..ασφάλεια ..ισσοροπεια μα και χημεία πάθος σε εναν ανθρωπο..γινεται?..σκεψεις..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863

    ..ασφάλεια ..ισσοροπεια μα και χημεία πάθος σε εναν ανθρωπο..γινεται?..σκεψεις..

    Ο πρωην συντροφος μου μου ειπε: οχι ..δεν γινεται... ειναι αντιθετες εννοιες.. η θα εχεισ το ενα η το αλλο...

    δεν θελω να το πιστεψω.. ισωσ ομως κανω λαθος(ελπιζω οχι).

    οι αντρες τουσ οποιουσ διαλεγω για συντροφους ζωης , στους οποιους μπορω και επενδυω συναισθηματικα..ειναι αντρες ''βραχοι'', αντρες πατεραδες (τι κλισε ε ?:P)
    ..αντρες τους οποιους μπορεις να εμιστευτεις..να κανεις παιδια , οικογενεια μαζι τους.. οι οποιοι προερχονται συνηθως απο ενα πολυ ισσοροποιημενο οικογενειακο περιβαλλον..εχουν φιλους..ρουτινες.. αγαπη..υπομονη,θαρρος, αντοχη,μα και αρκετο συντηρτισμο, πρεπει ....το προβλημα ειναι πως δεν νιωθω σεξουαλικο παθος μαζι τους..

    ειναι ατομα που συνηθως ειναι πιο ''ησυχα''ερωτικα απο εμενα.. δεν ειναι στισ προτερεοτητες τουσ η ερωτικη ζωη και ικανοποιηση... πιστευουν πωσ ολα αυτα ειναι περαστικα..και πωσ οι σχεσεισ και οι οικογενειεσ δεν κρατιουνται ΚΑΙ απο την ερωτικη ζωη.Μα απο την δεσμευση απο το δεσιμο..τισ κοινεσ εμπηρειεσ..την επενδυση στην σχεση...τιν εννοια''οικογενεια''..πανω απ ολα, τον συμβιβασμο.

    συμφωνω δεν λεω..εν μερη ειναι απολυτα σωστο.

    απο την αλλη οι αντρες που πραγματικα με ελκυουν, ποθω.. επιθυμω.. δινομαι και γουσταρω.. οσο και να θελω να ειναι οπωσ οι ''απο πανω''...
    γιατι αυτο μου κανει πραγματικα.. ανηκουν στην αντιθετη κατηγορια...

    συνηθωσ ειναι ατομα πιο ελκυστικα..και εξωτερικα (ντρεπομαι γι αυτο λιγακι γιατι δεν ειμαι καθολου επιφανιακοσ ανθρωπος..απλως θελω να μπορω να τον γουσταρω τον αλλον)..πιο νεανικα.. πιο ζωντανα..πιο ερωτικα, φοβερα ασταθη που δεν μπορουν να σου προσφερουν καμια ασφαλια..ειναι ''νερο''...σε συγκριση με τουσ ''βραχους''

    ....δεν μπορουν καν να συντηριθουν (συνηθως) μονοι τουσ ολοκληροι αντρες ..ειναι αναβλητικοι... πιο εκρηκτικοι.. αφερεγγιοι ή οχι σε φαση για σταθερη σχεση..καταθλιπτικοι..η κυκλοθιμικοι τυποι.. πολυ ερωτικοι.. που αντιλαμβανονται τον ερωτισμο με τον ιδιο τροπο με εμενα... τουσ οποιουσ τελικα αποριπτω γιατι δεν φτανουν(το ενοω πιο γλυκα απο οτι ακουγεται...ειμαι αυτονομη απο τα 17...μονη μου..και παλευω καθε μερα..)
    .. γιατι οσο και να δεθω η να αγαπησω.. πρεπει παντα να ειμαι εγω ''ο αντρασ ''σε αυτεσ τισ σχεσεισ... και δεν το θελω αυτο...δεν μου κανει..μου ειναι λιγο..ειναι ανανδρο στα ματια μου.. με αποτελεσμα να μην μπορω να τους θαυμαζω ...με αποτελεσμα τελικα να απογοητευομαι.. εχοντασ φυσικα δοθει και δεθει πολυ..

    ((((μιλαω για την αλλη μερια οχι για το τι δινω εγω.. γιατι δινω οτι μπορω.. προσπαθεια,effort,υπομονη ,αγαπη ,φροντιδα ,ασφαλεια, ερωτισμο..παθος..γελιο οτι γινεται οτι βγαινει..φυσικοτητα..ζωη... οτι μπορω... με τα λαθη μου με τισ ελειψεισ μου τισ ανασφαλειεσ μου φυσικα κλπ...μα δεν αναφερομαι σε αυτα αυτη την στιγμη..)))))

    χωρισ αντρικο προτυπο.. παντρευτηκα στην κυριολεξια το πατρικο μου προτυπο...τον τελειο μπαμπα που δεν μπορουσα να δω ερωτηκα... και βλεπω ερωτηκα τουσ εφηβουσ που ακομη δεν ειναι αντρες.. οντας εγω ομως γυναικα.. και κοπελα μα και γυναικα... που ψαχνει για αντρα και οχι εφηβο...

    ποσο μπερδευτικο ολο αυτο.. το βλεπω μπροστα στα ματια μου να συμβαινει παλι.. να αγαπω και να γουσταρω αντρες για το μυαλο και τον ανδρισμο τους..χωρισ να τους ποθω... και να ποθω αγορια..(30 χρονα οχι κυριολεκτικα αγορια..)..που δεν θελω να νταντεψω..και δεν ακουν συνηθως πραγματικα.. ουτε καταλαβαινουν.. πχ τα αληθινα προβληματα τησ ζωης.. (λογικο αν σκεφτεις) πως ζουν ωντας υπο την προστασια των φτερων των γονιων τους... εχοντασ τοση υπομονη και επιμονη οσο ενασ εφηβος.

    κι εκει φτανω στο σημειο που σκευτομαι... γμτ..... δεν μου φτανουν τα χρηματα για μια καλη ψυχοθεραπεια χαχαχαχααχα.....

    μου αρεσε πολυ αυτο που ειπε ο Χορχε Μπουκαι ... στο βιβλιο του φυλλα πορειας 1 ... οπου γραφει πωσ μεσα μασ ημαστε οχι μονο οσο ημαστε (εγω συγκεκριμενα)28μα πως ειμαι .. πχ η Αdzik που ειναι και 6 και 12 και 18 και 24... και 28 χρονων ... ειμαι ολεσ αυτες οι Adzik μαζι... που συνηπαρχουν και προσπαθουν ζουν μαζι..

    ευχομαι να βρω τον μποεμ κουλτουριαρη ψαγμενο τυπο(με χιουμορρρρρρρρρρρρρ)..που γουσταρει την σταθεροτητα..να εμπνεει ασφαλια ομως και το παθος.. που να γουσταρει να ειναι ζωντανος..

    και το ευχομαι σε ολουσ εμασ εδω τουσ περιπλοκους και δυσκολους παθιασμενους ανθρωπους. ....σαν μια καθυστεριμενη πρωτοχρονιατικη ευχη.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    π.σ ...θελω να αλλαξω την υπογραφη μου και δεν βρισκω τι πρεπει να κανω ξερει κανεις? φιλακιαααααα
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    π.σ ...θελω να αλλαξω την υπογραφη μου και δεν βρισκω τι πρεπει να κανω ξερει κανεις? φιλακιαααααα
    Πηγαινε πανω δεξια που λεει ρυθμισεις και μετα κατω αριστερα εκει που λεει επεξεργασια υπογραφης...
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Ο πρωην σου γτ ειναι πρωην σου? Μηπως γτ ειχε το ενα μονο απ τα 2?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    σε ευχαριστω! θα το δω τωρα... και ναι... επειδη ειναι ''βραχος''...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Οποτε δεν εκπλησομαι με τις αποψεις του...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μα ουτε κι εγω, ουτε εκπλησομαι ουτε διαφωνω.. ομως η ζωη μας πρεπει να ειναι γεματη..και ναι να εχει και ικανοποιητικη σεξουαλικη ζωη.. να χορταινεις..βεβαια ειναι θεμα των αναγκων του καθενος.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Θα κοιταξεις να βρεις καποιον που να τα χει ολα.
    Ακομα να τη φτιαξεις την υπογραφη ε? :-P το ecdl με μεσον το πηραμε???

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    xaxaxaxaxax οχι απλως δεν με αφηνει να εχω πανω απο 3 γραμμεσ οποτε το αφησα:P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 01-07-2010, 16:40
  2. Τι αξιζει σε εναν ανθρωπο;
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 04-12-2009, 19:54
  3. Θέλω να ξεπεράσω έναν άνθρωπο που έχω κάνει ΘΕΟ!
    By MDASK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 26-01-2009, 15:56
  4. Τι εκτιμάτε περισσότερο σε έναν άνθρωπο ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 21-12-2007, 21:24
  5. sos, έχω νεύρα. Θέλω να σκωτώσω έναν άνθρωπο. Πως να το αποφύγω;
    By magda-ps. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 27-11-2007, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •