Ειναι αδικία αυτό ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    17

    Ειναι αδικία αυτό ?

    Καλησπέρα παιδιά!

    Να σας γράψω και εγώ το post μου. Έχω μια σχέση εδώ και 13 μήνες αλλα είμαστε σε διαφορετικά μέρη. Βέβαια βλεπόμαστε πότε πάω εγώ πότε έρχεται αυτή οπότε καλά κρατεί. Όταν πρωτοξεκινήσαμε χωριστήκαμε στον τρίτο μήνα αλλά είπαμε ότι όπου κατασταλάξει ο ένας θα πάει και ο άλλος. Και εδώ είναι που άρχισα να κολλάω.... δεν ξέρω αν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να το κάνω αυτό... βεβαια μπορεί και όταν έρθει αυτή η ώρα να πω ναι αλλα με το μυαλό που έχω τώρα είμαι στον αέρα.. μπορεί και ναι, μπορεί και όχι....

    Είναι αδικία να λέω πράγματα για τα οποία δεν ειμαι σίγουρος εγώ ο ίδιος? Καμιά φορά μου φαίνεται το λέω για να το πω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Η σχεση αυτη βρισκεται στο μυαλο σου. Οποτε μη σκας κ πολυ. Θα σε προλαβουν οι εξελιξεις πολυ πριν ερθει η ωρα των αποφασεων....με μαθηματικη ακριβεια....

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Νομίζω notorious ότι καλό είναι να λες αυτό ακριβώς που σκέφτεσαι. Αλλά θα έλεγα, άσε τα πράγματα να κυλήσουν και θα δεις τι είναι εφικτό όταν έρθει αυτή η ώρα. Συμφωνώ πάντως ότι συχνά μας προφταίνουν οι εξελίξεις, οπότε δεν έχουν νόημα τα πολλά άγχη και διλήμματα :)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by marina38 View Post
    Νομίζω notorious ότι καλό είναι να λες αυτό ακριβώς που σκέφτεσαι. Αλλά θα έλεγα, άσε τα πράγματα να κυλήσουν και θα δεις τι είναι εφικτό όταν έρθει αυτή η ώρα. Συμφωνώ πάντως ότι συχνά μας προφταίνουν οι εξελίξεις, οπότε δεν έχουν νόημα τα πολλά άγχη και διλήμματα :)
    Όταν λες αυτό που σκέφτομαι τι εννοείς?? π.χ. για παράδειγμα σήμερα μου είπε ότι νιωθει ανασφάλεια για τη σχέση μας... για το λόγο ότι α) νιώθει ότι αυτή η σχέση ειναι παθητική - δηλαδή μας μας οδηγεί η ζωή και δεν τα φέρνουμε όπως θέλουμε τα πράγματα και β) νιωθω οτι εσυ θελεις άλλα πραγματα απο αυτά που θέλω εγώ ..εσυ τα βλέπεις πιο μεσορποθεσμα.... σήμερα είμαστε αυριο δεν είμαστε.... ενω εγω μας βλέπω πιο μακροπρόθεσμα...

    Η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω κατι στο μυαλό μου για αυτο και δεν απαντάω κατι σε όλα αυτα... οπότε και δεν έχω κάτι να πω.... :-(

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η σχεση αυτη βρισκεται στο μυαλο σου. Οποτε μη σκας κ πολυ. Θα σε προλαβουν οι εξελιξεις πολυ πριν ερθει η ωρα των αποφασεων....με μαθηματικη ακριβεια....
    Λες?? Όταν λες οι εξελίξεις εννοείς είτε καλές είτε κακές?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    17
    Σπαταλάω το χρόνο μου να το σκέφτομαι?

Similar Threads

  1. τι ειναι αυτο??
    By koulitsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-10-2012, 11:51
  2. Τι ειναι αυτο/?
    By BlueHawaii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-10-2012, 13:49
  3. Να φάνε όλοι ban αδικία
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 146
    Last Post: 03-12-2010, 17:24
  4. ??????τι ειναι αυτο?
    By maria... in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-02-2009, 19:11
  5. Τι ειναι αυτο?
    By antonis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2008, 01:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •