Δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δεν θέλω - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 194 of 194
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by marika View Post
    ... μη γράφετε στο θέμα αυτό δεν θα απαντώ, ...
    μονόλογοι ερμητικά κλειστοί που δέν αντέχουν σε διάλογο ανήκουν σε blogs
    Στά forums ο κόσμος συζητάει
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  2. #182
    Quote Originally Posted by Frini View Post
    kαλημέρα
    Ιωαννη μου το "υπήρξα πάντα" σε μια πρόταση σημαίνει ότι είμαι και τώρα. Δεν υπερασπίζομαι την Μαρίκα αλλά την γραμματική.
    Δεν διαφωνώ κατά βάση βαζί σου αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι σου χρειάζεται η ομολογία πίστης. Αν σε διαβεβαιώσει με χίλιους τρόπους ότι είναι χριστιανή ορθόδοξη θα σε πείσει? Θα αλλάξεις τρόπο αντιμετώπισης?
    Φρύνη μου δε θελω καμία αντιπαραθεση μαζι σου επειδη σε εκτιμω, εκτιμώ τα δειγματα γραφης που μου εχεις δωσει εδω σε καθε θεμα.
    Αν ειναι Χριστιανη Ορθόδοξη (που δεν ειναι) θα μου ειναι πληρως διαφορετικος ο τροπος που την αντιμετωπίζω, γι αυτο επιμενω στην ομολογία πίστης. Για να μην πείθομαι και να ειμαι τοσο εντονος σημαίνει ειδα και ξερω κατι περισσότερο από αρκετους εδω.
    Ωστοσο κάνε πολλή υπομονή. Δες τι λέω και στην Ηλιάνα (το οποιο το απευθυνω και στους υπόλοιπους). Όταν θα βρεθειτε απο κοντα (ελπίζω πως όχι) εκει θα δειτε τις προθεσεις της. Θα πάτε τελικά σε εκεινες τις συνάξεις στις οποιες κανω αναφορα στο μηνυμα μου με αρ. 177. Μακαρι να κανω λάθος...
    γιάννης

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Ακριβώς...τα φορουμς για αυτο το λογο δημιουργήθηκαν..
    Δηλαδή επειδή υπάρχουν διαφωνούντες στο θέμα αυτό, το αφήνουμε και πάμε στο άλλο και όσοι πιστοί προσέλθετε ένα πράμα?
    Μήπως θα έχουμε και έλεγχο εισόδου?
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Φρύνη μου δε θελω καμία αντιπαραθεση μαζι σου επειδη σε εκτιμω, εκτιμώ τα δειγματα γραφης που μου εχεις δωσει εδω σε καθε θεμα.
    Αν ειναι Χριστιανη Ορθόδοξη (που δεν ειναι) θα μου ειναι πληρως διαφορετικος ο τροπος που την αντιμετωπίζω, γι αυτο επιμενω στην ομολογία πίστης. Για να μην πείθομαι και να ειμαι τοσο εντονος σημαίνει ειδα και ξερω κατι περισσότερο από αρκετους εδω.
    Ωστοσο κάνε πολλή υπομονή. Δες τι λέω και στην Ηλιάνα (το οποιο το απευθυνω και στους υπόλοιπους). Όταν θα βρεθειτε απο κοντα (ελπίζω πως όχι) εκει θα δειτε τις προθεσεις της. Θα πάτε τελικά σε εκεινες τις συνάξεις στις οποιες κανω αναφορα στο μηνυμα μου με αρ. 177. Μακαρι να κανω λάθος...
    Ιωαννη μου όυτε και εγώ μπαινω σε καμια αντιπαράθεση μαζί σου, η εκτίμηση αμοιβαία.
    Απλά για μένα η επιμονή στην ομολογία πίστης είναι άνευ ουσίας.
    (καλέ ποιος θα πάει στις συνάξεις?)
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by carry View Post
    μονόλογοι ερμητικά κλειστοί που δέν αντέχουν σε διάλογο ανήκουν σε blogs
    Στά forums ο κόσμος συζητάει
    Ακριβώς! Η γλώσσα που χρησιμοποιεί κυρίως για εντυπωσιασμό, αλλά και για να επιβάλει απόψεις, δεν δέχεται διάλογο γιατί δεν τον αντέχει..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Χα χα εχεις δικιο . Καλυτερα ας απολαυσουμε κανενα βιντεο .
    Αυτά τουλαχιστον είναι αξιαγαπητα …

    http://www.youtube.com/watch?v=Wg551in_97w

    Xαχαχαχα..τι θελεις να υποδειξεις σαλβαντορ νταλι?..οτι τα προβατα ειναι καλα μαντρωμενα?..αφου τα sheepdogs κανουν εξαιρετη job...χα..

  7. #187
    Quote Originally Posted by marika View Post
    Φρύνη μου δεν θα ασχοληθώ άλλο με επιθέσεις, επιπλήξεις, επικρίσεις.. "κανένας δεν κλωτσάει ένα ψόφιο σκυλί", το λέει η παροιμία, μη γράφετε στο θέμα αυτό δεν θα απαντώ, για όλα τα καλά και τα θετικά : ελάτε στο Μαρία..
    Βλέπεις τι έπαιξε πιο πάνω στα λόγια σου;;; Μπορείς να δεις;;; Χωρίς εμβάθυνση και ανάλυση που θα μας πάρει χρόνο και σελίδες να γράφουμε, θέλεις να το αγγίξουμε λίγο και μόνο στο απτό εξωτερικό του φαινόμενο;;; Τι μας δείχνει;;;

    Δείχνει πως: <<δεν θα ασχοληθώ άλλο με επιθέσεις, επιπλήξεις, επικρίσεις..>> ως αντίδραση από εσένα μαρικα και απάντηση γιατί <<"κανένας δεν κλωτσάει ένα ψόφιο σκυλί>>, δείχνοντας πως θεωρείς τους άλλους πνευματικά νεκρούς (ψόφιο), και μάλιστα από πικρία που νοιώθεις από την θέση τους απέναντι σου και την αντιμετώπιση τους για το πρόσωπο σου, τους υποβιβάζεις στην άλογη φύση (σκυλί), κι αυτά, δίχως να εξετάσουμε τις προεκτάσεις που τα αφορούν. Φυσικά όλα γίνονται άθελα σου, ασυναίσθητα, δεν θέλεις να γίνονται, παρόλο όμως αυτό, είναι πράγματα ενδεικτικά του εσωτερικού σου χώρου που όμως υπάρχουν και ενεργούν με όχι ορατό τρόπο για εσένα. Και μην νομίζεις τώρα κάτι επικριτικό για εσένα, όλοι τα έχουμε, όλοι, πίστεψε με.

    Και για να περιορίσω, δεν ξέρω αν το πετύχω και σε ποιό βαθμό, την ενέργεια του αόρατου σου εαυτού (σου υπενθυμίζω πως όλοι έχουμε), και για να μην προλάβει ή έστω με όχι όλη του την ισχύ, να σε οδηγήσει σε πλάνη ή ψευδή επιχειρήματα, σου φέρνω έναν άλλο λόγο σου ως αντίσταση, στο βαθμό φυσικά που είναι δυνατό να γίνει.

    <<δεν ήρθα να καταλύσω ούτε να καταργήσω κανένα νόμο, μόνο ήρθα να τον φέρω στην Πνευματική του διάσταση, πάντα δι Αποκαλύψεως του Κυρίου μου Ιησού Χριστού...>> λες σε άλλο θρεντ, για τον ρόλο σου.

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ηλιάνα, σου απάντησε ότι υπήρξε Χριστιανη Ορθόδοξη, δεν σου ειπε Είμαι Χριστιανη Ορθόδοξη, και μάλιστα δεν το εγραψε ολογράφως γι να ναι ομολογια πίστης.
    Δεν σου δημιουργηθηκε βρε Ηλιανα και καθε αλλος συμφορουμητης η περιεργιεα τι θελει απο τα καλα παιδια που ειναι εδω μεσα? Κανει κανεις κηρυγματα με τοσο ζηλο απλά για να αφησει ενα καλό λόγο και εκει τελειωσε? Κάνε υπομονη Ηλιανα να δεις στο τελος τις προθεσεις της, κι αυτο θα το δεις όταν λόγω της οικειοτητας που θα καταφερει να σου δημιουργησει, όπως και σε αρκετους αλλους εδω, θα κανονισετε ραντεβου και θα βρεθειτε απο κοντα. Εκει θα με θυμηθεις. Γι αυτο βαλε επιφυλαξη στην ενασχοληση σου μαζι της.
    τώρα μου γεννήθηκε η απορία τι πραγματικά συμβαίνει???? ελα μαρίκα να σε χαρώ....είσαι τώρα Χριστιανή Ορθόδοξη.....οφείλεις να απαντήσεις αφού απευθύνεσαι σε εμας τόσο καιρό......αν δεν απαντήσεις οκ...ο Γιάννης βγαίνει αληθινός κ εσύ πάρε το δρόμο της επιστροφής.....αντε μαρίκα να συχωρεθούμε ..ετσι κ αλλιως σε κόβω απο το βαθυ σου ζήλο οτι για ενα σκοπό ζεις πια την ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ....Α!!! κ μη γραψεις ειμαι χ.ο..μπορει να σημαινει χρυσός ουρανός..ολογραφος κ μπροστα ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ......
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ...το πιο πιθανο..ειναι πως η καλη μας μαρικα δεν ειναι χριστιανη ορθοδοξη...αλλα για μενα δεν εχει σημασια...σημασια εχει ο τυφλος φανατισμος...και η αισθηση του αλαθητου...

    δυστυχως..οτι και να προσπαθησεις να πεις σε εναν φανατικο...η καταληξη ειναι η ιδια...απλα δεν σε ακουει...
    του λες να κοιταξει λιγο μηπως σφαλλει σε κατι...κι αμεσως το μυαλο του σφραγιζει...οτι σε εχει βαλει ο σατανας...
    του αντιτιθεσε..και σκεφτεται οτι τον πολεμας γιατι ειναι απεσταλμενος του κυριου...κι εσυ του εξωαποδω...

    δεν μιλα μαζι σου για να κανεται διαλογο αλλα για να σε διαφωτησει...γιατι πολυ απλα αυτος ξερει ολη την αληθεια..κι εσυ εισαι στην αγνοια και εκει θα παραμεινεις...μεχρι να αποδεχτεις τυφλα οσα σου λεει...
    δεν βρισκεις ακρη....τετοιοι ανθρωποι σε σκοτεινες περιοδους.....εκαψαν και βασανισαν χιλιαδες αλλους κι ολα στο ονομα της αγαπης του Χριστου...που την αντιλαμβανονται σαν ξυλινο δοκαρι που τους εχει κατσει καθετα στο λαιμο.....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    marika, αφού το thread το άνοιξες εσύ,
    είναι δικαίωμά σου να γράφεις ό,τι σου γουστάρει σ' αυτό.
    Μόνο η διαχείριση μπορεί να στο κλειδώσει
    αν κρίνει ότι ασκείς προσηλυτισμό.
    Είναι δικαίωμά σου να μονολογείς
    και να μην κάνεις διάλογο γιατί έτσι θέλεις
    και δεν είσαι υποχρεωμένη να δώσεις αναφορά σε κανέναν!
    Από κει και πέρα όταν σου τη λέει
    όποιος δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει,
    σού παριστάνει τη διαχείριση
    επειδή απλά δε γουστάρει το θέμα σου.
    Εμένα προσωπικά δε μ' ενδιαφέρει καθόλου το thread σου
    και δε συμμετέχω
    ούτε το διαβάζω καθόλου,
    ούτε θέλω η marika να συμμετέχει καθόλου στα δικά μου thread
    γιατί δε συνάδουν οι απόψεις μας.
    Αλλά σιγά μην περάσουμε τη marika κι από λαϊκό δικαστήριο. :-Ρ

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    χαχαχα σε λάθος thread της, πόσταρες Joann! Σ' αυτό πιά σταμάτησε να συνδιαλέγεται.. Κατέβασε ρολά εδώ από μόνη της! Περιττό και το κλείδωμα..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    μαρκελα, πόσταρα ακριβώς στο thread που ήθελα και δεν έκανα κανένα λάθος!
    Και τώρα επειδή πρέπει να πάω για μεροκάματο
    και την ώρα της δουλειάς δεν έχω την πολυτέλεια να γράφω σε forums,
    καλό σας απόγευμα και καλή συνέχεια! :-Ρ

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by Joann View Post
    marika, αφού το thread το άνοιξες εσύ,
    είναι δικαίωμά σου να γράφεις ό,τι σου γουστάρει σ' αυτό.
    Μόνο η διαχείριση μπορεί να στο κλειδώσει
    αν κρίνει ότι ασκείς προσηλυτισμό.
    Είναι δικαίωμά σου να μονολογείς
    και να μην κάνεις διάλογο γιατί έτσι θέλεις
    και δεν είσαι υποχρεωμένη να δώσεις αναφορά σε κανέναν!
    Από κει και πέρα όταν σου τη λέει
    όποιος δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει,
    σού παριστάνει τη διαχείριση
    επειδή απλά δε γουστάρει το θέμα σου.
    Εμένα προσωπικά δε μ' ενδιαφέρει καθόλου το thread σου
    και δε συμμετέχω
    ούτε το διαβάζω καθόλου,
    ούτε θέλω η marika να συμμετέχει καθόλου στα δικά μου thread
    γιατί δε συνάδουν οι απόψεις μας.
    Αλλά σιγά μην περάσουμε τη marika κι από λαϊκό δικαστήριο. :-Ρ
    Και αφου δεν το παρακολουθεις και δεν σε ενδιαφερει ,και δεν το διαβαζεις Γιατι εισαι τοσο πολυασχολη( οπως παντα τονιζεις εδω μεσα )...πως εκφερεις αποψη ??
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Και αφου δεν το παρακολουθεις και δεν σε ενδιαφερει ,και δεν το διαβαζεις Γιατι εισαι τοσο πολυασχολη( οπως παντα τονιζεις εδω μεσα )...πως εκφερεις αποψη ??
    soft, κατά πρώτον το post που έχεις κάνει παράθεση
    δεν απευθύνεται σε σένα, οπότε ό,τι γράφεις είναι άκυρο.
    Το τι τονίζω εγώ εδώ μέσα και τι όχι,
    π.χ. αν είμαι πολυάσχολη, ημιαπασχολούμενη και ούτω καθεξής
    αφορά μόνο εμένα.
    Δεν αφορά ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλον.
    Το σίγουρο είναι ότι δεν είμαι αργόσχολη.
    Και αν έχεις απορίες γιατί εκφέρω άποψη,
    δε γράφει στους κανόνες του forun πουθενά
    ότι χρειάζομαι έγκριση γι αυτό
    ούτε από εσένα ούτε από κανέναν άλλον.
    Κι επειδή δεν έχω όρεξη να συνεχίσω τέτοιου είδους διαλόγους,
    που δεν άρχισα,
    κι έχω και σοβαρότερα πράγματα να κάνω,
    εγώ από δω και πέρα δεν απαντάω σε τίποτα
    και το κόβω εδώ.
    Καλή συνέχεια! :-Ρ

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 22:33
  3. Replies: 17
    Last Post: 27-05-2011, 16:00
  4. υπαρχει???
    By apaleftos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 19-01-2010, 01:49
  5. Υπαρχει?
    By Ifigeneia24 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 18-09-2006, 22:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •