ΕΠΩΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΣΧΕΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4

    ΕΠΩΔΙΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΣΧΕΣΗ

    Γεια χαρα σε ολους.....ειχα μια τριχρονη σχεση με μια κοπελα αλλα λογω της αποστασης βρισκομασταν σαββατοκυριακα κυριως .....
    στην αρχη ολα καλα οταν ομως αρχισα και πηγαινα σπιτι της δεν ηταν αυτο που περιμενα.
    Μια ψυχρη υποδοχη απο τους δικους της....και λιγο καιρο μετα η αλλαγη της στασης της φανερα επιρεασμενη απο τους γονεις της (του τυπου ειναι μεγαλος για σενα (10 χρονια διαφορα) πρεπει να ζησεις τη ζωη σου κλπ.
    για το υπολοιπο μεχρι πριν μερικους μηνες που χωρισαμε η σχεση εμενε "κρυφη απο τους δικους της για να μη διαταραξει την ισσοροποια οπως ελεγε)
    χωρισαμε σχεδον φιλικα.........μου ελεγε οτι βρηκε δουλεια στην κρητη (καταγωγη της απο ευβοια) μεχρι που την ειδα τυχαια στην περιοχη μου σε κλαμπ με νεο δεσμο!!!
    αυτο που πονεσε δεν ειναι οτι την ειδα με αλλον αυτο το ειχα καταλαβει ...... το οτι ηρθε στα παλια λημερια ενω ελεγε οτι ηταν κρητη και βρεθηκε εδω με πειραξε!!!! το δουλεμα δηλαδη!!! αυτο ποναει περισσοτερο απο ολα!!!!
    το οτι δεν ηταν ειλικρινης μαζι μου ενω εγω τα ειχα δωσει ολα σε αυτη τη σχεση.
    Ποναω πολυ και ολα τα αισθηματα μου εχουν γινει θυμος !!!! δεν ξερω πως να αντιδρασω.......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Καλησπερα.
    Λογικό να αισθάνεσαι έτσι.Αλλα γιατι δεν της ζητάς το λόγο?Δεν πρεπει να ζούμε έτσι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα σε στεναχωρησω με το σχολιο μου, αλλα ο στρουθοκαμηλισμος δεν ωφελησε κανεναν...
    Λες οτι ειχες μια τριετη σχεση αλλα ουσιαστκα νομιζες οτι ειχες σχεση. Δεν υπαρχει σχεση του σαββατοκυριακου. Το μπουρου μπουρου στα τηλεφωνα και το σκαιπ, το να βλεπεσε με τον αλλο μια στο τοσο καθως και το σεξακι μια στο τοσο, δεν ονομαζεται σχεση. Ηδη λοιπον επιδιωκεις να χτισεις σε σαθρα θεμελια κα δεν εχεις συνειδηση της πραγματικοτητας.

    Συνακολουθα θιγεις το θεμα της διαφορας ηλικιας και οτι επηρεαστηκε απο τους γονεις της. Θα σου σχολιασω και αυτα τα 2 θεματα πρεπει να ξερω καποια στοιχεια ομως. Εσυ ποσων ετων εισαι?

    Η φραση σου που λες οτι σε πειραξε το οτι ηρθε σε αλλο μερος απο αυτο που σου ειχε πει ειναι μια μπαρουφα που αιτιολογειται απ το γεγονος οτ γουσταρεις ακομη. Μπορει να στο ειπε για να μη την ξαναενοχλησεις. Δικαιωμα της ειναι να σε σουταρει και να σου πει κ ψεμματα για το που θα εργαζεται κ θα μενει. Αν σου λεγε δηλ το πραγματικο μερος δε θα χες προβλημα, θες να μας πεισεις...ναι οκ μας επεισες.

    Το θεμα λοιπον δεν ειναι οτι δεν ηταν ειλικρινης. Το θεμα ειναι οτι ηταν πιο μπροστα στς εξελιξεις απο σενα. Το καλυτερο ειναι να μην την ενοχλησεις ξανα με οποιοδηποτε τροπο και αν εισαι ξυπνιο παιδι, να αξιοποιησεις την εμπειρια αυτη που δεν ηταν κ συντομη γα να μαθεις, ωστε στο μελλον να τα καταφερεις. Ακομα δηλ δεν εχεις καταλαει πραγματικα γτ χωρισες και μας γραφεις αλλα αντι αλλων. Οτι δεν ηθελαν οι γονεις λογω ηλικιας και οτι επηρεαστηκε εινα δικαιολογιες.

    Πρακτικα απασχολησε το μυαλο με αλλα πραγματα, μην κανεις καμια μαλακια απο τα νευρα σου γτ πολλα γινοντε οταν εισαι σε φουρτουνα και κοιτα να ανανεωθεις.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Κατ αρχην ευχαριστω πολυ για τα σχολια και τους δυο σας. σας δινω περισσοτερα στοιχεια......μπηκα στα 40 το νοεμβρη και η κοπελα ειναι τωρα 30....
    Ξεχασα να σας πω οτι οταν βρεθηκαμε στο κλαμπ ενω με ειχε δει με αλλη γυναικεια παρεα προσπαθησε να φυγει αλλα πηγα και της μιλησα, βεβαια ηταν σοκ και γι αυτη απο οτι καταλαβα γιατι περιοριστικε στα τυπικα ενω ο συνοδος της απομακρυνθηκε αρκετα που μαλλον καταλαβε...
    Δεν εχεις αδικο οτι δεν ηταν κανονικη σχεση, ομως δεθηκα πολυ, ισως γιατι ειναι ομορφη, και αυτο ηταν λαθος μου.
    Αυτος ομως ειναι ο χαρακτηρας μου.
    Δε λεω οτι δεν θα ειχα προβλημα αν μου ελεγε την αληθεια, αλλα τουλαχιστο ισως θα το ξεπερνουσα ποιο νορμαλ.
    Εγω ηθελα μια σοβαρη σχεση αλλα αυτη δεν ηταν ετοιμη γι αυτο, το ειχαμε συζητησει...οκ αυτα συμβαινουν....αλλα οχι δουλεμα....δεν το αξιζα γιατι κατ ομολογια δεν ειχε κανενα προβλημα μαζι μου εκτος απο το ροχαλητο! κοιμομασταν σε ξεχωριστα δωματια! δεν το αντεχε!
    Εχεις δικιο οταν λες οτι δεν εχω καταλαβει γιατι χωρισα και μαλλον θα το καταλαβω εν καιρω οταν καθαρισει το μυαλο μου και ηρεμησω......
    Τελικα κοιτουσαμε σε διαφορετικες κατευθυνσεις............τι να πω......
    ειναι επωδινο συναισθημα παντως οσες φορες και αν το ζησεις για διαφορετικους λογους....

    Μηπως εχω ψυχολογικο προβλημα τελικα????
    Last edited by RAGOS; 14-12-2012 at 13:36.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Αγαπητη Τάρια προσπαθησα να της ζητησω το λογο (για να μπορεσω να συνεχισω τουλαχιστον) αλλα εχει κλειστο το κινητο της εδω και μερες ....ξερω και το σταθερο βεβαια αλλα δε το κανω......δε θελω να νομιζει οτι την κυνηγαω............

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,639
    Quote Originally Posted by RAGOS View Post
    Κατ αρχην ευχαριστω πολυ για τα σχολια και τους δυο σας. σας δινω περισσοτερα στοιχεια......μπηκα στα 40 το νοεμβρη και η κοπελα ειναι τωρα 30....
    Ξεχασα να σας πω οτι οταν βρεθηκαμε στο κλαμπ ενω με ειχε δει με αλλη γυναικεια παρεα προσπαθησε να φυγει αλλα πηγα και της μιλησα, βεβαια ηταν σοκ και γι αυτη απο οτι καταλαβα γιατι περιοριστικε στα τυπικα ενω ο συνοδος της απομακρυνθηκε αρκετα που μαλλον καταλαβε...
    Δεν εχεις αδικο οτι δεν ηταν κανονικη σχεση, ομως δεθηκα πολυ, ισως γιατι ειναι ομορφη, και αυτο ηταν λαθος μου.
    Αυτος ομως ειναι ο χαρακτηρας μου.
    Δε λεω οτι δεν θα ειχα προβλημα αν μου ελεγε την αληθεια, αλλα τουλαχιστο ισως θα το ξεπερνουσα ποιο νορμαλ.
    Εγω ηθελα μια σοβαρη σχεση αλλα αυτη δεν ηταν ετοιμη γι αυτο, το ειχαμε συζητησει...οκ αυτα συμβαινουν....αλλα οχι δουλεμα....δεν το αξιζα γιατι κατ ομολογια δεν ειχε κανενα προβλημα μαζι μου εκτος απο το ροχαλητο! κοιμομασταν σε ξεχωριστα δωματια! δεν το αντεχε!
    Εχεις δικιο οταν λες οτι δεν εχω καταλαβει γιατι χωρισα και μαλλον θα το καταλαβω εν καιρω οταν καθαρισει το μυαλο μου και ηρεμησω......
    Τελικα κοιτουσαμε σε διαφορετικες κατευθυνσεις............τι να πω......
    ειναι επωδινο συναισθημα παντως οσες φορες και αν το ζησεις για διαφορετικους λογους....

    Μηπως εχω ψυχολογικο προβλημα τελικα????
    ραγο, η διαφορα σας δεν ειναι μεγαλη και ειδικα το να ειναι ο ανδρας μεγαλυτερος κατα 10 χρονια ειναι κατι πολυ συνηθισμενο. οι γονεις δεν σοκαρονται απο μια τετοια διαφορα. μηπως ειχαν αλλα θεματα μαζι σου και δεν ηθελαν αυτη τη σχεση?
    και περα απο αυτο, εισαι τοσο σιγουρος οτι οι γονεις την επηρρεασαν? μηπως η ιδια δεν ηθελε? λες ηδη οτι θελατε αλλα πραγματα και δεν ειχατε κανονικη σχεση. μπορει αυτα τα αλλα που ηθελε η κοπελια τελικα να τα βρηκε αλλου, η γενικως να κρυωσε κι αλλο μαζι σου με τον καιρο.
    το οτι σε αποφευγει, εμενα μου δειχνει οτι δεν ειχατε καλη επικοινωνια η ισως χωρισατε ασχημα κλπ.οταν εχεις καλη σχεση με καποιον και τον υπολογιζεις δεν κλεινεις τα τηλεφωνα ουτε λες οτι εισια στο αφγανισταν ενω εισαι στην ιδια πολη.
    μηπως την πιεσες η την κυνηγησες οταν σου ειπε την αποφαση της?
    ο πονος ειναι κατανοητος, αλλα αφου δεν θελει να ειναι ειλικρινης ουτε να εχει επαφες μαζι σου, απλα αφησε το πισω σου. καποια στιγμη θα σου περασει.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ραγο, η διαφορα σας δεν ειναι μεγαλη και ειδικα το να ειναι ο ανδρας μεγαλυτερος κατα 10 χρονια ειναι κατι πολυ συνηθισμενο. οι γονεις δεν σοκαρονται απο μια τετοια διαφορα. μηπως ειχαν αλλα θεματα μαζι σου και δεν ηθελαν αυτη τη σχεση?
    και περα απο αυτο, εισαι τοσο σιγουρος οτι οι γονεις την επηρρεασαν? μηπως η ιδια δεν ηθελε? λες ηδη οτι θελατε αλλα πραγματα και δεν ειχατε κανονικη σχεση. μπορει αυτα τα αλλα που ηθελε η κοπελια τελικα να τα βρηκε αλλου, η γενικως να κρυωσε κι αλλο μαζι σου με τον καιρο.
    το οτι σε αποφευγει, εμενα μου δειχνει οτι δεν ειχατε καλη επικοινωνια η ισως χωρισατε ασχημα κλπ.οταν εχεις καλη σχεση με καποιον και τον υπολογιζεις δεν κλεινεις τα τηλεφωνα ουτε λες οτι εισια στο αφγανισταν ενω εισαι στην ιδια πολη.
    μηπως την πιεσες η την κυνηγησες οταν σου ειπε την αποφαση της?
    ο πονος ειναι κατανοητος, αλλα αφου δεν θελει να ειναι ειλικρινης ουτε να εχει επαφες μαζι σου, απλα αφησε το πισω σου. καποια στιγμη θα σου περασει.
    Σας ευχαριστώ και πάλι …..όσον αφορά τους γονείς είμαι σίγουρος ότι την επηρέασαν γιατί η σχέση συνεχίστηκε ένα χρόνο μετά αλλά κρυφά από αυτούς, λέγοντας ψέματα ότι πάει Αθήνα σε μια φίλη της. ΣΚ εννοείται !!!
    Ενώ ήταν σπίτι μου είχε και επαφή με τους δικούς μου (εκεί ίσως ένοιωσε πίεση) αλλά δεν μου είχε αναφέρει κάτι….
    Από την άλλη όταν πήγαινα εγώ Εύβοια σπίτι της γινόμουν σπαιντερ μαν να πηδώ το μπαλκόνι για να βρίσκομαι στο δωμάτιο της αργά το βράδυ.(εφηβεία θυμίζει).
    Εγώ ξέρω πολύ καλά τι θέλω…
    αυτή είναι σε φάση…. συλλογής εμπειριών να πω??
    Ξέρετε αυτά που μου έλεγε… το πώς αισθάνεται για μένα κλπ τα βλέπω και γραμμένα στα ερωτικά γράμματα της και τα ακούω ηχογραφημένα στο κινητό μου …. τα διαβάζω ξανά και ξανά αλλά άκρη δε βγάζω,
    Τελικά επειδή δεν βρίσκω τη δύναμη να τα κάψω σκέπτομαι να της τα στείλω πίσω συστημένα μπας και ησυχάσω!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ρε φιλαρα, ποσα θες να μας τρελανεις? Ασε, τη βρηκα την αιτια, ο καινουργιος επιβητορας δε ροχαλιζει.

Similar Threads

  1. Σχέση
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 24-02-2013, 17:01
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •