μπερδεμένη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    23

    μπερδεμένη...

    ήμουν σε σχέση τους τελευταίους 5 μήνες με έναν άνθρωπο που πραγματικά με έκανε να νιώθω υπέροχα.Ίσως ήταν η πρώτη φορά που ήμουν έτσι με κάποιον. Πριν 3 βδομάδες με χώρισε με την εξήγηση ότι θέλει να μείνει μόνος του, παρόλο που , όπως μόνος του είπε, περνούσαμε φανταστικά μαζί.Προσπάθησα να μάθω πιο συγκεκριμένο λόγο,αλλά το μόνο που έκανε είναι να με έχει αγκαλιά και να μου λέει ότι δεν είναι σίγουρος ακριβώς για την απόφαση του,αλλά δεν θέλει και να με ταλαιπωρεί μέχρι να μάθει τι θέλει.
    Πριν μία βδομάδα βγήκαμε,με δική του πρωτοβουλία και όλα ήταν μια χαρά.Μιλήσαμε και ήμασταν όπως πριν χωρίσουμε.Την επόμενη μέρα με πήρε τηλ και έκτοτε έχει εξαφανιστεί.Επειδή έχει κάποια πράγματα μου,του έστειλα ένα μήνυμα για να συναντηθούμε,αλλά δεν απάντησε.
    Έχω μπερδευτεί πολύ από την συμπεριφορά του,γιατί δεν μου είχε δείξει ποτέ τέτοια δείγματα.Ξέρω ότι αντιμετωπίζει δυσκολίες με την δουλειά,αλλά μου φαίνεται πολύ τραβηγμένη δικαιολογία για τέτοια αντιμετώπιση. Καμιά ιδέα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Υπάρχει άλλη στη μέση...Η δουλειά είναι δικαιολογία.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Υπάρχει άλλη στη μέση...Η δουλειά είναι δικαιολογία.
    Να σου πω την αλήθεια,ήταν το πρώτο που τον ρώτησα και το αρνήθηκε.Το επιβεβαίωσα,όσο μπορούσα βέβαια.Το θέμα είναι γιατί δεν μου φέρνει τα πράγματα?τι περιμένει?να δει αν θα πάει καλά με την άλλη,αν ισχύει όντως αυτό το σενάριο?Και αν ισχύει,γιατί ήθελε να βγούμε?με έχει μπερδέψει τελείως...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Quote Originally Posted by soph View Post
    με έχει μπερδέψει τελείως...
    Αυτός ήταν ο σκοπός!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν αναφερεις περισσοτερα για τη σχεση και το φιλο σου, πιστευω ομως οτι σε εχει δεδομενη. Για το θεμα δουλεια ειναι αστειο να το λεμε διοτι αμα ηταν οταν εχουμε προβληματα στη δουλεια να απομακρυνομαστε απ το συντροφο μας, ολη η ελλαδα θα χε χωρισει τωρα. Ισα ισα προσβλεπουμε στην ηθικη συμπαρασταση του συντροφου.
    Κατι αλλο φταιει, καποια φθορα προυπηρχε. Μηπως εισαστε μαζι καποια χρονια? Και μηπως εχετε κανει συγκατοικηση για καποια διαστηματα?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δεν αναφερεις περισσοτερα για τη σχεση και το φιλο σου, πιστευω ομως οτι σε εχει δεδομενη. Για το θεμα δουλεια ειναι αστειο να το λεμε διοτι αμα ηταν οταν εχουμε προβληματα στη δουλεια να απομακρυνομαστε απ το συντροφο μας, ολη η ελλαδα θα χε χωρισει τωρα. Ισα ισα προσβλεπουμε στην ηθικη συμπαρασταση του συντροφου.
    Κατι αλλο φταιει, καποια φθορα προυπηρχε. Μηπως εισαστε μαζι καποια χρονια? Και μηπως εχετε κανει συγκατοικηση για καποια διαστηματα?
    μαζί ήμασταν τους 5 μήνες και η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο 1μιση μήνα μπορείς να πεις ότι μέναμε μαζί.Η σχέση μας ήταν τέλεια από κάθε άποψη,μέχρι που χωρίσαμε.Ταιριάζαμε πολύ στον τρόπο σκέψης και σεξουαλικά και γενικά μου έδειχνε μεγάλο ενδιαφέρον.Η συγκατοίκηση ίσως ήταν λάθος τόσο νωρίς,αλλά δεν το προγραμματίσαμε ακριβώς,βγήκε πολύ αυθόρμητα.Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι πάντα αναφερόταν στο "σπίτι μας".Θα θελα να μου πεις όμως πως ακριβώς το σκέφτεσαι, ίσως με βοηθήσει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δηλ πως ακριβως εγινε? Για περεγραψε λιγο την μερα της συζητησης που κανατε.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    23
    την ημέρα που χωρίσαμε είπε αυτά που έχω γράψει πιο πάνω. Δεν έγινε κάτι περίεργο, μη σου πω ότι ήταν πολύ ξαφνικό,αν σκεφτείς ότι πριν μου πει να χωρίσουμε λέγαμε τι θα κάναμε το βράδυ. Απλά την ώρα που μάζευα κάτι χαρτιά,μου είπε ότι θέλει να μιλήσουμε και μου το ανακοίνωσε.Την δεύτερη φορά που βγήκαμε,η συζήτηση ήταν πιο γενική, στο μόνο που αναφερθήκαμε είναι ότι λείπει ο ένας στον άλλον,αλλά η αλήθεια είναι ότι κανείς μας δεν ήταν έτοιμος να μπει σε συζήτηση γιατί,τουλάχιστον από την μεριά μου, ήταν πολύ νωρίς,καλά καλά δεν είχα προλάβει να χωνέψω ότι χωρίσαμε.Θα μου πεις γιατί βγήκα, ήθελα να τον δω.Τώρα που το σκέφτομαι πιο ήρεμα, δεν θα είχα βγει μαζί του,αν μπορούσα να το ξανακάνω.Το μόνο που μπορώ να πω για την δεύτερη συνάντηση είναι ότι πραγματικά χάρηκε που με έβλεπε και όλη την ώρα ήθελε να με έχει αγκαλιά και να με φιλάει.Τις επόμενες μέρες τι έπαθε,πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δηλαδη σου ειπε οτι σε χωριζω διοτι τι? οτι δεν ειναι σιγουρος για την αποφαση, ποια εννοει? Δε του πες οτι αφου ειμαστε καλα μαζι γιατι θελει να μεινει μονος και δεν ειναι σιγουρος για τη συνεχεια? Και ως τοτε ηταν ολα τελεια?
    Επισης αυτες τις 3 βδομαδες εχετε καποια επικοινωνια?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δηλαδη σου ειπε οτι σε χωριζω διοτι τι? οτι δεν ειναι σιγουρος για την αποφαση, ποια εννοει? Δε του πες οτι αφου ειμαστε καλα μαζι γιατι θελει να μεινει μονος και δεν ειναι σιγουρος για τη συνεχεια?
    τον ρώτησα ποιο είναι το πρόβλημα αφού περνάμε καλά και μου είπε ότι μάλλον θέλει να μείνει μόνος του, αλλά δεν είναι και σίγουρος και ότι θα μπορούσε να μη μου έχει πει τίποτα και απλά να έπαιρνε λίγο χρόνο χωρίς και να χωρίσουμε αλλά δεν ήθελε για τη δική του αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά να με ταλαιπωρεί γιαυτο και αποφάσισε να είναι ειλικρινής.Τον πίεσα να μου πει λόγο και το μόνο που μου είπε είναι ότι είναι σε δίλημμα. Όταν ρώτησα αν το δίλημμα συμπεριλαμβάνει και τρίτο πρόσωπο μου είπε ότι δεν υπάρχει κάποια άλλη και ότι από την συμπεριφορά του προς εμένα θα έπρεπε να το είχα καταλάβει αυτό.Το μόνο δίλημμα είναι ότι δεν ξέρει αν θέλει να είμαστε μαζί ή μόνος του. Γενικά ό,τι και να ρωτούσα,πιο ξεκάθαρη απάντηση από αυτά που γράφω δεν έπαιρνα και εννοείται ότι δεν μπορώ και να βγάλω άκρη.Το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι και ο ίδιος κρατάει το θέμα σε μία αναμονή γιατί αλλιώς θα είχε φροντίσει να πάρω τουλάχιστον τα πράγματά μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Τις 2 τελευταιες βδομαδες λοιπον, εχετε καποια επικοινωνια?
    Και που μεινατε? Οτι θελει να μεινει μονος και θα σε παρει αυτος να σε ειδοποιησει?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    23
    το προηγούμενο Σάββατο με πήρε και ήταν όλα καλά,μετά από αυτό καμία επικοινωνία.Τουλάχιστον όταν χωρίσαμε, το είχα πάρει απόφαση ότι ήταν οριστικό.Μετά την συνάντηση και το τηλεφώνημα,πραγματικά με έχει μπερδέψει αυτή η απουσία.Δεν ξέρω τι να υποθέσω,το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι γύρισε για να βολιδοσκοπήσει την κατάσταση και την όλη αντιμετώπισή μου.Την τελευταία φορά που μιλήσαμε μάλιστα μου είπε ότι θα μιλούσαμε αργότερα μήπως βρισκόμασταν,πράγμα που δεν έγινε ποτέ βέβαια...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ. Για τα πραγματα σου που θες να παρεις πισω μαλλον ηθελε να αποφυγει τη συναντηση, γι αυτο δε φανηκε. Μπορεις να του στειλεις οτι τα χρειαζεσαι και να τα αφησει σε καποιο αλλο μερος, ή αλλο ατομο ή στειλε καποιον δικο σου να τα παρει. Κατι αλλο, πως γνωριστηκατε?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    23
    Μέσω μίας κοινής μας φίλης.Του είπα να τα αφήσει σε αυτή ως εναλλακτική ,στο μήνυμα που του έστειλα,αλλά ούτε με αυτή έχει επικοινωνήσει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Εσυ πως εξηγεις το φερσιμο του και πως σκεπτεσαι να κινηθεις απο δω κι επειτα? Και να σου πω κι εγω τη γνωμη μου.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  2. Μπερδεμενη...κατασταση!
    By ΕΛΙΝΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2011, 13:10
  3. Είμαι μπερδεμενη
    By confused22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 11-02-2010, 18:54
  4. Μπερδεμένη...
    By spur_patra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2010, 09:50
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •