προσεγγίσεις συμβουλευτικής γονέων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1

    προσεγγίσεις συμβουλευτικής γονέων

    γειά σας! είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. είμαι φοιτήτρια ψυχολογίας και έχω μια έργασία με θέμα \"συμβουλευτική γονέων\" για παιδιά και εφήβους. δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο να ψάξω στο site. μήπως θα μπορούσατε να μου δείξετε κάποιο σχετικό link στο forum ή στο site σας ή ακόμα και κάποιο άλλο εξωτερικό link σχετικά με τις επιστημονικές προσεγγίσεις - μεθόδους συμβουλευτικής γονέων;
    ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον σας

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Danion καλώς ήλθες στο e-psychology.
    Λες ότι δεν έχεις χρόνο για ψάξιμο, ωστόσο η γνώμη μου είναι πως η συλλογή του υλικού (βιβλιογραφίας και διαδικτυακών συνδέσμων) είναι μια δουλειά που απαιτεί χρόνο και που αν γίνει σωστά, θα σε βοηθήσει σημαντικά στην εργασία σου και θα σε απαλλάξει από περαιτέρω κόπο/χρόνο κατά την συγγραφή.

    Σε πρώτη φάση και στα γρήγορα έχω να σου προτείνω 2 καταπληκτικά βιβλία/εγχειρίδια της Martin Herbert με τίτλους \"αντιμετώπιση προβλημάτων παιδιού και εφήβου, χωρισμός και διαζύγιο\" και \"αντιμετώπιση προβλημάτων παιδιού και εφήβου, η κακή συμπεριφορά\".

    Θα επανέλθω...
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....καλα τα λεει ο dodoni...Herbert all time classic....επισης ο Ιεροδιακονου εχει βγαλει το τριτομο που εχει & θεματα συμβουλευτικης!παλιο αλλα καλο!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Danion
    Καλως όρισες
    Ρίξε μια ματιά και στον Πανελλήνιο Σύνδεσμο Σχολών Γονέων

    www.sitemaker.gr/sxolesgoneon

    Καλή επιτυχία στην εργασία σου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •