Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Αλκμήνη View Post
    Να κάνω τέτοιο θέμα λες; Δε θέλω να δημιουργήσω αναστάτωση. Εξάλλου είναι και δικά μου μηνύματα μέσα
    καλα...αστο...οχι τιποτα αλλο αλλα κατι τετοια ατομα συνηθως ειναι πολυ εμπαθη....και κρατανε μιση και κακιες μεχρι το τελος της αιωνιοτητας....
    αστο...αν και θα το αξιζε...
    απλα την επομενη φορα που θα σου στειλει μην....γραψτου...να σου πω...κλεισε το ρημαδοστομα σου....και μην τολμησεις να με ενοχλησεις ξανα...γιατι οτι μηνυματα εχεις στειλει ή προκειτε να στειλεις θα πανε σουμπιτα στο γραφειο των καθηγητων...γκεγκε μεγαλε???
    αυτο...
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    αλκμηνη παιδι μου....θα κανουμε ενα μικρο μαθηματακι λεκτικης διαμαχης...χεχε

    να ξερεις...πως κανονας ειναι πως ποτε δεν απολογεισε...και ποτε δεν θετεις τον εαυτο σου σε κριση....
    κατευθειαν επιθεση....στεγνα ,σκληρα και καρφωτα...εκει που ξερεις πως θα πονεσει περισσοτερο.....
    τονος φωνης ...ψυχραιμος...σκληρος...και ανελεητος.... απαξιωτικος...και βλεμμα....καρφωμενο στα ματια του αλλου....που λεει ξεκαθαρα....οσο και να χτυπιεσε....σε εχω γραμμενο στα αρχ@@@ μου... χαχαχαχα
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Χαχαχα ακριβώς έτσι έκανα κι εγώ, αλλά και πάλι δεεεεν!! Μιλάμε το άτομο δεν αφηνει κουβέντα να πέσει κάτω!! Δεν έχεις ιδέα για τι άτομο μιλάμε.
    Τον έχουν πάρει χαμπάρι οι περισσότεροι και τον θάβουνε!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ενας εξορκισμος ισως?
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    χαχαχα θα τον πιάσει λες; Κακό του κεφαλιού του! Τέτοια άτομα στο τέλος καταλήγουν δυστυχισμένα. Όχι πως και τα δικά μου ψυχολογικά είναι καλά, αλλά τουλάχιστον δεν πατάω επί πτωμάτων, έχω τη συνείδησή μου καθαρή, όσο και αν προσπαθούν να μου τη "λερώσουν" κακοπροαίρετοι "άνθρωποι" σαν αυτόν...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Καλά ρε συ αλκμηνη μέσω νετ δε μετράει πρώτον γγτ έχει προσχεδιασέι την επίθεση ενώ εσυ είσαι χαλαρή δεύτερον κ βασικότερον ΌΛΟΙ ΠΊΣΩ ΑΠΌ ΤΗΝ ΟΘΌΝΗ ΓΊΝΟΝΤΑΙ ΜΆΓΚΕΣ ΓΑΜΙΑΔΕΣ ΚΛΠ ΑΜΑ ΥΠΟΛΟΓΊΖΕΙΣ ΤΟ ΝΕΤ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ ΖΩΉ ΜΈΓΑ ΛΆΘΟΣ ΣΟΥ Κ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΌΤΙ ΌΠΟΙΟΝ ΔΙΑΠΙΣΤΏΣΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΊΡΝΕΙΣ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΒΛΆΚΑΚΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    3
    Λοιπον σημερα καθουμενος στον υπολογιστη μου στο Facebook επεσα πανω σε ενα αστειο το οποιο μιλουσε περι θρησκειας.Επειδη λοιπον δεν αισθανθηκα ποτε την αναγκη να πιστεψω σε καποιον θεο η οτιδηποτε τελοσπαντων υπαρχει και επειδη κατα καποιο τροπο δηλωνω αθεος βλεποντας τα σχολια πεθανα στο γελιο.Ηταν ενα παιδι το οποιο αποκαλουσε τους αθεους και μη ορθοδοξους χριστιανους ανθρωπους βλακες και ατομα με χαμηλοτερη νοημοσυνη απο αυτην των πιστων στην ορθοδοξια.Σχολιαζω και εγω λοιπον και θετω μερικα επιχειρηματα που με οδηγησαν εμενα προσωπικα στο συμπερασμα οτι δεν υπαρχει θεος.Στην αρχη τα λογια μου ηταν ψυχραιμα μεχρι που αντιληφθηκα 2 σχολια του που ελεγε το ενα πως τοσα χρονια πολεμαμε την ορθοδοξια και πως η λεξη τα λεει ολα Ορθος=Σωστος κτλ. και πως ολες οι αλλες θρησκειεσ κανουν πληση εγκεφαλου στους πιστους τους.Το δευτερο σχολιο που ειδα ελεγε περι φιλελληνισμου.οποτε καταληγω γραφωντας πως συμπεριφερεται σαν ενα σκυλι που του λες κατσε και αυτο καθεται.οποτε να αναθεωρησει για το ποιος εχει υποστει πληση εγκεφαλου και τελος εγραψα πως αφου ειναι τοσο φιλελληνας θα επρεπε να πιστευει στους 12 θεους του Ολυμπου.Μεσα στα επιχειρηματα ομως εγραψα και το εξης." ..... μην μου λες μετα για θεους χριστους παναγιες και μαλακιες" κατι που δεν θεωρω προσωπικο .Οπως επισης οτι το ειπα πλαγιως ζωο δεν νομιζω οτι ειναι δα και τοσο σημαντικη βρισια για εναν 20χρονο.Οποτε μου απανταει λεγοντας πως δεν θελει να βριζω τον χριστο και την παναγια (κατι που δεν εκανα) και πως αμα μου εβριζε την μανα θα μου αρεσε.Και του λεω "δοκιμασε να βρισεις την μανα μου και θα σου εξηγησω εγω μετα απο κοντα αν υπαρχει θεος η οχι" κατι που επισης δεν θεωρησα προσβλητικο μιας και δεν βριζω κανεναν.Οποτε οπως καταλαβαινετε αρχιζει και βριζει την μανα μου.Δεν μπορω να πω κατι αλλο.Εβρισε μια μανα.Αυτην η ερμη μανα δηλαδη οπως και ολες οι μανες του κοσμου πανε μετα την θρησκεια; Τι θα επρεπε εγω να κανω δηλαδη τωρα;Αν πηγαινα εκει που ειναι αυτος και του εκανα ενα τρισαγιο θα εφταιγα; Η μηπως εχω αδικο;

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    νοτιοανατ.αττικη
    Posts
    27
    Χρονια πολλα Αλκμινη¨)

    Γιατι δεν του κανεις μηνυση? αν και το παραβολο εχει παει στα 100 ευρο¨)

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Καλά ρε συ αλκμηνη μέσω νετ δε μετράει πρώτον γγτ έχει προσχεδιασέι την επίθεση ενώ εσυ είσαι χαλαρή δεύτερον κ βασικότερον ΌΛΟΙ ΠΊΣΩ ΑΠΌ ΤΗΝ ΟΘΌΝΗ ΓΊΝΟΝΤΑΙ ΜΆΓΚΕΣ ΓΑΜΙΑΔΕΣ ΚΛΠ ΑΜΑ ΥΠΟΛΟΓΊΖΕΙΣ ΤΟ ΝΕΤ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ ΖΩΉ ΜΈΓΑ ΛΆΘΟΣ ΣΟΥ Κ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΌΤΙ ΌΠΟΙΟΝ ΔΙΑΠΙΣΤΏΣΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΊΡΝΕΙΣ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΒΛΆΚΑΚΟ
    Σ' αυτό συμφωνώ. Από κοντά είχε μαζευτεί που ήταν και μπροστά ο καθηγητής και μόλις πήγε σπίτι του μου έκανε τον καμπόσο.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by ΚΡΟΣΝΙ View Post
    Χρονια πολλα Αλκμινη¨)

    Γιατι δεν του κανεις μηνυση? αν και το παραβολο εχει παει στα 100 ευρο¨)
    Χρόνια πολλά και σε σένα! Έλα βρε πλάκα κάνεις

  11. #26
    Δε ξέρω τι μπορεί να σου είπε,αλλά μηπως είσαι λιγάκι υπερβολική? Είναι φυσικό να μην συμπαθούμε άτομα με τα οποία συναναστρεφόμαστε αλλά και να μην μας συμπαθούν.. Μήπως η στάση σου τον εξωθεί σε αυτή τη συμπεριφορά? Αν συμπεριφέρεται έτσι με όλους ναι το παιδί έχει πρόβλημα! Πιστεύω πως ήταν υπερβολικό να πας να μιλήσεις στο καθηγητή,όταν έχουμε θέματα με τα άτομα της ομάδας μας προσπαθούμε να τα λύσουμε με αυτά,δε πηγαίνουμε στο δημοτικό,δε λύνει η δασκάλα όλα τα προβλήματα μας... Ανέφερες πως έχει από κοντά όλους τους καθηγητές,μήπως είναι κάτι που σε ενοχλεί και θα ήθελες και έσυ να το κάνεις,μήπως προσπάθησες να χαλάσεις την εικόνα που είχε ο συγκεκριμένος καθηγητής για την συμφοιτητή σου από τη στιγμή που σου δόθηκε ευκαιρία! Εγώ λέω πριν αρχίσουμε να κατηγορούμε κάποιον να προσπαθούμε αντικειμενικά να δουμε τι φταίει,αν η συμπεριφορά μας ή αυτά που είπαμε προκάλεσαν τους άλλους.. Βέβαια υπάρχει το ενδεχόμενο να είσαι υπερβολικά ανεκτική και να επιτρέπεις στους άλλους να σε υποτιμούν... Δείξε καλή διάθεση και ίσως τα πράγματα βελτιωθούν,δε πιστεύω πως είναι λύση να τν αρχίσεις στα μπινελίκια.. Δε θα βγεί καλή η εργασία!! Να θυμάσαι το τραγούδι του Κώστα Χατζή http://www.youtube.com/watch?v=pR240P9z5Zw όταν βλέπεις τα πράγματα απο μακρυά παρατηρείς πόσο ασήμαντα είναι! Μη τρελένεσαι επειδή κάποιος δε σε γουστάρει,να ζεις για αυτούς που σε αγαπούν μην ασχολήσε με τέτοιου είδους συμπεριφορές! Καλή συνέχεια!

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Δε ξέρω τι μπορεί να σου είπε,αλλά μηπως είσαι λιγάκι υπερβολική? Είναι φυσικό να μην συμπαθούμε άτομα με τα οποία συναναστρεφόμαστε αλλά και να μην μας συμπαθούν.. Μήπως η στάση σου τον εξωθεί σε αυτή τη συμπεριφορά? Αν συμπεριφέρεται έτσι με όλους ναι το παιδί έχει πρόβλημα! Πιστεύω πως ήταν υπερβολικό να πας να μιλήσεις στο καθηγητή,όταν έχουμε θέματα με τα άτομα της ομάδας μας προσπαθούμε να τα λύσουμε με αυτά,δε πηγαίνουμε στο δημοτικό,δε λύνει η δασκάλα όλα τα προβλήματα μας... Ανέφερες πως έχει από κοντά όλους τους καθηγητές,μήπως είναι κάτι που σε ενοχλεί και θα ήθελες και έσυ να το κάνεις,μήπως προσπάθησες να χαλάσεις την εικόνα που είχε ο συγκεκριμένος καθηγητής για την συμφοιτητή σου από τη στιγμή που σου δόθηκε ευκαιρία! Εγώ λέω πριν αρχίσουμε να κατηγορούμε κάποιον να προσπαθούμε αντικειμενικά να δουμε τι φταίει,αν η συμπεριφορά μας ή αυτά που είπαμε προκάλεσαν τους άλλους.. Βέβαια υπάρχει το ενδεχόμενο να είσαι υπερβολικά ανεκτική και να επιτρέπεις στους άλλους να σε υποτιμούν... Δείξε καλή διάθεση και ίσως τα πράγματα βελτιωθούν,δε πιστεύω πως είναι λύση να τν αρχίσεις στα μπινελίκια.. Δε θα βγεί καλή η εργασία!! Να θυμάσαι το τραγούδι του Κώστα Χατζή http://www.youtube.com/watch?v=pR240P9z5Zw όταν βλέπεις τα πράγματα απο μακρυά παρατηρείς πόσο ασήμαντα είναι! Μη τρελένεσαι επειδή κάποιος δε σε γουστάρει,να ζεις για αυτούς που σε αγαπούν μην ασχολήσε με τέτοιου είδους συμπεριφορές! Καλή συνέχεια!
    Το θέμα μου ήταν ότι δε με ειδοποίησε για κάτι πολύ σημαντικό και εξαιτίας του εκτέθηκα εγώ στον καθηγητή, οπότε έπρεπε να τον ενημερώσω.
    Επίσης, δεν είπα ότι θα ήθελα κι εγώ να έχω από κοντά τους καθηγητές, πού το είδες αυτό; Το ότι τους έχει από κοντά ναι, με ενοχλεί και γενικά αυτά τα άτομα, κοινώς οι γλείφτες, μου προκαλούν απέχθεια. Ίσως ενδόμυχα να ήθελα να χαλάσω την εικόνα του στον καθηγητή, και νομίζω πως δίκαια το έκανα, γιατί δεν του αξίζει να έχει καλή εικόνα, αφού είναι ανεύθυνος.
    Δεν θα δείξω καλή διάθεση σε ένα άτομο που με προσέβαλλε ηθικά και ψυχικά, θα προσπαθήσω να αποφύγω τη συναναστροφή μαζί του, όσο μπορώ. Εγώ θα προσπερνούσα το τεράστιο σφάλμα που έκανε, εκείνος θέλησε να δώσει συνέχεια στο γεγονός, αυτό θα γίνει λοιπόν!
    Τρελαίνομαι όχι γιατί δε με γουστάρει, αλλά γιατί είπε λόγια που με έθιξαν και δεν είχε κανένα δικαίωμα να το κάνει, και μάλιστα από τη στιγμή που το παίζει πολιτισμένος και πνευματικός!
    Ευχαριστώ για την απάντηση!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Quote Originally Posted by Αλκμήνη View Post
    . Εγώ θα προσπερνούσα το τεράστιο σφάλμα που έκανε, εκείνος θέλησε να δώσει συνέχεια στο γεγονός, αυτό θα γίνει λοιπόν!
    κοριτσακι μη μπλεξεισ με αυτα κ μην επηρρεαζεσαι απο το τι κανει ο αλλοσ εσυ θα εισαι ο εαυτοσ σου αυτουνου το κεφαλι παιρνει αλλεσ στροφεσ κ θα σε φαει λαχανο ασε τουσ εγωισμουσ μην μπαινεισ σε μαχη δε σε συμφερει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια νομιζω το τοσο το κανουμε τοοοοοσο.. Ελεος.. Λεει ο ενας "εκτυπωσε τα κ πηγαινε τα στον καθηγητη".. Τα πανεπιστημια δεν ειναι δημοτικα σχολεια "κυριε, ο Νικος με εβρισε" , κ νομιζεις πολυ τον νοιαζει τον καθηγητη, αλλωστε αυτο ειναι θεμα διαπροσωπικο κ δεν σχετιζεται με κατι που αφορα το πανεπιστημιο.. σιγα μην κατσει ο καθηγητης να ασχολειται με κατινιες .. ο αλλος λεει "κανε μηνυση".. ο,τι να ναι εντελως ομως, θα ξεραθουν οι μπατσοι απο τα γελια κ με το δικιο τους... θα αφησουν τους βιαστες κ τους δολοφονους κ θα ασχοληθουν με "μου πες, σου πα".. Ρε δν συνερχεστε λιγο λεω γω? Αμαν πια τοσο ευθικτοι, τι νομιζετε δλδ ο κοσμος ειναι αγγελουδια? Πολυ κακο για το τιποτα κοπελα μου τζαμπα χαλιεσαι κ ο τυπος κανει τη ζωη του, κανε κ εσυ τη δικη σου κ χεστον.. Πρωτοετης εισαι?? Εχεις να συνατησεις πολλα τετοια περιστατικα μπροστα σου, γι αυτο οπλισου με θαρρος, δυναμη κ αδιαφορια προς τετοια ατομα! Ειδικα μακρια απο κομματοσκυλα!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Παιδια νομιζω το τοσο το κανουμε τοοοοοσο.. Ελεος.. Λεει ο ενας "εκτυπωσε τα κ πηγαινε τα στον καθηγητη".. Τα πανεπιστημια δεν ειναι δημοτικα σχολεια "κυριε, ο Νικος με εβρισε" , κ νομιζεις πολυ τον νοιαζει τον καθηγητη, αλλωστε αυτο ειναι θεμα διαπροσωπικο κ δεν σχετιζεται με κατι που αφορα το πανεπιστημιο.. σιγα μην κατσει ο καθηγητης να ασχολειται με κατινιες .. ο αλλος λεει "κανε μηνυση".. ο,τι να ναι εντελως ομως, θα ξεραθουν οι μπατσοι απο τα γελια κ με το δικιο τους... θα αφησουν τους βιαστες κ τους δολοφονους κ θα ασχοληθουν με "μου πες, σου πα".. Ρε δν συνερχεστε λιγο λεω γω? Αμαν πια τοσο ευθικτοι, τι νομιζετε δλδ ο κοσμος ειναι αγγελουδια? Πολυ κακο για το τιποτα κοπελα μου τζαμπα χαλιεσαι κ ο τυπος κανει τη ζωη του, κανε κ εσυ τη δικη σου κ χεστον.. Πρωτοετης εισαι?? Εχεις να συνατησεις πολλα τετοια περιστατικα μπροστα σου, γι αυτο οπλισου με θαρρος, δυναμη κ αδιαφορια προς τετοια ατομα! Ειδικα μακρια απο κομματοσκυλα!!
    Δεν έχει να κάνει με εκτύπωση. Εξαιτίας του δεν ήμουν σε μια συνάντηση, γιατί δε με ειδοποίησε γι' αυτό, ενώ είχε αναλάβει να ειδοποιήσει όλα τα άτομα της εργασίας. Πιστεύω ότι όφειλα να ενημερώσω τον καθηγητή για την απουσία μου, τώρα αν το θεωρείς μικρής σημασίας, τι να πω. Και ναι, θίχτηκα που μου μίλησε έτσι. Απαιτώ να μου συμπεριφέρονται όπως συμπεριφέρομαι κι εγώ.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 07:17
  2. λεκτικη βια στο σχολειο απεναντι στο γιο μου
    By Maria_T in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 26-01-2011, 11:56
  3. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 01:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •