν εσυ στο ενδιαμεσο ειχεσ κανει μια αλλη σχεση? να σου εξηγησει γιατι το εκανε...σου ξαναλεω αν ησουν λιγος γιατι να γυρισει σε σενα? ενταξει αυτο με το σοβαρα δεν νομιζω να το ενοοει..στο λεω γιατι ειμαι στην ηλικια σου και ειχα σχεση με 20χρονο..το αναποδο δηλαδη..και μ ελεγε συνεχως πως θα με παντρευτει και με βλεπει σοβαρα και τετοια..ολα αυτα ειναι πανω στον ενθουσιασμο ειδικα αν δεν ειχε κανει αλλη σχεση πριν..εσυ εξηγησε της πως την αγαπας,περνας ομορφα μαζι της τη θες στη ζωη σου και αν ολα ειναι καλα η σχεση σας απλα θα προχωρησει απο μονη της..να σε ρωτησω ?? εσυ ειχες αλλες σχεσεις πριν??

  5. #5
    της το ρωτησα αυτο. πως θα ενιωθε αυτη αν ηταν στην θεση μου κ μου απαντησε αυτο που ειπες κ εσυ. "δεν ξερω τι θα εκανα". επισης την ρωτησα τι θα ελεγε στον αδερφο της αν παθαινε κατι τετοιο κ η απαντηση ηταν "θα του ελεγα τα θελες κ τα παθες". η εξηγηση της ηταν οτι το εκανε για να με ξεπερασει. αυτη ειχε μια αποτυχημενη σχεση πριν απο μενα. εμενα ηταν η πρωτη μου σχεση. ντρεπομαι που το λεω αλλα αργησα σε αυτον τον τομεα. συνεχεια μου μιλαει για το μελλον κ το πως θα ειμαστε σε λιγα χρονια οταν τελειωσει τις σπουδες κ καταφερω να δουλευω κ εγω κοντα σε εκεινη. μου το εξηγει σαν να ειναι το ονειρο της. εγω αμφιβαλω για κατι τετοιο κ της ειπα να δουμε πως θα εξελιχθει η σχεση. δεν μπορω να ειμαι κ εντελως αρνητικος γιατι θα πληγωθει παλι κ ισως την ξαναχασω. την εχω πει πολλες φορες οτι την αγαπαω κ την θελω στην ζωη μ.

  6. #6
    γενικα σε ικανοποιει η σχεση σου? η απλα μενεις απο συνηθεια αγαπη κλπ κλπ? περνατε ομορφα? νιωθεις καλα? σου δινει ολα οσα θες? εισαι χαρουμενος?? κατσε σκεψου τα ολα αυτα..εσυ γιατι αμφιβαλλεις? δεν εχεις σκεφτει ποτε το πως θα ειστε μελλοντικα? δεν μιλαω για γαμο αλλα για συγκατοικηση κλπ κλπ? δεν θες να κρατησει αυτη η σχεση? γιατι απ αυτα που γραφεις δεν μου φαινεσαι και πολυ σιγουρος..ζηστε το παρον αυτο εχω να σου πω εγω..δεν χρειαζονται σχεδια..γιατι μπορει καποια στιγμη να γκρεμιστουν και πιστεψε με το περναω τωρα και ειναι πολυ πολυ ασχημο...κοιταξτε να εχετε μια ωραια και υγιη σχεση,να περνατε καλα,να επικοινωνειτε και ολα τ αλλα θα ρθουν...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,753
    Άστο φίλε θα βρεις άλλη γαμηθηκε ο δίας
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    με τρελαινει η αποσταση. αυτο ειναι το προβλημα μ. οποτε ειμαστε μαζι περναω ωραια. με κανει να νιωθω ομορφα. σαν να ειμαι καποιος ξεχωριστος. η αληθεια ειναι οτι τα φανταζομουν κ εγω ολα αυτα. δλδ πως θα ηταν αν μεναμε για παντα μαζι κλπ. κ ακομα τα φανταζομαι αλλα τωρα τα βλεπω πιο μακρυνα αυτα τα ονειρα. χαλασε την ομορφη εικονα που ειχα για αυτην. δεν ειμαι σιγουρος για το μελλον οπως σου ειπα. ειμαι σιγουρος ομως οτι την θελω τωρα στην ζωη μου. δεν ξερω για μετα. γινεται να την εμπιστευτω να παει αργοτερα η σχεση ενα βημα παραπερα π.χ. συγκατοικιση? δεν μπορω να το ξερω αυτο απο τωρα. μπορει να μην το ξεπερασω ποτε αυτο κ ν μην καταφερουμε να την παμε παρακατω. πιστευεις οτι δεν ηταν σημαντικο πληγμα αυτο για το μελλον? αρκει η αγαπη μας για να επουλωθει?

  9. #9
    επισης αναρωτιεμαι κ κατι ακομα. δεν καταλαβε πριν χωρισουμε οτι την αγαπουσα? επρεπε να το ακουσει? δεν το αισθανθηκε? ειναι τοσο σημαντικα τα λογια?

  10. #10
    προσωπικα δεν θα θεωρουσα πληγμα το οτι εκανε σχεση με αλλον..αλλα το οτι με μεγαλη ευκολια σε χωρισε 2 φορες..σιγουρα η καθε κοπελα ειναι διαφορετικη αλλα εγω πχ αν ημουν ερωτευμενη με καποιον δεν θα τον χωριζα ετσι απλα χωρις να υπαρχει σοβαρος λογος..θα εψαχνα εναν τροπο να το λυσω..ποσο μαλλον αν ειχα βρει καποιον που ηθελα να παντρευτω και οολα αυτα που σου λεει...η αγαπη απο μονη της δεν κανει θαυματα..η καλυτερη οδος ειναι παντα η συζητηση..μιληστε..πες της τι σκεφτεσαι..οτι δεν γινεται στην πρωτη δυσκολια απλα να χωριζετε..επειδη παλεψα κι εγω πολυ για μια σχεση καταλαβα πως οταν καποιος μπορεσει να σ πει να χωρισετε συνηθως μετα παιρνετε τον κατηφορο..αλλα δεν ειναι απολυτο αυτο...πρεπει να ξεκαθαρισετε καποια πραγματα και κυριως οτι δεν θα χωριζετε ετσι για πλακα..οι σχεσεις θελουν προσπαθεια..αν το θελετε πολυ και οι 2 πρεπει να τ αφησετε ολα πισω και να επικεντρωθειτε στο τωρα..ειναι νωρις για να ξερεις αν θα παει παραπερα..υπαρχουν τελειες σχεσεις που ξαφνικα διαλυονται και σχεσεις με προβληματα που καταληγουν σε γαμο..δεν υπαρχει ομως λογος ν αγχωνεστε ειναι παααρα πολυ νωρις!!!! η σχεση να ξερεις θα δοκιμαστει κανονικα οταν δεν θα εχετε αποσταση!

  11. #11
    πως της εδειχνες οτι την αγαπας? με ποιους τροπους? πες μ για να σου απαντησω...

  12. #12
    χμμ ευχαριστω για την κουβεντα. ο λογος των 2 χωρισμων ειναι η μεγαλη ανασφαλεια που ειχε. για την οποια ευθυνομαι κ εγω. αλλα θα το ξανασυζητησω μαζι της μηπως υπαρχει κ αλλος λογος. της εχω πει πολλες φορες οτι με την συζητηση λυνονται τα περισσοτερα. οτι χρειαζεται υπομονη. πιστευω να το εχει συνειδητοποιήσει πλεον. δεν το θεωρεις πληγμα οτι ηταν με αλλον? εγω γιατι σκαλωνω σε αυτο το θεμα? πρεπει να το ξεχασω μαλλον.

  13. #13
    προτιμουσα να παω να δω εκεινην παρα τους δικους μ. ειχα να παω στο πατρικο μου 4 μηνες κ πηγαινα σε αυτην. δεν το εβλεπε αυτο? την εδειχνα στοργη. νοιαζομουν για αυτην. για την σχολη της. ηθελα να προσεχει τον εαυτο της κ να μην εχει κακες συνηθειες οπως εγω που εχω το καπνισμα. ηθελα να περναμε χρονο μαζι.

Similar Threads

  1. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  2. μενω Αθήνα αλλά είμαι από νησί νιώθω πως πρέπει να γυρίσω αλλά δεν είμαι σίγουρη
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-11-2011, 03:21
  3. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΣΚΟΥΠΙΔΑΚΙΑ!
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-11-2010, 17:52
  4. Ντρεπομαι, αλλά...
    By bologna78 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 29-09-2009, 11:10
  5. η καινούρια στο forum αλλά παλιά σε όλα τα άλλα.....
    By vivaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •