Σας κοροϊδεύουν στο δρόμο χωρίς εμφανή λόγο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Skata σε μενα δν απαντησες ρε συ με ξεχασες κ σ γραψα κ τοσα πραγματα! :p Πλακα κανω, ετσι? Τι τρανταχτο να εχεις βρε κοριτσι μου πανω σου? Αμα εχεις αυτια γαιδαρου, μυτη ελεφαντα, λαιμο καμηρολαρδαλης κ σωμα κατσικας τοτε να πω ναι λογικο να κοροιδεψουνε, η αμα πχ πετανε απο τα αυτια σου μανιταρια κ απο τη μυτη σ βγαινουν φυδια! Τοτε κι εγω θα γελαγα, η καλυτερα θα απορουσα! (Καταλαβαινεις οτι τα ανωθεν παραδειγματα ειναι τροπος του λεγειν!!) Απο τη στιγμη π εισαι μια χαρα κ εισαι κ μια χαρα κοπελα κ πολυ αδυνατη οπως εγραψες, δν χρειαζεται να εχεις αμφιβολιες κ διλληματα για τιποτα! Το οτι βρεθηκαν 2 μαλακες π εκαναν κ ειπαν κατι απαραδεκτο δν σημαινει οτι πρεπει να τα βαψεις μαυρα κ να στενοχωριεσαι! Αν ειχες κατι τοσο τρανταχτο κ ασχημο πιστεψε με τοσα χρονια θα στο κοπανουσανε καθημερινα! Ετυχε να πεσεις σε 2 μαλακες π ποιος ξερει τι κομπλεξ κ ανωριμοτητες κουβαλουσανε κ αυτο ειναι ολο! Μην τα μεγαλοποιεις χαλαρωσε μια χαρα εισαι!! :)
    Σε ευχαριστώ! Μπορεί και να είναι έτσι. Απλά μου έκανε εντύπωση και αισθάνθηκα ότι έχω κάτι σαν τον ανθρωποδιώχτη κατά κάποιο τρόπο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μπορει να εχεις μαλακοδιωχτη απλα κ οχι ανθρωποδιωχτη! Καταλαβαινεις τι θελω να πω φανταζομαι, να εχεις μαλακοδιωχτη δλδ να εισαι ''αλλεργικη'' στις μαλακιες! Αυτο ελειπε να καθομαστε να ασχολουμαστε με τις αποψεις κ τα κομπλεξ του καθενος! Η ζωη ειναι γεματη ανθρωπους κομπλεξικους κ μιζερους, πρεπει επομενως να αποκτησουμε "ανοσια" σε τοξικους ανθρωπους, κ να μν μας αγγιζει τπτ, αλλα να προχωρουμε δυναμικα κ ακαθεκτα στη ζωη μας! Ποσο χρονων εισαι?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Μα γιατί; Τι έχει ο τίτλος; Είναι κατατοπιστικότατος.
    Δεν νομίζω να φταίει αυτό. Δηλαδή σε κλάσματα δευτερολέπτου κατάλαβαν ότι είμαι επιθετική; Και αν είναι αυτό μάλλον θα φοβόντουσαν και δεν θα με έκραζαν.
    Οι ειδικοί δεν νοιάζονται πραγματικά για μένα. Κάνουν απλά τη δουλειά τους.

    Συμφωνώ, με την Λάκρυ σ' αλλαγή του ψευδώνυμου, για τους λόγους που αναφέρει.. και γιατί αυτό, δεν δείχνει αγάπη και σεβασμό για τον εαυτό σου.
    Και πάντα, θα υπάρχει λόγος για περισσότερη αγάπη για τον εαυτό μας και δεν εννοώ, επειδή τάχουμε παρεξηγήσει.. την φιλαυτία, ούτε κυρίως τον εγωισμό,
    που μας κάνει να είμαστε συνεχώς ανικανοποίητοι κι έτσι μόνιμα θλιμμένοι. Επίσης, που μας κάνει να έχουμε συνεχώς ανάγκη από αυτοεπιβεβαίωση κι
    επειδή οι περισσότεροι έχουμε και χαμηλή αυτοεκτίμηση, νιώθουμε καλά μόνο από την εκτίμηση, που μας δείχνουν οι άλλοι, ενώ αγωνιούμε συνέχεια για
    το πως μας κρίνουν και μας βλέπουν. Είναι πολύ σωστό, το ότι μια απ' τις αιτίες των ψυχολογικών προβλημάτων είναι κι ο εγωισμός μας.
    Πάνω σ' αυτό που απάντησες ότι πως πρόλαβαν μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτου.. επειδή πιστεύω ότι είμαστε κι ενέργεια, οπότε κατά κάποιο τρόπο
    συνδεόμαστε μεταξύ μας, αν θες ρίξε μια ματιά εδώ.. http://www.lifesharing.gr/articles/l...ούργημα
    ..κάθε αλλαγή μας, επηρεάζει κατά κάποιο τρόπο και τους γύρω μας. Κι ο Καζαντζάκης έλεγε ότι «Εγώ θα σώσω τον κόσμο, αν δεν σωθεί εγώ θα φταίω»
    Μετά και τον Χριστό τον κορόϊδευαν, όταν ήταν πάνω στο σταυρό.. και εκείνος είπε το φοβερό "Πατέρα, συγχώρα τους, δεν ξέρουν τι κάνουν!"
    Με τη συγχώρεση σπάμε τα δεσμά απ' αυτά που μας βασανίζουν κι ελευθερωνόμαστε. Χρειάζεται λοιπόν να πειστούμε, ότι αξίζουμε ανεξάρτητα της άποψης που
    έχουν οι άλλοι για μας και μάλλον ξεκινάει κι απ' τα πιστεύω που κατά βάθος έχουμε εμείς οι ίδιοι για τον εαυτό μας, άσχετα αν δεν το παραδεχόμαστε.
    Οι ειδικοί ανεξάρτητα για το αν νοιάζονται ή όχι για μας, το γεγονός ότι μας μαθαίνουν εκτός των άλλων.. και πως να νοιαζόμαστε εμείς οι ίδιοι
    για τον εαυτό μας, γιατί αυτό είναι που τελικά χρειαζόμαστε για να σταθούμε στα πόδια μας και να προχωρήσουμε, επιτελούν έργο.


    Quote Originally Posted by skata View Post
    Συμφωνώ μαζί σου. Απλά θεωρώ πως αν όντως κάτι έχουμε πάνω μας που είναι άξιο κοροϊδίας ή αηδίας αντικειμενικά, καλό θα ήταν να το ξέρουμε και αν το επιθυμούμε να το διορθώσουμε.
    Δεν θέλω να εθελοτυφλώ. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν σέβομαι και δεν αγαπάω τον εαυτό μου. Αλλά το να έχεις κάτι τόσο τρανταχτό που δημιουργεί τόσες αντιδράσεις δεν αρέσει σε κανέναν.


    Κάπου φάσκεις κι αντιφάσεις, γιατί ενώ δηλ. στο τίτλο του θέματος λες ξεκάθαρα ..χωρίς εμφανή λόγο και το στηρίζεις κιόλας στη συνέχεια, με τις θέσεις
    κυρίως της μητέρας σου και της φίλης σου, εδώ απαντάς βασιζόμενη στο ότι μάλλον είναι σίγουρο πως υπάρχει αντικειμενικός λόγος κοροϊδίας..
    Σαφώς και πρέπει να βελτιωνόμαστε όσο μπορούμε, αλλά νομίζω ότι είμαστε πολύ περισσότερα από την εξωτερική μας εμφάνιση..
    Ενδιαφέρον είναι κι αυτό.. http://www.vita.gr/html/ent/348/ent.5348.asp
    και το θέμα της προκατάληψης να το κοιτάξεις.. και να τα συζητήσεις όλα όσα λες εδώ και με τους ειδικούς, χωρίς να φοβάσαι..
    Προσωπική μου άποψη πάντα είναι, ότι μετά από την όποια συνεργασία μας με τους ειδικούς, εκείνο που έχει σημασία είναι να γίνουμε από κάποια στιγμή και
    μετά οι "θεραπευτές" κι εμείς οι ίδιοι του εαυτού μας, γιατί ο αγώνας είναι συνεχής..
    Προς αυτή τη κατεύθυνση μπορεί να σε βοηθήσει, όταν έχεις χρόνο και το διάβασμα των βιβλίων και του Ίρβιν Γιάλομ, που δεν είναι τόσο
    συμβουλευτικού χαρακτήρα, αλλά μεταφορά εμπειριών. Εξάλλου κι ο ίδιος είπε με χιούμορ κάποια στιγμή, ότι κάποιος ασθενής του
    που είχε χαθεί από τη θεραπεία του για αρκετό καιρό και κάποια στιγμή ξαφνικά εμφανίστηκε, του είπε ότι: " Άκου να σου πω, διάβασα το βιβλίο σου
    ΟΤΑΝ ΕΚΛΑΨΕ Ο ΝΙΤΣΕ και σαν συγγραφέας με βοήθησες πολύ περισσότερο.. απ' ότι σαν γιατρός και θεραπευτής μου, άρα δεν σ' έχω πια ανάγκη! "
    Τελειώνοντας, θέλω πω ακόμα για να τ' ακούω κι εγώ, ότι οι αιτίες των προβλημάτων μας είναι κι οι λύσεις τους, γιατί μας δείχνουν την αλήθεια
    για όσα μας ταλαιπωρούν και μας βασανίζουν, μόνο που χρειάζεται να θέλουμε να δούμε την όποια αλήθεια κρύβουμε μέσα μας, που είναι κι η δύναμή μας
    για να μπορέσουμε να περάσουμε από τις θεωρίες στην πράξη!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #34
    Για τον 50χρονο στο πρωτο σου μηνυμα... δε μου φαινεται να κοροίδευε εσενα αλλά τη φίλη του. Μπορει να καρφωσε τα ματια του πάνω σου (να του αρεσες δλδ) και να το προσεξε η κοπελα του και να δυσανασχετησε κι αυτος άρχισε τα "ειναι χαλια" για να της δικαιολογηθεί. Το αποκλείεις? Συμβαινουν τετοια. Σε τετοιες περιπτωσεις ο αντρας θα μιλησει αρνητικα για καποιαν για να δικαιολογηθει σ' αυτην που εχει πλάι του μην παρεξηγηθούν. Αλλωστε στα αλλα μηνυματα σου λες ότι λενε πως εχεις ωραιο κορμί. Και για τους αλλους στο τρενο δεν ξερεις τον λόγο που γελούσαν. Ολος ο κόσμος που συναντησες εκεινη τη μερα γελαγαν μαζι σου? Προφανως όχι. Ηταν δυο απο τους παρα πολλούς που συναντησες εκεινη τη μερα και ήταν η μια μερα στις παρα πολλες που κυκλοφορεις μεσα σε πολλή κοσμο, δεν εισαι καν βεβαιη για τους λόγους που γελασαν αυτοι. Αρα γιατι να το παιρνεις στα σοβαρα? Να απομονωνεις δλδ ενα μικρο κομματι στο τεραστιο όλο? Ελπίζω μόνο να μη φασκεις κι αντιφασκεις όπως λεει η Μαρκελα.
    γιάννης

  5. #35
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Για τον 50χρονο στο πρωτο σου μηνυμα... δε μου φαινεται να κοροίδευε εσενα αλλά τη φίλη του. Μπορει να καρφωσε τα ματια του πάνω σου (να του αρεσες δλδ) και να το προσεξε η κοπελα του και να δυσανασχετησε κι αυτος άρχισε τα "ειναι χαλια" για να της δικαιολογηθεί. Το αποκλείεις? Συμβαινουν τετοια. Σε τετοιες περιπτωσεις ο αντρας θα μιλησει αρνητικα για καποιαν για να δικαιολογηθει σ' αυτην που εχει πλάι του μην παρεξηγηθούν. Αλλωστε στα αλλα μηνυματα σου λες ότι λενε πως εχεις ωραιο κορμί. Και για τους αλλους στο τρενο δεν ξερεις τον λόγο που γελούσαν. Ολος ο κόσμος που συναντησες εκεινη τη μερα γελαγαν μαζι σου? Προφανως όχι. Ηταν δυο απο τους παρα πολλούς που συναντησες εκεινη τη μερα και ήταν η μια μερα στις παρα πολλες που κυκλοφορεις μεσα σε πολλή κοσμο, δεν εισαι καν βεβαιη για τους λόγους που γελασαν αυτοι. Αρα γιατι να το παιρνεις στα σοβαρα? Να απομονωνεις δλδ ενα μικρο κομματι στο τεραστιο όλο? Ελπίζω μόνο να μη φασκεις κι αντιφασκεις όπως λεει η Μαρκελα.
    Συμφωνώ απόλυτα με τον ioannis2. Δεν πιστεύω ότι γελούσαν μαζί σου,αν όπως λες δεν υπάρχει κάτι το περίεργο στην εμφάνισή σου,απλώς το ερμήνευσες εσύ έτσι. Μη στενοχωριέσαι ούτε να δίνεις τόση σημασία στον κάθε άγνωστο...
    Διαβάζοντας το θέμα σου, θυμήθηκα κάτι που είχε τύχει πριν πολλά χρόνια και νομίζω αξίζει να σου το πω για να δεις τα πράγματα και από μια άλλη οπτική: πριν καμιά δεκαετία ταξίδευα με μια φίλη μου Αθήνα-Θεσσαλονίκη με το παλιό τρένο, τον "μουντζούρη", όπως τον έλεγαν. Στο τρένο αυτό τα καθίσματα ήταν μέσα σε μικρά δωματιάκια με συρόμενες πόρτες. Στο δικό μας "δωματιάκι", το οποίο ήταν και ασφυκτικά γεμάτο ήταν μέσα ένας περίεργος άντρας που έκανε πολλά ενοχλητικά πράγματα (απλωνόταν, φώναζε στο κινητό του, έκανε αδιάκριτες ερωτήσεις και πολλά πολλά άλλα) και με τη φίλη μου δε βλέπαμε την ώρα να φτάσουμε. Κάποια από τις επόμενες μέρες ήμαστε για φαγητό σε ένα εστιατόριο και ξαφνικά θυμηθήκαμε αυτόν τον ενοχλητικό τύπο του τρένου. -"Τι απαίσιος!!", λέει φωναχτά η φίλη μου -"Τελείως όμως", απαντώ εγώ, επίσης δυνατά. Εκείνη τη στιγμή έτυχε να περνά ένας όμορφος νεαρός από μπροστά μας που μας κοιτούσε επίμονα και με απορία. Προς στιγμήν δεν καταλάβαμε τι είχε συμβεί, αλλά αφότου έφυγε σκεφτήκαμε πως πιθανότατα είχε ακούσει το "τι απαίσιος" και μπορεί να είχε νομίσει πως το λέγαμε για εκείνον. Προσωπικά θυμάμαι είχα νιώσει μια απίστευτη ντροπή...
    Το περιστατικό αυτό το είχα ξεχάσει τελείως, αλλά το θυμήθηκα διαβάζοντας το θέμα σου. Ο λόγος που το έγραψα είναι να μη δίνεις τόση σημασία ούτε να χαλιέσαι για τέτοια πράγματα, γιατί: α) δεν ξέρεις αν πραγματικά μιλούσαν για σένα, ακόμη κι αν φάνηκε έτσι β) όπως λέει και ο ioannis δεν μπορείς να ξέρεις το λόγο που είπαν ό,τι είπαν και γ) όπως κι αν έχει δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Τους ξέρεις; Θα τους ξαναδείς; Μη χαλιέσαι για τέτοια πράγματα κοπέλα μου. Δεν αξίζει, ειλικρινά...

  6. #36
    Μήπως στο βαθος μιλαμε για χαμηλη αυτοεκτιμηση? ευκολα κατατάσσουμε στα αρνητικα καταστασεις που συμβαινουν γυρω μας και αμεσως κρινουμε ότι αυτα αφοορυν εμας και τα βαζουμε στο επικεντρο της σκεψης μας περιθωριοποιώντας τα όποια μας θετικά.
    γιάννης

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μήπως στο βαθος μιλαμε για χαμηλη αυτοεκτιμηση? ευκολα κατατάσσουμε στα αρνητικα καταστασεις που συμβαινουν γυρω μας και αμεσως κρινουμε ότι αυτα αφοορυν εμας και τα βαζουμε στο επικεντρο της σκεψης μας περιθωριοποιώντας τα όποια μας θετικά.
    Αυτό που πιστεύω προσωπικά, είναι ότι θέλει να της πεις αυτό που θέλει ν' ακούσει, δλδ ότι όντως το γεγονός των δύο περιστατικών
    συνέβη πραγματικά κι έτσι όπως το περιγράφει κι έχει να κάνει με κείνη αποκλειστικά κι είναι και θέμα τελικά κοροϊδίας προς το άτομό της.
    Δεν το έθεσε για να ν' ακούσει μάλλον ή και να δεχτεί άλλες εκδοχές, όπως αυτές που ισχυριστήκαμε λίγο ως πολύ όλοι, που μάλλον ήδη
    τις έχει κιόλας απορρίψει. Ίσως από έλλειψη εμπιστοσύνης, αμφισβητεί τα όσα της λένε κυρίως οι δικοί της άνθρωποι για την εμφάνισή της,
    εξαιτίας άλλων παραγόντων, όπως λές κι εσύ.. για να πιστέψει τελικά, ότι υστερεί από ένα συμβάν, που όντως αν μη τι άλλο.. μπορεί νάναι και καθαρά τυχαίο!
    Ίσως λέω τώρα, περισσότερο θα την ικανοποιούσε προς στιγμή ν' ακούσει, ότι κι εσένα κι εμένα και άλλους.. μας έχουν κοροϊδέψει στο δρόμο ή αλλού..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  8. #38
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΕ. ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ? ΤΟΤΕ ΓΡΑΨΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by eleana011 View Post
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΕ. ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ? ΤΟΤΕ ΓΡΑΨΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ
    συμφωνω με το παραπανω , η κακια του κοσμου καμια φορα ξεπερναει το οριο της λογικης .... Βαλε λιγο την απαθεια στη ζωη σου και μην αφηνεις να σε επιρρεαζουν τοσο πολυ αυτου του ειδους τα σχολια και οι χλευασμοι... Αν οχι ολοι σιγουρα ορισμενοι εχουμε πεσει εστω και μια φορα σε αυτο το λουκι και εμενα με κοροιδευαν καποτε και εκανα και εγω το ιδιο λαθος με εσενα , χαλιομουν .... Τι κερδισα??? τιποτα , απλα χαλουσα την διαθεση μου , οταν καταλαβα πλεον οτι δεν αξιζει να ασχολουμε τοτε ειχαν σταματησει να ασχολουντε και αυτοι ... ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ , ειναι πολυ απλο

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Kαλησπερα και απο εμενα..Βασικα μου κανει εντυπωση (οχι οτι δεν σε πιστευω) ζωντας στην Αθηνα για ενα μηνα περιπου,αυτο που με τρομαζε σαν επαρχιωτακι που ειμαι,ηταν η αποξενωση και η αδιαφορια του κοσμου γυρω μου..Δλδ μου εδιναν την εντυπωση οτι και κριση επιληψιας να παθαινα στον δρομο δεν θα με εβλεπε κανεις!Αν παλι αποφασιζα να βαψω τα μαλλια μου μπλε και να ξυρισω την μια πλευρα,παλι δεν θα μου εδινε σημασια κανεις :)!Θελω να πω το βρισκω λιγο δυσκολο σε αυτο το χαος εκει καποιος να σε κοροιδεψει μες στα μουτρα ετσι!Αν παλι συνεβη αυτο,μην προβληματιζεσαι εσυ!Θα επεσες σε χαμενο κορμι!Και συμφωνω με τους παραπανω στο οτι καλα εκανες και δεν ασχοληθηκες γιατι δεν ξερεις τι κουβαλαει ο καθενας στο κεφαλακι του!

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    16
    Skata(ακου ονομα για ομορφη κοπελα)καταρχήν καλησπερα αν και λιγο καθυστερημένα...:p πρώτα απ´ολα θα συμφωνήσω με όσους σου απάντησαν στο επίμαχο ζήτημα που σε απασχολει.Δηλαδη οτι ολα αυτα μπορει (και ειναι το πιο πιθανό αν θες τη γνώμη μου)να οφείλονται σε καποια παρεξήγηση γιατι ποτε μην εισαι σίγουρη για τιποτα!Και για να σε ανακούφισω δεν εισαι η μονη που της εχει τυχει κατι τέτοιο ξερω ατομα που τους εχει συμβεί αυτο αλλα εκει ειναι που πρεπει δείξεις ποσο πολυ αγαπάς τον εαυτό σου και να αυξήσεις τις άμυνες σου ώστε να αποκρουσεις τα σχολια που σε προβληματίζουν ..Εχουμε και λεμε: 1)απο τα λίγα λεγόμενα σου καταλαβα(χωρις φυσικά απόλυτη ακρίβεια) την έλλειψη αυτοπεποίθησης σου πουςε διακατέχει.Αυτο μπορει να διορθωθεί μονο εάν κατανοήσεις την αξία σου,γιατι ο καθένας μας αξίζει!!!2)και να σε σχολίασαν (που δε νομιζω γιατι απ´οτι περιγραφεις εισαι μια αρκετά εμφανισημη κοπελα με πολυ ωραίο σωμα)και να σε πρόσβαλαν οπως ισχυριζεσαι,πρεπει να τους γράψεις στα παλαιότερα των υποδημάτων σου κοριτσι μου!!δεν αξίζουν αυτοί που ζουν για να "κράζουν" γιατι οπως και να το κανουμε δε θα μπορέσει να αποφύγει κανεις την εκθεση του στο στόχαστρο του κουτσομπολιού και 3)ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ σορρυ κιόλας βρε κούκλα μου αλλα οποίος εχει τη μύγα...και ετσι ειναι αν το καλοσκεφτεις χλεύασε τους και εσυ να δουν πως ειναι!
    Οφείλω να σε ενημερώσω οτι οι προαναφερθείς σύμβουλες που σου έδωσα,ειναι απο ενα άτομο με παρελθοντικες ανασφαλειες και συμπλεγματα που απο μονη μου κατάφερα σιγα σιγα να αποβάλλω και σου μιλαω με βαση τη δική μου αποψη και μονο.!!δεν υπάρχει ανθρωπος που να μην τον εχουν κοροϊδέψει!! Στη τελική και ενας αυτο σαρκασμος δε βλάπτει ολοι εχουμε ελαττώματα και μη κομπλαρεις να τα προβάλλεις!Οπως και να εχει μη σταματάς να πιστεύεις σε εσενα να αγαπάς εσενα και να ζεις για σενα και φυσικά όσοι αξίζουν μένουν όσοι κοροϊδεύουν ειναι looser απλα τα πραγματα κοπελα μου!αυτα και απο μεναα ελπιζω να βοήθησα λιγουλάκι.. :

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    σκατα, κοιτα, η γνωμημου είναι ότι θα πρεπει να το συγουρεψεις , όπως ειπε κι πιο πριν καποιο παιδι , μπορει να είναι παρεξηγηση, δυσκολα ο κοσμος εκφραζει τοσο εντωνα την γνωμη του για έναν περαστικο!
    αλλα επειδή υπαρχει πολύ τρελα εκει εξω, κι επειδή νομιζω ότι εισαι εντυποσιακη δλδη λογο του υψους σου κι των θυλικοτατων καμπηλων του σωματος σου λογικα θα τραβας τα βλεμματα . φανταζομαι ότι θα είναι συνηθεια να νιώθεις τα βλεματα συνεχεια πανω σου κι οσο καλοκαιριαζει ξερεις ότι θα είναι πιο εντωνα!! και οσο κι αν είναι παραξενο οι γυναικες κοιταν πιο εντωνα ετσι δεν είναι?
    επισης για να νιώθεις ετσι, για να σε επιρεαζει ολο αυτό κι να θελεις να κλειστεις στον εαυτοσου ολο αυτό φανερωνει πως εισαι ένα πολύ συνεσταλμενο κοριτσι!! πρεπει να εχεις μια αγαθη ψυχουλα κι σκουριασμενο τελειως το συναισθημα της κακιας!! αν κι δεν είναι σωστο να σε περνει από κατω , να κρυβεσαι , αν κι δεν πρεπει να το κανεις ολο καμια φορα είναι καλο για λιγάκι να μενουμε μονοι μας.
    κοιτα , σκατουλαμου, προσωπικα εχω νιωσει κατι παρομοιο, όταν ειμουν στο γυμνασειο κι ειχα αφησει τα μαλλιαμου μακρια , στην αρχη ενιωθα ασχημα, διοτι υπηρχαν αρκετα ατομα - ειδικα οι μεγαλητεροι- που με εκραζαν πισω από την πλατημου αλλα κι μερικες φορες μπροσταμου!!! ειδικα τα αμαξια, ειχα ακουσει απίστευτα λογια!! κι επειδή ειμουν αδυνατος κι τα μαλλιαμου ηταν καθαρα κι περιπιημενα πολλες φορες ειχα αναγκαστεί να τσακοθω αφου ξεπερναγαν τα ορια!!! βαλε στο νουσου κι την εποχη!!!
    σκατουλα όμως οσο κι αν ειχα ξενερωσει!! ακομα κι αν ειχα κλαψει μερικες φορες για οσα ακουγα πωτε!!!!! δεν σκεφτηκα να τα κοψω!!! πωτε!! μαλιστα φοραγα καποιες φορες κι τα ρουχα της εποχης, ξερεις δερματινα κι τζιν σκησμενα ολο το συνολακι χιχιχιχ, απολτελεσμα?? να νιωθω σαν περυθοριακος!! σαν κλεφτης η κανενα απόβρασμα!!! κι τωτες ειμουν πολύ πιο καθαρος από ολους οσους τα ελεγαν ειμουν αθλητης κι ουτε τσιγαρο δεν εκανα!!! ουτε καν τηγανιτα κι γλυκα δεν ετρωγα παρα μονο το σαββατο αφου ηταν η ελευθερη μεραμου βαση της διατροφης που εκανα λογο αθλητησμου!! βεβαια δυστυχως δε το κρατησα πολύ!
    ετσι λοιπον σε νιωθω, είναι πολύ ασχημο να νιώθεις τον κοσμο να σε "κραζει" από πισω σου, να σε στολιζει με ασχημες λεξεις!!! μην μασας όμως!! γτ. αυριο, που θα κανεις την οικογενεια σου, μεθαύριο που θα χεσεις τις κουραδουλες σου ¨) χαχαχαχα, σορρυ αστειακι- μεθαύριο που θα γεννησεις τα παιδακια σου!!! τωτες λοιπον θα πρεπει να νιωσουν τα παιδακια σου ότι εχουν μια μαμακα δυναμικη!! που δεν θα λυγαει στις κακιες κι στην ζηλια των αλλονων!!!

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kataρχην η γνωμη που εχει ο καθε ανθρωπος για τον εαυτο του δεν εξαρταται απο το τι θα του πει καπιος που απλα ετυχε να συναντησει στο δρομο

  14. #44
    Βρε παιδια πάει ένας χρόνος από το τελευταίο μήνυμα στο θέμα!!! δεν το προσέξατε? ή να χουμε κατι να ασχολούμαστε?? ... η θεματοθέτρια ήδη θα ξέχασε το συμβαν...

    Gianele, για εξήγησε μας, πρώτη σου καταχώρηση στο φορουμ, πως εντόπισες αυτο το θεμα ένα χρόνο μετά? πρωτομπήκες δλδ στο φορουμ κι απευθειας σου τραβηξε την προσοχή ένα θέμα που βρισκόταν βαθιά στα περιεχόμενα του σαιτ? μου φαινεται πως κάτι δεν κυλάει ομαλα μ αυτο το νικ νειμ.....

    Σε καθε περιπτωση, ως προς το την ουσία του θεματος, τη μεγαλύτερη ζημιά δεν μας την κανει η προσβολή και η κοροιδία, το συμβάν έγινε και τελείωσε, αλλά η ενασχόληση της σκέψης μας με το συμβάν και τα απωθημένα που η ενασχόληση αυτη τελικά θα μας αφησει.
    γιάννης

  15. #45
    Δεν ξερω αν εχει ειπωθει,αλλα μια λυση υπαρχει:φαπες.Ειδικα για τις γυναικες ειναι πιο ευκολο,γιατι δυσκολα θα τους σηκωσει χερι κανεις.Δεν καταλαβαινουν αλλιως δυστυχως.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Τι θα σκεφτοσασταν για καποιον που ιδρωνει πολυ χωρις λόγο?
    By Winston_man in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 47
    Last Post: 20-07-2015, 15:19
  2. Φόβος στο δρόμο...
    By astimatnam in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-06-2012, 14:03
  3. κλάμα χωρίς ιδιαίτερο λόγο
    By stellou1989 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-12-2010, 19:07
  4. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 19:54
  5. Ληστειες στο δρομο
    By nikosgr123 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 06-09-2008, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •