Όταν είσαι η "άλλη"κοπέλα" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Ναι ρε κοπελια αλλα πριν χωρησεις τον πρωην τον κοροιδευες κι εσυ...
    Του φερθηκες σκαρτα...
    Τον πληγωσες...
    Αυτος ομως σε σεβαστηκε...
    Γιατι σε αγαπουσε...



    ΤΩΡΑ ομως εισαι στην θεση του...
    Και θα ερθει η ωρα που θα σε σουταρει ο νυν και θα πληγωθεις πολυ...

    Γιαυτο σου λεω καλυτερα να του πεις εσυ το οχι ετσι θα τον ξεπερασεις και πιο ευκολα...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    22
    Φίλε μου nocash,χώρισα σε χρόνο dt όταν ξεκίνησε η κατάσταση με τον συνάδελφό μου.Δεν πρόδωσα κανέναν.Θα μπορούσα να είχα βολευτεί κι εγώ σε μια κατάσταση.Να είχα την ηρεμία,τη σιγουριά και την συντροφικότητα της σχέσης μου και να είχα και το πάθος με το άλλο παιδί.Δεν το προτίμησα όμως ακριβώς για να μην φερθώ σκάρτα.Χώρισα!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Τελος παντων..
    Απλα σου λεω η λυση ειναι να χωρησεις γιατι δεν ειναι σχεση αυτη......

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    22
    Σε αυτό συμφωνούμε :)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Για ποιο λογο πιστευεις δεν χωριζει ο συναδερφος με την γκομενα του ωστε να σε παρει να ζησετε τον ερωτα σας και στα φανερα μαλιστα?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    ..Εγω θεωρω τον εαυτο μου πολυ ασχημο παρολα αυτα καποια στιγμη στην ζωη μου ειχα διπλα μου μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ομορφη κοπελα...
    Παρολα αυτα υποψιαζομουνα οτι κι αυτη εκανε παρομοια πραγματα με εσενα οποτε και την σουταρα!!!...
    την σούταρες, όχι γιατί είχε όντως κάποια άλλη σχέση πέρα από σένα, αλλά γιατί την υποψιαζόσουν.. Κι αυτό είναι τραγικό λάθος. Αν εσύ δεν αγαπάς τον εαυτό σου,
    γιατί είσαι άσχημος, τότε λες γιατί να σ' αγαπήσει κι η άλλη; Ναι σ' αυτή την περίπτωση καλύτερα να μένεις μόνος, γιατί δεν σου φταίει κι η κοπέλα.. Κρίμα όμως.. :(
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    22
    Κατα τα δικά του λεγόμενα,παρ'όλο που εκείνη του βγάζει την πίστη με τη συμπεριφορά της,καθώς όπως λέει ειναι ζηλιάρα,κτητική,δεν έχει φίλους και είναι προσκολλημένη πάνω του και πολλά άλλα,μου έχει πεί όταν τον ρώτησα τι τον κρατάει σε αυτή τη σχέση,οτι την αγαπάει,οτι είναι εύστροφη,οτι έχει μια παιδικότητα που του αρέσει πολύ και οτι παρά τα 5 χρόνια σχέσης υπάρχει ακόμα πάθος μεταξύ τους και πολύ καλή σεξουαλική ζωή.Αν μη τι άλλο τουλάχιστον με αυτές τις κουβέντες μου έδειξε ειλικρίνεια.
    Τώρα όσον αφορά το τί πιστεύω εγώ..Δε μπορείς να αφήσεις έυκολα τη σιγουριά και την ασφάλεια που σου παρέχει μια σχέση 5 χρόνων γιατι κάτι άλλο(εμένα) που μπορεί να αποδειχτώ μια φούσκα!Επίσης εκεινη τον έχει σαν θεό της,ενώ εμένα,θεωρώ πως μπορεί να με φοοβάται.Πρίν λίγες μέρες μου είπε οτι του έκανε εντύπωση πώς μπόρεσα και χώρισα τόσο εύκολα μετα απο 3 χρόνια σχέση.Και του είπα πώς το είχα μέσα μου καιρό σαν σκέψη.Πιθανόν λοιπόν να φοβάται οτι κάποια μερα θα μπορούσα να αφήσω κι εκείνον τόσο εύκολα.Επίσης μια αλλη φορά πριν 2-3 μήνες οταν του ειπα χύμα οτι δεν αντέχω την κατάσταση και επιχειρησα να το τερματισω για πολλοστή φορα,με ρώτησε"Αν χώριζα,θα ήσουν μαζί μου?"και του απάντησα,ναι.Μου λέει "Ωραια,αυτο θελω να ξέρω"..Και τελικά δε χώρισε ποτέ...Επίσης πιθανόν να τον έχω τρομάξει με τη συμπεριφορά μου..Δηλαδή οταν τόσες φορές του εχω ανακοινώσει οτι τελειώσαμε,να με θεωρεί ασταθή...Δε ξέρω...Ειλικρινά δε ξέρω..Πάντως αν και δείχνει το αντίθετο με αυτά που κάνει,είναι καλό παιδί..Ειλικρινά..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Rhiannon View Post
    ... Γι'αυτο δυσκολέυομαι τόσο να αποδεσμευτώ απο αυτη τη κατάσταση.Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.Με κοροϊδεύει,έχει άλλη,τον αφήνω και τέλος..Δεν είναι τόσο απλό.
    Γειά σου Rhiannon :)
    συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι δεν είναι καθόλου απλό.. κι ειδικά απ' τη στιγμή που εργάζεστε και μαζί!
    Χρειάζεται χειρισμός για να μην σου δημιουργηθούν και προβλήματα στη δουλειά σου..
    Πάντως κι εγώ θεωρώ σωστό να φύγεις από μια τέτοια σχέση.. Ν' αρχίσεις να βλέπεις την κατάσταση απ' έξω και να ερμηνεύσεις με τη λογική το όποιο συναίσθημα.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μαλιστα. Εγω παντως σαν αντρας σου λεω ριανον να συνεχισεις γιατι η ζωη ειναι ματαιη και δε γνωριζεις τι σου ξημερωνει. Αυτο που εχετε μεταξυ σας ειναι σπανιο. Ο συναδερφος ειναι ξεκαθαρος και πολυ ειλικρινης, οποτε ορμα και απολαυσε το καλο σεξ γιατι πιστεψε με δε το βρισκεις ευκολα. Απλα μην δενεις κομπο οτι μπορει να χωρισει, δηλ παιζει αλλα μη το παρεις σαν δεδομενο, μπορει να γινει μπορει και οχι. Στειλε μου στα προσωπικα μηνυματα το φβ του τυπου γιατι με ενδιαφερει. Μηπως εχει σχεση με τα οικονομικα? Μ αρεσει να γνωριζω ατομα που ειναι πολυ μπροστα. Ειναι ασυλληπτο το τι μπορεις να μαθεις απ αυτους...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    την σούταρες, όχι γιατί είχε όντως κάποια άλλη σχέση πέρα από σένα, αλλά γιατί την υποψιαζόσουν.. Κι αυτό είναι τραγικό λάθος. Αν εσύ δεν αγαπάς τον εαυτό σου,
    γιατί είσαι άσχημος, τότε λες γιατί να σ' αγαπήσει κι η άλλη; Ναι σ' αυτή την περίπτωση καλύτερα να μένεις μόνος, γιατί δεν σου φταίει κι η κοπέλα.. Κρίμα όμως.. :(
    Δεν ειχα δει κατι χειροπιαστο με τα ματια μου αλλα τηνν ειχα πιασει ν μ λεει ψεματα και ειχα μαθει και κατι αλλα απο φιλους...
    Ωστοσο αν δεν δεις κατι με τα ματια σου υποψιες θεωρουνται...
    Σωστα..;;;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μαλιστα. Εγω παντως σαν αντρας σου λεω ριανον να συνεχισεις γιατι η ζωη ειναι ματαιη και δε γνωριζεις τι σου ξημερωνει. Αυτο που εχετε μεταξυ σας ειναι σπανιο. Ο συναδερφος ειναι ξεκαθαρος και πολυ ειλικρινης, οποτε ορμα και απολαυσε το καλο σεξ γιατι πιστεψε με δε το βρισκεις ευκολα. Απλα μην δενεις κομπο οτι μπορει να χωρισει, δηλ παιζει αλλα μη το παρεις σαν δεδομενο, μπορει να γινει μπορει και οχι. Στειλε μου στα προσωπικα μηνυματα το φβ του τυπου γιατι με ενδιαφερει. Μηπως εχει σχεση με τα οικονομικα? Μ αρεσει να γνωριζω ατομα που ειναι πολυ μπροστα. Ειναι ασυλληπτο το τι μπορεις να μαθεις απ αυτους...
    xaxaxaxaxaxaxaxa
    Ωραιος....

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    22
    Όχι μόνο δε δένω κόμπο ότι μπορεί να χωρίσει,το αντίθετο!Θεωρώ ότι θα το είχε κάνει αν ήταν τόσο ερωτευμένος μαζί μου!Αν και κατά καιρούς κάνει πράγματα τα οποία μόνο οι πολύ ερωτευμένοι τα κάνουν!Πραγματικά έχω μπερδευτεί και έχω δώσει και πολύ χρόνο.

  13. #28
    Αγαπητη Rhiannon φαινεσαι συγκροτημενο ατομο. Η κατασταση που περιγραφεις σιγουρα φαινεται απλη για τους απεξω αλλα για σενα δεν ειναι και αυτο ειναι κατανοητο. Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι: αυτος για εσενα με βαση οσα μας λες ειναι το παθος που σου ελειπε-κατανοητο. Εσυ τι το ιδιαιτερο θεωρεις πως αποτελεις για εκεινον ωστε να εχει παραλληλη σχεση μαζι σου; Μια ιδεα θα ηταν να του θεσεις καποιο χρονικο οριο (συντομο) ωστε να επιλεξει εσενα η εκεινη...Δεν ειναι απλο ουτε ευκολο,απλως μια ιδεα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Κοιτα ριανον, καλο ειναι να απομακρυνθουμε απο την ηθικοπλαστικη αντιληψη που οριζει οτι το καλο και ηθικο ειναι οι αποκλειστικες σχεσεις και το αντιθετο ειναι κακο και επιληψιμο ηθικα. Εφοσον εχεις την επιγνωση της καταστασης και ο συναδερφος δεν πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες, δε βλεπω γιατι να του προσαψουμε οτι ειναι κακο παιδι ή εσυ ανηθικη κλπ. Μαλιστα αν ηταν πιο εξυπνος θα σου ελεγε οτι δεν πηδιουντε με τη γκομενα του, δηλ οτι μενουμε μαζι αλλα δεν κανουμε κατι κλπ κλπ. Ειναι ειλικρινης σαν το λευκο χιονι των χριστουγεννων. Οποτε ξεφυγε απο ηθικες ταμπελες και κριτικες γιατι οταν στις σχεσεις και στο σεξ 2 ανθρωποι συναινουν στα δεδομενα τοτε ο,τι και να λεν οι αλλοι ειναι περιττο. Δωστου λοιπον να καταλαβει και αν αλλαξει κατι ενημερωσε μας. Πρεπει να ναι κ πολυ τεχνιτης ο συναδερφος εκτος απο γλυκοτσουτσουνος. Γι αυτο σε λεω, απολαυσε το και μη τρελενεσαι, εχοντας στο μυαλο οτι μπορει καποια στιγμη να τελειωσει. Αλλα μηπως ολα δεν τελειωνουν στη ζωη αυτη? Ασε δε που το παρανομο ενισχυει το παθος 1000 φορες. Στο λεω εκ πειρας...

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    22
    Βρε κερασάκι μου όμορφο,μου κάνεις πλάκα?Θεωρείς πως οταν κάποιος είναι ερωτευμένος μπορεί να παραβλέψει τα πάντα και απλά να απολαύσει τις στιγμές?Αν μου έφτανε μόνο αυτό θα ζούσαν όλοι καλά και εμείς καλύτερα!Προσπαθώ απλά να δώσω μια σφαιρική εικόνα του τί μου συμβαίνει και να πάρω κάποιες απόψεις επι του θέματος.
    Ashley,δεν ξέρω τι το ιδιαίτερο έχω ώστε να τον ελκύει.Πάντως στην αρχή του το έπαιζα δύκολη δεδομένης της κατάστασης,οπότε θεώρησα οτι όσο τον έφτυνα αυτός κόλλαγε.Αλλα πλέον,έχοντας φανερώσει τα συναισθήματα μου,εκείνος δεν άλλαξε συμπεριφορά,δείχνει να με θέλει το ίδιο.Αλλα ισχύει οτι καμιά φορά μπορεί να βρεθούμε εκτός δουλειας μονο μια μέρα την εβδομάδα ενω κάποτε ήταν 2 με 3.
    Επίσης την τελευτάια φορά που του είπα τέλος και αρνήθηκα να ερθει σπιτι μου να συζητησουμε οπως επέμενε,ήρθε στο σπίτι μου,ενω μενει στου διαόλου τη μανα και μου αφησε σημειωμα στο παρμπριζ του αυτοκινητου μου..

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Πως συνεχίζει κανείς όταν έχει χάσει και τα "ρέστα" και τα δανεικά σε μια σχέση ;
    By MakeItSo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-04-2012, 12:23
  3. Φοβάμαι να κοιμηθώ, φαινόμενα παράλυσης και βουητό όταν "περνάς" στον ύπνο...
    By sapsalo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2011, 21:36
  4. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 14:04
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •