Πως να φέρω την ηρεμία στη σχέση μας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 104
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Δεν είμαι ούτε εγώ μόνη... οπότε δε μου ακούγεται εγωιστικό..όπως και συ, έτσι και γω δεν είμαι μόνη...χαίρομαι που μέσα απ\'τα δικά μου λόγια βλέπεις εσένα και γω μπορώ να δω εμένα..και να διαπιστώσουμε ότι και οι δύο κάπου συμπίπτουμε και τελικά δεν είμαστε μόνες... :))

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41
    καλησπέρα Κελυ, αποφασισα να απαντήσω στο θέμα σου γιατί η κοπέλα μου λέει οτι είμαι καχύποπτος απεναντί της.
    Δεν ξέρω πως θα σου ακουστεί αλλα για να γίνει κάποιος καχύποπτος σημαίνει οτι του δόθηκε και η κατάλληλη αφορμή και καταλαβαίνεις οτι αυτή που έδωσες εσύ στο αγόρι σου ήταν πολυ σοβαρή. Σημασία έχει πλέον εσύ με τον τρόπο σου να ξανακερδίσεις την εμπιστοσύνη του. Αφού όπως λες τον αγαπάς τοτε μην του κρύβεις τίποτα. οταν κάποιος μας κρύβει τότε μόνο μας κάνει καχύποπτους.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Kelly
    Αλέξανδρε,

    μάλιστα...Είναι διαφορετική η κάθε περίπτωση, όντως..

    Είσαι φαίνεται και συ από αυτούς που δεν τα σηκώνουν κάτι τέτοια και λένε πάει, τέρμα.

    Δεν είναι ότι δεν ταιριάζουμε. Ταιριάζουμε και με το παραπάνω γι\'αυτό και γω τον θέλω ακόμα περισσότερο. Περνάμε ευχάριστα. Εχουμε χαβαλέ.

    Δεν θέλω να περάσει η ιδέα ότι οι κοπέλες κάνουν κάτι στραβό ως συνήθως. Εχω ακούσει από αντροπαρέες να λένε για τις κοπέλες, \'και πως μου φέρθηκε έτσι, και μπλα μπλα μπλα\' ...

    Και κάθε άνθρωπος έχει τον χαρακτήρα του, τις ιδιαιτερότητές του. Πιστεύω σίγουρα ότι με θέλει για αυτό που είμαι. Λατρεύουμε ο ένας τον άλλον και το ξανατονίζω ότι στο θέμα αγάπης δεν υπάρχει δεύτερη σκέψη. Είμαστε full ερωτευμένοι..

    Αλλά του την έσπασα..........και η κατάσταση γίνεται ψυχοφθόρα ώρες ώρες. Θέλω να το σώσω το θέμα γιατί δεν αξίζει όταν θέλουμε ο ένας τον άλλον τόσο.

    Σαν να είναι κάτι το φτιαγμένο. Εγινε κάτι; Α! εδώ τσαντιζόμαστε και χωρισμός. Λες και έτσι πρέπει να γίνεται πάντα. Σαν να είναι κανόνας, ότι πρέπει έτσι να αντιδράσουμε. Είναι σαν να έχει περάσει αυτή η συμπεριφορά που έρχεται αυθόρμητα...με κεράτωσε; τότε τον/την χωρίζω. Δε ξέρω...απλά κάνω μια τέτοια σκέψη.

    Δεν ξέρω αν το καταλαβαίνετε αυτό;
    Για κέρατο δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά δεν νομίζω ότι είναι \"κανόνας\" αυτή η συμπεριφορά. Ήμουν σε σχέση με κοπέλα με πολύ περισσότερη εμπειρία από την άλλη κι ούτε κατά διάνοια μου πέρασε ποτέ η ιδέα να ζηλέψω. Απλά ήξερα... Ξεκαθαρισμένα πράγματα, μέσα της κι αυτό φαινόταν.

    Κ όταν από ανασφάλεια μια φορά κάτι πήγα να πω με κοίταξε μ\'ένα τόσο απορημένο βλέμμα (σαν \"αμάν, τι κουφό ήταν αυτό\") που μου έφυγε κι η παραμικρότερη υποψία και μετά γέλαγα με τον εαυτό μου.

    Η άλλη κοπελιά δεν ήξερε που έστεκε και που πάταγε.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Τι να πω ρε παιδιά..έγινε κάτι και με το δίκιο του έχει γίνει καχύποπτος...δε λέω...αλλά θέλω να ξεπεράσει αυτό το στάδιο και να με βλέπει όχι σαν κάποια που μπορεί να του την κάνει. Μετά από ότι έγινε..δεν ξαναδώθηκε καμία αφορμή ούτως ή άλλως! Μα καμία...Απλά τώρα του έχει κάτσει στο μυαλό..και δύσκολα φεύγει.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41
    ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑΜΕ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙ ΠΛΕΟΝ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΑΣΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΟΥ ΤΗΝ ΟΛΗ ΦΑΣΗ. ΑΦΟΥ ΑΓΑΠΙΟΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Αγαπητέ Foolish,

    καταλαβαίνω...

    Μπορείς να πεις στον άλλον μην είσαι καχύποπτος/η αλλά δεν είναι τόσο απλό να σταματήσει με τη μία απλά επειδή εσύ του/της το είπες. Θέλει κόπο για να ξαναγίνουν τα πράγματα όπως πριν, χωρίς τέτοιου είδους υποψίες, αλλά λένε \'αν ραγίσει το γυαλί\'.... Και είναι φανερό, ότι το γυαλί έχει ραγίσει...αλλά συνεχίζουμε ακόμα. Γιατί τον πίεσα..Αυτή είναι η αλήθεια. Βρισκόμασταν έξω όταν συναντηθήκαμε και δε με ένοιαζε ο κόσμος που έβλεπε γύρω μου. Δε με ένοιαζε... Δε θα άντεχα να τον είχα χάσει για την δικιά μου κουταμάρα..

    Αυτό που έγινε, θα είναι πάντα εκεί, δε ξεχνιέται τόσο εύκολα...αλλά κάνω το παν να έχουμε την ηρεμία μας μετά από αυτό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Σας ευχαριστώ που έχετε συμμετέχει σε αυτό εδώ!

    Είναι σημαντικό επίσης που έχετε περιγράψει και δικιές σας εμπειρίες.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Το έχω κάνει και \'γω κάτι παρόμοιο σε σχέση μου... δεν ξεπεράστηκε, ποτέ δεν μ\' εμπιστεύτηκε η κοπέλα ότι κι αν έκανα. Και μάλιστα όταν τελικά χωρίσαμε (για λόγο που νόμιζα άσχετο) κι ενώ νόμιζα ότι αυτό είχε ξεπεραστεί (ή σχεδόν) αυτό μου κοπάνησε... Κι ήταν η συγκεκριμένη που δεν μου είχε δημιουργήσει καθόλου αίσθημα ζήλιας. Νο 1 στη ζωή της και φαινόταν από όλα κι από παντού.
    Αχ μαλάκα Αλέξανδρε...
    Αλλά δεν είναι αυτά έρωτας ρε παιδιά... Ή μήπως είναι; Μπα... Νοσηρές καταστάσεις. Μερικές φορές το παίζω κι εγώ τόσο υπεράνω...
    Κι όλα μου τα έλεγε \"δεν θα σε θεωρήσω ποτέ δεδομένο, πάντα θα παλεύω να σε κερδίζω κάθε μέρα\" δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση μη με θεωρείς και μένα δεδομένη. Άσε όταν το σκέφτομαι ψιλοτρελαίνομαι ακόμα. Και χωρίσαμε για αντικειμενικούς λόγους. Εκεί είναι που τρελένομαι και πάει να μου σαλέψει. Όλα τα άλλα θα ξεπερνιόντουσαν, θα έπαυα και \'γω να είμαι τόσο μαλάκας, θα ηρεμούσε κι εκείνη και θα προχωρούσαμε μαζί. Αλλά να χ... τους αντικειμενικούς λόγους. Λέω ότι μαθαίνουμε, ότι κι αν συμβεί μαθαίνουμε. Αλλά στο τέλος με βλέπω μόνο, γερασμένο στο θανατοκρέβατο να λέω τελικά μαλακίες έμαθα... Τέλος πάντων είμαι σε περίεργη φάση τώρα, οπότε συγχωρέστε με.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Φίλε Αλέξανδρε,

    και με μένα, όταν είδε το κινητό μου, άκου τι έγινε μετά... Επειδή ταξιδεύει πολύ συχνά λόγω δουλειάς, μου είπε ένα μεσημέρι ότι φεύγει για ταξίδι. Προηγουμένως είχε δει το κινητό. Το ταξίδι ήταν ψέμα.. (αν και αργότερα πήγε στ\'αλήθεια) Εφυγε λοιπόν, και οι μέρες περνούσανε...παράλληλα στο τηλέφωνο είχε γίνει ψυχρός, δε μου έλεγε πια ότι με θέλει και γω έκλαιγα. Μου έλεγε να μη στεναχωριέμαι, ο λόγος που είναι έτσι είναι επειδή δουλεύει πάρα πολύ και είναι σα χαμένος από την εξάντληση. Αυτό μου έλεγε και γω το πίστευα..όμως έκλαιγα και μου έλειπε, δε άκουγα καμία γλυκιά λέξη και τρελαινόμουνα!! Οι μέρες περνούσανε..μιλάγαμε όλο και πιο λίγο ή και καθόλου. Εγώ έκανα υπομονή γιατί έδειχνα κατανόηση στο δήθεν πήξιμο της δουλειάς..Δεν είχε φύγει για ταξίδι, με κοροίδεψε..και γω έκανα υπομονή να γυρίσει. Και μια μέρα μου λέει, θα χρειαστεί να μείνω ίσως 2-3 μήνες εδώ γιατί έχει πέσει πολύ δουλειά !! Εφυγε όντως σε κάποια φάση για ταξίδι και όντως είχε τρομερή δουλειά, αλλά με δούλευε... μου έλεγε ότι δεν είμαι γλυκός μαζί σου γιατί η δουλειά με σκοτώνει. (έχει όντως μια απαιτητική δουλειά) Και γω να του λέω, πως γίνεται να με ξεχνάς έτσι παρόλο που έχεις τόση δουλειά, έτσι κάνουν οι ερωτευμένοι; Μετά από 3 βδομάδες μου λέει στο τηλ θέλω να χωρίσουμε !!! Επεσα απ\'τα σύννεφα !! Γιατί; Γιατί είπε ότι περνάει μια δύσκολη φάση, θέλει να συγκεντρωθεί στη δουλειά του και δε ξέρει αν θέλει να έχει σχέση, θέλει να μείνει μόνος. Τιιιιιιιι::: Αφού αγαπιόμαστε, τι μου λες; Τα είπα στους δικούς μου, μου λέγανε είναι μαλ***** !! Τα πήρα αλλά μέσα μου πόναγαααααααααα! Είχα πλαντάξει στο κλάμα. Μου είπε ότι πια δε με θέλει και για μένα αυτό ήταν σαν να με καρφώνουν στη καρδιά. Στην πραγματικότητα με ήθελε..εννοείτε..

    Και τελικά, βρισκόμαστε από κοντά, ύστερα από βδομάδες, είχα πεθάνει στο κλάμα στο τηλ και συμφώνησε να τα πούμε. Και μου το πετάει: δεν έφυγα εκείνη τη μέρα που σου είπα, ο πραγματικός λόγος είναι αυτός μπλα μπλα μπλα... Μου κόπηκαν τα πόδια!!!!!!

    Τι να έλεγα;;;; Με κορόιδεψε άσχημα γιατί εγώ έκανα υπομονή και έδειχνα κατανόηση αλλά όταν μου είπε για το κινητό δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη. Εστειλα μηνύματα με πρώην, σκοτώστε με, τι να σας πω;;; Τι να του πω;;;

    Απλά τον ήθελα πίσω ! Μόνο αυτό Θεέ μου, μη φεύγεις, δε ξέρεις πόσο σε θέλω !!!!

    Ηθελα να το μοιραστώ αυτό μαζί σας γιατί ήταν μια πολύ sad περίπτωση. Το σκέφτομαι ακόμα και τρέμω...

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41
    ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΕΛΥ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΞΕΠΕΡΝΙΟΥΝΤΑΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΡΙΔΡΑΜΕ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΞΑΝΑΚΡΥΨΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Είμαστε στην αντίθετη περίπτωση... Με την πρώην κοπελιά (αυτή που μου την έσπασε) δεν έχω κανένα πρόβλημα και να μην τη ξαναδώ... Στ\'αρχ... μου. Πολύ «μικρή».

    Αυτό που με πονάει ΑΚΟΜΑ είναι η άλλη... Μου τα είχε δώσει όλα και \'γω το έπαιζα δεν ξέρω τι. Και της είπα κάτι, γιατί με ρώταγε και με ξαναρώταγε κι έκανα τη μαλακία να της πω (δεν ήταν κέρατο πάντως) κι από τότε... Μετά δεν το έβαλα κάτω. Τηλέφωνα, μηνύματα... Ενέδωσε. Μετά πάλι μάζι, πάλι να μου τα δίνει όλα... Αλλά δεν ξεπεράστηκε. Θα ξεπερνιόταν ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ αν δεν υπήρχε λόγος απομάκρυνσης αντικειμενικός. Εκεί ήρθε κι έδεσε και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα... Τίποτα. Δεν μπορούσα να μην κάνω αυτό που χρειαζόταν, ήταν επαγγελματικοί οι λόγοι, αλλά τι τα συζητάμε τώρα.
    Μία κοπέλα πανέμορφη που μου είχε εμπιστευτεί τα πάντα που με είχε το πιο σημαντικό άνθρωπο στη ζωή της όχι με λόγια αλλά με πράξεις, φαινόταν δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω... Και \'γω μαλάκας.
    Και τώρα δεν υπάρχει τίποτα που να μπορώ να κάνω. Αλλά με έχει «θωρακίσει» από τα δήθεν. Δεν ξέρω, μετά από εκείνη πολύ δύσκολα θα πιστέψω ότι κάποια μ\' αγαπάει... πάρα πολύ δύσκολα.

  12. #27
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41
    ΦΙΛΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ. ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ. ΑΛΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΑΣΗΜΑΝΤΑ ΕΙΤΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Υπομονή και επιμονή Foolish, αυτό κάνω..γιατί αγαπιόμαστε...είμαστε τρελοί ο ένας για τον άλλον, θα ήταν αλλιώς αν κανείς απ\'τους δυο μας δεν νοιαζόταν για αυτήν την σχέση, δεν νοιαζόταν για το αν αύριο χωρίζαμε...αν το είχαμε σε μια φλου κατάσταση με μας..αλλά εδώ με μας είναι αλλιώς, είμαστε μαζί γιατί ερωτευτήκαμε με την πρώτη ματιά..μην αρχίσω τώρα και βγάλω όλο τον ρομαντισμό.. :)

    Αλλά τι λες; Οι άντρες συγχωρούν πιο εύκολα; Πιστεύω είναι αυτοί που κρατάνε σκληρή στάση... Εξαρτάται στον άντρα βέβαια..πως αντιμετωπίζει τη ζωή του και αναλόγως πράττει και στις σχέσεις του..έτσι πάει συνήθως..

    Τα λάθη μας, τα λάθη μας...καμιά φορά ξανακάνουμε τις ίδιες βλακείες..αλλά καλό είναι να τα αποφεύγουμε αν ξέρουμε τι αποτέλεσμα θα έχουνε...λίγη σκέψη πριν πράξουμε.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Αλέξανδρε,

    ελπίζω να το ξεπεράσεις..κάτι τέτοια μας μένουν και τα βάζουμε με τον ευατό μας...και θέλουμε να ρίξουμε μια μούτζα στον ευατό μας..Οπως θέλω να ρίξω και γω !!

    Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις αν κάποια σ\'αγαπάει..θα φανεί...φαίνεται αυτό το κάτι παραπάνω..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Ευχαριστώ παιδιά για τα λόγια σας... Απλά ξέρω τι ζήσαμε και ξέρω ότι δεν πρόκειται να το ξαναβρώ ποτέ... Μακάρι να διαψευστώ... αλλά τα λόγια που είπα τότε ότι \"ποτέ δεν θα ξαναβρώ μία σαν και σένα\" τα εννοούσα... ακόμα κι αν εκείνη τη στιγμή δεν καταλάβαινα... φαίνεται ότι η καρδιά καταλάβαινε και τα είπε για μένα...
    Και την ξαναείδα... στο τρένο... ήμουνα μέσα, εκείνη είχε βγει στην αποβάθρα. Με είχε δει, το έβλεπα από το βλέμμα της. Κι είχε μία έκφραση τόσο πληγωμένη που δεν μπόρεσα να φωνάξω... να πω κάτι...

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •