Τιποτα συγκεκριμενο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    27

    Τιποτα συγκεκριμενο

    Διαβαζω ενα βιβλιο τωρα το social intelligence και μου αρεσει. Ειναι σαν να το ηξερα πριν το διαβασω. η σαν να το αναγνωριζω καλυτερα καθως το διαβαζω. Κοινωνικη ευφυια η νοημοσυνη. Ας ειχα λιγη και αυθορμητη!!
    Ουτε με την συναισθηματικη τα παω καλα.
    Τελικα, ισως οι αρρωστειες σχετικες με την ψυχολογια ολες να μην ηπηρχαν αν εκεινες τις δυσκολες στιγμες που περναει ο καθε ανθρωπος ειχε ενα φιλαρακι να τον βοηθησει, να σταθει πραγματικα διπλα του και να του δειξει τον δρομο. Μηπως για ολα φταινε οι συγκυριες; Για μενα παντως ισχυει. Ειχα μπει σε ενα τριπακι οπου η πραγματικοτητα ειχε αλλοιωθει τοσο πολυ, που κατεληξα σε νοσοκομειο εξω. Και ξερω ποσο σε εκτιμιση μπορει να εχει καποιος τα νοσοκομεια του εξωτερικου, αλλα πιστεψτε με, οταν βρεθεις μονος σου σε τετοια φαση, ειναι οτι χειροτερο..καλυτερα να βρισκομουν τουλαχιστον σε πατρια εδαφη με κατι γνωριμο να με επαναφερει.
    Με ειχαν για εναμιση μηνα μεσα οι αθλιοι. Μου εφεραν μια μερα ενα χαρτι για εξοδο αλλα μου ειπαν οτι ειχε ληξει προχθες και ειχα κανει λαθος. Ε ναι. Τεσπα
    Ολα καλα πλεον. Ολα περασμενα. Οχι ξεχασμενα προφανως. Αλλιως γιατι να βολοδερνω εδω; Ειμαι χωρις φαρμακα εδω και 7 χρονια περιπου και ειμαι καλα. Αν και νιωθω καμια φορα οτι κακως δεν παιρνω φαρμακα. Ελαφρια, για να μην χανω χρονο με ασκοπες σκεψεις και να οργανωθω καλυτερα. Η μητερα μου παιρνει εδω και χρονια και ειναι μια χαρα, καλυτερα απο ποτε ισως. Οποτε ισως οντως να φταινε οι συγκυριες και οι ανθρωποι που εχουμε κοντα μας. Και ιδιαιτερα η καλη συμπεριφορα και αναγνωριση οταν νιωθουμε απο τριτους. Αξιζει περισσοτερο απο το πιο δυνατο αντικαταθλιπτικο..
    Εξακολουθει να μου λειπει το αυθορμητο γεελιο.. Μια καλη παρεα...ισως να χρειαστει να αναπτυξω την κοινωνικη μου νοημοσυνη για να τα καταφερω!! χεχε η μαλλον να γραφτω σε μια ομαδα, χορου, σκακι, ορειβασιας δεν εχει σημασια!! χαχχα μα τι διαλο;;
    υπαρχει καμια καλυτερη συμβουλη απο αυτα;; γιατι ουτε να χορευω ξερω, στο σκακι αργω και σπαω νευρα, και αν εμειναν μονο τα βουνα, προτιμω την μοναξια μου..
    Ας σοβαρευτουμε, η κατασταση ειναι ιδιαιτερα δυσκολη γιατι μενω και σε μια χωρα χωρις να κατεχω καλα καλα τη γλωσσα οποτε ειναι ακομα πιο δυσκολο.. ΘΑ παω σχολη καποια στιγμη, ΘΑ την μαθω αλλα θαθαθαθαθθα,
    Το θεμα ειναι δεν πολυβγαινω.. μονο τα απαραιτητα...δουλεια ψωνια. Με τραβαει το μεσα. Ενω θελω να βγω, το κανω με μεγαλη προσπαθεια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    128
    Cassandra γεια σου γιατι ησουν στο νοσοκομειο στο εξωτερικο τι ειχες ? κ πως βρεθηκες εκει ?τωρα εισαι στην ελλαδα ποσο χρονων εισαι ?τι ειχες κ επαιρνες φαρμακα ?πολλες ερωτησεις συγνωμη απλα με αγγιξε το μηνυμα σου βλεπω εναν ανθρωπο που πραγματικα χρειαζεται καποιον ανθρωπο να τον ακουσει να πει μια κουβεντα

Similar Threads

  1. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 16:32
  2. Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (2/2)
    By Berdema in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 22-07-2011, 19:53
  3. Έχει συγκεκριμένο Ψυχολογικο/Ψυχιατρικό Πρόβλημα η κοπελα? Please Read it all! (1/2)
    By Berdema in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2011, 11:35
  4. τιποτα
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 01-04-2009, 19:23
  5. Πως θα μπορουσα να ρωτησω για το συγκεκριμενο?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-2008, 15:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •