Δυστυχια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Δυστυχια

    Εχω ψυχωση αλλα παιζει να εχω και καταθλιψη τα βλεπω ολα μαυρα,θεωρω οτι οι ανθρωποι ειναι <<κακοι>> με την εννοια οτι οι περισσοτεροι δεν βοηθανε καποιον που εχει αναγκη αλλα κοιτανε μονο το σπιτι τους την οικογενεια τους και τιποτε πιο περα εχει χαθει η αλληλεγγυη.Ζουμε σε μια ζουγκλα.ειχα ξαναγραψει οτι τοτε που πηγα να σαλεψω ολοι με καναν περα ουτε τηλεφωνο σηκωναν ουτε μου μιλουσαν και τους ψυχωτικους τους εχουνε στον πατο της κοινωνιας καμια εγνοια ακομα και το κρατος πιστευω οτι μας θεωρει αχρηστους και αν μπορουσε να μας εξοντωσει θα το εκανε πολυ ευχαριστως γιατι μονο ζημια στα ταμεια του κρατους κανουμε.Εχω αρχισει παλι να πινω καθε ημερα αλκοολ για να πανε τα φαρμακια κατω και να τα βλεπω πιο αισιοδοξα και γινομαι για καποιες ωρες καλυτερα.τωρα αντικαταθλιπτικο επαιρνα αλλα δεν ειδα και τρελη διαφορα παρα μονο μια αφανταστη ορεξη.απο δουλεια τιποτα καθομαι απρακτος και πιεζομαι με αλλα πραγματα που δεν θα ηθελα να αναφερω.εχω καταντησει να ευχαριστιεμαι να ακουω κακο αλλουνου τι κακο επαθε ,αυτο ειναι που με κραταει <<ζωντανο>> θελω να το αλλαξω να ειμαι ευτυχισμενος,να εχω δουλεια,κοπελα και προπαντων καλοσυνη για τους παντες.λιγο αν νιωθω οτι καποιος παει να μου πει κατι κακο γινομαι εξω φρενων.καθομαι και συλλογιζομαι κακα πραγματα και δεν ζω το παρον και το μελλον δυστυχως αυτα ανακαλυψα στον εαυτο μου απλα προσπαθουσα να λεω ολα ωραια χωρις να δινω πολλη σημασια αλλα η ποιοτητα ζωης μου διαφερει πολυ απο ενος φυσιολογικου υγιη,αυτος μπορει να δουλευει να εχει κοπελα,χρηματα να περνα καλα να ειναι ανοιχτος.και πριν το επεισοδιο ειχα αγχος στεναχωρια και ελεγα ολα καλα μεχρι που επαθα το μεγαλο μπαμ.τι να κανω για να βελτιωσω την διαθεση μου και να μην θελω το κακο του αλλου καινα ειμαι και γω καλα και να μην εχω μια ψυχη μαυρη?

  2. #2
    μερικες φορεσ λεω πωσ μερικοι ανθρωποι εχουμε γεννηθει σε αλλη εποχη γιατι ειναι κριμα ο κοσμος ειναι πολυ κακος και ψευτικος σε νιωθω πολυ..δεν πρεπει να ζουμε στο παρελθον αλλα να βρουμε ενα καλυτερο μελλον για τον εαυτο μασ για κανενα αλλο γιατι στο τελοσ θα οδηγηθουμε στην παρανια..εξω εχει ομορφη μερα και εσυ πιστευω πωσ καθεσαι μεσα χωρισ να κανεισ τιποτα.η ζωη ειναι ωραια απλα πρεπει να την εμπεδωσουμε..εχεισ ανθρωπουσ που μπορουν να σε στηριξουν και νωθεισ κοντα σου?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Δεν ξερω τι να σου πω φιλε μου....γιατι πανω κατω τρωω και εγω τετοιες φρικες ωρες ωρες....ισως να ναι η φυση της αρρωστειας τετοια...παρεες εχω...ενα τσουπ να κανω να βγω απ το σπιτι και τους βλεπω...αλλα τιποτα το ουσιαστικο...οι ιδιες ανουσιες συζητησεις...τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη....που και που και εγω πινω κανα ξυδι για να τσιτωσω...αλλα ως εκει....τις μερες που ειχε καλο καιρο εκανα περιπατο στη φυση πανω απο μια ωρα....για να πω την αληθεια...βοηθησε...συνηθως οταν αρχιζω και σκεφτομαι διαφορες μαλακιες...πιανω κανα βιβλιο και διαβαζω...ετσι αποσπαται η προσοχη διαφορετικα....μην σκεφτεσαι διαφορα για κοπελες και δουλεια....κοιτα τι κανεις στον πραγματικο χρονο..τι κανεις τωρα...εκει προσπαθησε να απασχολησεις τον εαυτο σου με κατι...να ξεχαστεις...να νιωσεις καλυτερα με τον εαυτο σου....

    Για να πω την αληθεια οταν ημουν μικροτερος σε ηλικια, την παλευα καλυτερα, ειχα περισσοτερη ενεργεια και τα παιρνα τα πραγματα πιο πολυ στο ντουκου....τωρα μετα κι απο δυο επεισοδια απανωτα...δυσκολευομαι πιο πολυ και χαλιεμαι πιο ευκολα...και μου φαινονται ολα ανουσια και ματαια στην τελικη η οποια καταληξη μ αφηνει παγερα αδιαφορο....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Βασικα φιλε τα παντα απο τον εαυτο μας ξεκινανε......απο ποια περσπεκτιβ θα δεις τα πραγματα..εγω απο την φυση μου μελαγχολικος και ολιγον καταθληπτικος τυπος...δεν μπορω να φορεσω αυτο το διαχρονικο χαμογελακι στον εαυτο μου και να τα βλεπω ολα ροζ..πικρες και χαρες να εχουν μια ωραια χρωματισμενη αποχρωση....το παλευω ομως...και καποια στιγμη ισως κανει κλικ το μυαλο μου.....

  5. #5
    τι να πω εγω σακη που ηρθε αυτο το κλικ σε εμενα και το εχασα και τωρα τυρανιεμαι με την ψυχωση(μην ρωτησετε παραπανω...)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    και γω μια απο τα ιδια με πιανει μια απαισιοδοξια και καταθλιψη μαζι με την ψυχωση..
    ισως μια δουλεια να σε βοηθουσε και γω αν πηγαινω καλα στη σχολη νιωθω καλυτερα αλλα γενικα δε νιωθω χαρα πλεον..
    ισως φταιει που παιρνω και σταθεροποιητη διαθεσης και ουτε να γελασω ουτε να κλαψω μπορω!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Η αντιψυχωσικη αγωγη παντα φερνει καταθλιψη διοτι μπλοκαρει τα κεντρα των συναισθηματων, με αποτελεσμα αυτο το απαισιο flat emotion οπου δν μπορεις ουτε να γελασεις ουτε να κλαψεις!! :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. ΔΥΣΤΥΧΙΑ!!!!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-2012, 22:32
  2. ζω την απολυτη δυστυχια
    By nikoskalios in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 72
    Last Post: 14-02-2012, 20:18
  3. Δυστυχια
    By *Ghost* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 16-06-2011, 15:06
  4. Η απόλυτη δυστυχία
    By Χάιντι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 16-09-2010, 22:58
  5. Βουλιμία=δυστυχία ...
    By elsa__ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 214
    Last Post: 26-06-2010, 10:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •