INVEGA SOS ΒΟΗΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    INVEGA SOS ΒΟΗΘΕΙΑ

    Παιδια γεια η γιατρος μ εδωσε invega 6 mg γτ ειπε οτι ειμαι πολυ ανεβασμενη κ οτι εχω νευρα κτλ αλλα εχω δικαιολογημενα νευρα με τον δικο μ κυριως κ την αλλη την ηλιθια απο τη σχολη αλλα κυριως με τον δικο μου τον παπαρα θα ανοιξω θρεντ αλλο να δειτε τι εχει γινει κ πραγματικα ειμαι στα ορια μ αυτη τη στιγμη δλδ αμα ο αλλος ειναι να μην πω κ σ γαμαει την ψυχολογια εγω πρεπει να χαρακτηριζομαι ανεβασμενη? Δεν ηθελα να το παρω τελικα εχει 4 μερες π το παιρνω κ μαλιστα οταν μ το γραφε την λεω "κανονιστε να μην παχαινει" κ μ λεει οτι κανονικα εισαι για αλλο φαρμακο αλλα επειδη εχεις κ το αλλο θεμα σου γι αυτο στο γραφω.. παχαινει πειτε μ αληθεια?? γενικα ειχε παρενεγρειες? εγω εχω τρομερο πονοκεφαλο κ ειμαι με panadol.. δεν ξερω ρε παιδια γμτ εχω πιεστει κ απο την πρακτικη φοβαμαι μην παθω κανενα νευρικο κλονισμο.. λεει οτι θα με βοηθησει .. αντι να με βοηθησει σαν ζομπι με κανει.. αλλα κυριως αμα παχαινει να μ πειτε κ οσοι το εχετε παρει την εμπειρια σας η τι εχετε ακουσει απο αλλους πληζ ευχαριστω
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    γεια σου ειρηνη.ειναι παλιπεριδονη στηριζεται δλδ στο ρισπενταλ.πανω απο 9μλγκρ εχει εξωπυριδιμικα(δες αλλοπεριντιν δλδ).αρα εσυ με τα 6 μλγκρ θα εχεις δυστυχως νομιζω ενα καποιο μικρο προβλημα.δεν παχαινει οντως.αλλα εχει μεγαλυτερες κατα πολυ απο τα αλλα φαρμακα πιθανοτητες για διαβητη.εγω προσωπικα σου λεω να ρωτησεις το γιατρο αμα ειναι καλο να σου δινει και λιγο ακινετον.για μανια και ψυχωση κανει.αλλα γενικα λογω στυσεις θεωρειται καλο φαρμακο (ισως μονο)για τους αντρες.α ειναι και κατα του αλκοολ.προσεξε μονο τα γλυκα για σενα τερμα με το ινβεγκα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δημητρη επειδη δεν καταλαβα κ πολλα ειτε εσυ τα εγραψες μπερδεμενα ειτε εγω δεν τα πιασα σωστα επειδη ειμαι κ Ποντια λολ, να τα παρουμε ενα ενα, οκ? :)
    1) Δλδ θα εχω εξωπυραμιδικα οπως με το αλοπεριντιν? Η ειναι σε μικροτερο βαθμο απο αυτα του αλοπεριντιν? Εχω αυτο το τρεμουλο στα ποδια που δεν το ελεγχεις κ οταν κραταω το τσιγαρο τρεμουν τα χερια μου. με το αμπιλιφαι δεν τα ειχα αυτα. Θα επιδενωθει αυτο?
    2) Εφοσον δεν παχαινει, πως θα εχω πιθανοτητες για διαβητη?
    3) Για στυση ρε συ νομιζω οτι δεν εχω πουλακι αρα δεν με αφορα τι κανει στο συγκεκριμενο τομεα χιχιχιχι :)
    4) Οταν λες τα γλυκα τερμα, δλδ αρα παχαινει! Απλα μηπως προσπαθεις να μ το φερεις με πιο μαλακο τροπο? Πες μ αληθεια ρε συ δεν σοκαρομαι μη φοβασαι.
    Απαντα με 1,2,3 κτλ συμφωνα με αυτα π εγραψα μιας κ εισαι κ μαθηματικο μυαλο λολ γτ αλλιως παλι θα μπερδευτουμε :o
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    1)εχει παρενεργιες σαν το αλλοπεριντιν αλλα σε μικροτερο βαθμο.λιγο θα επιδεινωθει.αλλα ηδη δεν ειναι καλο αυτο οτι τρεμουν τα χερια σου.βεβαια δεν μπορω να κανω τον γιατρο αλλα με τα εξωπυριδιμικα που εχει σου λεω να πεις τον γιατρο σου να στο ξανααλλαξει σε αμπιλιφαυ.
    2)γινεται καποιος χωρις να ειναι ιδιαιτερα παχυς να εχει διαβητη
    3)ναι ναι
    4)τα γλυκα σου λεω τερμα γιατι αυτο το φαρμακο εχει πολυ περισσοτερες πιθανοτητες για διαβητη απο το μεσο ορο οχι για τα κιλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δημητρη μου παιρνω ΚΑΙ αμπιλιφαι 15 μγκ! Αυτο μ το προσθεσε επειδη ειδε λεει οτι ειμαι πολυ ανεβασμενη κ νευρικη! Ρε συ αφου στηριζεται στο ρισπερνταλ αρα παχαινει! Εγω περυσι με το ρισπερνταλ ειχα βαλει 15 κιλα κ μετα ευτυχως τα εχασα αλλα δεν θελω παλι να συμβει κατι τετοιο.. Ετσι κ βαλω εστω κ ενα κιλο θα το σταματησω...
    Δηλαδη κινδυνευω να παθω ΚΑΙ διαβητη? Μαλιστα!! Τιποτα αλλο? Τι αλλο κερναει το μαγαζι?? :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    αμα δεν σου ταιριαξε το ρισπενταλ απο αποψη κιλων τοτε ναι δεν θα σου ταιριαξει και αυτο.αλλα αυτο εξαρταται απο τον καθε ανθρωπο.παντως γενικα δεν ειναι σαν το ζυπρεχα
    αλλα αφου εχει εξωπυριδιμικα οπως οπως αλλαξε το.αλλα αρνητικα δεν εχει

  7. #7
    καλα θα ηταν να επαιρνες μονο αμπιλιφαυ 15 μιλγκρ και ουτε αντικαταθλιπτικο ουτε τπτ και θα ζουσες πιο φουλ την ζωουλα σου και δεν θα κινδυνευες απο υποτροπη.αλλα οι γιατροι μας τινγκαρουν με φαρμακα και εγω για αυτο σταματησα να τους ακολουθω πληρως.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δηλαδη καλυτερα να το σταματησω ε? Κι εγω αυτο σκεφτομαι... Γιατι αμα ειναι ρισπερνταλ φαση.. γαμησε τα φιλε μου... :(
    Ρε συ κραταω το τσιγαρο κ τρεμει το χερι μ κ κοντευει να μ πεσει το τσιγαρο κατω.. ασχετο τελικα αλλαξα μαρκα τσιγαρων
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    οχι οτι τωρα κινδυνευεις απο υποτροπη...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    καλα θα ηταν να επαιρνες μονο αμπιλιφαυ 15 μιλγκρ και ουτε αντικαταθλιπτικο ουτε τπτ και θα ζουσες πιο φουλ την ζωουλα σου και δεν θα κινδυνευες απο υποτροπη.αλλα οι γιατροι μας τινγκαρουν με φαρμακα και εγω για αυτο σταματησα να τους ακολουθω πληρως.
    Καλα κανεις!! Κι εγω μαζι σου!! Το ιδιο σκεφτομαι να κανω! Θα μειωσω το ινβεγκα απο μονη μ αμα δω οτι βαζω κιλα! Ακου τις προαλλες την παιρνω τηλ κ την λεω εχω καταστολη απο το ινβεγκα κ μ λεει νευριασμενη θαρρεις κ την εβρισα τη μανα "ΜΗν μου λες εμενα οτι φερνει καταστολη! Δεν φερνει καθολου" Μ ρθε να την απαντησω "Παρτο εσυ κυρα μου μια φορα εστω να δεις αμα φερνει η οχι" Ηλιθιοι που κρινουν εκ του ασφαλους
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    οχι οτι τωρα κινδυνευεις απο υποτροπη...
    Φυσικα και δεν κινδυνευω! Εγω μια χαρα νιωθω!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Δηλαδη καλυτερα να το σταματησω ε? Κι εγω αυτο σκεφτομαι... Γιατι αμα ειναι ρισπερνταλ φαση.. γαμησε τα φιλε μου... :(
    Ρε συ κραταω το τσιγαρο κ τρεμει το χερι μ κ κοντευει να μ πεσει το τσιγαρο κατω.. ασχετο τελικα αλλαξα μαρκα τσιγαρων
    παντως να ξερεις οτι ειναι πιο εξελιγμενο και καλο απο το ρισπενταλ.εγω καπνιζω καρελια μπλου οικονομικα και καλα εσυ?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    παντως να ξερεις οτι ειναι πιο εξελιγμενο και καλο απο το ρισπενταλ.εγω καπνιζω καρελια μπλου οικονομικα και καλα εσυ?
    Εγω τα Pall Mall τα πορτοκαλι εχουν 3,20! Πριν καπνιζα τα νταβιντοφ τα ασπρα αλλα ηταν ακριβα κ παρ ολο που τρελαινομουν για τη γευση τους κ ηταν τα αγαπημενα μ, λογω χρηματων αλλαξα μαρκα! Κ τα pall mall καλα ειναι μωρε!!
    Εσυ εχεις παρει ρισπερνταλ η ινβεγκα??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    ρισπενταλ.και ημουνα ημιευχαριστημενος.δοκιμασ� � να καπνισω νταβιντοφ αλλα δεν με αρεσαν και εκτος αυτου ειναι πανακριβα(γτ περα απο την τιμη) τα γραμματα πιανουν το μισο τσιγαρο.τα παλ μαλ προσεξε τα αν εχουν απο οτι θυμαμαι 25 τσιγαρα ειναι πολυ φτηνα το 3,20 οποτε θα εχεις πονοκεφαλους περισσοτερους.τα καρελια μπλου τα 20 κανουν 3 ευρω.παντως τα λιντερ και τα νεξτ(η αλλοπεριδονη των τσιγαρων) δεν καπνιζονται.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    τα leader ναι ειναι λιγο βαρια να next δεν τα χω δοκιμασει να σου πω.. οταν λες ειναι η αλοπεριδολη των τσιγαρων τι εννοεις? οτι τα νεξτ φερνουν εξωπυραμιδικα??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. υποτροπη και Invega
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 04-09-2012, 13:26
  2. Invega και άλλα διάφορα.....
    By xristina85 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-05-2012, 18:48
  3. invega και σεξουαλικη διαθεση
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 06-07-2011, 20:17
  4. invega η risperdal???
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 29-06-2010, 00:50
  5. Invega
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-10-2009, 10:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •