..Της ψυχης μου το τραγουδι.. - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 52 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 766
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Είναι η ιστορία μιας κοπέλας που στην ουσία ήταν άντρας μεσα σε ενα σωμα γυναικείο... στο Τεξας νομίζω, οποτε καταλαβαίνεις...

    Η ταινία η άλλη που είδα πριν κάποιες μέρες είναι το καταπληκτικο \" Ο δρόμος της επαναστασης\". ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ.... πρωτη φορα το παθαινω αυτό απο ενα εργο τεχνης.. παραληρημα σκετο, οταν βγηκαμε ήμασταν μαγνητισμενοι.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ναι την εχω δει την ταινια που αναφερες...ειναι αρκετα δυνατη σε περιεχομενο.Αν καιλιγο σκληρη...δεν ειναι λιγο πραγμα να κακοποιησουν το κορμι σου και την ψυχη σου.Εκεινο το κομματι με εκανε να μην την ξαναδω.

    Πια ταινια ομως ειδες στο σινεμα;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    α ενταξει.....να την δω τοτε και να σου πω
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Οχι περιμενε...Εννοεις το revolytionary road me to Di caprio e;...
    Εμενα αυτη η ταινια με αφησε σχεδον αυπνο...τοσο εντονη,τοσο παθος που σχεδον μου θυμιζε εμενα...
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999

    Καληνυχτα απο μενα. καλη συνέχεια.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλο βραδυ...
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Alterego
    Οχι περιμενε...Εννοεις το revolytionary road me to Di caprio e;...
    Εμενα αυτη η ταινια με αφησε σχεδον αυπνο...τοσο εντονη,τοσο παθος που σχεδον μου θυμιζε εμενα...
    Αυτήν εννοω)
    Καθόμουν όλο το βράδυ κι εγραφα... δεν μπορεσα να κοιμηθω, τοσο πολυ με αναστατωσε κι εμενα αλλα και την παρεα μου( οχι βεβαια με τον ιδιο τρόπο, εγω ενιωθα και σωματικα συκγινημενη, δεν με χωραγε ο τόπος)..
    καταπληκτικη ταινια.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ειναι ναι....σε ταραζει.Και ειναι αυτο που λες σωματικη συγκινηση.

    Να δεις το seven pounds Will smith.Αυτη η ταινια οχι μονο με αφησε αυπνο αλλα δεν σταματουσαν οι λυγμοι μου για ωρες...
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Να προτεινω κι εγω, δεν ξερω αν την παιζουν ελλαδα γιατi δεν ειναι mainstream παραγωγη, αλλα αν μπορεσετε να δειτε το the boy in the striped pyjamas. :-D

  10. #160
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Alterego

    Να δεις το seven pounds Will smith.Αυτη η ταινια οχι μονο με αφησε αυπνο αλλα δεν σταματουσαν οι λυγμοι μου για ωρες...
    αρχισα να την βλεπω προχθες αλλα με κουρασε και την αφησα στη μεση. Μαλλον θα την πιασω απο την αρχη σημερα.
    Ημουν και κουρασμενος οποτε θελει να εισαι χαλαρος....

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Καλημερα φιλοι μου!!!...Ελπιζω να εχετε μια καλη ημερα.
    Φιλε κρινο η ολη αποκορυφβση της ταινιας ειναι το τελος της.Στην αρχη εως και στην μεση ειναι λιγο βαρετο αλλα κρατα το ως το τελος και θα δεις ποσο ομορφη ταινια ειναι.Ομως μην παθεις σαν και εμενα..

    Φιλη μου καρι,αληθεια ποιο ειναι το ονομα σου;
    Αυτη την ταινια που λες την εχω κατεβασμενη και θα την δω με την πρωτη ευκαιρια,ειναι καλη;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    καλημέρα σε όλους .διαβάζω για τις ταινίες που αναφέρετε και το πως σαν κάνουν να αισθάνεστε. παλιά παρακολουθούσα και εγώ πάρα πολλές ταινίες και συγκεκριμένα ταινίες τρόμου. το αποτέλεσμα ήταν να μου δημιουργηθούν εμμονές και φοβίες και να μπαίνω εγώ στην θέση του πρωταγωνιστή που είτε τον δολοφονούσαν είτε κάποιο φάντασμα τον κατελάμβανε είτε του συνέβαινε κάτι άλλο. έχω να παρακολουθήσω ταινία τα τελευταία σχεδόν δύο χρόνια και μου έχει κάνει πάρα πολύ καλό. βέβαια οι φόβοι παραμένουν και στο άκουσμα μιας τρομακτικής ταινίας εγώ τρομοκρατούμαι και αποφεύγω να δω έστω και τη διαφήμιση σας ευχαριστώ που μου δώσατε την ευκαιρία να εκφράσω αυτό που νιώθω.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    το Carrie δε σου κανει για ονομα? :-Ρ
    ειναι εξαιρετικη, πολυ γλυκια, ισως η πιο γλυκια πολεμικη ταινια.ή καλυτερα γλυκοπικρη :-)

  14. #164
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Alterego
    Καλημερα φιλοι μου!!!...Ελπιζω να εχετε μια καλη ημερα.
    Φιλε κρινο η ολη αποκορυφβση της ταινιας ειναι το τελος της.Στην αρχη εως και στην μεση ειναι λιγο βαρετο αλλα κρατα το ως το τελος και θα δεις ποσο ομορφη ταινια ειναι.Ομως μην παθεις σαν και εμενα..

    Φιλη μου καρι,αληθεια ποιο ειναι το ονομα σου;
    Αυτη την ταινια που λες την εχω κατεβασμενη και θα την δω με την πρωτη ευκαιρια,ειναι καλη;

    αααα στο τελος ειναι το ζουμι????
    οκ γιατι μεχρι την μεση καπου ελεγα τι θελει να πει ο ποιητης...
    εφτασα μεχρι εκει που τον πηρε χαμπαρι η τυπισα....

    Λοιπον παω για ψωνια στο κεντρο και μετα καφεδακι και θα δω την υπολοιπη.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Οχι μου κανει ενταξει
    Carrie λοιπον!

    Φιλη μου Λιτσα,εβλεπα και εγω ταινιες τρομου παλιοτερα και ξερω αυτο που λες.Μπαινουν μεσα στο μυαλο σου και κρυβονται αλλα οταν δινεται καποια ευκαιρια εμφανιζονται.Εχει πολλα χρονια να δω και εχω παρατησει οχι μονο γιαυτο αλλα και γιατι ειναι σαχλαμαρες.Πολυ λιγες ταινιες αξιζουν και αν ειναι λιγο ψυχολογικο,οι υπολοιπες αναρωτιεμαι πως βγαινουν και στην μεγλαη οθονη.Οι ταινιες που αναφεραμε πιο πανω ειναι ταινιες η δραμα η κοινωνικες που εχουν να σου δωσουν κατι η και απλα το μονο που προσφερουν ειναι λιγη ωρα ηρεμιας.Εγω προσωπικα λατρευα να βλεπω ταινιες και σειρες γιατι ειναι η μονες ωρες που δεν τρεχει το μυαλο μου και δεν σκεφτομαι...
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

Page 11 of 52 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •