άλλη μια όμορφη μέρα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177

    άλλη μια όμορφη μέρα..

    άλλη μια όμορφη μέρα κιεγώ δεν είμαι καλά.
    Ξυπνάω σήμερα..κλαίω αλλά το σταματώ γρήγορα..
    δεν θέλω να βλέπω τους γονείς μου..βλεπω στα ματια της μητέρας μου που στενοχωριέται...και όλο μου ανοίγει την πόρτα να μου κάτι ανούσιο και εγώ τσαντίζομαι..ίσως θέλει να έχει επαφή μαζί μου και γιαυτό το κάνει αυτό συνεχώς..μου άνοίγει την πόρτα να μου πει τι είδε στην τηλεόραση..
    έχω κάποια πράγματα να τελειώσω (εργασία) αλλά δεν βρίσκω όρεξη και δεν μπορώ και να πιεστώ..το μυαλό μου πετάει στα θέλω.
    Νιώθω οτι δεν "περπατάω" καλά..

    Με ακούει κανείς;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    82
    Γειά σου περπατώντας!
    Σε ακούω...
    Είναι καλό, που βλέπεις τη μέρα όμορφη. Εγώ ας πούμε δε βλέπω, ότι έχουμε μέρα....
    Το μυαλό σου πετάει στα θέλω. Ποια είναι αυτά; Προσπάθησε, όσο γίνεται, να τα πλησιάσεις. Αν χρειάζεσαι να τελειώσεις την εργασία σου και δε μπορείς και τους γονείς σου, γιατί δεν πας σε μια βιβλιοθήκη. Έτσι πετυχαίνεις και τα δύο.
    Σου εύχομαι τα καλύτερα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Είναι μια ηλιόλουστη μέρα..ωραία για βόλτα
    Έχεις δίκιο για τη βιβλιοθήκη απλά δεν έχω βρει εδώ κοντά καμία
    και βαριέμαι να τ΄ρεχω ολοκληρο ταξίδι στη σχολή μου. Το θέμα είναι οτι δεν συγκεντρώνομαι να την τελειώσω.
    Πες μου για σένα

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    Και εγώ σκέφτομαι πόσες όμορφες μέρες έχω χάσει και χάνω. Σήμερα δουλεύω αλλά τα δάκρυα έιναι έτοιμα να βγουν αλλά τα συγκρατώ. Οι υποχρεώσεις με αναγκάζουν να σταματώ το κλάμα , ψάχνω να βρω χώρο και χρόνο για να ξεσπάσω. Νιώωθ ότι δεν έχω δυνάμεις να το αντιμετωπίσω. Και πάλι βρίσκω. Αλλά ταλαιπωρούμαι τόσο πολύ. Η ψυχή μου πονάει. Φωνάζει. Βοήθεια -σώστε με . Θέλω να γλυτώσω, να ξεχάσω, να ζήσω , να ονειρευτώ , να γελάσω, να βλέπω τη ζωή με ενδιαφέρον, αλλά.... Λυπάμαι που ακούω ότι και εσύξύπνησες με κλάματα. Πονάω ειλικρινά και για σένα . Θέλω να σου πω σήκω, ξύπνα , άνοιξε τα μάτια σου ζήσε άλλαξε κάτι στη ζωή σου, άλλαξε όλαόσα δεν σου αρέσουν ........ Εχεις την αγάπη μου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Γεια σας.
    Προσθέστε με κι εμένα στη μελαγχολική παρέα σας.Κι εγώ με κλάμα ξεκίνησα τη μέρα μου και νιώθω ένα απίστευτο σφίξιμο στο στήθος από το πρωί.Ξύπνησα και ήθελα να ξανακοιμηθώ για να μην καταλαβαίνω,να μην σκέφτομαι.
    Για μένα είτε είναι όμορφη η μέρα είτε όχι δεν μου κάνει πια καμία διαφορά.Όλες οι μέρες μου φαίνονται ίδιες.Αφού είμαι εγώ μέσα μου χάλια δεν με νοιάζει αν έχει ήλιο ή συννεφιά.Δεν αλλάζει τίποτα.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67
    Καλησπέρα
    Λύτρωση το κλάμα.
    Φευγει ο κόμπος που νοιώθεις στο λαιμό.
    Σας καταλαβαίνω, τις ξέρω αυτές τις στιγμές, τον ξέρω αυτό τον πόνο.
    Ομως ξέρω και την ελπίδα, ξέρω και τι σημαίνει αγωνίζομαι, παλεύω και τα καταφέρνω.
    Μην χάνουμε την ελπίδα μας ότι αυριο θα είναι μια άλλη μέρα που θα φέρει γέλιο , που θα πλησιάσουμε το όνειρό μας.
    Βάζουμε τους στόχους μας και προσπαθούμε . Πότε πέφτουμε και πότε σηκωνόμαστε, αλλά πάντα προσπαθούμε.
    Η ζωή έχει πολλές χαρές, είναι κρίμα να βλέπουμε μόνο τα άσχημα, είναι κρίμα να χάνουμε το σήμερα γιατι μένουνε ίσως κολημένοι στο χτες ή γιατι αγωνιούμε για το αύριο.

    Πάντα μετά την καταιγίδα βγαίνει το ουράνιο τόξο.

    Με όλη μου την αγάπη
    Μαρινα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    πες τα μαρίνα έτσι είναι
    Dum spiro spero (?)

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    82
    Γειά σου περπατώντας!
    Πώς είσαι;
    Τί θέλεις να σου πώ;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    καλημέρα...καλά είμαι..σήμερα πάλι το πρωί είχα κάποια μελαγχολία που την έπνυξα πιο γρήγορα από την άλλη φορά.
    είχα συνεδρία σήμερα και έκανα προόδους
    τι εννοείς τι θέλεις να σου πω;
    εσύ καλά είσαι;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1
    Ayto to eixa kai polles fores to exv akomh!!!! ksypnav kai den katalabainv giati eimai etsi..xalia.....to klama den mou einai apo ta eykola an kai merikes fores den sygkratiemai..alla egv menv monos makria apo goneis.ayto dra kapvs thetika afou bazv roubinstein kai akouv thn mousikh toy platoon.......me taksideyei......to apogeyma eimai ligo kalytera!!

    oi skepseis sou exoyn perasei kai apo mena kai symerizomai toulaxiston ton pono...alla psakse kati diaforetiko....akou mousikh, phgaine paralia me ena biblio.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    ναι με τη διαφορά οτι ξέρω γιατί είμαι έτσι..και ίσως γιαυτό το σταματάω γρήγορα..ίσως λέω...άλλες φορές όμως δεν πιάνει γιατί θέλω να κλάψω και να με πάρει κάποιος αγκαλιά..αλλά το αποφεύγω να το δείξω στη μητέρα μου γιατί πρώτον στενοχωριέται να με βλέπει έτσι και δευτερον θέλω να τα βγάζω πέρα μόνη μου.
    Ναι πιστεύω οτι όταν θα μείνω μόνη μου θα χχαλαρώσω πολύ..και μένα μαρέσει η μουσική το πρωί και αυτό έκανα σήμερα το πρωί...γενικά μουσική συνεχώς και για να πούμε και του στραβού το δίκιο δεν μου έχουν κάνει το παραμικρό παράπονο οι γονείς μου σε αυτό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    ...Σε ακουω πολυ καθαρα.Μπορεις εσυ να με ακουσεις;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    εξυπνάδες...

    ακούω, βλέπω τι σημασία έχει αφού όλα αρχίζουν και τελειώνουν στο νιώθω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    ..Εχω την εντυπωση οτι παρεξηγηθηκα.Καθε αλλο παρα εξυπναδα ηταν αυτο που εγραψα.Το εννοουσα.Ηθελα να ρωτησω αν εσυ μπορεις να με ακουσεις που δεν κανω σωστα τα βηματα μου.Κριμα,ποτε δεν θα ειρωνευομουν κατι τετοιο με το οποιο συμπασχω μαζι σου

    Ευχαριστω και λυπαμαι
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    δεν μπόρεσα να καταλάβω με τόσες λίγες λέξεις αν το εννοείς ή ειρωνεύεσαι..
    κιεγώ λυπάμαι τότε και χαίρομαι που ξεκαθαρίστηκε.
    Σίγουρα μπορώ να το καταλάβω..αυτή την αβεβαιότητα.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •