απιστευτα πραγματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    απιστευτα πραγματα

    Καλησπερα σας.το προβλημα μου δεν εχει λυση,αλλα περισσοτερο ζηταω μια κατανοηση!ελπιζω να μην φρικαρετε ή να εχει βρεθει καποιος στην θεση μου.να σας θυμισω οτι ειμαι 17 χρονων.σαν σημερα πριν τρεις μηνες γνωρισα εναν απιστευτο ανθρωπο,ηταν κατι φοβερο,ειχαμε μια τρελη χημεια.ηρθε απο το πουθενα (τον γνωρισα μεσω φιλης σε εξοδο) σε μια πολυ δυσκολη φαση της ζωης μου. η φιλη μου επειδη μεθυσε κ δν μπορουσε να παει σπιτι της ουτε σπιτι μου , κοιμηθηκαμε σε αυτον . κοιμηθηκα μαζι του αγκαλια.ημουν ευτυχισμενη! απο τοτε ψιλομιλουσαμε σε κανα τηλ ,τον ειδα κανα δυο φορες εξω...γ ενα μηνα περιπου τον επαιρνα που κ που τηλ αλλα δν απαντουσε κι ετσι εσβησα το νουμερο του. πριν λιγες μερες μου στειλε μηνυμα. πηγα σπιτι του και πηγε να γινει η πρωτη μου φορα ,αλλα δεν εγινε. τελευταια στιγμη κολλησα. το φοβερο ειναι , οτι εγινε μια παρεξηγηση. νομιζα οτι ειναι 23 χρονων,αλλα τελικα ειναι 29. τωρα που το λεω εγω η ιδια μου φαινεται απιστευτο,αλλα οταν ειμαι μαζι του η ηλικια δεν παιζει κανεναν ρολο .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το προβλημα ποιο ειναι? Οτι τον ειχες για μικροτερο?

  3. #3
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Το προβλημα ποιο ειναι? Οτι τον ειχες για μικροτερο?
    το προβλημα ειναι οτι την πατησα με εναν τοσο μεγαλυτερο...και ειμαι πολυ μπερδεμενη...και αυτος λογικα μονο για *** θα με θελει .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κολλησες χωρις να το χετε κανει κιολας...σκεψου να το κανατε που θα ησουνα...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    17
    Πολλά θρεντ, εδώ μέσα, θυμίζουν ( μετ- ) εφηβικό "sex & the city". Αν δεν πας για παντρειά, φτιάξ' τα μαζί του. Πού το κόλλημα άλλως;

  6. #6
    Quote Originally Posted by makedreams View Post
    το προβλημα ειναι οτι την πατησα με εναν τοσο μεγαλυτερο...και ειμαι πολυ μπερδεμενη...και αυτος λογικα μονο για *** θα με θελει .
    Λογικότατα μόνο για ****** σε θέλει. Θα σε πηδάει 2 με 3 μήνες και έπειτα θα σε στείλει από όπου ήρθες. Για αυτόν είσαι η χαζή παρθένα που θέλει πήδημα. Αν είσαι όντως χαζή δώστου εκείνο που πρέπει να κρατήσεις για την εξαιρετική περίπτωση του έρωτα όταν έρθει και τον γνωρίσεις στην ζωή σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Ώρες-ώρες αναρωτιέμαι σε ποια εποχή ζούμε με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.
    Νομίζω ότι γυρνάμε στην εποχή της γιαγιάς μου, ότι πρέπει η γυναίκα να κρατάει την παρθενιά της μέχρι να έρθει το βασιλόπουλο με το άσπρο άλογο.
    Κάνε κορίτσι μου αυτό που γουστάρεις και αν κολλήσεις, πολύ εύκολα θα ξεκολλήσεις στην ηλικία που είσαι. Είναι εξίσου πιθανό είναι να βαρεθείς εσύ πρώτη.
    Όσο για την ηλικία, δεν είναι δα και παπούς σου. Εξάλλου, η μαλακία δεν είναι θέμα ηλικίας.
    Και ευτυχώς, δεν σκέφτονται όλοι οι άντρες ότι είσαι η χαζή παρθένα που θέλει πήδημα. Μόνο κάποιοι κομπλεξικοί, μισογύνηδες σκέφτονται έτσι. Απλά, αυτό, στην ηλικία που είσαι, το διαπιστώνεις εκ των υστέρων συνήθως.

  8. #8
    ακούγεσαι να θυματοποιεις τον εαυτό σου και να βλέπεις πολυ εξιδανικευμένα το όλο θέμα.. ίσως να μην είσαι έτοιμη .. ελπίζω να είσαι πιο κοντά στα 18 παρά στα 17... όχι τπτ άλλο αλλά μπορεί να τον μπλέξεις κιολας τον άνθρωπο..τι σημαίνει σε θέλει μόνο για γ...έσυ δλδ τον είδες 2-3 φορές και τον θέλεις για γαμπρό; οι ηλικίες είναι συμβολικές της αναμενόμενης ωρίμανσης και όχι η πραγματική ωρίμανση.. και στην περίπτωση σου ακούγεσαι πρώτα να τον κυνηγάς και μετά να θυματοποιήσαι.. οπόταν όχι αρκετά ώριμη.. χωρίς να θέλεις να αναλάβεις την ευθύνη για τις επιθυμίες σου και την ικανοποίηση τους.. οπόταν θα σου έλεγα 'αστο.. δεν θα πάει σωστά..

  9. #9
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ώρες-ώρες αναρωτιέμαι σε ποια εποχή ζούμε με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.
    Νομίζω ότι γυρνάμε στην εποχή της γιαγιάς μου, ότι πρέπει η γυναίκα να κρατάει την παρθενιά της μέχρι να έρθει το βασιλόπουλο με το άσπρο άλογο.
    Κάνε κορίτσι μου αυτό που γουστάρεις και αν κολλήσεις, πολύ εύκολα θα ξεκολλήσεις στην ηλικία που είσαι. Είναι εξίσου πιθανό είναι να βαρεθείς εσύ πρώτη.
    Όσο για την ηλικία, δεν είναι δα και παπούς σου. Εξάλλου, η μαλακία δεν είναι θέμα ηλικίας.
    Και ευτυχώς, δεν σκέφτονται όλοι οι άντρες ότι είσαι η χαζή παρθένα που θέλει πήδημα. Μόνο κάποιοι κομπλεξικοί, μισογύνηδες σκέφτονται έτσι. Απλά, αυτό, στην ηλικία που είσαι, το διαπιστώνεις εκ των υστέρων συνήθως.

    χαχαχαχαχ!
    Όντως.

    Να προσθέσω πως ότι κάνεις στη ζωή σου να το κάνεις με γνώμονα τα θέλω σου και όχι τις ηλίθιες αντιλήψεις που μας φόρτωσαν μεγαλώνοντας.
    Επίσης, αγάπησε τα προφυλακτικά και μην κάνεις τίποτα χωρίς αυτά...;)

  10. #10
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ώρες-ώρες αναρωτιέμαι σε ποια εποχή ζούμε με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.
    Νομίζω ότι γυρνάμε στην εποχή της γιαγιάς μου, ότι πρέπει η γυναίκα να κρατάει την παρθενιά της μέχρι να έρθει το βασιλόπουλο με το άσπρο άλογο.
    Κάνε κορίτσι μου αυτό που γουστάρεις και αν κολλήσεις, πολύ εύκολα θα ξεκολλήσεις στην ηλικία που είσαι. Είναι εξίσου πιθανό είναι να βαρεθείς εσύ πρώτη.
    Όσο για την ηλικία, δεν είναι δα και παπούς σου. Εξάλλου, η μαλακία δεν είναι θέμα ηλικίας.
    Και ευτυχώς, δεν σκέφτονται όλοι οι άντρες ότι είσαι η χαζή παρθένα που θέλει πήδημα. Μόνο κάποιοι κομπλεξικοί, μισογύνηδες σκέφτονται έτσι. Απλά, αυτό, στην ηλικία που είσαι, το διαπιστώνεις εκ των υστέρων συνήθως.
    Είναι ευδιάκριτο και καθόλα εναργές πως έχεις περιορισμένους πνευματικούς ορίζοντες, το χειρότερο δε' πως σε όλα προβάλεις τις δικές σου αντιληπτικές αισθήσεις αδυνατώντας να εντρυφήσεις στην αντιληπτική αίσθηση του άλλου.
    Φυσικότατο επομένως είναι να προσεγγίζεις τα πράγματα με τον στενό μονόχνωτο επιδερμικό σου τρόπο.

    Το θέμα ΔΕΝ είναι πως κάποια άποψη, η δική μου συγκεκριμένα, μοιάζει να έχει συμβατότητα με άλλες περασμένες εποχές, αλλά ποιές σκοπιμότητες
    εξυπηρετεί και σε υπαρξιακό επίπεδο ποιές, αν είναι δυνατόν, ψυχοπνευματικές ποιότητες δύνατε να αναπτύξει και ενισχύσει.

    Η δική μου η παρότρυνση στην μικρούλα στόχευσε στο να θεμελιώσει μία καθόλα ομαλή και υγιεί σε ψυχοπνευματικό επίπεδο ερωτική ζωή,
    η οποία επιτυγχάνεται έχοντας βάση και αρχή τα από κοινού με τον πρώτο ερωτικό σύντροφο αμοιβαία συναισθήματα. Και ακόμη ένα βήμα
    πιό πέρα, από κοινού και κάτω από όμοιες αισθητικές συνθήκες να εξερευνήσουν με αγνότητα και να γνωρίσουν την ερωτική τους πλευρά.

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    Last edited by Idella; 02-12-2012 at 17:08.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Για να μου στέλνεις π.μ., ώστε να μη μου ξεφύγει το παραπάνω μήνυμά σου κ. Γιώργο, σημαίνει ότι περιμένεις την αντίδραση μου εναγωνίως.
    Θα σε απογοητέψω όμως.Ό,τι είχα να πω το είπα παραπάνω, δεν έχω κάτι να προσθέσω.
    Στο μεταξύ, συνέχισε να εκτίθεσαι και να γελοιοποιείσαι, τα καταφέρνεις μια χαρά και μόνος σου.

    Υ.Γ. Και για να ξέρεις, για επόμενη φορά, δεν συνηθίζω να αλληλογραφώ με προσωπικά μηνύματα.
    Τις απόψεις μου τις εκφράζω φανερά σε όλους.
    Εξάλλου, δεν έχω άλλους (κρυφούς) λόγους ή κίνητρα για να συμμετέχω στο φόρουμ.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Athens
    Posts
    55
    Καλησπέρα makedreams και λοιπά μέλη. Θα ήθελα να σε ρωτήσω τί εννοείς με το "σε μια πολύ δύσκολη φάση της ζωής μου". Θα επανέλθω. Ευχαριστώ

  13. #13
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Για να μου στέλνεις π.μ., ώστε να μη μου ξεφύγει το παραπάνω μήνυμά σου κ. Γιώργο, σημαίνει ότι περιμένεις την αντίδραση μου εναγωνίως.
    Θα σε απογοητέψω όμως.Ό,τι είχα να πω το είπα παραπάνω, δεν έχω κάτι να προσθέσω.
    Στο μεταξύ, συνέχισε να εκτίθεσαι και να γελοιοποιείσαι, τα καταφέρνεις μια χαρά και μόνος σου.

    Υ.Γ. Και για να ξέρεις, για επόμενη φορά, δεν συνηθίζω να αλληλογραφώ με προσωπικά μηνύματα.
    Τις απόψεις μου τις εκφράζω φανερά σε όλους.
    Εξάλλου, δεν έχω άλλους (κρυφούς) λόγους ή κίνητρα για να συμμετέχω στο φόρουμ.
    Άθελα σου πάλι προβάλεις τον εαυτό σου στο πρόσωπο του άλλου. Ασυνείδητα δηλαδή μεταφέρεις εξωτερικεύοντας χαρακτηριστικά του ασυνείδητου λειτουργικού εαυτού σου, με προβολή στην εικόνα του άλλου. Να ξέρεις πως το αντιληπτικό σου όργανο λειτουργεί στρεβλά και χρειάζεται φροντίδα για να ανανήψει.

    Τίποτε δεν υπάρχει το οποίο δύνατε να με κάνει να περιμένω εναγωνίως οτιδήποτε, όχι μόνο όσον αφορά την αντίδραση σου αλλά γενικά στην ζωή μου.
    Η προαίρεση που με κινεί στην συνδιαλλαγή μου μαζί σου, αν και σίγουρα αδυνατείς να το διακρίνεις, έχει κίνητρα καθολικά αγαθά.
    Και για αυτόν τον λόγο σου έστειλα με π.μ. τον σύνδεσμο ώστε να αποκλείσω το ενδεχώμενο μη ενημέρωσης σου.

    Τις απόψεις σου λες πως τις εκφράζεις φανερά σε όλους, σε συμβουλεύω όμως πριν το κάνεις, πριν δηλαδή εκφράσεις φανερά τις απόψεις σου,
    μυστικά και κρυφά να εξαντλείς μέσα σου κάθε πτυχή που τις αφορά, και επιπρόσθετα να εγκαταστήσεις μέσα σου μιά νέα αίσθηση απαραίτητη,
    η οποία αφορά στο γεγονός πως πιθανότατα εκείνο το Πράγμα που η άποψη μου θέλει να εκφράσει, έχει πλευρές αδιαόρατες, μη αντιληπτές δηλαδή
    σε εμένα, συνεπώς η άποψη μου αυτή συνοδεύεται από ελλείψεις, ελλείψεις οι οποίες αφορούν σε πρακτικές ποιότητες της φύσης του Πράγματος
    που η άποψη μου θέλει να εκφράσει, είτε το Πράγμα αυτό είναι υλικό, είτε νοερό, είτε νοητό. Και η ανθρώπινη φύση είναι σύνθετη, εμπεριέχει
    όλα τα υπαρκτά υλικά, στέρεα και άϋλα.

    ΥΓ. Αν θέλεις ή με άλλον τρόπο έχεις ανάγκη να με αντιλαμβάνεσαι γελοιοποιημένο, από εμένα έχεις το ελεύθερο.
    Όπως και να με βλέπεις δεν αλλάζει σε εμένα τίποτε.
    Δεν παρεμβαίνω σε ξένες εξουσίες.

Similar Threads

  1. ασχημα τα πραγματα
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-11-2010, 19:23
  2. ζηλευω απιστευτα την κοπελα μου!!τι να κανω??
    By skeeter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 28-08-2010, 23:14
  3. ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
    By Mariannaki87 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-08-2010, 09:07
  4. Δύσκολα τα πράγματα!!!
    By Tzo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 12-10-2007, 17:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •