><
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: ><

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661

    ><

    Καμια συμβουλη... στο τι να 'δουλεψω' οταν παω να μιλησω σε καποια?

    Μου εχει τυχει πολλεεεες φορες το σκηνικο 'Με κοιτας σε κοιτω, με κοιτας σε κοιτω, θα ματιαστουμε ή θα γνωριστουμε?'
    Δεν ειμαι πολυ της ατακας...αλλα εχω χιουμορ και πολυ αυτοσαρκασμο απ'οτι μ λενε. για πειτε καμια γνωμη οταν παω να πλησιασω καποια...τι να ''προσεξω''.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το πιο απλο σε περιπτωσεις οπως αυτη που περιγραφεις ειναι να πεις , αφου εχετε ανταλλαξει καποιες ματιες και μερικα χαμογελα , " Γεια ειμαι ο Alucard" και μετα αφηνεις την κουβεντα να κυλησει.
    Last edited by betelgeuse; 02-12-2012 at 20:47.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Ντρεεπομαι...σπανια εχω κανει κινησεις και αυτες...ασε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    108
    φίλε μου αυτό ακριβώς θα πεις. την απάντηση την έδωσες μόνος σου! 'Με κοιτας σε κοιτω, με κοιτας σε κοιτω, θα ματιαστουμε ή θα γνωριστουμε?" Σοβαρά σου μιλάω. τη θεωρώ απλή και χιουμοριστική ατάκα που μπορεί να κανει την αλλη να χαμογελάσει και να γίνει η απαρχή μιας κουβέντας. Ούτε θα το παιξεις μαμιάς ούτε τίποτα... απλά, χαλαρά και με ελαφριά διάθεση χιουμορ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Athens
    Posts
    55
    Συμφωνώ με τον kaneis . Το'χεις... :) κηπ γουόκιν ;)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Δεν νομιζω να το 'χω κ πολυ...κ αυτη την 'ατακα' απο εδω μεσα την ειδα, μου την ειχε πει καποια σε ενα ποστ ,σ'ενα αλλο τοπικ μου. :rolleyes:

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    Δεν νομιζω να το 'χω κ πολυ...κ αυτη την 'ατακα' απο εδω μεσα την ειδα, μου την ειχε πει καποια σε ενα ποστ ,σ'ενα αλλο τοπικ μου. :rolleyes:
    ε και τι φοβάσαι; μήπως σου ζητήσει λεφτά για πνευματικά δικαιώματα; μια χαρά ατάκα είναι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    ΧΑΧΑ οχι βεβαια...αλλα ενταξει...το ειπαμε γελασαμε... οκ ,μετα? γενικααααααα μπορει να 'κολλησω' σε καποια φαση κ τα σκατωαα ολα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    108
    φίλε μην τρελένεσαι και κυρίως μην αγχώνεσαι. εγώ εχω στήσει ολοκληρα σκηνικά "πεσιματος" στο μυαλό μου. Αλλά το κακό είναι οτι δε με κοιτάει ποτέ καμία οπότε μένουν μονο στο μυαλό μου. Βέβαια εξαρταται και από την κοπέλα. Αν είναι κανένα ξέ###λο τότε δεν ξερω. Δε μπορώ να σου απαν΄τση σε αυτό. Πάντως αν η κοπελα είναι νορμάλ θα μπορούσες να ξεκινησεις με αυτό που σου είπε και καποιος παραπάνω
    "γεια σου. ειμαι ο τάδε. κοιταζομασταν τοση ώρα και πήρα το θαρρος να'ρθω να σου μιλήσω. Το όνομά σου;
    -(εδω μπαινει το όνομα της κοπέλας).
    -Χάρηκα! τόσο όμορφη κοπέλα και δε συνοδευεσαι από άντρα;!
    -(μπλα μπλα μπλα απάντηση κοπέλας)
    -Από εδω από την περιοχή εισαι;
    -(μπλα μπλα μπλα απάντηση κοπέλας)
    -έρχεσαι συχνά εδω; πώς σου φαίνεται; παίζει ωραία ξενη μουσική εδώ.
    -(μπλα μπλα μπλα απάντηση κοπέλας)
    -Ασχολεισαι με κάτι; Σπουδάζεις;
    -(μπλα μπλα μπλα απάντηση κοπέλας)
    -Κι εγώ στο πτυχίο είμαι. Λίγο ζόρι βέβαια αλλά θα τα καταφέρω. πού θα πάει;!

    Αν η κοπελα σου πει οτι δεν είναι από αθηνα τότε ρωτάς πώς είναι η ζωη στα μέρη σου; καμια σχεση με το άγχος της αθηνας ε;
    κλ κλπ κλπ κλπ........... η κουβεντα θα πάει μόνη της. Ανετος να εισαι(οχι υπερβολικα, όχι του στυλ μαμάω και δέρνω), χαλαρός και ο εαυτος σου. και κυριως ΧΑΜΟΓΕΛΟ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    Poso eisai ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Εικοσι ενα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    O kaneis...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    108
    τώρα που το ξανασκέφτομαι την εσβησα την ηλικία μήν τυχον και εκτεθω :p μια χαρα δεν ειναι οι συμβουλες μου; τι ρολο παιζει ηλικια;
    Last edited by kaneis; 03-12-2012 at 00:23.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Aν εισαι ωραιο παιδι να ορμας οπου γουσταρεις να κερνας ενα ποτο και ολα θα ερθουν μονα τους..

    Αν δεν εισαι να καθεσαι στα αυγα σου γιατι θα χαλιεσαι συνεχεια...
    Ξερω τι σου λεω :-(

  15. #15
    Και κατι αλλο, δεν αργεις να κανεις την κινηση, την κανεις αμέσως!! Την κινηση την κανεις όσο πιο συντομα γινεται, αμεσως με την πρωτη ευκαιρια με το που θα κοιταξεις την αλλη και θα σε κοιταξει. Αμα το αναβαλλεις από στιγμη σε στιγμη το αποτελεσμα ειναι ότι ειτε δε θα πας ποτε να της μιλήσεις είτε θα αρχισεις να σκεφτεσαι και η σκεψη θα ταξιεδευει σε καθε τι αρνητικο κι ετσι σου προκληθει αγχος κι οταν πας να της μιλησεις θα της μιλας πολύ φτιαχτα κι αγχωμενα, θα της προκαλεσεις όχι καλη εντυπωση και θα τη χασεις.
    Αμεσως λοιπον από τη σκεψη στην πράξη.
    Ενας καλος τροπος να ξεκινησεις μια συζητηση ειναι αυτος που σου παραθετει ο Κανεις.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •