Έκανα κάτι λάθος??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Πέρασα πολλά άσχημα πράγματα το τελευταίο χρόνο κ προσπάθησα πολύ να μη με πάρει από κάτω,μέσα σε 3 βδομάδες πέρυσι έχασα επτά κιλά κ δε μου περισσεύουν,είμαι αδύνατη,έκανα δύο δουλειές γιατί μένω μόνη κ δεν εχω από πουθενά βοήθεια,χάνω τη δεύτερη δουλειά κ από τη πρώτη σταματούν να πληρώνουν στην ώρα τους. Με τους γονείς επικρατεί πόλεμος,τα πιο δικα μου άτομα με πούλησαν κ το μόνο καλό ποτ είχε μείνει κ ελπίζω να παραμείνει είναι η υγεία μου. Ξέρεις πόσο προσπαθώ να βρω ισορροπίες στη ζωή μου? Κάποτε ξυπνουσα κλαίγοντας,έπινα κάπνιζα πολύ μέχρι που ταβλιαστηκα μια ωραία πρωία! Όλοι γύρω μου τρέχουν σε μένα για βοήθεια κ το χαίρομαι αλλά ώρες ώρες νιώθω κενή. Φοβάμαι ότι δε ξέρω με τι πρέπει να χαρώ...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Πέρασα πολλά άσχημα πράγματα το τελευταίο χρόνο κ προσπάθησα πολύ να μη με πάρει από κάτω,μέσα σε 3 βδομάδες πέρυσι έχασα επτά κιλά κ δε μου περισσεύουν,είμαι αδύνατη,έκανα δύο δουλειές γιατί μένω μόνη κ δεν εχω από πουθενά βοήθεια,χάνω τη δεύτερη δουλειά κ από τη πρώτη σταματούν να πληρώνουν στην ώρα τους. Με τους γονείς επικρατεί πόλεμος,τα πιο δικα μου άτομα με πούλησαν κ το μόνο καλό ποτ είχε μείνει κ ελπίζω να παραμείνει είναι η υγεία μου. Ξέρεις πόσο προσπαθώ να βρω ισορροπίες στη ζωή μου? Κάποτε ξυπνουσα κλαίγοντας,έπινα κάπνιζα πολύ μέχρι που ταβλιαστηκα μια ωραία πρωία! Όλοι γύρω μου τρέχουν σε μένα για βοήθεια κ το χαίρομαι αλλά ώρες ώρες νιώθω κενή. Φοβάμαι ότι δε ξέρω με τι πρέπει να χαρώ...
    Κοίτα, όταν ο άλλος τρέχει σε σένα για βοήθεια σημαίνει ότι κάτι καλό του προσφέρεις.. αλλά ο σκοπός είναι να μην αδειάζεις εσύ.
    Γιατί μετά δεν μπορείς να δώσεις τίποτα ούτε σε σένα ούτε στους άλλους.
    Μη βάζεις "πρέπει" ακόμα και στη χαρά.
    Τι θα ήθελες να κάνεις είναι το θέμα;
    μπορεί και να μη θέλεις τίποτα, μόνο χαλάρωση.
    Κι αυτό το έχουμε ανάγκη..ειδικά έτσι όπως περιγράφεις τη ζωή σου.
    Μπορεί να έχεις ανάγκη πιο μοναχικά πράγματα.
    Ή ακόμα περισσότερο να ακούσεις το παιδάκι μέσα σου.
    Αυτό θα σου πει καλύτερα, ή μάλλον θα σου θυμίσει όλα αυτά που σε κάνουν να νιώθεις καλά.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Είπες μια μαγική κουβέντα που μ έκανε να δακρυσω. Για το παιδάκι που κρύβω μέσα μου..επειδή μεγάλωσα πιο γρήγορα "ψυχικα" από αλλά παιδάκια,κάποιες φορές θα ήθελα να είμαι πιο αυθόρμητη,πιο ανεμελη,θα ήθελα να υπάρχει κάποιος πιο δυνατός κ να μπορώ να βασιστω πάνω του,όχι να κρεμαστω... Δυστυχως στις μέρες μας,αυτό το εκμεταλλεύονται πολλά άτομα. Πολλές φορές αναζητώ την ηρεμία μου.. Να μείνω μόνη σπίτι μου.. Οι φίλοι βέβαια δε το καταλαβαινουν κ επιμένουν να βγαίνω κ ας μη θέλω.. Θέλω πλέον κάτι φυσιολογικό κ ξεκάθαρο! Σκέφτομαι πολλές φορές ότι δε θέλω για ένα διάστημα να κάνω σχέση,φοβάμαι,πάλι τα ίδια.. Ανησυχίες πολλές! Την ελπίδα βέβαια δε τη χάνω,ότι κάποια στιγμή θα φτιάξουν τα πράγματα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βικυ με την προηγουμενη σχεση που ειχες, γιατι χωρισατε? Τι πηγε στραβα?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Βικυ με την προηγουμενη σχεση που ειχες, γιατι χωρισατε? Τι πηγε στραβα?
    sugnwmh pou grafw greeklish alla kollhsei kai de gyrizei sta ellhnika! 8a sou pw alla mporei na sxoliastei arnhtika.... hmoun me kapoion pou htan se diastash me th gynaika tou k phgainane gia diazugio... arxise h sxesh na exei polla provlhmata k na xespaei panw mou ta nevra tou me apotelesma na mh vriskomaste suxna... kai pes oti eixa olh th kalh dia8esh na ton voh8hsw alla ekeinos htan se allh fash pou egw de mporousa na katalavw giati de to exw perasei... prospa8hsa polles fores na ton katalavw alla eixa katanthsei akou vlepe swpa!!! kai ta dika mou ta 8elw??? den htan diate8imenos na ta dei... mporei na ithele alla eixe alla provlhmata kai eniw8a oti me apomakrunei! opote ki egw mia mera tou eipa na xwrisoyme, sthn arxh antedrase alla meta den ekane kati gia na me kerdisei pali!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    E καλα εκανες τοτε ρε βικυ, τι αλλο να κανες? Να καθοσουνα να σε τρελανει κ να μην νιωθεις καλα? Το μονο αρνητικο που βλεπω και πραγματικα απορω, ειναι πως πολλες κοπελες τρωνε αμασητο το δρακο με το παραμυθι που σερβιρουν μερικοι μαγκες, οτι κ καλα εχω αλλη σχεση αλλα ειμαι στα χωρισματα, δε τα παμε καλα, ειμαστε σε διασταση, παντρεμενους πουτο παιζουνε γαμπρακιδες και θα χωρισω κ αλλα τετοια. Πιστευω να εμαθες τουλαχιστον κ να μη μασησεις ξανα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Έμαθα πολλά μέσα στο τελευταίο χρόνο,από πολλά άτομα! Ο συγκεκριμένος ήταν όντως σε διάσταση γιατί είχαμε κοινούς γνωστούς που μου το είχανε πει πριν ξεκινήσουμε εμείς σχέση. Αλλά το θέμα μου είναι άλλο... Ότι νιώθω πως όλοι κάτι θέλουν να πάρουν κ πολλές φορές σκέφτομαι να παψω να πιστεύω σε αγάπες κ έρωτες,όπως λέει κ το τραγούδι!:-P το παιδί που έλεγα έκανε εμφάνιση,βρεθήκαμε πάλι στο μαγαζί που δουλεύει κ μετά κοιμηθηκαμε μαζί. Όλα οκ όσο είμασταν μαζί αλλά μου δίνει την εντύπωση πως είναι πολύ κλειστός. Λέγαμε διαφορα πράγματα για τους εαυτούς μας κ εκείνος ξεκινούσε να πει κάτι κ σταματούσε.. Δε ξέρω ρε παιδιά τι γίνεται... Γιατί οι άνθρωποι δεν είναι ξεκάθαροι? Θέλω, Δε θελω, μ αρεσεις, δε μ αρεσεις...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Βίκυ άμα μπεις στη διαδικασία να σκέφτεσαι και να σκας για το τι μπορεί να έχει στο μυαλό του ο άλλος...βράστα!
    Αν θες τη γνώμη μου, έχεις μάλλον αναπτύξει μια ιδιοσυγκρασία όπου επί της ουσίας σε βάζουν οι άλλοι σε ένα mode και εσύ επειδή έχεις ανάγκη έστω το ελάχιστο που θα σου δώσουν, αποδέχεσαι τους όρους τους.
    Μέσα σου ξέρεις ότι σε χαλάει και ότι δε σε καλύπτει αλλά εκ του αποτελέσματος μπαίνεις στο τριπάκι..οπότε ναι, οι σχέσεις σου είτε με γονείς είτε με φίλους είτε οι ερωτικές ακολουθούν το μοτίβο του να μην παίρνεις αυτό που έχεις ανάγκη.
    "βάλε φωτιά σε ο,τι σου καίει σε ό,τι σου τρώει την ψυχή" που λέει και το τραγούδι και τότε θα δεις ότι θα αρχίσεις να γνωρίζεις ανθρώπους που θα θα σε γεμίζουν και θα σε κάνουν να νιώθεις ασφαλής.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Είναι ακριβώς όπως τα λες.. Εχω ανάγκη κάποια πράγματα όπως όλοι μας,να νιώσω ότι νοιάζονται για μένα,για μένα κ μόνο όχι για αυτα που θέλουν να πάρουν...και κάνω βλακείες κ δέχομαι ότι θέλει ο άλλος για να πάρω κάτι λίγο... Σα ζητιανια στην ουσία κ με χαλάει πολύ. Με ολους το κάνω αυτό..

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1
    Είναι αρκετά δύσκολο να διατηρηθούν οι ισορροπίες μέσα σε μια σχέση.
    Άσχετα με το αν και πόσο μας αρέσει ο άλλος ή η άλλη, μεγάλο ρόλο παίζει και η συμπεριφορά, ο τρόπος αντίληψης, και έκφρασης.
    Ολα αυτά επηρεάζοναι οχι μόνο απο τον χαρακτήρα μας, αλλα και απο τα βιώματα που κουβαλάμε απο τις διάφορες σχέσεις μας με τους ανθρώπους (Γονεις, αδέλφια, Φίλους, Σχέσεις κλπ)
    Αν παράδειγμα κάποιος ειπε σε μια κοπέλα (ξερεις η αναπνοη σου μυριζει (πχ τσιγαριλα) και αυτη του φερε το ποτο της στα μουτρα.. Τότε αυτός στην επόμενη σχέση (με παρόμοιο θέμα) θα απομακρυνθει χωρίς πολλες εξηγησεις.
    Υπάρχουν αρκετοι τρόποι να μάθεις τί θα τον ενοχλούσε, τι του αρέσει, πως το βλέπει ή το νοιωθει αυτο που λές η κάνεις ή εισαι. Ειναι μια επίπονη διαδικασία που αρκετοι δεν θελουν κάν να μπουν σε αυτην.
    Αλλοι πάλι μόλις βρούν (αυτο που φανταζονται ως ιδανικό τους) τρομάζουν και απομακρύνονται.
    Ισως δίνεις πολλά απο την αρχη και μπουκώνουν. Με το μαλακό.
    Ισως αισθάνονται την δοτικότητά σου, την ερμηνευουν ως αγωνία σου να κανεις σχεση και τρομάζουν

    Γεγονος ειναι ομως ενα.
    Για να πάρεις Σωστές απαντήσεις, πρέπει να κάνεις τις Σωστές ερωτήσεις.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Είναι ακριβώς όπως τα λες.. Εχω ανάγκη κάποια πράγματα όπως όλοι μας,να νιώσω ότι νοιάζονται για μένα,για μένα κ μόνο όχι για αυτα που θέλουν να πάρουν...και κάνω βλακείες κ δέχομαι ότι θέλει ο άλλος για να πάρω κάτι λίγο... Σα ζητιανια στην ουσία κ με χαλάει πολύ. Με ολους το κάνω αυτό..
    αυτος ρωταει να μαθει πραγματα για εσενα ή εσυ κανεις μονιμως τις ερωτησεις?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Παρατήρησα ότι μονίμως μιλάει για τον εαυτό του,προσπαθεί να ψαρεψει κοπλιμεντα κ όταν του πω κάτι καλό ντρέπεται κ αλλαζει θέμα. Για μένα ρωτάει λίγα.. Ακούει όταν τοτ πω κάτι κ τα συγκρατεί αλλά νιώθω ότι θέλει να τραβήξει όλα τα "φώτα" πάνω του. Είναι πολύ ωραίο παιδί,από αυτούς που περπατανε κ γυρίζουν κεφάλια, ο τύπος μου εμένα δεν είναι ξ πολύ εκδηλωτικός. Οκ μου αρεσεις αλλά δε κάνω σα λυσσασμένη. Επίσης παρατηρησα ότι όταν πίνει λίγο παραπάνω είναι πιο εκδηλωτικός. Προχθές που είχε πιει μου είπε πως ήθελε να κοιμηθούμε μαζί,να σηκωθούμε,να φάμε κ να κάνουμε έρωτα όλη μέρα. Την επόμενη ημέρα που σηκωθηκαμε,όντως καθήσαμε μαζί μέχρι να πάει για δουλειά αλλά ήταν πιο απόμακρος κ όταν ήρθε η ώρα να φύγει,με φιλησε σταυρωτα κοντά στο στόμα. Από μέσα μου σκέφτηκα.. Οκ.. Δε θέλει ρε παιδί μου! Δε σε θέλει λεμεεε! Τουλάχιστον όχι για σχέση. Οποιος θέλει είναι δίπλα σου,έτσι δεν είναι? Ίσως κ αυτα που έλεγε στην αρχή,να γίνω το κορίτσι του,ότι χαίρεται που με πετύχε ελεύθερη.. Να ήταν μέχρι να με "ρίξει" ... Κι εγώ επειδή εχω ανάγκη ωραία συναισθηματα.. Πιστεύω ότι να'ναι!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Επίσης,όσοι με ξέρουν μου λένε να είμαι πιο εκδηλωτικη κ να λέω αυτό που νιώθω αλλά δσ μπορώ από την αρχή να είμαι έτσι.. Τουλάχιστον μέχρι να σιγουρεψω τα αισθήματα του αλλού. Π.Χ. Ποτέ σε μια σχέση δεν εχω πει πρώτη σ αγαπάω.. Φοβάμαι.. Μόνο στη τελευταία σχέση μου κ αυτό όταν χωρίσαμε του είπα ότι ήμουν ερωτευμένη. Αυτός μου είχε πει ότι μ αγαπάει (κατά τη διάρκεια της σχέσης) κ εγώ το είχα πει μια φορά. Ήταν μια σχέση με ημερ.λήξης κ φοβόμουν ότι αν τα πω θα είμαι πιο ευάλωτη. Φοβάμαι πολύ μη ξαναπληγωθω κ γι αυτό είμαι συγκρατημένη αλλά με το συγκεκριμενο παιδί είμαι λίγο πιο ανοιχτή. Του είπα ότι μου άρεσει πολύ.. Απλά πρέπει να καταλάβω ότι δεν είναι στην ίδια φάση,απλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσει κ αυτός τη φάση του. Είναι παιδιαστικα όλα αυτα ρε παιδιά?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    δεν φερεσαι εσυ παιδιαστικα,μην ανησυχεις.. μαλλον ομως η επιλογη του συγκεκριμενου δεν ειναι κ η καλυτερη για σχεση.. γνωμη μου,αν θες κρατα τον για το σεξ οποτε το εχεις αναγκη κ κοιτα για αλλου.. γενικα μην προσπαθεις πολυ, αν ειναι να γινει σχεση θα γινει απο μονο του,αυτο ισχυει γενικα!! επισης,μην τα βαζεις με τον εαυτο σου, ετσι εισαι, κλειστη κ πιο συνεσταλμενη απο καποιους αλλους.. δεν χρειαζεται ολοι μας να ειμαστε ανοιχτα βιβλια κ μεσα στην τρελα!! το θεμα ειναι να εισαι με τους ανθρωπους που σου βγαζουν τον καλυτερο εαυτο σου κ χαιρεσαι την παρεα τους

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βικυ ο πρωην σου που ηταν σε διασταση με τη γυναικα του, τελικα τι απεγινε? Το πηρε το διαζυγιο?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  2. Νομίζω ότι έκανα λάθος
    By katerina_x in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 16-09-2010, 19:52
  3. μήπως κάνω κάτι λάθος?
    By capr7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 135
    Last Post: 25-02-2009, 15:22
  4. Αποπραγμάτωση;;; Τοτε έκανα ενα τρομερό λάθος...
    By Georgz in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 70
    Last Post: 05-09-2008, 21:51
  5. Τί συνέβη;;;τί λάθος πάλι έκανα;;;;
    By stella78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 12-03-2008, 16:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •