ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 203
  1. #151
    Member
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    58
    Και εγώ με τη σειρά μου έχω να σου πω, να μη περιμένεις να αλλάξουν ή να βελτιωθούν τα πράγματα. Αντιθέτως όλες οι μελέτες δείχνουν ότι σε περιπτώσεις σα τη δική σου, οι βίαιες αντιδράσεις αυξάνονται σε συχνότητα και ένταση. Δε θα σταματήσει το μαρτύριο σου, εάν δε το σταματήσεις εσύ.
    Σίγουρα πρέπει να ζητήσεις βοήθεια από κάποιο ψυχολόγο.
    Ιωάννης Φραγκιαδουλάκης
    Θεσσαλονίκη

  2. #152
    τα όρια είναι περίεργα η τελευταία μου εμπειρία ήταν σαν βιασμός, ο τύπος με έβλεπε σαν π...., και μου δημιουργησε πρόβλημα

  3. #153
    κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι άντρες δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά, μπορεί και να το έχουν φαντασίωση, βέβαια αυτό ισχύει για τους προβληματικους άντρες και έτσι ακόμα κι αν ο άλλος σου δημιουργεί αυτή την αίσθηση στο κρεββάτι, τότε κόβε ρόδον μυρωμένο.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by CHILD View Post
    τα όρια είναι περίεργα η τελευταία μου εμπειρία ήταν σαν βιασμός, ο τύπος με έβλεπε σαν π...., και μου δημιουργησε πρόβλημα
    Με εχει βιασει.... δυο η τρεις φορες.....με χτυπουσε και με βιασε κιολας... αλλα αυτα εχουν σταματησει πια....βασικα....ειναι παρα πολυ νωρις για να πω οτι εχει αλλαξει.....αλλα τον βλεπω μετα την τελευταια φορα που με χτυπησε (και που του ξεκαθαρισα οτι αν ξαναγινει δεν θα με ξαναδει) να προσπαθει....προσπαθει να με κανει να χαμογελαω....και το καταφερνει....μου φερεται ομορφα και ειναι πολυ τρυφερος....δεν θυμωνει με πραγματα που παλιοτερα θα εκανε σαν τρελος....και επιμενει στη σχεση μας....με θελει κοντα του....μου λεει συνεχεια πως το μονο που θελει ειναι να ειμαστε ΜΑΖΙ καλα.....

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Είσαι άρρωστη lonely. Κι εσύ κι αυτός. Καμιά υγιής γυναίκα δεν θα παρέμενε δίπλα σε κάποιον που τη βίασε και τη χτύπησε.
    Θα τον έστελνε φυλακή. Το ότι σου φέρεται καλά τώρα είναι θέμα τακτικής. Σύντομα θα ξανακάνει τα ίδια και χειρότερα.
    Χρειάζεσαι βοήθεια, γιατί όλο αυτό δείχνεις όχι μόνο να το αποδέχεσαι αλλά ίσως και να σου αρέσει.

  6. #156
    προσπάθησε να μην ξεγελιέσαι από συμπεριφορές που σου ρίχνουν στάχτη στα μάτια. Νομίζω πώς αν δεν δει κάποιος από τους δυο σας ειδικό, εννοώ ψυχικής υγείας δεν είναι εύκολο να επέλθει αλλαγή.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Είσαι άρρωστη lonely. Κι εσύ κι αυτός. Καμιά υγιής γυναίκα δεν θα παρέμενε δίπλα σε κάποιον που τη βίασε και τη χτύπησε.
    Θα τον έστελνε φυλακή. Το ότι σου φέρεται καλά τώρα είναι θέμα τακτικής. Σύντομα θα ξανακάνει τα ίδια και χειρότερα.
    Χρειάζεσαι βοήθεια, γιατί όλο αυτό δείχνεις όχι μόνο να το αποδέχεσαι αλλά ίσως και να σου αρέσει.
    Δεν ειμαι ανωμαλη για να μου αρεσει αυτη η συμπεριφορα!!!Αν μου αρεσε θα ημουν ευχαριστημενη και δεν θα εψαχνα λυση! Ουτε θα εκλαιγα καθε φορα που θα σκεφτομουν αυτα που μου εχουν συμβει..το τι περναω και το πως νιωθω το ξερω μονο εγω...Δεν ειμαι εδω για να με κρινετε αλλα για να με συμβουλεψετε....Και να σου πω κατι....?κι εγω πριν μου συμβουν ολα αυτα ελεγα οτι αν ποτε τολμησει καποιος να με ακουμπησει με ασχημο τροπο θα τον κανω να πληρωσει! Αλλα ολα στη ζωη ειναι...και εχω καταλαβει οτι οταν εισαι <<εξω απο το χορο>> ειναι παρα πολυ ευκολο να κρινεις και να λες <<εγω εννοειται θα εκανα......>>....

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    Δεν ειμαι ανωμαλη για να μου αρεσει αυτη η συμπεριφορα!!!Αν μου αρεσε θα ημουν ευχαριστημενη και δεν θα εψαχνα λυση! Ουτε θα εκλαιγα καθε φορα που θα σκεφτομουν αυτα που μου εχουν συμβει..το τι περναω και το πως νιωθω το ξερω μονο εγω...Δεν ειμαι εδω για να με κρινετε αλλα για να με συμβουλεψετε....Και να σου πω κατι....?κι εγω πριν μου συμβουν ολα αυτα ελεγα οτι αν ποτε τολμησει καποιος να με ακουμπησει με ασχημο τροπο θα τον κανω να πληρωσει! Αλλα ολα στη ζωη ειναι...και εχω καταλαβει οτι οταν εισαι <<εξω απο το χορο>> ειναι παρα πολυ ευκολο να κρινεις και να λες <<εγω εννοειται θα εκανα......>>....

    lonely το point σε αυτο που σου ειπαν εχει βαση (μπορει να διαβαζεται ως κριτικη αλλα δεν ειναι το συγκεκριμενο)γιατι υπαρχουν και γυναικες που πριν βρεθουν σε αυτη την κατασταση ελεγαν το ιδιο με εσενα κ οταν βρεθηκαν την εκαναν με ελαφρια πηδηματακια ή πηγαν στην αστυνομια κτλ,δεν το δεχτηκαν δλδ!!!
    γιατι δεν εκτιμας τον εαυτο σου παραπανω?ισως εαν προχωρησεις να βοηθεισεις με αυτο, τον ανθρωπο σου να καταλαβει οτι αυτη η συμπεριφορα του''το προβληματου δλδ'' διωχνει ανθρωπους που θελουν το καλο του,επισης μπορει να τον ταρακουνησεις να παει σε καποιον ειδικο ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ κ εσυ το ξερεις!!!!

  9. #159
    ..συμφωνω με τη μαριαν και τον αλεξ.
    Λονλι, αν δεν υπήρχε πρόβλημα μεσα σου να παίρνεις το ρόλο του θυματος, δεν θα έμενες σε καμια περιπτωση σε αυτη τη σχέση.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..συμφωνω με τη μαριαν και τον αλεξ.
    Λονλι, αν δεν υπήρχε πρόβλημα μεσα σου να παίρνεις το ρόλο του θυματος, δεν θα έμενες σε καμια περιπτωση σε αυτη τη σχέση.
    την Αλεξ,αλλα οκ

  11. #161
    Quote Originally Posted by alex5 View Post
    την Αλεξ,αλλα οκ

    ...λολ, σορι

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Κι εγώ αναρωτιέμαι γιατί ασχολείσαι με το κεράσι. Δε νομίζω να τον παίρνει κάποιος στα σοβαρά.
    Αλήθεια,με kerasi τί παίζει;;;;
    Είναι τρόλ;;;;
    Μου εχουν κανει εντύπωση οι απαντήσεις του...
    άντρας είναι;

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    Δεν ειμαι ανωμαλη για να μου αρεσει αυτη η συμπεριφορα!!!Αν μου αρεσε θα ημουν ευχαριστημενη και δεν θα εψαχνα λυση! Ουτε θα εκλαιγα καθε φορα που θα σκεφτομουν αυτα που μου εχουν συμβει..το τι περναω και το πως νιωθω το ξερω μονο εγω...Δεν ειμαι εδω για να με κρινετε αλλα για να με συμβουλεψετε....Και να σου πω κατι....?κι εγω πριν μου συμβουν ολα αυτα ελεγα οτι αν ποτε τολμησει καποιος να με ακουμπησει με ασχημο τροπο θα τον κανω να πληρωσει! Αλλα ολα στη ζωη ειναι...και εχω καταλαβει οτι οταν εισαι <<εξω απο το χορο>> ειναι παρα πολυ ευκολο να κρινεις και να λες <<εγω εννοειται θα εκανα......>>....
    Δεν είπα ότι είσαι ανώμαλη, αλλά άρρωστη.
    Η μόνη συμβουλή που σου δίνουμε όλοι είναι να φύγεις. Νομίζεις ότι υπάρχει άλλη λύση; Τι περιμένεις να γίνει το θαύμα;
    Ότι η αγάπη θα τα λύσει όλα; Δεν είναι αγάπη αυτό, παραμυθιάζεις τον εαυτό σου.
    Γιατί δεν φεύγεις; Επειδή τον αγαπάς, όπως λες; Εσύ μισείς τον εαυτό σου και θες να μας πεις ότι αγαπάς αυτόν που σου φέρεται σαν σκουπίδι; Τα έχεις παρεξηγήσει τα πράγματα.
    Αντί να εκνευρίζεσαι με μένα, θα ήταν πιο υγιές και εποικοδομητικό να νευρίαζες με τον μαλάκα (ή άρρωστο, αν το προτιμάς) που ανέχεσαι να σε κακομεταχειρίζεται.
    Γιατί αυτό που ζεις δεν είναι θέμα τύχης, για να λες "έξω απ' το χορό". Τέτοιοι άνθρωποι ψάχνουν τα ανάλογα θύματα.
    Κάποια γυναίκα που έχει στοιχειώδη αυτοεκτίμηση και λίγο εγωισμό, δεν ανέχεται τέτοια συμπεριφορά. Κι αν δει ότι την παίρνει από κάτω, ζητάει βοήθεια από ειδικό.
    Αν λοιπόν ψάχνεις τη λύση, ζήτα βοήθεια. Αλλιώς, κάτσε να συζητάς με τον κάθε μαλάκα, που θα σου πει να κάνεις υπομονή και να μην εκνευρίζεις τον φίλο σου. Ψάχνοντας άλλοθι για το ότι παραμένεις σε μια κακοποιητική σχέση.
    Και περίμενε μια μέρα να ξυπνήσεις στην εντατική. Αν είσαι τυχερή...
    Γιατί ξέρεις, όλες αυτές οι δολοφονίες γυναικών -ή αλλιώς "εγκλήματα πάθους"- που ακούμε κατά καιρούς, από τέτοιους ανθρώπους γίνονται. Σαν τον φίλο σου.

  14. #164
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    21
    Θελω να ζητησω συγνωμη εκ των προτερων για αυτα που θα πω...δεν θελω να προσβαλλω κανεναν αλλα ουτε και να κρινω.ΟΜΩΣ,αγαπητη lonely η πρωτη δημοσιευση του θεματος σου εγινε στις 4/2/2013...σε 2 μηνες περιπου κλεινεις χρονο...και εδω κ ενα χρονο συζητας εδω μεσα τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια...ΟΛΟΙ εδω σου εχουμε πει την αποψη μας και απ οτι εχω διαβασει για ολους ειναι η ιδια...τι αλλο περιμενεις να συμβει?..απο τη μια κλαιγεσαι κ απο την αλλη εσυ η ιδια του δινεις ελαφρυντικα και τον δικαιολογεις.Αυτο ειναι το τελευταιο μου μηνυμα σε αυτο το θεμα.Κατανταει ανουσιο το να προσπαθεις να αλλαξεις τα μυαλα καποιου αν ο ιδιος δεν θελει και δεν αναφερομαι στον συντροφο σου αλλα σε σενα..εσυ εχεις το προβλημα..αυτος αυτο το ειδος ανθρωπου ειναι..εσυ επιλεγεις ομως να εισαι μαζι του..και δεν μπορω να ακουω βλακειες του τυπου ''δεν μπορω'' η ''ειναι κατι που με ξεπερναει''...1 χρονο τωρα που το εχεις εξαντλησει το θεμα στη συζητηση θα μπορουσες να ειχες χωρισει,να ειχες βρει την ηρεμια σου η ακομα και μια νεα σχεση...Και οσο για φρασεις ''οποιος ειναι εξω απο τον χορο''....απλα να σου πω οτι κανεις δεν χορευει με το ζορι...ο καθενας κανει τις επιλογες του και ειναι ευθυνεται για αυτες..Καλη τυχη και ελπιζω να σοβαρευτεις..

  15. #165
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    δεν χρειαζεσαι εσυ ψυχολογο αλλα αυτος...εσυ δεν φταις σε τιποτα...αυτος ξερει πολυ καλα οτι δεν λες ψεματα...τα κανει αυτα επιτιδες για να εχει αφορμες να ξεσπαει πανω σου... εχω ζησει ακριβως το ιδιο με σενα και ξερω πολυ καλα οτι δεν ειναι καθολου ευκολα να πεις *φευγω*...γιατι τον αγαπας... εγω εμεινα με το αγορι μου 1 χρονο και σε αυτον τον χρονο εχω φαει το ξηλο της ζωης μου...εχω χασει φιλες και ολα γιατι απλως ζηλευε οτι αγαπουσα και παντα πιστευε οτι υπαρχει αλλος, οτι δεν ειμαι εκει που ειμουνα, οτι τον λεω ψεμματα και γενικος δεν πιστευε τιποτα οτι τον ελεγα... και μετα παντα συγγνωμη και παντα εκλεγε και εγω παντα τον συγχωρουσα... τελευτεα φορα που με χτυπησε ηταν πριν 3 μερες.... και αυτο γιατι ενω οδηγουσα για να παω στο σπιτι του, ηρθε αυτος με το δικο του αμαξι για να δει αν ειμαι μονη και γιατι ηταν ενα αλλο αμαξι μπροστα μου ηταν σιγουρος οτι ηταν ο εραστις μου και με σταματαει και με δινει μπουνιες, κλοτσιες και μου βγαζει τα μαλλια μεσα στη μεση του δρομου...και παλι με εσπασε το iphone μου γιατι ηταν σιγουρος οτι θα εβρησκε μηνυματα απο αλλον και παρολου που δεν βρηκε τιποτα, το εσπασε... και πριν μηνες ειχε ξανακανει το ιδιο παλι με iphone και εγω παλι τον συγχωρεσα...γιατι? γιατι τον αγαπουσα... καποιος που δεν εχει βρεθει στην ιδια θεση δεν μπορει να καταλαβει και το θεωρει αρρωστο να μεινεις σε μια τετοια σχεση... αλλα μενουμε γιατι αγαπαμε και συγχωραμε....
    πιστεψε με δεν προκειτε να αλλαξη αυτος ο ανθρωπος... σε αγαπαει και αυτος αλλα εχει προβλημα και αυτο το προβλημα θα το εχει παντα... μια μερα μπορει να σου βγαλει τα μαλλια η μπορει να βρεθεις στο νοσοκομειο οπως και εγω... οταν χανουν το ελεγχο δεν εχουν καμια αντιλιψη δεν καταλαβαινουν τι κανουνε... μπορει και μια μερα να σε σκωτοσει.... ειναι δυσκολα να φυγεις...αλλα ΠΡΕΠΕΙ να το κανεις γιατι θα σε καταστρεψει και θα τα χασεις ολα.... οσο και να τον αγαπας βρες την δυναμη να φυγεις μακρυα του....αλλαξε το νουμερο να μην σε βρει...γιατι δεν θα σε αφησει τοσο ευκολα να φυγεις...παντα θα σε καλοπιανει παλι και παντα θα υποκιψεις... και παντα θα σε χτυπαει..... σου ευχομαι καλη τυχη....

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 18:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 22:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 07:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 01:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •