Θα ήθελα να γνωρίσω καποια/-ον διπολικό/-η
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    20

    Θα ήθελα να γνωρίσω καποια/-ον διπολικό/-η

    Θα ήθελα να αναπτύξω μια φιλική σχέση με κάποιο άτομο με διπολική διαταραχή, ανεξαρτήτως φύλου, κοντά στην ηλικία μου (Είμαι 22)
    Με ενοχλεί η κανονικότητα και δεν μπορώ τους "φυσιολογικούς" ανθρώπους, αν και, τουλάχιστον επίσημα ανήκω σε αυτούς..
    Ίσως φαίνεται παράδοξο το μήνυμά μου αλλά όποιος/α ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα..
    Εγγυώμαι πως είμαι ακίνδυνος :P

  2. #2
    Λογική η σκέψη σου.

    Εσύ έχεις διάγνωση απο ψυχίατρο ό,τι έχεις διπολική; Η εξ'αιτίας συμπτωμάτων πιστεύεις ό,τι έχεις διπολική διαταραχή;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    20
    Εγώ δεν έχω καμία διάγνωση.. Κατά κανόνα οι άλλοι με βλέπουν ως "φυσιολογικό" αλλά εκκεντρικό.. Απλώς με ενοχλεί η κανονικότητα..

  4. #4
    Τι ορίζεις ως κανονικότητα;
    Για να μπορούμε να καταλάβουμε αυτό που λες. Την ''πεπατημένη οδό'' στις προτιμήσειςπ.χ ντυσίματος, μουσικής, συνηθειών κλπ; Χωρίς απόκλιση απ' αυτά;

    Η κάτι άλλο;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    20
    Μεγάλη συζήτηση αυτό. Ο «άνθρωπος» έχει καταλήξει να είναι ένα στατιστικό όν. H κοινωνία περιμένει από τον καθένα μας να συμπεριφερθεί με έναν ορισμένο τρόπο. Αυτοί που αποκλίνουν από τα καθιερωμένα πρότυπα συμπεριφοράς αντιμετωπίζουν προβλήματα ή περιθωριοποιούνται. Είναι φυσικό κάθε κοινωνία να λειτουργεί με ορισμένους κανόνες. Απλώς, ο τρόπος που λειτουργεί η κοινωνία μας είναι αφύσικος. Και αυτοί που περιθωριοποιούνται πολλές φορές είναι πολύ καλύτεροι από την κοινωνία που τους περιθωριοποιεί.
    (Να κάνω ξεκάθαρο πως εγώ δεν νιώθω περιθωριοποιημένος)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    eisai dipolikos/dipoliki kai bisexual? exw polloys/polles filoys/files dipolikoys/dipolikes kai borw na se ferw se epafi. Mh stenoxoriesai.


    Y.G.: an hsoyn epikindinos den tha egrafes se afto to forum.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    20
    Πως έβγαλες το συμπέρασμα αυτό; Δεν είμαι τίποτα, αλλά θα μπορούσα να είμαι και κάτι από αυτά που λες..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    pes moy pes moy ti eisai...eisai bi straight gay i asexual? Giati kserw para polloys/polles antres/ginaikes poy theloyn na se gnorisoyn esena eidika ESENA...kalese 090-222-IWANTTOSCREWTHEGEEk

  9. #9
    Μη trollάρεις τη συζήτηση the downward spiral....

    Τουλάχιστον αυτός διατύπωσε ξεκάθαρα τι θέλει.

    Μη το γειώνεις το θέμα λοιπόν!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    Quote Originally Posted by Pablo View Post
    Θα ήθελα να αναπτύξω μια φιλική σχέση με κάποιο άτομο με διπολική διαταραχή, ανεξαρτήτως φύλου, κοντά στην ηλικία μου (Είμαι 22)
    Με ενοχλεί η κανονικότητα και δεν μπορώ τους "φυσιολογικούς" ανθρώπους, αν και, τουλάχιστον επίσημα ανήκω σε αυτούς..
    Ίσως φαίνεται παράδοξο το μήνυμά μου αλλά όποιος/α ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα..
    Εγγυώμαι πως είμαι ακίνδυνος :P
    Pablo... eisai akindinos giati eisa 50% anikanos...ara en merei exeis stitiki dislitoyrgia...to 50% eiani organiko to allo 50% einai psixologiko... an kaneis eksetaseis aimatos tha deis oti exeis xamili testosteroni, anevasmeni prolaktini kai kane kai kamia eksetasi oistradiolis gia kalo kai gia kako na deis oti den se trollarw. tora an thes na vreis kapion mh-fisiologiko iparxoyn polloi tetioi ekei ekso...no worries.

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 05-08-2023, 23:02
  2. Η σχέση μ ένα διπολικο
    By George64 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 21-11-2012, 11:53
  3. Δυσκολευομαι να γνωρισω μια κοπελα λογω ποτου.
    By Fearg in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-12-2010, 22:22
  4. Replies: 22
    Last Post: 20-09-2010, 16:49
  5. Διακοπη Θεραπειας απο διπολικο σύνδρομο
    By Kat14 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 12-10-2006, 19:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •