voitheia
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: voitheia

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    6

    voitheia

    kalispera..eimai h Anna kai eimai 20 xronwn!apofasisa na grapsw edw oxi giati den exw filous Kai anthropous pou einai dipla mou alla epeidy thelw tin dikh sas symvoulh..opws sas eipa eimai 20 xronwn Kai eimai Apo tin armenia..oi goneis mou htan panta poly aystiroi eidika o pateras mou..exw alles dyo aderfes alla egw exw antimetwpisei t megalytero provlima!den evgaina pote Kai den ekana tipota!meta to sxoleio epiasa douleia Kai allakse kapos h stash tous apenanti mou..mou exoun apolyth empistosynh Kai vgainw pou Kai pou alla oxi se club Kai tetoia..twra einai h proti fora pou mou aresei kapoios Kai mou zhthse na vgoume alla den kserw ti na Kanw!!pos na vgw??kai ama me dei kapoios Kai tous to pei??ti na Kanw??exw voleytei Sth zwh pou m edeiksan aytoi k niwthw oti tha meinw Monh!nomizw pos exw agorafovia k exw synithisei pia synexeia sto spiti..alla dn kserw ps n t allaksw ayto..dn exw tn dynamh:(((((

  2. #2
    από την αρμενια? αμα εξαιρεσουμε τα greeklish κατα τα λοιπα μια χαρα τα μιλας τα ελληνικα...
    αμα θες να ξεκινησεις κατι ποτε δε βαζεις σεναρια καταστροφικοτητας (θα με δουν και θα μου κανουν και θα παθω) επειδη απλα σπανια εως καθολου συμβαινουν ενω το σιγουρο ειναι πως μενει το απωθημενο να σε βασανιζει για παντα που δεν το κανες ή αλλάζει ριζικά η ζωη με το που το κανεις. καιρος να κανεις βηματα που σε βγαζουν εκτος του χωρου ασφαλειας, αλλιως θα το πληρωσεις με στασιμοτητα.
    γιάννης

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    6
    ζω στην Ελλάδα 18 χρόνια!πως μπορώ να ειμαι σίγουρη;και το πρόβλημα ξέρεις ποιο ειναι ότι ξέρω με ποιο σκοπό θέλει να συναντηθούμε και εγώ δεν ειμαι των εφημερων σχέσεων και δεν θα καταλάβει τα πιστεύω μου!οποτε καλύτερα να μην χάνουμε το χρόνο μας έτσι δεν ειναι;πιστεύω στον έρωτα που συμβαίνει μια φορά και όχι καθημερινά!δεν το κατακρινω απλα εγω δεν ειμαι έτσι και σίγουρα θα δυσκολευτω να βρω κάποιον που θα με καταλάβει!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    28
    Αν ξερεις το σκοπο του και ειναι κατι που δε θες τοτε μην σκεφτεσαι καν να βγεις μαζι του, ειναι απλο...

  5. #5
    Άννα καλησπέρα,διάβασα το μήνυμά σου και μου θύμισες εμένα μερικά χρόνια πριν.Καταλαβαίνω απόλυτα το τρόπο που σκέφτεσαι και τους φόβους σου.Αυτοί ήταν και οι δικοί μου φόβοι,αυτές οι πεποιθήσεις μου.Αυτό που έκανα εγώ τότε ήταν να προτιμήσω την ασφάλεια της συνήθειας απο το να ταράξω τα νερά.Το αποτέλεσμα όμως ήταν να αποκτήσω απωθημένα και ανικανότητα να διαχειριστώ άλλες μελλοντικές διαπροσωπικές σχέσεις.Καλά κάνεις που πιστεύεις στον έρωτα της μιας φοράς, αλλά για να τον καταλάβεις όταν έρθει και κυρίως να μπορέσεις να τον διεκδικίσεις χωρίς φόβο, είναι απαραίτητο να έχεις εμπειρία.Όταν λέω εμπειρία εννοώ να έχεις μέτρο σύγκρισης, να μάθεις τι ζητάς.Κι αυτό θα το καταλάβεις μέσα από την επικοινωνία με άλλους ανθρώπους.Όσο για τους γονείς σου, το πιθανότερο είναι να μη το μάθουν. Αλλά ακόμα και αν γίνει δε χρειάζεται να σε τρομάζει τόσο.Είναι προτιμότερο να ετοιμάσεις το έδαφος τώρα, ετοιμάζοντάς τους σιγά-σιγά.Η άλλη επιλογή είναι να επαναπαυτείς στην αδράνεια και μετά ειναι πολύ πιο δύσκολο να βγεις από αυτή.
    Δε σε παροτρύνω να βγεις οπωσδήποτε με το συγκεκριμένο αγόρι, σε ενθαρρύνω να διεκδικήσεις τη ζωή και τις επιλογές σου, όποιες είναι αυτές.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,793
    αμα δεν εχεισ εμπειριεσ κουκλιτσα μου πωσ θα καταλαβεισ ποιοσ ειναι ο ιδανικοσ η ο αρκετα καλοσ για να ζησεισ μαζι του
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Quote Originally Posted by elis View Post
    αμα δεν εχεισ εμπειριεσ κουκλιτσα μου πωσ θα καταλαβεισ ποιοσ ειναι ο ιδανικοσ η ο αρκετα καλοσ για να ζησεισ μαζι του
    Κατ' αρχην η ιδια εχει διαμορφωσει στη σκεψη της μεσα απο τα ερεθισματα που δεχεται από το περιβαλλον της, τα δικα της πιστευω, το χαρακτηρα της, το τι θα θελε απο μια σχεση,εφημερο ή σταθερό, ρομαντισμό κλπ. Βεβαια αυτο δεν μενει στατικό αλλά διαμορφωνεται μεσα απο τις γνωριμιες που θα κανει, τι θα της προσφερουν και πως θα εξελιχθουν. Πιστευω ωστοσο ότι ο πυρηνας στο τι επιζητα παραμενει σταθερος ασχέτως εαν η ζωη της τελικά θα ανταποκρινεται ή όχι σ αυτο. Επίσης, υπαρχουν αυτοι που θαυμαζει και αυτοι που την απωθουν. Ειναι και θεμα ωριμότητας πχ καποιος που οι επιλογες του χαρακτηριζονται από επιπολαιοτητα ή παρασυρεται σε κατι που τον εντυπωσιαζει ειναι ευκολο να κανει λάθη σε σχεση με καποιον πιο επιφυλακτικό που δε δινεται ευκολα αν δεν ειναι σιγουρος. Μεσα σε αυτο το πλαίσιο θα κολυμπήσει μέχρι να αποκτησει την εμπειρια, ήτοι να ξερει με ακριβεια τι θελει.
    γιάννης

Similar Threads

  1. xreiazomai voitheia
    By ΣΟΦΙΑ Σ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 25-10-2011, 19:21
  2. voitheia
    By dimitris123 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 29-06-2011, 17:36
  3. Paidia xreiazomai th voitheia sas einai shmantiko!
    By the_definition_of_fear in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 13-01-2011, 11:40
  4. den kserw ti mou ginetai. voitheia
    By anadyomeni in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 22-12-2007, 16:47
  5. GEIA SE OLOUS,THA ITHELA VOITHEIA-ENIMEROSI GIA METAPTYXIAKO PSYXOLOGIAS!!
    By asximi26 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 3
    Last Post: 13-07-2005, 22:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •