Μονος μια ζωη καταδικασμενος... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    3

    Μονος μια ζωη καταδικασμενος... :(

    Καλημέρα σας

    Είμαι 23 ετών και υποφερω μιας και δεν εχω σχεση και νιωθω μονος. Και κυριως αυτο που με βαραινει ειναι οτι δεν ειχα ποτε μου σχεση, δεν εχω ανταλλαξει ουτε φιλι στο στομα με γυναικα! Ναι, μπορει να σας φαινεται παραξενο αλλα δυστυχως δεν εχω ζησει τιποτα απο αυτο που εχετε ζησει ολοι εδω μεσα φανταζομαι.
    Μεχρι τα 18 ημουν πολυ ντροπαλος. Απο τοτε εγινα σιγα σιγα πιο κοινωνικος και οχι δεν ντρεπομαι, αλλα δεν εχω το θεο μου ωρες ωρες. Τετοια φαση. Φυσικα δεν φλερταρω προστυχα (οχι οτι "μασαω" απλά δεν ειναι του στυλ μου), αλλά θελω να πω πως συχνα δεν κολλαω στο να πλησιασω ακομα και μια πανεμορφη κοπελα και ας ξερω οτι δεν εχω ελπιδες... Γιατι πολυ απλα για μενα δεν παιζει ρολο τοσο η εξωτερικη εμφανιση αλλα ο χαρακτηρας και παροτι δεν εχω μεγαλη αυτοεκτιμηση ως προς την εμφανιση μου και νιωθω συχνα ασχημος, ωστοσο ως προς τον χαρακτηρα μου νιωθω πολυ χαρουμενος για αυτο που ειμαι.
    Το προβλημα με μενα ειναι οτι ερωτευομαι ευκολα. Και παντα απογοητευομαι. Αλλα και γενικα δεν μπορω να βρω κοπελα. Δεν μπορω να πω οτι εχω κανει και τρομερες προσπαθειες (πχ να ψαχνω με τις ωρες σε facebook κλπ) ή οτι την πεφτω συχνα... Δεν ξερω εχω ξενερωσει απο τη ζωη μου. Καθε φορα που γνωριζω μια κοπελα και ολα πανε καλα και πιστευω πως κατι θα γινει, οχι απλα δεν γινεται κατι, αλλα εξαφανιζεται και απο τη ζωη μου, δε θελει να με ξερει, χωρις να καταλαβω τον λογο. Θελω να πω πως οσες ερωτευτηκα σχεδον ολες μου κρατησαν και μουτρα απο πανω, λες και εκανα καποιο εγκλημα. ΟΧΙ δεν τις προσεγγισα τοσο φιλικα οσο νομιζετε. Μπορω να πω πως επιτηδες με τεσταραν να δουν μεχρι που θα φτασω, γιατι τις αρεζαν τα κοπλιμεντα μου και ο τροπος προσεγγισης (με ζηλευουν και πολλοι φιλοι μου) και μετα εκαναν στροφη 180 μοιρων. Γιατι;;;
    ΟΛΑ τα εχω και το ξερω και το λενε ολοι. Μονο εμφανιση μαλλον δεν εχω γι αυτο και τρωω την μια πιτα μετα την αλλη... Ειμαι ψηλος με ωραιο σωμα αλλα στο προσωπο δεν μου αρεσω τοσο. Και μαλλον δεν αρεσω καθολου στις περισσοτερες. Αν δεν ισχυει αυτο, τοτε ειναι η μοιρα μου να μην μπορω να βρω μια κοπελα. Και η πλακα ειναι οτι ακομα και πολυ μετριες και κατω του μετριου (συμφωνα με φιλους μου) κοπελες με εχουν ριξει ακυρο. Καλα τι σκ... τοσο ασχημος ειμαι;;; Μονο φιλες μπορω να κανω (αν δεν τις προσεγγισω ερωτικα δηλαδη) και μαλιστα πολυ ευκολα με αποδεχονται. Εχω ζησει πολλα στη ζωη μου και ειμαι πολυ ωριμος σε ολα και με βλεπουν παντα σαν μεγαλυτερο γι αυτο και με αποδεχονται. Επισης εχω πολυ χιουμορ που αρεσει σε ολες σχεδον οσες γνωριζω.
    Τελος παντων. Λιγο πολυ ξερω τι θα μου απαντησετε, ομως εγω ξερω που ειναι το προβλημα: δεν αρεσω, απλα τα πραγματα... Ακομα και μια πολυ μετρια ομως θα μου ριξει ακυρο ξερετε γιατι; Γιατι πολυ απλα υπαρχουν αντρες πολυ ομορφοι που μονο για το κρεβατι ακομα και με μια που δεν τους αρεσει ιδιαιτερα θα της την πεσουν πουλωντας ερωτες μεχρι να την ριξουν. Οποτε λογικο ειναι να μην θελουν εμενα. Και μετα πληγωνονται απο τον καθενα και λενε οτι ολοι οι αντρες ειμαστε ιδιοι... Τελος παντων...
    Συγνωμη αν σας κουρασα. Εκτιμω καθε απαντηση σας...

  2. #2
    Δεν περιγραφεις καποιο σοβαρο εμφανισιακο πρόβλημα το οποίο να απωθει. Κι απ την αλλη τολμας και πλησιάζεις. Το ότι εισαι ωριμος και σε όλα σε βλέπουν σαν μεγαλύτερο μετράει. Ίσως δεν ξέρεις τον τροπο να προχωρησεις τη γνωριμία ωστε να εξελιχτει σε σχεση.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Εγω εχω δει πολλους ασχημους με γκομεναρες. Και δεν εννοω αυτες που πανε για τα λεφτα. Αμα ηταν ετσι θα χε γκομενα μονο ο μπραντ πιτ.
    Περασες σε καμμια σχολη? Μπορεις απο κει να γνωριστεις.
    Και για περιεγραψε ενα παραδειγμα με μια που γνωρισες, πως την προσεγγισες, πως ανταποκριθηκε και τi εγινε παρακατω.
    Αλλα ειναι αυτα που θελουν οι γυναικες....οxι οτι κ η εμφανιση δεν παιζει καποιο ρολο.
    Οχι ομως τοσο καθοριστικο. Mη κοιτας που για μας τους αντρες παιζει τεραστιο ρολο.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    3
    ioannis2 γενικα τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου δεν ειναι ωραια. Δεν ξερω, δεν αρεσω...
    kerasi ειχα περασει σε σχολη στην πολη μου ομως λογω οικονομικου λογου και ετσι καταλαβαινεις δεν εκανα φοιτητικη ζωη. Εμενα και μενω με τους γονεις μου. Γνωρισα ωστοσο κοπελες απο τη σχολη, αλλα τιποτα παραπανω. Ολο ακυρα τρωω. Δεν χρειαζεται να περιγραψω με λεπτομερειες καποια συγκεκριμενη, γιατι λιγο πολυ με ολες την ιδια καταληξη εχω: τις γνωριζω, ανταλλαζουμε τα απαραιτητα επικοινωνιας (πχ τηλ ή face), βγαινουμε για καφε ή και για ποτο, εγω κανω οτι μπορω για να κανω την αλλη να περασει ομορφα και ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΜΟΡΦΑ. Τοσο που και απο μονη της φροντιζει για 2ο ραντεβου κλπ. Εγω εν τω μεταξυ απο την αρχη κανω κοπλιμεντα για την εμφανιση της κλπ και οτι χρειαζεται για να δειξω πως την βλεπω κατι παραπανω απο φιλη και βλεποντας οτι και απο μονη της μου ζηταει να βρεθουμε, οπως ειναι λογικο μεσα μου ενθουσιαζομαι. Ε και οταν φτανει η στιγμη να της το πω στα ισια σε καποιο επομενο ραντεβου πως την βλεπω, σχεδον ολες με ξεκοψαν. Αλλες μου ειπανε οτι με βλεπουν φιλικα, αλλες οτι δεν ειμαι ο τυπος τους, αλλες οτι περνανε φαση τωρα και δεν θελουν σχεσεις και απομακρυνονται. Και γενικα με πειραζει το ολο θεμα, γιατι οχι απλα δεν με θελει καμια, αλλα μετα κατανταμε ξενοι. Και καλυτερα απο τη μια, αλλα νιωθω ασχημα, λες και κανω καποιο εγκλημα. Εχει τυχει να αισθανομαι και τυψεις που την επεσα στην αλλη! Α και κατι σημαντικο: δεν τα βλεπω εγω ετσι τα πραγματα. Και αλλοι που με βλεπανε πχ με μια κοπελα ενα διαστημα και βλεπανε τον τροπο συμπεριφορας της, μου λεγανε πως με γουσταρει σιγουρα, εγω κρατουσα τις επιφυλαξεις μου λογω της... προιστοριας μου και τελικα παλι ειχα δικιο: μου ειπε οτι δεν ειμαι ο τυπος της ερωτικα... Και σιγα σιγα απομακρυνθηκε, τα ειχε φτιαξει και με ενα αλλο παιδι κλπ...
    Βαρεθηκα πια, ολοι γνωστοι και φιλοι μου βρισκουν κοπελες, χωριζουν, τα φτιαχνουν μετα με αλλες κλπ και μονο εγω δεν μπορω να βρω καποια. Και σαν παρεα που βγαινουμε και εχουμε γνωρισει και παρεες κοριτσιων, ποτε δεν ανταποκριθηκε καμια σε μενα, ενω στους αλλους ναι.
    Μαλλον ειναι η μοιρα μου εμενα να μην βρω καμια στη ζωη μου...
    Δεν το πιστευω αυτο που λενε οτι οι γυναικες δεν την κοιτανε τοσο την εμφανιση. Πιστευω πως ειναι το πρωτο πραγμα που κοιτανε και σε συνδυασμο με τον "αερα" που βγαζεις και καποιες ανεσεις σου συχνα, τοτε σε βλεπουν ερωτικα. Τι εννοεις οτι "Αλλα ειναι αυτα που θελουν οι γυναικες...." ;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Αν σταματούσες ίσως να το έλεγες στα ίσα το πως τις βλέπεις; Άφηνε το πράγμα να κυλήσει απο μόνο του και μην πιέζεις καταστάσεις. Καλύτερο απο το να το πεις, θα ήταν να κάνεις μια απλή κίνηση, να δεις πως θα ανταποκριθεί και η κοπέλα με την οποία βγαίνεις. Αν δεις πως δεν... Παρ το χαλαρά, συνέχισε να τη βλέπεις αλλα μην ξαναδείξεις τίποτα. Δημιούργησε και λίγο μυστήριο βρε αδερφέ! :-P

    Επίσης δεν πιστεύω πως δεν αρέσεις. Αν ίσχυε αυτό, δεν θα έβγαιναν μαζί σου εξ αρχής, πόσο μάλλον να σου ζήταγαν τα βρεθείτε ξανά. Βγάλε το αυτό απο το μυαλό σου επειδή σου ρίχνει την ψυχολογία, δεν σε βοηθάει.

    Και τέλος οι χαρακτηρισμοί "μέτρια", "κάτω του μετρίου" κ.τ.λ. πολύ με νευριάζουν! Δηλαδή, δεν καταλαβαίνω.. Απο την στιγμή που θεωρείς κάποια "μέτρια" πως πας να της την πέσεις; Λες απο μέσα σου "στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι"; Πολύ απελπισία μου βγάζει αυτό και μάλλον όχι μόνο σε μένα.

  6. #6
    Φίλε έχεις κάποιο σοβαρό εμφανισιακό πρόβλημα με το πρόσωπο, καποια καχεκτικότητα πχ ένα άσχημο σημάδι? το οποίο σου εχουν υποδείξει/σχολιασει κλπ έστω εμμέσως και άλλοι?
    Όι κοπέλες για να δεχονται να βγουν μόνες μαζι σου και μάλιστα και για δευτερο ραντεβου σημαίνει πως δεν παίζει κατι οσβαρό με την εμφανιση σου. Αλλιως αν υπηρχε από εξ αρχης δε θα δεχονταν καν να βγουν μαζι σου. Πρωτο σταδιο αυτο. Δευτερο σταδιο. Για να δεχτουν να βγουν για καφε σημαινει πως κατι σκεφτονται για σενα, σε βλεπουν σαν υποψηφιο ερωτικο σύντροφο. Αν ήταν για φιλία δε θα βγαινανε μαζι σου, ή θα βγαινατε απλα για να συζητησετε κατι συγκεκριμενο, μαθηματα, χόμπι κλπ. Πιστευω πως αρεσεις εμφανισιακα κι η εικονα ως χαρακτηρας που τους εκπέμπεις (δλδ προτου βγειτε) τις ωθει στο να βγουν μαζι σου.
    Το προβλημα μαζι σου ειναι ότι δεν ξερεις τον τροπο να τις προκαλέσεις ερωτικα, να κανεις τη γνωριμια να εξελιχτει σε σχεση. Δεν τους βγαζεις κατι ερωτικο, επειδη δεν ξερεις τον τροπο, γι αυτο καταλήγει σε φιλια. Εκει πιστευω ειναι το προβλημα σου. Εκτος κι αν εισαι ντροπαλός, δεν παιρνεις πρωτοβουλίες, δεν εισαι δυναμικός, οποτε ευκολα γι αυτα τρως απορριψη. Αν δεν ταχεις καλλιέργησε τα. Το προβλημα σου ειναι ότι δεν ξερεις να φλερταρεις, να κινησεις ερωτικα το ενδιαφερον, να την κανεις να σε βλέπει σαν σύντροφο, να μετατρεψεις τη γνωριμια σε σχεση, το να τους δωσεις, όπως λες στο πιο πανω μνμ σου, αυτα που θελουν δλδ. Αρα γι αυτους τους λόγους στα ματια τους εχει χαλάσει αυτη η εικονα ως χαρακτηρας που ειχαν στο νου τους για σενα πριν σε γνωρισουν (που εκπέμπεις όπως γραφω πιο πανω). Ετσι, δεν γινεται τιποτα. Σ' όλα αυτα βρισκεται το αδυνατο σου σημειο. Επ αυτου ρωτα εδω, πολλες απ εδω ξερουν να σου πουν καποια πραγματα να σε βοηθησουν, παρακολουθα φιλους/γνωστους σου κλπ πως φερονται σε τετοιες περιστασεις, ρωτα πιο "ειδικούς", διαβασε τετοιες αναρτησεις στο ιντερνετ ή κανα βιβλίο. Νοουμένου ότι θα τα κανεις πράξη, θα τα ενσωματωσεις ώστε να σου βγαινουν ως κατι αυθορμητο και όχι ως κατι φτιαχτο (γιατι αυτο απωθει).
    Last edited by ioannis2; 23-11-2012 at 08:04.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Ρε γατακι, ολα λαθος τα κανεις κ μετα απορεις στο καπακι...καταρχην για την εμφανιση αρκει να εισαι average κ πανω. Ποσο πανω ή κατω εισαι σε συγκριση με το μεσο ορο? Πιστευεις οτι εισαι ασχημος? Κ ποσο?
    Κ τι σχολη περασες?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    3
    vlack_swan το έχω αφήσει και να κυλήσει από μόνο του και δεν βγηκε κατι. Συνηθως στις περιπτωσεις αυτες επειδη βγαιναμε και συχνα και νομιζα πως με γουσταρε η αλλη, πιστευα πως με ηθελε καταβαθος και θα τα φτιαξουμε και κολλούσα, ερωτευομουν και τελικά στο τελος πονουσα. Και χαλαρα το εχω παρει πολλες φορες, δεν απογοητευομαι με μια χυλοπιτα, αλλα δεν ειμαι 15χρονο, νιωθω αβολα σε αυτη την ηλικια χωρις να εχω κανει ποτε σχεση. Εγω πιστευω πως δεν αρεσω και το οτι θελουν οι περισσοτερες να βγουμε το κανουν γιατι με εκτιμουν και τις αρεσει ο χαρακτηρας μου. Μεχρι εκει ομως...
    Ισως εγω δεν το ειπα σωστα, δεν βαζω εγω ταμπελες, εμενα αν μ αρεσει μια κοπελα, τελειωσε, δεν με νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι. Απλα ετυχε να πληγωθω και απο κοπελες που οι φιλοι μου δεν τις θεωρουσαν ελκυστικες.
    ioannis2 θα συμφωνησω πως δεν εχω πιθανον τον τροπο να τις κανω να με δουν και ερωτικα, να μετατρεψω την γνωριμια σε σχεση... Αλλα πιστευω πως αν σε μια κοπελα της κανω το κλικ και της αρεσω, δεν θα μπορουσε να με δει απλα φιλικα. Οποτε ακομα και αν εκανα εγω κατι λαθος, δεν θα καταληγαμε φιλοι, αλλα ισως και η ιδια να εκανε ενα βημα και αυτη. Οχι δεν εχω κατι συγκεκριμενο με το προσωπο μου, δε ξερω πως το βλεπουν αυτες, αλλά γενικα νομιζω πως δεν αρεσω γιατι πχ κατι που ξεχασα να πω σε προηγουμενα μηνυματα, μια φορα μια κοπελα που με ειχε ριξει ακυρο, ειχα μαθει οτι στις φιλες της ελεγε πως δεν της αρεσω καθολου και με σχολιαζαν και γελουσαν που νομιζα οτι με θελει... Ενταξει θα μου πεις δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολες, αλλά το οτι καμια δεν ανταποκρινεται με κανει και στεναχωριεμαι πολυ.
    kerasi τι να σου πω τωρα για την εμφανιση; Πιστευω πως ναι ειμαι αρκετα ασχημος, αρκετα κατω του μετριου. Τωρα τι να σου πω, ειναι λιγο κρισεως η ερωτηση σου, δεν μπορω να κρινω εγω τον εαυτο μου εμφανισιακα, δεν εχει σημασια αλλωστε. Σημασια εχει πως με βλεπουν οι κοπελες. Και δυστυχως αυτες δεν τις ελκυω. Αλλα ακομα και ομορφος να ειμαι, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο! Εγω την αυτοπεποιθηση μου την εχω, ακομα και ασχημος να ειμαι. Αλλα δεν βρισκω κοπελα και αυτο με πληγωνει καταβαθος παρα πολυ. Και ασε που ντρεπομαι που δεν εχω ουτε σεξουαλικες εμπειριες σε αυτη την ηλικια που ειμαι.

  9. #9
    vaspun το σημαντικό είναι πως αναπτύσεις φιλικές σχέσεις με γυναίκες. Εντάξει είναι αυτό, μην αγχώνεσαι λοιπόν. Θα έρθει και το ερωτικό, δεν την γλιτώνεις ούτε εσύ. Κι εγώ σαν εσένα είμουν όταν είχα την ηλικία σου. Μετά η ζωή τα έφερε αλλοιώς. Δεν κυνηγούσα εγώ ποτέ θυλυκό, με κυνηγούσαν αυτά. Ουουου ιστορίες να σου πω ατέλειωτες... Μην προβληματίζεσαι λοιπόν. Να χαίρεσαι όσο μπορείς περισσότερο τις γυναικείες φιλικές συντροφιές και το ερωτικό θα έρθει κι αυτό με τον καιρό του. Αν τώρα, η σεξουαλική ανάγκη πιέζει πολύ και δυνατά, κοίταξε, υπάρχουν και οι γυναίκες επαγγελματίες του είδους. Δεν εννοώ τα σπιτάκια με τα κόκκινα φανάρια, μακρυά από αυτά, δεν λεν τίποτα. Όμως για γυναίκες που εργάζονται σε μαγαζιά δεν έχω να πω τίποτα. Δυό-τρεις φορές επισκέφθηκα τέτοια μαγαζιά στο παρελθόν. Πηγαίνεις κάθεσαι και παραγγέλνεις το ποτό σου και στη συνέχεια επιλέγεις γυναίκα, από τις πολλές που είναι εκεί, για συντροφιά. Την κερνάς ένα ποτό και ακολουθεί μία σύντομη γνωριμία και συζήτηση. Κατόπιν αν δεις πως σε βλέπει ευχάριστα η κοπέλα αυτή γιατί όχι να μην πλαγιάσεις μαζί της. Κοστίζει βέβαια, με την ώρα είναι, αλλά τι άλλο να κάνεις όταν σε πιέζει η σεξουαλική ανάγκη. Τα μαγαζιά αυτά έχουν ειδικά διαμορφωμένα δωμάτια όπου καταλήγεις με την κοπέλα, κάνετε μαζί ένα ζεστό ντουζ, και βουρ για το κρεβάτι μετά.

    Εντάξει, εγώ δεν έχω καλές εμπειρίες από εκεί μέσα, όσες φορές κι αν πήγα, κάνα 2-3 δηλαδή, πυρκαγιά είμουν από την ανάγκη και τον σεξουαλικό πόθο, αλλά μόλις πλαγιάζαμε με την κοπέλα το πουλί μου δεν έκανε κού-κου. Έχω μία χαζή ιδιαιτερότητα, αν δεν είμαι ερωτευμένος με μία γυναίκα σεξουαλικά δεν λειτουργώ. Δεν πάει να καίγομαι από σεξουαλικό πόθο, αν δεν είμαι ερωτευμένος η πιο όμορφη να είναι, δεν μπορώ να λειτουργήσω.

    Και να μην ντρέπεσαι που δεν έχεις σεξουαλικές εμπειρίες. Κοίτα, εγώ έχω να πλαγιάσω με γυναίκα 7 χρόνια τώρα. Και πως εξάλλου αφού δεν έτυχε να ερωτευτώ όλο αυτόν τον καιρό. Ντάξει, τουλάχιστον μία φορά κάθε μήνα έχω ρέψεις στον νυκτερινό ύπνο αλλά και τι να κάνω;;; Να αρχίσω να ντρέπομαι κι εγώ που 7 χρόνια τώρα δεν πλάγιασα με γυναίκα;;; Δεν βαριέσαι λέω, ίσως έκλεισε αυτός ο κύκλος για εμένα. Τόπο στα νειάτα τώρα.

  10. #10
    Quote Originally Posted by vaspun View Post
    ioannis2 θα συμφωνησω πως δεν εχω πιθανον τον τροπο να τις κανω να με δουν και ερωτικα, να μετατρεψω την γνωριμια σε σχεση... Αλλα πιστευω πως αν σε μια κοπελα της κανω το κλικ και της αρεσω, δεν θα μπορουσε να με δει απλα φιλικα. Οποτε ακομα και αν εκανα εγω κατι λαθος, δεν θα καταληγαμε φιλοι, αλλα ισως και η ιδια να εκανε ενα βημα και αυτη. Οχι δεν εχω κατι συγκεκριμενο με το προσωπο μου, δε ξερω πως το βλεπουν αυτες, αλλά γενικα νομιζω πως δεν αρεσω γιατι πχ κατι που ξεχασα να πω σε προηγουμενα μηνυματα, μια φορα μια κοπελα που με ειχε ριξει ακυρο, ειχα μαθει οτι στις φιλες της ελεγε πως δεν της αρεσω καθολου και με σχολιαζαν και γελουσαν που νομιζα οτι με θελει... Ενταξει θα μου πεις δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολες, αλλά το οτι καμια δεν ανταποκρινεται με κανει και στεναχωριεμαι πολυ.
    .
    Το ζήτημα φίλε είναι με αυτές που κάνουν σε σενα το κλικ και όχι αυτες στις οποίες κανεις κλικ. Το ζητημα ειναι εκει που μια κοπέλα την ερωτεύεσαι. Εκεί ειναι η σημασία, το πως την πλησιάζεις, το πως κατορθωνεις να την κανεις από μονη της να θελει να μεινει δίπλα σου. Διότι σε όποια κανουμε κλικ δε σημαίνει πως μας αρέσει.

    Γιωργο Πολίδη, συμφωνω πως αυτες στα μαγαζια που περιγραφεις προσφερουν σεξουαλικές εμπειρίες. Δεν σου προσφερουν όμως εμπειρια στις σχεσεις. Μπορει καποιος να πηγαινει συνεχεια εκει αλλά να παραμενει αβγαλτος στο θεμα σχέσεις, να μην κατορθωνει να φτιαξεις μια σχεση που να σε γεμιζει. Βλεπεις πολλούς να συχναζουν εκει αλλά έξω ειναι αποτυχημενοι στον αισθηματικο τομέα.
    γιάννης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    Τις φτύνεις καθόλου? Εμείς οι γυναίκες είμαστε περίεργα όντα..θέλουμε τον άντρα όχι μόνο να έχει χιούμορ κ να ναι φιλικός αλλά να είναι κ λίγο κωλόπαιδο! Να κοιτάει τον εαυτούλη του, σημάδι ότι είναι ισχυρός.. αλλιώς ψάξε τι κοπέλες ψήνεις κ σου αρέσουν! Ίσως πας σε άκυρες που έχουν δείξει από λεπτομέρειες πως παίζουν ή ψάχνονται..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Νομιζω πως εχω το ιδιο προβλημα με εσενα σε συνδιασμο με ηπια καταθλιπτικα συμπτωματα......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    108
    vaspun παρτο χαλαρά. όταν περασουν πέντε χρόνια ακομα και εξακολουθείς να είσαι μόνος σου, τοτε ξαναγραψε στο φορουμ. ή παρτο απόφαση πως δε θα βρεις ποτε κοπέλα. εγω αυτό έχω κανει. δεν αφηνω πλέον τον εαυτό μου να πιστεψει οτι θα βρεθει καποια και για μένα. και πλέον ειμαι ήρεμος. δεν ελπίζω σε κάτι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    μεγαλε μηπως αργεις πολυ να εκδηλωθεις και τις κουραζεις?δηλαδη,πρωτο ραντεβου θα γνωριστειτε,δευτερο θα γνωριστειτε καλυτερα.τριτο θα πατε κανενα σινεμα,η θα την καλεσεις στο σπιτι σου για καμια ερωτικη ταινια,κανε καμια κινηση να την φιλησεις!!μηπως πεζετε τις κυμπαρες και κουραζονται?
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    vaspun μια εικονα χιλιες λεξεις λενε. Παρε ματι και ξανασκεψουτο οταν σε παρει απο κατω...αν μπορει αυτος τοτε και ο λουσερ μπορει αψογα...! (εμφανισιακα λουσερ γτ κατα τ αλλα συμπαθης μου φαινεται).

    http://content-mcdn.ethnos.gr/filesy...20_5909232.JPG

    Kαι μη μου πεις οτι ειναι τα λεφτα το θεμα. Εδω να φανταστεις εκανε και παιδι που ειναι του ματς για να σκεφτουμε οτι το κανε για τα λεφτα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θεραπεύτηκα μόνος μου!
    By Apokryfistis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-2012, 00:31
  2. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 12:23
  3. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 19:36
  4. Καταδικασμένος???
    By Schisma115 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 14-04-2009, 17:44
  5. Νοιώθω μόνος...
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 29-09-2006, 00:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •