Δεν εχω φιλους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    8

    Δεν εχω φιλους

    Χρονια Πολλα και καλησπερα.Αποφασισα να μοιραστω κι εγω το προβλημα μου μαζι σας.Ειμαι 19 ετων και δεν εχω φιλους και δεν μπορω να την αντεξω αλλο αυτη την κατασταση.Το προβλημα μου ξεκινησε οταν ημουν 14 χρονων δευτερα γυμνασιου δηλαδη αν θυμαμαι καλα.Ειχα μαλωσει αρκετες φορες με παιδια με κατι κομπλεξιικα που με κοροιδευανε για καθε τι μπορειτε να φανταστειτε.Στα 14 μου η προσπαθειες μου να μπω σε παρεες/α απετυχαν παταγοδος τοσο ωστε οσες φορες και αν πηγαινα να τους πλησιασω κοντευανε να με δειρουνε.Ημουν απροστατευτος εκεινη την μερα στην τετραημερη με αποτολεσμα οταν πηγα να τους πλησιασω σε μια καφετερια εκει ξεσπασε αγριος καυγας μεταξυ μας.Αυτοι 7 ατομα και εγω μονος.Στυνοντας με καρτερι και δερνοντας με εκαναν ρεζιλι στο σχολειο και οταν πηγα να το πω στον διευθυντη αυτοι ειπαν οτι τους απειλησα και εβγαλα εναν σουγια!Τελος παντων για να μην πολυλογο τωρα ο διευθυντης τους πιστευσε και μου βγηκε η φημη στο σχολειο οχι μονο του ζωηρου αλλα και του κακου παιδιου σε γενικα πλαισια.Απο τοτε οσες φορες και να πλησιασα μια παρεα ολοι με αποφευγουν ακομα και τωρα που πλεον εχω τελειωσει το σχολειο και προετοιμαζομαι και δευτερη χρονια πανελλαδικες!Η μονο μου εξοδος εχει γινει το νετ και τα βιντεοπαιχνιδια οπου σπαταλαω μεχρι και 8 ωρες.Εχω φτασει στο σημειο μερικες φορες να σκεφτομαι και την αυτοκτονια!Ακομη και σημερα που ειναι χριστουγεννα ειμαι πολυ στεναχωρημενος ΕΙΔΙΚΑ αυτη την μερα που δεν μπορω να βγω εξω για ενα ποτο με κανα φιλο μου και καθομαι κλεισμενος στο ΒΑΡΕΤΟ PC.Ξέρω γιατί ποτέ κανείς δεν με θεώρησε καλή παρέα...γιατί λόγω της ντροπής και της αμηχανίας που έχω, δεν μιλάω.Με βρισκουν βαρετο θα ελεγα.Νιωθω πολυ μονος και απελπισμενος!Τρεμω και μονο στην ιδεα οτι ολη μου η ζωη μπορει να κυλισει ετσι!Με πνιγει πολυ αυτη η μοναξια και ειδικοτερα τωρα τις γιορτινες μερες οπου ολοι μπορουν και βγαινουν με φιλους.Ως συνεπεια ολων των παραπανω δεν εχω σχεδον καμια επαφη με το αλλο φιλο περαν απο ενα γεια σε καπια γνωστη στο νεt!Εχω γινει τοσο αποκρουστικος με αποτελεσμα να μου φταινε ολα!!Ο κοσμος,το συστημα ΟΛΑ!
    ΚΩΣΤΑΣ
    Last edited by LeGenD; 26-12-2012 at 00:15.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ωραια. Κοιτα τα μαθηματα σου κα μολις περασεις στη σχολη το κοντερ μηδενιζεται. Εκει απο φιλιες κ γκομενικα ορεξη να χεις. Δε σε ξερει κανεις κ εχεις το πεδιο ανοχτο. Τωρα εισαι στο σπιτακι σου, τα φαγια τα κανει η μανα σου, τα ρουχα τα πλενει η μανα σου, δε δουλευεις, μονο να διαβασεις εχεις. Μη τα κανεις θαλασσα. Στρωσου κ ασε το καψιμο στα πισι. Συμμαθητες, διευθυντες κλπ δε τους ξαναβλεπεις κ αυριο, παει σχολασες. Κοιτα να περασεις σε μια καλη σχολη για σενα κ απο γνωριμιες αλλο τιποτα...και θυμησου, θα ρθει ο μαιος κ δε θα το παρεις χαμπαρι, θαρθει το καλοκαιρι κ δε θα το καταλαβουμε. 4 μηνακια μεινανε. Τα μαθηματα σου λοιπον κ ασε την κλαψα. Το να θυμασαι τι εγινε συνεχεια πισω σε παει. Τηνπρωτη φορα τι εγινε στις εξετασεις? Γιατι δεν περασες? Κ για παρεα αν πηγαινεις φροντιστηρια παρε μια συμμαθητρια κ πανε βολτες να μιλατε για τα μαθηματα κ που κ που να διαβαζετε κ μαζι...συνεργατικη μαθηση που λενε...αντε λοιπον με το καλο, μη πανε κ χαμενα τα λεφτα που δωσανε οι γονεις στους φροντισταδες και στα βοηθηματα κ απο γνωριμιες να φαν κι κοτες. Αν δε διαβασεις ομως θα μεινεις στα ιδια, γι αυτο σε λεω, αν ερθει ο μαης κ σε πιασει αδιαβαστο θα σαι αξιος της μοιρας σου...τα υπολοιπα γραφτα στα τρυφερα σου...Αντε κ οτι αποριες εχεις στα μαθηματα να τις γραφεις εδω, Αμα θες να σου βαζω κ τεστακια. Οραματισου τη φοιτητικη ζωη που ερχεται. 4 μηνακια ειναι φιλε. Δωστου να καταλαβει. Εμεινες πισω για το χατηρι των αλλωνων? αντε λοιπον, κ με τη νικη, μετα θα τους κουνας μαντιλι καλαματιανο....! Μη μαλακιζεσαι.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    8
    ευχαχιστω!Την πρωτη χρονια δεν περασα για 100 μορια στο ΤΕΙ που ηθελα και φετος ξαναδινω.Απο φροντηστηρια πηγαινα περσι αλλα φετος δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα οι δικοι μου και προσπαθω να διαβαζω μονος μου με τα βοηθηματα που ειχα απο το φροντιστηριο!Οπως και να 'χει πιστευω εχεις δικιο.Αμα περασω τα ξεχναω ολα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ωραια. Και να ξερεις τα περισσοτερα τει εχουν κ τις καλυτερες γκομενες σε αντιθεση με τα αει. Αντε καλο διαβασμα κ υπομονη ενα τερμηνο. Μετα μην τον ειδατε.....

Similar Threads

  1. Δεν εχω φιλους
    By γιαννης1996 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 28-06-2022, 10:40
  2. Χωρις φιλους
    By symphony in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 24-11-2012, 13:24
  3. Φόβος για φίλους.
    By Eva1995 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-2012, 01:37
  4. Δεν εχω φιλους
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 20-03-2012, 20:46
  5. δεν εχω φιλους
    By tokokkinofoustani in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-02-2012, 08:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •