Έχω απογοητευτεί...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17

    Έχω απογοητευτεί...

    Καλησπέρα θέλω και εγώ να γράψω με την σειρά μου το πρόβλημα μου.
    Είμαι 24 χρονών και έχω ζήσει πολύ γεμάτα και το εννοώ… πολλές φορές λέω στους φίλους μου σοβαρά πως αν πεθάνω να ξέρετε πως ο Πέτρος έζησε πολύ καλά.
    Το θέμα μου όμως είναι ότι δεν μπορώ να βρω κοπέλα και η εμφάνιση δεν είναι πρόβλημα ούτε έχω πρόβλημα αυτοπεποίθησης. Το πρόβλημα ξεκινά στο ότι οι γυναίκες πλέον φοβούνται να ερωτευτούν και δεν θέλουν σχέση. Μην σας μπουν τίποτα ιδέες δεν την πέφτω σε όποιες να ναι ούτε κάνω κάτι με οποιαδήποτε, να φανταστείτε ότι έμεινα 3 χρόνια χωρίς σχέση και σέξ μόνο και μόνο επειδή δεν έβρισκα την κατάλληλη. Οι κοπέλες στην ηλικία μου ζητάνε άλλα πράγματα εγώ πέρασα τις φάσεις μου και τα χοντρά μου λάθη και θέλω να γεράσω με μία κοπέλα όχι γάμους και τέτοια εννοώ έρωτα…σχέση. Παρατηρώ τις γυναίκες και είναι όλες μπερδεμένες, πολλοί μου λένε ότι γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας θα ήταν καλύτερα για μένα και δεν έχω κανένα θέμα με αυτό ακόμα και παιδιά να είχε. Γιατί όταν κάνω μία σχέση την δέχομαι ολοκληρωτικά και θέλω να συνεισφέρω στην κοπέλα μου. είναι το ξεχείλισμα μου για εκείνη.
    Όλα μου πάνε καλά και ειλικρινά σας μιλώ μου φαίνονται στην ζωή όλα πολύ πολύ εύκολα σαν παιχνίδι και όμως αυτό το πράγμα με πληγώνει βαθύτατα είναι το μόνο θέμα που δεν μπορώ να λύσω. Είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση μετά από έναν χωρισμό μου με μία κοπέλα η οποία με αγαπάει και με χώρισε επειδή δεν τα έχει καλά με τον εαυτό της. Με πληγώνει που λένε ότι σαν και εσένα δεν θα ξαναβρώ και εγώ καταλήγω μόνος να σας γράφω.
    Ξέρω δεν μπορείτε να κάνετε πολλά μόνο ο εαυτός μας μπορεί να λύσει τα προβλήματα του στην ζωή αλλά αν θέλετε ξοδέψτε λίγο από το χρόνο σας να μου πείτε κάτι δεν ξέρω τι αλλά κάτι.
    Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και αν δεν σας βοήθησα να καταλάβετε αρκετά ή θέλετε κάτι να με ρωτήσετε ρωτήστε με άφοβα δεν θα διστάσω να σας απαντήσω στο οτιδήποτε….

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δηλαδη τι εγινε με την κοπελα? Εισασταν μια χαρα κ ενα πρωι σου λεει σε χωριζω γιατι δεν τα χω καλα με τον εαυτο μου? Ποτε μαλωσανε? Τοσο καιρο τα χανε καλα? Μηπως αλλο σου ειπε και εσυ το ερμηνευεις ετσι? Παντως δε μπορει, κατι θα κανες και συ, δε πιστευω οτι ησουν ο μιστερ τελειος. Πρεπει να ακουμε παντα κ τις 2 πλευρες....
    Last edited by kerasi; 10-01-2013 at 05:24.

  3. #3
    Ο πρόσφατος χωρισμός, μεσα απο τα εντονα αισθηματα που σου προκάλεσε, ειναι που σε ωθει να μιλας με τετοιο παράπονο για τις σχέσεις γενικά και το τι θελεις στη ζωη σου.
    Αλήθεια, καπου μιλησες για μέχρι να βρεθει η καταλληλη για σενα. Η κοπέλα αυτη πιστευεις ότι ήταν η κατάλληλη για σενα ή ήταν απλά μια καλή κοπέλα?
    Τι ήταν τα "δικα της" που την οδηγησαν στο να σε χωρισει? Το ότι ειχε τα δικα της και μαλιστα σε τετοιο μεγαλο βαθμο το βιωνατε καθημερινα ή απλά αυτό της βγηκε όταν χωρίζατε?
    Αν εισαι σιγουρος ότι τη θες επεδιωξε να κρατησεις επαφη μαζι της, δεν ξερεις καμια φορα τι γινεται, μπορει να αλλάξουν τα πραγματα.
    γιάννης

  4. #4
    ας δωσω μια γυναικεια γνωμη κ εγω. Καταρχας εχεις φαει κολλημα με την κοπελα κ σε εχει ριξει ψυχολογικα, δευτερον ξερουμε πολυ καλα τι θελουμε κ λιγες ψαχνουν για κατι εφημερο. Αν σε ενδιαφερει πραγματικα αυτη η κοπελα μην παραιτηθεις κ φροντισε να καταλαβεις τα οποια προβληματα εχει κ να της συμπαρασταθεις, αλλα δεν θα ειναι ευκολο.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Έχει προβλήματα με τους γονείς της που την τσακίζουν.
    Πάντα ήμουν δίπλα της και έβρισκε καταφύγιο το μεγάλο πρόβλημα που είχε όμως ήταν ότι έβλεπε τις σχέσεις ως φόρτο και στην αρχή εγώ την διεκδίκησα γιατί πίστεψα ότι αξίζει και όντος άξιζε απλά εγώ πιστεύω πιο πολύ στον εαυτό της παρά εκείνη. Δεν την πίεζα, δεν τσακωνόμασταν, το σέξ ήταν απίστευτο, παίζαμε συνέχεια ήμασταν χαλαροί σε όλα τα θέματα ακόμα και σε θέματα που κάνουν τζιζ :). Άλλα την έπιανε ώρες ώρες το ότι αισθάνεται εγκλωβισμένη με όλα<<και δεν φταίς εσύ αλλά δεν ξέρω τι είναι μακάρι να μπορούσα να σε κατηγορήσω σε κάτι. Από την άλλη δεν θέλω να σε χάσω γιατί θα το μετανιώσω τα έχω κάνει σκατά και όλα μου πάνε λάθος κ.α>>.
    Στην αρχή δεν ήθελε με τίποτα να καταλάβει ότι έχουμε σχέση την έπιανε πανικός, όταν συνειδητοποίησε ότι ήμασταν 6 μήνες μαζί έγινε κάτασπρη. Έχω κάνει σχέσεις στην ζωή μου και από την εμπειρία μου καταλαβαίνω πολλά ήταν πολύ ειλικρινής δεν θα ήμουν μαζί της αν δεν ήταν πιστέψτε με. Μέσα στους 10 μήνες έπαθε 3 φορές αυτή την κρίση η τελευταία ήταν οριστική ήμαστε χώρια 2 μήνες τώρα.
    Δεν είναι το θέμα να την κυνηγήσω ή να τις πω εδώ είμαι της το έχω πει 500 φορές πχ εχθές μετά από 1,5μήνα έγινε κάτι σπίτι της και μου είπε έλα γιατί μόνο εσύ με καταλαβαίνεις και της είπα πάλι τα ίδια. Αλλά είναι δική της επιλογή και εκείνη πρέπει να διεκδικήσει τώρα τις έχω μιλήσει ξέρει... είναι μόνο στο χέρι της πλέον.
    Προφανώς θα ήταν μεγάλο ψέμα να πω στον εαυτό μου αλλά και στους άλλους ότι την έχω ξεπεράσει αλλά δεν γίνεται πρέπει να ζήσω να προχωρήσω αν οι δρόμοι μας συναντηθούνε τότε βλέπουμε. Μέχρι τότε εγώ δεν πρέπει να βάζω φρένο σε μένα. Δεν λέω πάμε με όποια να ναι θα ήταν άδικο για την άλλη κοπέλα αλλά και για μένα. Ούτε θα ήταν σώφρον να ξεχάσω τον έρωτα με έρωτα. Μέρα με την μέρα όμως αυτό αφήνετε πίσω και συνειδητοποιώ ότι υπάρχει μόνο μπροστά για μένα και ότι επιτέλους χρειάζομαι μια γυναίκα που να θέλει να μπει σε αυτό, να καεί μαζί μου.
    Πάνω σε αυτό θα σου απαντήσω Γιάννη αν θεωρούσα ότι ήταν ή κατάλληλη και θα σου πω ναι εκτός από τον φόβο της για δέσμευση και την έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό της τα ποιο βασικά δηλαδή χεχεχε. Όταν βλέπω όμως έναν άνθρωπο λέω αυτός/η μπορεί να φτάσει ψηλά έχει τις βάσεις αλλά στην πορεία το γλαστράκι δεν γίνεται δέντρο και σπάει γιατί δεν με αντέχει. Άρα ναι αυτό είναι το λάθος μου καλές χρυσές μπορούν να κάνου τα πάντα αλλά δεν θέλω ένα γλάστράκι που πιθανός να γίνει δέντρο θέλω ένα δέντρο και αυτό ήθελα να πω ότι δεν βλέπω πολλά δέντρα και αυτό με έχει απελπίσει….

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Παιδιά μια χαρά είμαι βρήκα τον εαυτό και είμαι πολύ καλά
    Όλα καλά.....
    :D:D:D

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Πετρος007 View Post
    Έχει προβλήματα με τους γονείς της που την τσακίζουν.
    Πάντα ήμουν δίπλα της και έβρισκε καταφύγιο το μεγάλο πρόβλημα που είχε όμως ήταν ότι έβλεπε τις σχέσεις ως φόρτο και στην αρχή εγώ την διεκδίκησα γιατί πίστεψα ότι αξίζει και όντος άξιζε απλά εγώ πιστεύω πιο πολύ στον εαυτό της παρά εκείνη. Δεν την πίεζα, δεν τσακωνόμασταν, το σέξ ήταν απίστευτο, παίζαμε συνέχεια ήμασταν χαλαροί σε όλα τα θέματα ακόμα και σε θέματα που κάνουν τζιζ :). Άλλα την έπιανε ώρες ώρες το ότι αισθάνεται εγκλωβισμένη με όλα<<και δεν φταίς εσύ αλλά δεν ξέρω τι είναι μακάρι να μπορούσα να σε κατηγορήσω σε κάτι. Από την άλλη δεν θέλω να σε χάσω γιατί θα το μετανιώσω τα έχω κάνει σκατά και όλα μου πάνε λάθος κ.α>>.
    Στην αρχή δεν ήθελε με τίποτα να καταλάβει ότι έχουμε σχέση την έπιανε πανικός, όταν συνειδητοποίησε ότι ήμασταν 6 μήνες μαζί έγινε κάτασπρη. Έχω κάνει σχέσεις στην ζωή μου και από την εμπειρία μου καταλαβαίνω πολλά ήταν πολύ ειλικρινής δεν θα ήμουν μαζί της αν δεν ήταν πιστέψτε με. Μέσα στους 10 μήνες έπαθε 3 φορές αυτή την κρίση η τελευταία ήταν οριστική ήμαστε χώρια 2 μήνες τώρα.
    Δεν είναι το θέμα να την κυνηγήσω ή να τις πω εδώ είμαι της το έχω πει 500 φορές πχ εχθές μετά από 1,5μήνα έγινε κάτι σπίτι της και μου είπε έλα γιατί μόνο εσύ με καταλαβαίνεις και της είπα πάλι τα ίδια. Αλλά είναι δική της επιλογή και εκείνη πρέπει να διεκδικήσει τώρα τις έχω μιλήσει ξέρει... είναι μόνο στο χέρι της πλέον.
    Προφανώς θα ήταν μεγάλο ψέμα να πω στον εαυτό μου αλλά και στους άλλους ότι την έχω ξεπεράσει αλλά δεν γίνεται πρέπει να ζήσω να προχωρήσω αν οι δρόμοι μας συναντηθούνε τότε βλέπουμε. Μέχρι τότε εγώ δεν πρέπει να βάζω φρένο σε μένα. Δεν λέω πάμε με όποια να ναι θα ήταν άδικο για την άλλη κοπέλα αλλά και για μένα. Ούτε θα ήταν σώφρον να ξεχάσω τον έρωτα με έρωτα. Μέρα με την μέρα όμως αυτό αφήνετε πίσω και συνειδητοποιώ ότι υπάρχει μόνο μπροστά για μένα και ότι επιτέλους χρειάζομαι μια γυναίκα που να θέλει να μπει σε αυτό, να καεί μαζί μου.
    Πάνω σε αυτό θα σου απαντήσω Γιάννη αν θεωρούσα ότι ήταν ή κατάλληλη και θα σου πω ναι εκτός από τον φόβο της για δέσμευση και την έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό της τα ποιο βασικά δηλαδή χεχεχε. Όταν βλέπω όμως έναν άνθρωπο λέω αυτός/η μπορεί να φτάσει ψηλά έχει τις βάσεις αλλά στην πορεία το γλαστράκι δεν γίνεται δέντρο και σπάει γιατί δεν με αντέχει. Άρα ναι αυτό είναι το λάθος μου καλές χρυσές μπορούν να κάνου τα πάντα αλλά δεν θέλω ένα γλάστράκι που πιθανός να γίνει δέντρο θέλω ένα δέντρο και αυτό ήθελα να πω ότι δεν βλέπω πολλά δέντρα και αυτό με έχει απελπίσει….
    Φίλε Πέτρο... Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Ακριβώς την ίδια κατάσταση ζώ τους τελευταίους μήνες με την κοπέλα που ήμασταν μαζί... Αυτό το "Δεν φταίς εσύ, αλλά δεν ξέρω τι είναι και είναι όλα μπερδεμένα μέσα μου" ή το "δεν θέλω να σε χάσω γιατί θα το μετανιώσω τα έχω κάνει σκατά και όλα μου πάνε λάθος" ενώ όποτε βρισκόμαστε ακόμη και τώρα όλα μα όλα είναι τέλεια και βλέπω και μου λέει πόσο με γουστάρει και κάνει ακόμη όνειρα για μάς, αλλά από την άλλη δε μπορούμε να είμαστε μαζί τώρα... Απλά σε τσακίζει!!!

    Εγώ θα σου έλεγα την προσωπική μου άποψη, η οποία είναι δική μου καθαρά άποψη και δεν σημαίνει ότι είναι σωστή ή λάθος. Είναι κάτι το οποίο πλέον έχω αποφασίσει να κάνω εγώ και άν μου βγεί. Αυτό λοιπόν που θα σου έλεγα είναι, μιας και βλέπω πώς και από τους δυό σας υπάρχει κάτι βαθύτερο που σας κρατάει εκεί, που σας κάνει να θέλετε να είστε μαζί (αλλιώς ούτε εσύ θα της έλεγες αυτά που της έχεις πεί 500 φορές, ούτε κι εκείνη θα σε φώναζε στην δυσκολία της), και να θές να προχωρήσεις, όσο "άρρωστο" κι άν σου ακούγεται, δε θα μπορείς... Γιατί προφανώς ένα κομμάτι σου είναι στην κοπέλα ακόμα και ίσως εάν προσπαθήσεις να ερωτευθείς μια άλλη κοπέλα ίσως αρχίσεις να νοιώθεις μέσα σου άσχημα και να μη σου βγεί, με αποτέλεσμα ίσως να πληγωθείς περισσότερο κι εσύ. Συζήτα με την κοπέλα ανοιχτά! Και ζήτησέ της να σου μιλήσει κι εκείνη ανοιχτά! Τους λόγους δηλαδή που ενώ θέλετε δεν μπορείτε. Ίσως τελικά η κοπέλα να έχει ανάγκη να μείνει πραγματικά για κάποιο διάστημα μόνη της για να συνειδητοποιήσει και να σκεφτεί για εσάς. Εσύ θα μπορούσες απλά να της δείχνεις πώς είσαι εκεί... Όχι ώς δεδομένος, αλλά επειδή την θές. Και να σου πώ την αλήθεια... Για να προχωρήσεις πραγματικά με κάποια άλλη κοπέλα, θα πρέπει πρώτα να έχεις κλείσει το κεφάλαιο με την προηγούμενη κοπέλα, αλλιώς θα σε τρώει μέσα σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    128
    Γεια σου Πετρο ...κοπελα ειμαι κ γω ....εγω εχω περασει 2 δυνατες κ ασχημες εμπειριες στην ζωη μου αλλα περα απο αυτες ποτε μα ποτε δεν ειχα εμπιστοσυνη στον εαυτο μου ειχα και γω πολλα θεματα με τον ευατο μου πολλα δεν μου αρεσαν σε μενα εδω και χρονια ...ομως ειμαι τωρα με ενα παιδι που πραγματικα τι δεν εχει ακουσει κ αυτος απο μενα με τις τοσες ανασφαλειες μου που κουβαλουσα χρονια ...αυτο διηρκησε για 2 μηνες κ ομως εκεινος εμεινε διπλα μου καθοταν με ακουγε με στηριζε κ μου εδινε λογικες απαντησεις που επιτελους με εκαναν να καταλαβω πως εχω αδικο για την αποψη που ειχα σχηματισει για τον εαυτο μου πως ναι θα πρεπε να εχω εμπιστοσυνη σε μενα πως ναι εχω καλα στοιχεια στο χαρακτηρα μου κ με εκανε να αλλαξω τροπο σκεψης 6 χρονων απο την εφηβεια δηλαδη γυρω στα 15 ....και τωρα ειμαι πραγματικα καλα για 1η φορα στην ζωη μου ....οπως το εθεσες και συ απο γλαστρακι εγινα δεντρο ...θελω να σου πω πως αν θες ακομη να εισαι μαζι της πρεπει να την βοηθησεις να αλλαξει τροπο σκεψης οχι λεγοντας της πως εισαι μια χαρα κ να της λες για τα καλα του χαρακτηρα της μονο αλλα να της δωσεις σωστα και λογικα επιχειρηματα ....εγω ας πουμε ημουνα σε μια φιλια τοσα χρονια στην οποια εγω η ιδια δεν ενιωθα καλα αλλα πιστευα κ ελεγα στον εαυτο μου οτι εσυ εχεις προβλημα πιστευα πως εχω προβλημα κατηγορουσα για τα παντα τον εαυτο μου κ τωρα αν και αργα μετα απο τοσα χρονια που εκατσα εκει καταλαβα πως απλα δεν ταιριαζα σε αυτη την παρεα κ επρεπε να φυγω απο την αρχη ....αν θελεις μπορειτε να βρειτε μαζι την αιτια που σκεφτεται ετσι η κοπελα αλλα απο οτι καταλαβα κατι παιζει κ με τους γονεις της ....καλη τυχη σε οτι κ αν κανεις εγραψες ωραια πραγματα κ με συγκινησε ο τροπος που τα εξεφρασες :)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Παιδιά σας ευχαριστώ και τους δυο πραγματικά. Να ξέρετε πως συμφωνώ μαζί σας και τα έχω κάνει ήδη όλα αυτά.
    Πολλές φορές στην ζωή δεν εξαρτώνται τα πράγματα απο εμάς ότι και να κάνουμε όσο και καλά να το χειριστούμε είναι δικός της ο αγώνας. Είμαι πολύ καλυτέρα τώρα καθώς αρχίζω να κολλάω τον εαυτό μου σαν παζλ…….
    Σε λίγο θα το τελειώσω :-D

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Akou to kommati na pareis ta pano sou...
    http://www.youtube.com/watch?v=LKxWl4PcBY4

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Αδερφέ εσυ πρέπει να σαι μεγάλη μορφή
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Κεράσι δεν ξέρω γιατί το έστειλες αλλά αυτό το κομμάτι ήταν απο το αγαπημένο μου καρτούν όχι απο τα αγαπημένα αλλά ΤΟ αγαπημένο.
    Κάποτε είχα φτιάξει μια solo μπάντα που έκανε διασκευές διάφορα τραγούδια απο βιντεοπαιχνίδια και καρτούν της εποχής και αυτό το είχα μάθει πρώτο πρώτο.
    Μπορεί να το έστειλες για αστείο αλλά όταν το έπαιζα σε φίλους η αντίδρασή τους ήταν πραγματικά συγκινητική όπως και η δκή μου όταν το μάθαινα....
    ;) ;) ;)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε το εστειλα για αστειο, το εστειλα γιατι ειναι ανεβαστικο. Αν εχεις καμμια διασκευη ανεβασε τη στο youtube.
    Για το θεμα σου παντως σου ειπα, καλυτερα να μην επικοινωνησεις με την κοπελα για να μη φαινεσαι οτι εισαι κολημενος
    και αν θες να μπουμε και στα αιτια-επειδη πιστευω οτι παντα φταινε και οι 2-βλεπω ενα μονοπλευρο κατηγορω απο σενα προς αυτην
    και για τον εαυτο σου δε βλεπω μια αυτοκριτικη. Ξαναδες το το θεμα λοιπον γτ απο καθε σχεση μαθαινουμε και μην ασχολεισαι με την κοπελα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Δεν με νοιάζει να φαινομαι η δεν φαίνομαι. Με νοιάζει τι είμαι.... αν είμαι κολλημένος οκ αν δεν είμαι και πάλι οκ...
    Βρίσκεις την αιτία; Κοντεύεις στην λύση...
    Το θέμα έχει λήξει :-) εγώ λέω να ήμαστε όλοι καλά και σιγά σιγά να αδειάζει το forum :D
    Άντε γιατί έχουν και άλλοι σειρά :):):)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •