καμια ιδεα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1

    καμια ιδεα?

    καλησπερα..
    νομιζω πως μου αρεσει ο βοηθος του φυσικοθεραπευτη μου......τι να κανω?
    δεν μπορω να του δειξω οτι θελω να τον γνωρισω γτ. τον βλεπω μονο ενω δουλευει τα ποδια μ, τα γονατα μ :rolleyes: .... κ ως εκ τουτου δν μπορω να γνωριζω τπτ. παραπανω απ το ονομα του....δν τον βλεπω αλλου, ουτε τον ηξερα απο πριν......αν εκδηλωθω -υποθετικα- κ εχει π.χ. σχεση με τι μουτρα θα τον δω για οσο ακομα διαρκεσουν οι επισκεψεις μ στο κεντρο? ας πουμε οτι το ρισκαρω πως να εκδηλωθω χωρις να εχω φανει στα ματια του δν ξερω κ εγω πως........κ πως να γινει διακριτικα μιας κ εκει γυρω υπαρχει το αφεντικο του κ συναδελφοι του?

    ευχαριστω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    To προβλημα δεν ειναι αν εχει σχεση. Εαν καποιος εχει μια ευτυχισμενη σχεση και εχει ερωτευτει, ο,τι φλερτ κ να δεχτει θα φαει ακυρο. Και αν εχει λοιπον μια τετοια ευτυχισμενη σχεση μπορει με τον τροπο του ο καθενας να σε φρεναρει ευγενικα ή λιγοτερο ευγενικα, αναλογα και το δικο σου στυλ. Εσυ θα εκπεμψεις τα διαθεσιμοτρονια σου διακριτικα, λαμβανοντας ως δεδομενο οτι δεν εχει σχεση και οτι εισαι η πιο γαματη που μπορει να γνωρισει καποιος και αν ο αλλος εχει σχεση θα ανακλαστουν χωρις καμμια συνεπεια εκ του νομου. Δεν υπαρχει αστυνομια του φλερτ. Το προβλημα ειναι οτι το πλαισιο γνωριμιας δε βολευει. Πριν συνεχισω τη σκεψη μου, να σε ρωτησω γιατι νιωθεις αυτη την ελξη, εφοσον δε τον γνωριζεις σαν ατομο ουσιαστικα και απλως φανταζομαι θα χετε πει λιγα λογια τυπικα.

  3. #3
    Καλύτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν, ιδιως στα αισθηματικα. Εσυ δωσε του με το δικο σου τροπο να το καταλαβει και μην το αναβαλλεις! Στη χειροτερη περιπτωση απλα θα σου πει όχι και η θεραπεια συνεχιζει κανονικα... Σκεψου ότι με το να μην κανεις την κινηση πιθανο να στερεις τον εαυτο σου απο μια ωραια σχεση που θελεις.
    γιάννης

  4. #4
    kerasi μου κανεις μια ερωτηση που δν ξερω ν απαντησω...........η αληθεια ειναι πως κατι νιωθω οτι με ελκυει σ αυτον. κατι μεσα μου........θελω να τον γνωρισω....αυτο θελω προς το παρον.....δν βιαζομαι για οτιδηποτε.....θα μου αρεσε να βγαιναμε δν ξερω συγκεκριμενα γτ., βεβαια δν ξερω κ αν τα αισθηματα ειναι αμοιβαια.........

    γιαννη συμφωνω με οτι ειπες ομως, σκεφτομαι κ σεβομαι οτι εκει που τον βλεπω εγω, αυτος εργαζεται......ειναι το περιβαλλον απο μονο του ακαταλληλο κ ολα λιγο αβολα........κ αν ακολουθησω τη συμβουλη σου τι να κανω.....γινε πιο συγκεκριμενος.......να του ζητησω ας πουμε εναν καφε? ειναι ανδρας κ ειμαι γυναικα, οποτε δε θελω να με θεωρησει απ το βημα μου λυσσασμενη η δν ξερω τι.... ουτε να φανω αναξιοπρεπης κ διχως μετρο, ουτε να γινω ρεζιλι με κπ λαθος ατακα κτλ. οποτε..............? εισαι αντρας.......ποτε θα θεωρουσες απελπισμενη μια γυναικα που κανει την πρωτη κινηση?..αυτο δν θελω να δειξω σε κμ περιπτωση!

    ευχαριστω για το χρονο σας, περιμενω απαντησεις.....

  5. #5
    Απελπισμένη ή να παρακαλάς μην δείξεις γιατι θα του κανεις άσχημη εντύπωση και αυτο θα τον απωθήσει. Δειξε του να καταλάβει με λογια, με το βλέμμα κλπ, τρόπον τινα να καταλαβει ότι θα σε ενδιεφερε να τον γνωρίσεις, όχι να του δωσεις να καταλαβει ότι θες αμεσως σχεση και τετοια.
    ....... ας μιλήσει και καποια απ εδω που ξερει περισσότερα, σειρα σας!!
    γιάννης

  6. #6
    εσυ αν ησουν στη θεση του.....κατω απο συνθηκες δουλειας κτλ. κτλ. οσα εχω αναφερει....αν εκει που μου εκανες φυσικοθεραπειες σου ελεγα στο ακυρο ¨θελεις να παμε για ενα καφε κπ στιγμη¨ πως θα σου φαινοταν? απελπισμενο? ποια ειναι τελοσπαντων τα ορια της ¨χαλαρης¨ εκδηλωσης συναισθηματων απ τν ¨απελπισμενη¨? χαχαχαχα κπ εχουμε χαθει :o ...

    οσο να τον κοιταξω............για να του δειξω πραγματα.........δν μπορω....οσο το κανω, σκεφτομαι ¨ξεκολλα, μη σε περασει για λιγουρι¨ κ γυρναω αλλου με ζορι.......

    κ αυτος δν μ εχει δωσει δικαιωμα....χαλαρος ειναι μαζι μου, οπως εγω μαζι του.....μπορει να το κραταει βεβαια αν.....αν νιωθει κατι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κασσανδρα οι φυσιοθεραπειες λογικα θα τελειωσουν καποια στιγμη.
    Οταν λοιπον ολοκληρωσεις την θεραπεια μπορεις να κανεις μια κινηση για να του δειξεις οτι σε ενδιαφερει.
    Προτεινε του να βγειτε ή δωστου το τηλ σου . Αν ξερεις το ονομα του μπορεις να τον πλησιασεις και σε καποιο social network ( face, twitter κλπ )

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    Κασσάνδρα αν δεν είναι βλάκας το χει καταλάβει ήδη οπότε τσάμπα αγχώνεσαι αυτό δεν κρύβεται ειδικά αν το νιώθεις έντονα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Εγω νομιζω οτι αυτομπλοκαρεσαι, αν εχει σχεση, αν θα φανεις λιγουρι, αν σε θελει, αν αν αν. Καθε φορα που πας κοιτα να λετε και 2 λογια περαν των τυπικων, να αναπτυχθει μια οικειοτητα παραπανω. Αν εισαι ωραια γκομενα θα κανει καποια κινηση. Δε σου λεω να του τη μπεις αγρια. Ηδη τα ποδια σου τα περιποιειται. Εγω μονο που το διαβασα το θεμα αναψα, οχι να σε ειχα στα χερια μου! Και βαψε καλα τα νυχια σου με μια οζα που να ταιριαζει στο δερμα σου.
    Last edited by kerasi; 22-02-2013 at 04:28.

  10. #10
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κασσάνδρα αν δεν είναι βλάκας το χει καταλάβει ήδη οπότε τσάμπα αγχώνεσαι αυτό δεν κρύβεται ειδικά αν το νιώθεις έντονα
    δν ειμαι σιγουρη οτι εχει καταλαβει κατι......οχι επειδη ειναι χαζος, αλλα επειδη εγω πασχισα για το αντιθετο.... απο φοβο μη φανω κατι που δν ειμαι στα ματια του.....

  11. #11
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εγω νομιζω οτι αυτομπλοκαρεσαι, αν εχει σχεση, αν θα φανεις λιγουρι, αν σε θελει, αν αν αν. Καθε φορα που πας κοιτα να λετε και 2 λογια περαν των τυπικων, να αναπτυχθει μια οικειοτητα παραπανω. Αν εισαι ωραια γκομενα θα κανει καποια κινηση. Δε σου λεω να του τη μπεις αγρια. Ηδη τα ποδια σου τα περιποιειται. Εγω μονο που το διαβασα το θεμα αναψα, οχι να σε ειχα στα χερια μου! Και βαψε καλα τα νυχια σου με μια οζα που να ταιριαζει στο δερμα σου.
    εχεις δικιο......απολυτα! οπως το θετω το θεμα ειναι ξεκαθαρο πως ναι (για χ,ψ λογους μου) αυτομπλοκαρομαι.... θα προσπαθησω να κανω βημα την δευτερα......
    οσο για τα υπολοιπα.........:confused: ....ειμαι ωραια ¨γκομενα¨ -οπως το εθεσες- πρωτα κ περα απ την εμφανιση, μεσα μου.....κ αυτο θελω να τον ενδιαφερει περα απ τα ωραια μ ποδια που περιποιειται.....κ εχω παλεψει με τον εαυτο μου γι αυτο που ειμαι, δν εχω προθεση να παινευτω, απλως μου το αναγνωριζω.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Γιατι ομως κανεις φυσιοθεραπειες? Τι επαθες?

  13. #13
    χονδροπαθεια κ στα δυο γονατα κ προβλημα στα ισχια.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Kassandra απο τι το παθες?

  15. #15
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Kassandra απο τι το παθες?
    ειχα την προδιαθεση ανατομικα, απ οτι μ ειπαν....παντα ειχα προβλημα απλως δν ειχα πονους εντονους κ δν εδωσα σημασια....αλλα λογω της δουλειας μου καταπονησα τα ποδια μου κ δημιουργηθηκαν φλεγμονες στα γονατα, οποτε κ επιμονοι πονοι.......κ επιπλεον το επαθα επειδη εχω πολυ γυμνασμενα ποδια κ -συγκριτικα- αρθρωση ¨αδυναμη¨, οποτε οι μυες μου που δν ειχαν μεγαλη ελαστικοτητα ¨κρατουσαν¨ τις κινησεις στο γονατο με αποτελεσμα αυτες να μην γινονται φυσιολογικα. με λιγα λογια οι μυες μπλοκαραν την αρθρωση να λειτουργησει.... πφφφφ ελπιζω να εγινα κατανοητη αφενος γτ προσπαθησα κ αφετερου επειδη γιατρος δν ειμαι ;) ....

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. καμιά ιδέα?
    By josh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 13-09-2012, 04:36
  2. ολα για μια ιδεα
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 26-01-2012, 00:00
  3. Θέλω να αρχίσω κάποιο χόμπι, καμία ιδέα?
    By papg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 01-07-2010, 01:53
  4. ιδεα εχω!
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 23-09-2009, 22:24
  5. Ιδέα
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-03-2006, 01:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •