νευρα-ξεσπασματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    νευρα-ξεσπασματα

    λοιποον, παιδια γεια σας κ ευχαριστω που το ανοιξατε και ενδιαφερθηκατε..
    Το θεμα αφορα το αγορι μου και θα θελα πολυ να τον βοηθησω.. Εκεινος ειναι στη β'λυκειου. Δυστυχως βρισκομαστε μια φορα/εβδομαδα καθως μενουμε μακρια αλλα η σχεση μας ειναι καλη (πιστευω) και δεν τσακωνομαστε συχνα... Το θεμα ειναι οτι μου εχει πει πως εκεινος οταν νευριαζει με καποιον δεν ξεσπα εκεινη τν ωρα μα συσσωρευει θυμο και καποια στιγμη οταν γινεται το παραμικρο τα θυμαται ολα ξανα. Μουυ εχει πει πως το θεμα αυτο αφορα κυριως τους φιλους του και οχι εμας μα ξερω πως οταν θυμωνει για κατι ακομα κι αν το συζητησουμε ξερω πως το σκεφτεται και οταν ξανανευριαζει πεταει σποντες κλπ. Δεν του εχω θυμωσει ποτε γι αυτο και δεν με πειραζει τοσο μα στεναχωριεμαι που μου λεει οτι ειναι στην τσιτα συνεχως και με τους φιλους του εκνευριζεται συχνα αλλα δε τους λεει τιποτα. Καταλαβαινω πως ο καθε ανθρωπος εχει τον δικο του τροπο να αντιμετωπιζει καταστασεις και δεν θελω μα δεν γινεται κιολας ουτε ειναι σωστο να τον αλλαξω, απλα οπως εχω εξηγησει και στον ιδιο αυτο θα του δημιουργησει προβληματα και στις προσωπικες του σχεσεις σε μεγαλυτερη ηλικια... Τι μπορω λοιπον εγω απο τη μερια μου να τον συμβουλεψω?
    Ευχαριστω πολυ, καθε αποψη δεκτη με ενδιαφερει πολυ οποιος το δει να μου πει την δικη του οπτικη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου δεν επηρεαζει τη σχεση σας γτ να επεμβεις?

  3. #3
    γιατι ενδιαφερομαι για εκεινον και θελω να τον βοηθησω.. δε θελω να στεναχωριεται ουτε να τον πνιγουν τετοια ζητηματα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δηλ για πες ενα παραδειγμα να καταλαβουμε, τι μπορει να παιχτει με ενα φιλο του και πως αντιδρα ο φιλος σου?

  5. #5
    και εγω το εχω αυτο(συσορευω τον θυμο μ)

  6. #6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δηλ για πες ενα παραδειγμα να καταλαβουμε, τι μπορει να παιχτει με ενα φιλο του και πως αντιδρα ο φιλος σου?
    Δεν μπορω να σου εξηγησω. Οτιδηποτε.. Οσο για μενα.. Μπορει να του πω κατι σημερα που να τον θυμωσει και σε ενα μηνα που θα εχει.νευρα για κατι αλλο που θα φταιω εγω να γυρισει και να μου πει τα λογια που του ειπα σημερα.. Προσπαθω να γίνω οσο πιο κατανοτη γινεται kerasi..

  7. #7
    Quote Originally Posted by ειμαικαλα View Post
    και εγω το εχω αυτο(συσορευω τον θυμο μ)
    Πες μου 'ειμαικαλα', τι κανεις οταν θυμωνεις κ.πως το αντιμετωπιζεις?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αστέρακί υπάρχει περίπτωση να τ σπας τα νεύρα κ να μη στο λέει οπότε χαλάρωσε κ δες το πιο σφαιρικά κ μην το παίζεις μητέρα τερέζα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αστέρακί υπάρχει περίπτωση να τ σπας τα νεύρα κ να μη στο λέει οπότε χαλάρωσε κ δες το πιο σφαιρικά κ μην το παίζεις μητέρα τερέζα
    Elis τωρα εχουν ηρεμησει καπως τα πραγματα ειναι καλυτερα.. Και δεν το παιζω μητερα τερεζα οπως λες.. Το οτι ηθελα να τον βοηθησω επειδη τον νοιαζομαι εσυ ετσι το εκλαμβανεις?

Similar Threads

  1. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 18:18
  2. ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΘΥΜΟΥ
    By MIKROBIO in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 1
    Last Post: 29-05-2010, 19:21
  3. Ο καλύτερος μου φίλος έχει βίαια ξεσπάσματα
    By Elina_G_16 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 01-05-2010, 23:35
  4. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 16:14
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 16:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •