Η μόδα της ελευθερης σχέσης....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12

    Η μόδα της ελευθερης σχέσης....

    Καλησπερα!!ειναι η πρωτη φορα που γραφω και θα ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας για ενα θεμα που έχει γινει πολυ της μόδας τον τελευταιο καιρο. Μετα απο μια μακροχρονια σχεση, γνωρισα ενα παιδι που απο την αρχη μου ξεκαθαρισε οτι δε θελει σχεση...μονο κατι ελευθερο..επειδη ομως εβλεπε οτι ειχα ενδοιασμους δεν επεμενε ουτε για αυτο..ηταν ομως πολυ κοντα μου και γενικα ηθελε να κρατα επαφη..Ετσι καποια στιγμη παρασυρθηκα και αποφασισα να το δοκιμασω με την ελπιδα οτι θα αλλαξει γνωμη...αυτος ομως δεν αλλαξε γνωμη και ολο ισχυριζεται οτι δεν ειναι σε αυτη τη φαση γτ ειναι πληγωμενος απο προηγουμενη σχεση και οτι πλεον εχει αναισθητοποιηθει..τεσπα αρχισε να απομακρυνεται καπως επειδη καταλαβε οτι ατυπα το προσπαθουσα..καταλαβα και γω οτι δεν οδηγουσε πουθενα και αρχισα να αποστασιοποιουμαι...να βγαινω γενικα και να κοιτω τη ζωη μου..καποια στιγμη, μαλιστα, του ειπα να το αφησουμε τελειως και να μην ξαναβρεθουμε..στην αποφαση μου αυτη καταλαβα οτι δεν ηθελε..κατα παραξενο τροπο μου ζητησε να μιλαμε και να βγαινουμε εστω φιλικα...εμενα αυτο μου φανηκε περιεργο αλλα μου ειπε οτι φυσικα δε με βλεπει σα φιλη , απλως επειδη και οι δυο δεν ειμαστε για κατι χαλαρο απο το να χαθουμε τελειως...θα ηταν καλυτερα να βρισκομαστε μια στο τοσο..μιας και ο ενας εκτιμα τον αλλο..ακομα δεν εχω απαντησει...μεσα μου θα ηθελα κατι παραπανω αλλα δεν εχω και σκοπο να το πιεσω..δεν ειμαι τοσο κολλημενη απλως μου αρεσε..ποια η γνωμη σας για ολο αυτο? ευχαριστωωωωωω!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Ειναι μεχρι να παρει το κοκο.... Δυστυχως....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    paidia as moy pei kapoios ti gnwmi tou..eimai ligo mperdemeni....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Όταν δεν πολυγουστάρουμε και ψαχνόμαστε κι αλλού (μήπως προκύψει κάτι ή μήπως ξαναγυρίσει ο-η πρώην), μας βολεύει μια ελεύθερη σχέση.
    Όταν δεν βολεύονται και οι δύο είναι το πρόβλημα.
    Αν θέλεις κάτι πιο ουσιαστικό και δεν θέλεις να είσαι η καβάντζα του, άστον να ξεχαρμανιάζει πουθενά αλλού.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Λες οτι προχωρησες με τον φιλο διοτι πιστευες οτι μπορει να αλλαξει γνωμη και αντι να επιθυμει ελευθερη σχεση να θελει μια σχεση αποκλειστικοτητας, συναισθηματικη, με προοπτικη κλπ. Πανω σε ποια τεκμηρια στηριζεις την ελπιδα σου για αλλαγη του στο μελλον? Τι σε κανει να πιστευεις δηλαδη οτι μπορει να αλλαξει απο αυτο που σου πε εξ αρχης?

  6. #6
    Eγώ πιστεύω οτι σε θέλει απλα για καβάντζα μεχρί να βρει αλλη καλύτερη(καβάντζα) απο εσένα και αυτο θα συνεχιζεται μεχρι να συνευρεθει με καποια που θα του κανει το κλικ και θα το δει πιο σοβάρα. Παίζει αμυντικά κράτα καλές σχεσεις ώστε αμα μείνει πολύ καιρο ανενεργος να εχει πολλες επιλογες απο το παρελθον!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Τα κορίτσια έχουν απόλυτο δίκιο συμφωνώ με όλα τα παραπάνω δυστυχώς…
    Για να μην σου γράψω ένα κατεβατό με το πως και γιατί φύγε απλά μακριά…
    Σε αυτή την ζωή ό,τι επιδιώκουμε, ό,τι ονειρευόμαστε, ό,τι ξέρουμε να ζητάμε αυτό παίρνουμε.
    Ας μάθουμε επιτέλους να αποξενώνουμε τέτοια άτομα, άνδρες γυναίκες και τα forum θα πάψουν να υπάρχουν χεχεχεχε
    Πολύ φιλικά όλα αυτά στα λέω :)

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    παιδια σας ευχαριστω πολυ...απο την αρχη και γω ηξερα οτι ολο αυτο δεν οδηγει πουθενα αλλα ηλπιζα χωρις να εχω καποια σοβαρη ενδειξη...μακαρι τα πραγματα να ηταν διαφορετικα αλλα καποιες φορες δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα...οποτε το αφησα και δεν πειραζει..ο,τι εγινε, εγινε!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,712
    δηλαδη αμα βγαινετε φιλικα τι σ ενοχλει εσενα???
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    koita elis einai ligo diskolo na deis ton allo filika meta apo ola ayta...den simfwneis?? mporei egw na arxisw na denomai...enw ayton den ton polinoiazei...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,712
    κ που ξερεισ μπορει αυτοσ να αρχισει να δενεται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,712
    δεν ειπαμε να πηγαινετε για καφε καθε μερα μια φορα το μηνα για κανα δυωρο κ μετα δεν το σκεφτεσαι κανεισ τη ζωη σου αυτο ειναι δυσκολο??????????
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    ενταξει τα παντα μπορει να συμβουν..αλλα προς το παρον εχει αρχισει να απομακρυνεται..ισως γιατι δεν το χειριστικα πολυ καλα το θεμα..εδειξα οτι θελω κατι παραπανω..το πιεσα και ζητησα να βρεθουμε..αυτος ειπε ναι αλλα μετα το μετανιωσα..(μπερδεμενα πραγματα οπως καταλαβαινεις)γενικα ειμαι μπερδεμενη..και τωρα η κατασταση ειναι φλου..του ειπα δηλαδη να στειλει εκεινος αν θελει να μιλησουμε...αλλα δε βλεπω φως...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,712
    αμα ειναι μπερδεμενο καλυτερα μην κανεισ τιποτα να συνεχισεισ τη ζωη σου κ οτι γινει βασικα παντα αυτο πρεπει να κανεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Φιλικά μπορεις να το κρατησεις αλλα στο εξής επίπεδο: πηγαινω καποιο καφε, σινεμα, βολτα όταν έχουμε και οι δυο χρόνο, μπορούμε να μιλαμε για τις σχεσεις μας ελευθερα, περναμε καλα, γελαμε και εννοειται δεν παιζει καθόλου το σεξ. Σαν μια φίλη. Αν υπαρχουν όλα αυτα τα στοιχεια, τοτε ναι μπορεις να κανεις φιλική παρεα μαζι του. Αν όχι η φιλία είναι πρόσχημα γιατί ο καθένας έχει "άλλα" πραγματα στο μυαλό του.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πρόβλημα σχέσης
    By giannhs_001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-06-2012, 08:39
  2. Ομοφυλοφιλία=μόδα?Απελευθέ ρωση?..?..?
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 03-06-2012, 14:21
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 22:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 15:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •