ποιος ειναι ο μεγαλητερος φοβος σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110

    ποιος ειναι ο μεγαλητερος φοβος σας

    εμενα με τρομαζουν οι αρωστιες και πιο πολυ απο ολα το aids

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    To aids είναι κάτι που μπορείς να το αποφύγεις όσο γίνεται.Αυτά που ακούμε καθημερινά ειδικά σε νέους ανθρώπους ,αυτά με τρομάζουν.Η αρρώστεια είναι ο μεγαλύτρος φόβος μου και ειδικά ότι έχει σχέση με τα παιδιά μου,επειδή έχω περάσει δύσκολες καταστάσεις όχι έτσι αυθαίρετα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    pote mhn les se kanenan to xeiroteroys soy foboys..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Για εξήγησε το αυτό καλύτερα με ενδιφέρει μιας και κάνω εντελώς το αντίθετο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Adzik
    pote mhn les se kanenan to xeiroteroys soy foboys..


    γιατί?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    αν τρελαθω θα θεραπεφθω αν με χτυπησουν θα τους χτυπησω αν εθιστω θα αποτοξινοθω.το να περιμενω να πεθανω ομως χωρις να μπορω να κανω τιποτα ουτε να προσπαθησω καν μου προκαλει τρομο και φρικη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το να συμβεί κάτι που θα μου στερήσει τα παιδιά μου(θάνατος).Σχεδόν δεν μπορώ να το γράψω,τόσο το φοβάμαι.Και τώρα που διαβάζω τη φράση,αυτό το μου στερήσει,είναι τόσο εγωιστικό,αλλά είναι βαθιά ριζωμένος φόβος,δεν ξέρω,μακάρι να μην τον είχα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Επειδή έχω περάσει απ\' όλους τους φόβους που αναφέρατε, θα έλεγα ότι έχω μείνει... παρέα με τον δυσκολότερο. Ακόμη φοβάμαι εμένα δυστυχώς...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    δεν ξερω αν ειμαι ο καταλληλος να σου μιλησει RainAndWind, αλλωστε για τον λογο αυτο προσπαθω να αποφευγω να δημοσιοποιω μηνυματα που να αφορουν το ταδε ψευδωνυμο γιατι δεν θελω να στεναχωρω κανεναν αλλα θα σου πω επειδη ειμαι η τουλαχιστον ημουν ανθρωπος που αγαπουσε τα παιδια και τωρα απλα να αδιαφορω.

    δεν νομιζω πως τα παιδια κατανοουν τον κοσμο των μεγαλυτερων. μαλλον το μηνυμα σου δειχνει οτι φοβασαι μην γινεις κακη μανα, τα παιδια σου παρασυρθουν η κατι τετοιο. απλα να ξερεις πως η ευθυνη δεν ειναι ποτε αποκλειστικα των γονιων. για μενα ειναι απαραιτητη η αγαπη και η συνομιλια με τα παιδια αλλα καποια πραγματα, οπως πχ κακιες παρεες καποιες φορες συμβαινουν οχι εξαιτιας κακης γονικης φροντιδας απλα ζουμε σε εναν κοσμο οπου η αδιαφορια ειναι μεγιστη απο ολες τις αποψεις. αυτο τουλαχιστον βλεπω εγω. εκτος κι αν εχεις μισθο ανω των 2-3.000 ευρω οποτε εχεις περισσοτερες επιλογες και λυσεις στην διαθεση σου, υπο την αποψη πως δωρεαν φροντιδα δεν γνωριζω περαν των πολυ κοντινων συγγενων. αυτα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Και οι δικοι μου φόβοι στα παιδιά μου αφορούν..μεχρι να κανω παιδιά δεν φοβόμουν τον θάνατο,δεν τον ειχα σκεφτεί μάλλον.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    και εμενα δεν με φοβιζει το να βγω εξω και να με πατησει το αυυοκηνιτο αυτο που με τρομαζει ειναι το αργο και βασανηστικο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by Alobar
    Ακόμη φοβάμαι εμένα δυστυχώς...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Originally posted by Adzik
    pote mhn les se kanenan to xeiroteroys soy foboys..




    Εξήγησέ το μας σε παρακαλώ.Νιώθω ότι επειδή έχω πάθει πολλά απο αυτά που φοβάμαι και φυσικά μιλώ για του φόβους μου κάνε μια προσπάθεια να το καταλάβω.Μήπως ότι φοβάσαι το προκαλείς με το να το λές;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by giwta2
    Originally posted by Adzik
    pote mhn les se kanenan to xeiroteroys soy foboys..




    Εξήγησέ το μας σε παρακαλώ.Νιώθω ότι επειδή έχω πάθει πολλά απο αυτά που φοβάμαι και φυσικά μιλώ για του φόβους μου κάνε μια προσπάθεια να το καταλάβω.Μήπως ότι φοβάσαι το προκαλείς με το να το λές;
    κοιτα θα προσπαθησω να σου εξηγησω αυτο.οταν καποιος ξερει τους φοβους σου καποια στιγμη στανταρ θα προσπαθησει να τους χρισημοποιησει για να σε εκμεταλευτει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Να χασω εκεινους που αγαπω και ενας πιο χαζος φοβος.. ειναι το υψος. Δεν μπορω με τιποτα να κατσω σε μπαλκονι απο τριτο οροφο και πανω.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •