Προσωπικο και μή προσωπικο μπλογκ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300

    Προσωπικο και μή προσωπικο μπλογκ

    Καλησπερα σε ολους
    ειναι κατι που με απασχολει και θελω τη γνωμη σας. Ακουστε πως εχουν τα πραγματα.
    Εχω δυο μπλογκ. Το ενα ειναι προσωπικο. Γραφω οσα με απασχολουν, προσωπικες σκεψεις, ημερολογιο, καποια πολυ προσωπικα πραγματα αλλα και αλλα που δεν ειναι προσωπικα οπως αρθρα κοινωνικοπολιτικου ενδιαφεροντος. Κυριως ομως ειναι προσωπικα θεματα. Επισης κανω καποια αστεια ποστ και κανω χαβαλε γενικοτερα. Επισης αμα εχω τα νευρα μου γραφω θυμωμενα ποστ και αμα δεν ειμαι καλα ψυχολογικα γραφω καταθλιπτικα ποστ.
    Το αλλο μπλογκ ειναι μή προσωπικο. Ειναι περισσοτερο ενημερωτικο, δημοσιογραφικο. Γραφω καποιες σκεψεις και προβληματισμους μου, αλλα οχι προσωπικα θεματα.
    Το θεμα ειναι οτι αυτα τα δυο μπλογκ τα εχω σε δυο διαφορετικα google accounts (ειναι και τα δυο blogspot). Σκεφτηκα λοιπον να τα ενωσω στο ιδιο google account. Ετσι θα γλιτωνω χρονο. Τρωει καπως παραπανω χρονο αν εχεις δυο accounts και μπερδευεσαι κιολας. Γιατι ας πουμε αφηνεις σχολια σε διαφορα μπλογκ με διαφορετικο λογαριασμο και αυτο σε μπερδευει.
    Αν τα ενωσω θα αποκτησω και περισσοτερους αναγνωστες προφανως. Θελω να προωθω και τα δυο μπλογκ. Δε θελω το ενα να εχει μικρη αναγνωσιμοτητα και το αλλο οχι. Αλλα αν εχω διαφορετικα accounts και δεν ξερουν οι αλλοι οτι εγω εχω κ τα δυο μπλογκ θα ειναι πιο δυσκολο να προωθω και τα δυο.
    Απο την αλλη, με προβληματιζει η σκεψη να τα ενωσω γιατι δεν ξερω αν θελω να εκτεθω. Στον ενα λογαριασμο εχω ονομα και επιθετο και στον αλλο ψευδωνυμο. Δεν ξερω αν θελω να εκθεσω τα προσωπικα μου με το ονομα μου. Θα νιωθω καπως περιεργα. Και ειναι καποια πραγματα που δε θελω να τα ξερουν συγγενεις και γνωστοι. Εκτος βεβαια αν αποφασισω στο προσωπικο μπλογκ να μη γραφω πια προσωπικα πραγματα. Αλλα μετα δε θα ειναι προσωπικο. Βεβαια σκεφτομαι οτι "τα εν οικο μη εν δημω". Ετσι κ αλλιως οταν εχεις μπλογκ, εκτιθεσαι δημοσια. Αυτα που γραφεις θεωρητικα τα βλεπουν κ αλλοι τριτοι. Γιατι να γραφω καποια πολυ προσωπικα θεματα; Αυτα θα τα σταματησω. Θα γραφω σκεψεις και προβληματισμους αλλα καποια πραγματα θα τα κραταω για μενα.
    Ποια ειναι η αποψη σας;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    για να γραφεις τοσο προσωπικα πραγματα που πιθανως και να σε εκθετουν, θα το ενοιωθες σαν αναγκη.
    δεν καθεται καποιος να βγαζει τα σωψυχα του ,για πλακα.
    εχει φυγει αυτη σου η αναγκη?
    μηπως αντι να βοηθηθεις με τον κοινο λογαριασμο, αναγκαστεις να φιμωθεις?
    εγω βλεπω οτι εχεις μεγαλη αναγκη να βγαζεις προσωπικα πραγματα απο μεσα σου.
    λεω να το ξανασκεφτεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Εγώ λέω να ενώσεις τα δύο μπλοκ σε ένα κ να έρχεσαι εδώ να μας λες τι σε απασχολεί
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ λέω να ενώσεις τα δύο μπλοκ σε ένα κ να έρχεσαι εδώ να μας λες τι σε απασχολεί
    Τωρα μας κατεστρεψες... ΓΙΑΤΙ το ειπες αυτο μπορεις να μου εξηγησεις???? :( :( :'(
    Στεφανε ενωσε τα δυο μπλογκ σε ενα κ κανε ο,τι γουσταρεις αγορι μ πραγματικα Ο,ΤΙ μα Ο,ΤΙ γουσταρεις αλλα μν μας τα πρηζεις συνεχεια πληζ.. κανε Ο,ΤΙ γουσταρεις ζησε τη ζωη σ κ μην υπολογιζεις κανεναν. θα ρθει μια μερα κ θα πεις τι εκανα τοσα χρονια, δν ζουσα απλα υπηρχα.... σκεψου το κριμα ειναι ρε στεφανε... τι αλλο να σου πω δν ξερω....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΤΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΜΠΛΟΓΚ ΜΟΥ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-2012, 02:49
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΝΜ
    By lilium87 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 19-01-2012, 19:36
  3. Το προσωπικό μας αξιακό σύστημα .............
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 26-11-2007, 04:05
  4. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •