Το πιο σωστό μου λάθος.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    sadie, εσύ στη ζωή σου τι θα ήθελες γενικά και τι θέλεις από τον συγκεκριμένο άνθρωπο? Αν αυτό που θα ήθελες είναι μια αποκλειστική σχέση, ο συγκεκριμένος αμφιβάλλω αν μπορεί να το κάνει αυτό, τη στιγμή που είπε ξεκάθαρα ότι θέλει δύο ανθρώπους στη ζωή του. Έχει κάποια σημασία για εσένα αν έρχεσαι 'πρώτη' ή 'δεύτερη'? Θα προτιμούσες να είσαι στη θέση της άλλης κοπέλας που δεν γνωρίζει τίποτα? Αν κάποια στιγμή βρεθείς να έχεις μια κανονική σχέση μαζί του, θα σε ικανοποιεί η 'πρωτιά' και δεν θα σε ενδιαφέρει αν υπάρχει μια αντίστοιχη 'δεύτερη' στη ζωή του? Μπορείς να εμπιστευτείς έναν άνθρωπο που όχι μόνο έχει καρδιά αγκινάρα, αλλά είναι ψεύτης (μπορεί όχι σε εσένα, αλλά δεν νομίζω να είναι ασήμαντο πως επί δύο χρόνια κοροϊδεύει μια άλλη κοπέλα) και μάλιστα πλήρως συνειδητοποιημένος? Απάντησε μέσα σου αυτά τα ερωτήματα και διεκδίκησε αυτό που πραγματικά θα ήθελες στη ζωή σου. Είσαι μικρή, μην εγκλωβίζεσαι σε μαζοχιστικές καταστάσεις, υπάρχουν τόσοι άνθρωποι εκεί έξω και τόσα όμορφα είδη σχέσεων!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Marinα καλα τα λες αλλα εγω νομιζω οτι η σαντυ λογικα εχει πει τι θελει, αλλα στην πραξη δε μπορει να το κατορθωσει, να εγκαταλειψει δηλ την οποια προοπτικη με τον τυπα. Πανω σε αυτο πρακτικα εχεις να της προτεινεις κατι ωστε να παψει να αισθανεται για τον τυπο? Ενω ξερει δηλ οτι δεν πρεπει να προχωρησει για πολλους και διαφορους λογους, μεσα της μια δυναμη τη σπρωχνει να τον θελει, να τον σκεπτεται κλπ. Αν εχεις κατι υποψη θα μου χρησιμευε κ μενα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Kαι κατι αλλο σαντι, εγω νομιζω οτι πειθαναγκαζεσαι γτ εχεις μεσα σου την αντιληψη οτι οι σχεσεις πρεπει να ειναι αποκλειστικες, και τα περι ηθικης, και οτι αυτο ειναι το σωστο κλπ κλπ. Εφοσον ομως αυτο που νιωθεις κ λαμβανεις απο αυτο τον ανθρωπο ειναι τοσο ισχυρο που υπερνικαει την ηθικοπλαστικη αντιληψη που εχουν οι γυναικες οτι πρεπει να κανουν σχεσεις αποκλειστικες και να νιωθει ο αλλος κλπ κλπ η γνωμη μου ειναι ζηστο και απολαυσετο. Η επιγνωση οτι γαμαει κ σενα γαμαει κ αλλες δε σε κανει να υποχωρησεις. Αν ηταν τοσο ισχυρη η ανησυχια σου θα υποχωρουσες. Παρτο αλλιως λοιπον, πιο χαλαρα και ζηστο. Ασε την ηθικη κλαψομουνιαση. Ο τυπος δε σε κοροιδεψε, σου ανοιξε τα χαρτια του απ την αρχη. Και μαλιστα κανει και καποιες κινησεις που δειχνουν οτι δε σε βλεπει μονο για το ******. Δεν υπαρχει νομος ή ηθικος κανονανς που να λεει οτι το σωστο ειναι η αποκλειστικοτητα, αυτα ειναι οπως νιωθει ο καθενας. Αρκει ο αλλος να στο λεει απ την αρχη. Εν κατακλειδι ζηστο κ ασε τις κλαψες.
    Μονο να προσεχεις παντα με σκουφακι γτ δεν ξερεις η επισημη γκομενα του τι μπορει να εχει και επισης μπορει να ναι γενικα γκομενοβοσκος οποτε ποτε ακαπωτο.
    Πριν το σεξ να πλενεται καλα για να μη μυριζεις και τα ψωλοχυματα οταν ερχεται απ την αλλη σφαιρατος.
    Μια αλλη ιδεα ειναι να βρεις τη γκομενα του κ να μαθει για σενα, ισως τοτε χωρισει, αλλα επειδη τον κοβω πολυ αγαπουλινι κ μαλαγανα, πιστευω οτι πριονιζει κ αλλες.
    Αν λοιπον τοσο πολυ θες αποκλειστικα να τρυγιζει το δικο σου κηπο αλλα ο κηπουρος ειναι σε αλλο πλανητη, φυγε. Αν δε μπορεις να φυγεις μη μας πρηζεις με την κλαψομουνιαση. Η ζυγαρια δεν κανει λαθος. Τα εχω ανασφαλειες, ημουνα μικρη, δεν εχω πιστη στον εαυτο μου κλπ μαλακιες ειναι ολα δικαιολογιες. Μηπως πολυ απλα γουσταρεις το ξεσκισμα? Μηπς πολυ απλα σ εχει κανει να ξεχασεις τ ονομα σου οταν το λουκανικο του σου πριονιζει τη σχισμη? Ξερεις γι αυτο εχεις φτιαχτει, εδω κ εκατομυρια χρονια.

    http://www.youtube.com/watch?v=zeh33Qmc-Ik

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    20
    kerasi ομολογω πως δεν περιμενα τετοια ωμη απαντηση!! Στο πρωτο σκελος οσων λες συμφωνω, εχει περασει πολλακις απο το μυαλο μου να το δεχτω και να το ζησω, το γεγονος ομως οτι οσο προχωραει αυτο θα γινεται χειροτερο για μενα, με εχει αποτρεψει στο να παρω αυτη την αποφαση. Το νοημα οσων λες στο δευτερο σκελος με βρισκει εντελως αντιθετη, επ ουδενι δε βασιζω τη σχεση μου με αυτον στη σεξουαλικη ικανοποιηση, βλεπω τη σχεση μου μαζι του σαν κατι πολυ πιο πανω απο αυτο, πολυ πιο ουσιαστικο. Εξαλλου και ο ιδιος ισχυριστηκε πως η σεξουαλικη επαφη μονο δεν τον αφορα με μενα, δε συμβιβαζεται μονο με αυτο. Προκειται λοιπον για κατι βαθυτερο και πιο ουσιαστικο, κατι που μας ενωνει και τους 2 και δε θελουμε να το χασουμε.

    Μarina, μου λειπει η αυτοπεποιθηση και η σιγουρια πως μπορω μονη μου να απεγκλωβιστω απο ολο αυτο και να προχωρησω χωρις στ' αληθεια να με καταβαλλει και να με επηρεαζει. Ξερω τι πρεπει να κανω, δεν ξερω ακριβως ποιος ειναι ο τροπος και απο που να βρω δυναμη να τηρησω οσα λεω οτι πρεπει να κανω! με βοηθησε αρκετα το σχολιο σου, ευχαριστω!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Τωρα ποσες γκομενες εχει? με αυτη που χωρισε τι γινεται? τα ξαναφτιαξανε? και εκτος απο αυτη ποσες αλλες εχει?
    Κοιτα μη παθεις κανενα ιδψ απο κει που δε το περιμενεις κ τρεχουμε. Πολυ γαμικουλας ο τυπος παντως. Πως τα καταφερνει ρε πουστη μου?
    Θα ναι κ καλο γκομενακι φαινεται. Και τεχνιτης. Αλλα να κρατας 2 γκομενακια και ισως παιζει κ με αλλες, θελει αντοχες. Θα κανει υγιεινη ζωη πιστευω.
    Μηπως παιρνει σιαλις? Δηλαδη κ νομοτελειακα να το δεις, δε θ αντεξει ο ανθρωπος. Καποια στιγμη πρεπει να επιλεξει. Καλα λενε να ταν τα νιατα 2 φορες....
    Κατι παιρνει παντως, δεν εξηγειται αλλιως. Σαντι θελω να τον γνωρισω, να μου πει το κολπο και το γραφω εγω μετα επιστημονικα να παρω το νομπελ.
    Ρε τυπε πως τα καταφερνεις? Εγω παντως στα 30 ειδα διαφορα. 2 δε τις καταφερνω με τιποτα. Ρε πουστη μου, φαγαμε τα χρονια στα σχολεια
    και αλλοι το χουνε το σπρεχεν απο φυσικου τους. Ποσα χοντραδια εχει ο τυπος και θελει να αδειαζει και στις 2? οχι οτι δε νιωθει κ με σενα, το ειπα στο
    προηγουμενο μηνυμα. Ισως γι αυτο καθεσαι, αμα σου λεγε μονο για το ****** θα ταν πιο ευκολο. Μηπως ειναι αφρικανος? Και αυτη την αυτοπεποιθηση που κολλαει?
    Ρε πουστη μου,ποσα εχω ακομα να μαθω....να κατι τετοια ακουω κ λεω στον εαυτο μου, εχεις ποοοολυ δρομο ακομα....τοσες καυλες εχει?
    η αλλη σε σχεση με σενα πως ειναι?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Η προταση μου παντως ειναι να μαθει η γκομενα του οτι εχει κ σενα κ πιστευω θα χωρισουνε. Οποτε μετα θα χει μονο εσενα. Με καποιο τροπο που να μη φαινεσαι εσυ μπορεις να το ρυθμισεις. Ε μετα θα θελει παρηγορια, και στην παρηγορια ριχνεις τους καλυτερους πηδουλους.

  7. #37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η προταση μου παντως ειναι να μαθει η γκομενα του οτι εχει κ σενα κ πιστευω θα χωρισουνε. Οποτε μετα θα χει μονο εσενα. Με καποιο τροπο που να μη φαινεσαι εσυ μπορεις να το ρυθμισεις. Ε μετα θα θελει παρηγορια, και στην παρηγορια ριχνεις τους καλυτερους πηδουλους.
    Θα πληγωθεί αλλά δεν θα τον χωρίσει επειδη ειναι δεμενη μαζί του όπως και η Σάντυ, η οποια ξερει ότι ο τυπος ειναι σε σχεση με αλλη αλλά επιμενει να τον θελει και όλο ελπίζει. Αν το μάθει δλδ θα τσακωθεί λίγο μαζι του και μετα θα το χωνεψει. Νοειται ότι αυτος θα το χειριζεται με τροπο ώστε η κοπελα να πιστευει ότι δεν υπαρχει αλλη στη ζωη του.

    Πάντως Κερασι από το λεξιλόγιο και την ενταση με την οποια αναφερεσαι στον τυπο τον ζηλευεις. Στο χερι σου ειναι. Αμα το προσπαθησεις κατι θα καταφερεις. Επεδιωκε σ αυτες που θεωρεις μετριες, που ψάχνονται χωρις να χουν προτασεις. Εκτος κι αν και δυο κοπελες του θεματος ειναι οι θεογκόμενες με τις πολλες προτασεις που εντουτοις επιμενουν στον τυπο ασχετως πως τους συμπεριφερεται επειδη εχει το χαρακτηρα και τον τροπο που ελκύει. Βεβαια εξαρταται και τι χαρακτηρας εισαι εσυ, μπορει να θες μια καλή και σταθερη σχέση. Υπαρχει και το ενδεχομενο μετα να σου θελουν μόνιμες δεσμευσεις και αν δεν εχεις κανει την καλυτερη επιλογη που θα μπορουσες να κανεις να ψάχνεις τροπο να ξεφυγεις.

    Μαρίνα, μπορει να μην ταιριαζουν καθολου στο τι θελουν σε μια σχεση σημασια όμως εχει το γεγονος ότι η κοπελα ψυχικα ειναι δεμενη μαζι του κι οσο κι αν συνηδητοποιήσει τη διαφορα κι οσα κι αν υποστει δύσκολα θα ξεκόψει.
    γιάννης

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by sadie View Post
    Θέλει δυο ανθρώπους στη ζωή του, αυτή ήταν η απάντησή του..
    Quote Originally Posted by sadie View Post
    Όχι βέβαια.. Αυτή νομίζει τον έχει αποκλειστικό..
    Quote Originally Posted by sadie View Post
    με επηρεαζει.. ακομα και τωρα.. προσπαθω αυτο τον καιρο, με προσεγγισε ξανα, πιστευω αυτα που λεει , οτι δηλαδη με αγαπαει, με θελει στη ζωη του, ξερω οτι αισθανεται πραγματα για μενα, αλλα δεν μπορω εγω να το ανεχτω να ερχομαι δευτερη.. αυτο που χρειαζομαι ειναι δυναμη να συνειδητοποιησω την κατασταση και να προχωρησω χωρις να σκεφτομαι..
    sadie μου, ο τυπος σε δουλευει.
    τον γνωρισες πριν τοσα χρονια, πριν κι απο την κοπελα του.
    αν η ελευθερια ηταν πραγματι η αποψη του, δεν θα προχωρουσε σε σχεση, θα ειχε γνωριμιες ελευθερες με ολες.
    κι αν αλλαζε γνωμη, θα εκανε σχεση με σενα που σε εχει πεισει οτι σε αγαπαει κιολας(!) και οχι με μια αλλη...
    οταν σου λεει οτι θελει δυο ανθρωπους στην ζωη του, γιατι δεν τον ρωτας, γιατι με την αλλη κοπελα θελει δεσμευση ενω με σενα δεν θελησε και σου ελεγε οτι δεν ειναι για σχεσεις αυτος?
    ΟΛΟΙ δεσμευονται οταν γουσταρουν αρκετα σαντι μου, μην αφηνεις τον καθενα να σε δουλευει.
    γιατι νομιζεις οτι δεν λεει στην κοπελα του οτι βλεπει αλλες? για να μη την χασει.
    εσενα δεν νοιαζεται αν θα σε χασει. αν τον ενοιαζε θα σου ζητουσε να εισαι διπλα του.
    μπορεις να το δεις οπως αυτος?ζεις αυτα που θελεις μαζι του? τον βλεπεις οσο και οπως θελεις? κανετε αυτα που θελεις μαζι, η κρυβεσαι για να μην ενοχλησεις την σχεση του και περιμενεις ποτε θα σε θυμηθει αυτος?
    ειναι φανερο πως οχι, ακομα και για τυφλο.
    αφου τραβας τοσο ζορι, πες του να παει στο καλο τον ανθρωπο και βρες ενα αγορι οπως το θελεις εσυ, να ζειτε μαζι.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    Να σου πω και γω τη γνωμη μου...πιστευω οτι πρεπει να το αφησεις.. μπορω να φανταστω οτι νιωθεις πραγματα και σου ειναι δυσκολο αλλα καποια στιγμη πρεπει να κυριαρχει η λογικη..ολοι εχουμε βρεθει σε αναλογες καταστασεις και ηταν δυσκολο αλλα ο χρονος βοηθα να ξεχασεις ..ασχολεισου με αλλα πραγματα, βγαινε με φιλους και κοψε του καθε επικοινωνια...(για μενα ο τυπος θελει βρισιμο..ποιος ειναι αυτος που θελει πολλες γυναικες στη ζωη του...μα ποσο θρασος πια).Μικρη εισαι ακομα θα βρεις τον ανθρωπο σου..εδω εμεις που ειμαστε μεγαλυτεροι και ακομα δεν τον εχουμε βρει...δεν εγινε και τιποτα...

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    20
    kerasi, εδω και 2 χρονια που ειναι μαζι της και ισως λιγο παραπανω, δεν εχει πολλες γκομενες. Εχει μονο εμας τις 2 . Ειναι μαζι ακομα, τα πανε πολυ καλα απ' οτι μαθαινω. Εχει γερες βασεις η σχεση τους, δεν ελπιζω σε καποιο χωρισμο ο οποιος και να γινει εγω δεν εχω ελπιδα, το γνωριζω και αυτο. Οπως εχω πει και πιο πανω , αποφαση μου ειναι να φυγω απο ολο αυτο, να μη μαθαινω τι κανουν. Σα να μην υπαρχουν!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Ε κατι βρισκει σε σενα φαινεται που δε βρισκει σ αυτη.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    kerasi μπορούμε να πάρουμε αποφάσεις και μπορούμε να τις υλοποιήσουμε... αλλά να πατήσουμε έτσι απλά το διακοπτάκι που γράφει 'σταματάω να νιώθω', είναι κομματάκι δύσκολο... Οπότε δεν υπάρχει κάποια μαγική τεχνική, παρά χρόνος, απόσταση, λογική επεξεργασία των δεδομένων. Μερικές φορές βέβαια μπορεί κάτι να συμβεί και να ξενερώσεις εντελώς εκεί που δεν το περιμένεις. Προσωπικά μου έχει τύχει να μάθω πόσο... χάλια είναι η 'άλλη' και να μου κοπεί κάθε διάθεση να ξανασχοληθώ με τον τύπο :p Γενικά είναι ευχής έργο να συμβαίνουν καταστάσεις που απλά ξενερώνουν χωρίς να πληγώνουν σε τέτοιες περιπτώσεις... αλλά στο μεταξύ ο κανόνας είναι ένας: αποστάσεις.

    Απορώ τι ζηλεύεις βρε παιδί μου σε τέτοιους τύπους... σιγά τον μάγκα... Καταρχήν η ειλικρίνεια του περιορίζεται σε αυτές που ήδη ξέρουν τα δεδομένα, άσε που είναι υπό συζήτηση αν είναι έστω εν μέρει φιλαλήθης, ή αν απλά στην καθεμία λέει ότι τον συμφέρει περισσότερο. Κατά δεύτερον είναι ανασφαλής μέχρι αηδίας, τις κυνηγάει μόνο όταν του φεύγουν, γαντζώνεται στη μία όταν χάσει την άλλη, έχει κι άλλες να παίζουν στο παρασκήνιο μήπως και ξεμείνει. Επίσης, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα τον χωρίσει η άλλη αν μάθει τι τρέχει, γιατί μπορεί κάλλιστα να είναι κι εκείνη ανασφαλής και κρεμασμένη επάνω του και να την τουμπάρει με τα κλασικά 'δεν στο είπα για να μην σε πληγώσω' ή με το 'έλα βρε μωρό μου ήταν ένα στιγμιαίο παραστράτημα, αφού εσένα θέλω' :p Δεν υπερασπίζομαι καθόλου την ιδέα της 'αποκλειστικότητας' σαν τη μόνη αποδεκτή ή από πλευράς ηθικής, αλλά όχι και να μας το παίζουν πολυγαμικοί και πολυσυλλεκτικοί και φιλελεύθεροι και ασυμβίβαστοι ή έστω 'διχασμένοι' κλπ κλπ οι πάσης φύσεως κοινοί γαμίκουλες, κοτούλες, μουλωχτοί, φοβιτσιάρηδες κι άλλα ευγενή είδη!

    Γιάννη ναι, η κοπέλα έχει δεθεί και είναι δύσκολο. Αλλά sadie, όσο δύσκολο και να είναι προσπάθησε να αποφύγεις να είσαι και εσύ τόσο ανασφαλής όσο εκείνος :) . Ελπίζω να τα καταφέρεις, δεν υπάρχει μαγικός τρόπος απλά επιμονή και σταθερότητα και πλήρης απομάκρυνση. Να υπενθυμίζεις στον εαυτό σου ότι τα καλά του αισθήματα είναι ψίχουλα μπροστά στην αδυναμία να έχει σχέσεις για αυτό που είναι και όχι για αυτό που προσποιείται ότι είναι.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ε κατι βρισκει σε σενα φαινεται που δε βρισκει σ αυτη.
    σιγουρα κατι βρισκει κεραση.
    αν δεν εβρισκε τιποτε απολυτως , θα τον κυνηγουσε αυτη και θα παρακαλουσε κι αυτος θα την εφτυνε, οχι το αντιστροφο :)

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    sadie μου, ο τυπος σε δουλευει.
    τον γνωρισες πριν τοσα χρονια, πριν κι απο την κοπελα του.
    αν η ελευθερια ηταν πραγματι η αποψη του, δεν θα προχωρουσε σε σχεση, θα ειχε γνωριμιες ελευθερες με ολες.
    κι αν αλλαζε γνωμη, θα εκανε σχεση με σενα που σε εχει πεισει οτι σε αγαπαει κιολας(!) και οχι με μια αλλη...
    οταν σου λεει οτι θελει δυο ανθρωπους στην ζωη του, γιατι δεν τον ρωτας, γιατι με την αλλη κοπελα θελει δεσμευση ενω με σενα δεν θελησε και σου ελεγε οτι δεν ειναι για σχεσεις αυτος?
    ΟΛΟΙ δεσμευονται οταν γουσταρουν αρκετα σαντι μου, μην αφηνεις τον καθενα να σε δουλευει.
    γιατι νομιζεις οτι δεν λεει στην κοπελα του οτι βλεπει αλλες? για να μη την χασει.
    εσενα δεν νοιαζεται αν θα σε χασει. αν τον ενοιαζε θα σου ζητουσε να εισαι διπλα του.
    μπορεις να το δεις οπως αυτος?ζεις αυτα που θελεις μαζι του? τον βλεπεις οσο και οπως θελεις? κανετε αυτα που θελεις μαζι, η κρυβεσαι για να μην ενοχλησεις την σχεση του και περιμενεις ποτε θα σε θυμηθει αυτος?
    ειναι φανερο πως οχι, ακομα και για τυφλο.
    αφου τραβας τοσο ζορι, πες του να παει στο καλο τον ανθρωπο και βρες ενα αγορι οπως το θελεις εσυ, να ζειτε μαζι.
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by sadie View Post
    Θέλει δυο ανθρώπους στη ζωή του, αυτή ήταν η απάντησή του..
    τις θέλει δύο δύο γιατί μπορεί να σας έχει και τις δύο!.άμα μπορούσε θα είχε και δεκαδύο...(για να το παίζει μάγκας στους φίλους του)...πιστεύω πως συνεχίζει το ίδιο βιολί επειδή σε βρίσκει ευάλωτη...δώστου ένα Χ και θα πονέσει Ο "δον ζουάν"που τις θέλει κ δυο δυο..;)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  2. ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ?
    By ροβη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 07-01-2012, 09:16
  3. σωστο η λαθος?
    By arge in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 13-12-2011, 10:36
  4. ΤΟ "ΣΩΣΤΟ" ΚΑΙ ΤΟ "ΛΑΘΟΣ"
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-09-2010, 06:48
  5. Θέλουμε να μείνουμε μαζί. σωστό ή λάθος?
    By konstan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-11-2008, 02:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •